رقابت طلایی، ام وی ام 315 جدید و پژو 206 تیپ 5
این صفحه 116,854 بار مشاهده شده است - آپلود شده در 1395/2/15

رقابت طلایی، ام وی ام 315 جدید و پژو 206 تیپ 5

عکس و نوشته: جاوید اکبری

این رقابت طلایی چند سالی است در ایران شکل گرفته و هنوز بوی تازگی خون های ریخته شده در آن را می توان حس کرد. از آغاز طراحی پژو 206 در سال 1998 و ورودش به بازار جهانی و همچنین به بازار ایران در سال 2001 بیش از یک دهه می گذرد اما متاسفانه به جرات می توان گفت به جز چراغ خطرهای عقب و رنگ پشت آمپرهایش هیچ تغییر چشم گیری به خود ندیده است، البته نمی توان گفت طراحی آن دل را می زند، بلکه بیشتر به خودرویی نوستالژیک تبدیل شده که خاطرات بسیاری از مردم ایران در سنین مختلف را رقم زده است. پس از گذشت 8 سال از عرضه این خودرو، شرکت چینی چری در سال 2008-2009 (تقریباً در سال 87) خودروی هاچ بک خود را با نام A13 که ما در ایران آن را با نام ام وی ام 315 می شناسیم روانه بازار کرد.
پس از 4 سال شرکت مدیران خودرو تصمیم گرفت پای این چشم بادامی را به خیابان هایی ایران باز کند و بدین گونه ما در سال 91 شاهد اطلاعیه ورود خودرویی جدید به ایران بودیم. پس از گذشت یک سال این خودرو به بازار ایران راه یافت و داستان هایی هم برایش به دنبال داشت. البته ناگفته نماند در طول این دوران پژو 206 هم خالی از حاشیه نبود که در ادامه بیشتر به معایب و محاسن هر دو خواهیم پرداخت.


طراحی

همانطورکه در مقدمه ذکر شد، طراحی پژو 206 به سال 1998 میلادی یا سال 77 شمسی بر می گردد و در واقع حق پدری بر گردن رقیب خود ام وی ام 315 دارد. البته خودروی ام وی ام 315 مورد تست ما نمونه فیس لیفت شده آن بود که در سال 94 به بازار ایران عرضه شد. پژو 206 از زمانی که توسط ایران خودرو مونتاژ و تولید می شود به زیر تیغ جراحی نرفته و کماکان ظاهر سابق خود را یدک می کشد. پس شکی نیست که از نظر طراحی ام وی ام حرف های بیشتری برای گفتن دارد.
همگی ما با طراحی پژو 206 آشنایی داریم: چراغ های اشکی شکل که حالت خشمگینی به خود گرفته اند و به قرینه هم در عقب و جلوی این خودرو قرار گرفته اند و تنها رنگشان کمی متفاوت است و نمایانگر اصالت طراحی ناب فرانسوی در آن سال هاست. خطوط منحنی و ملایم چهره ای دوست داشتنی به آن بخشیده و در عین حال کوسه ای خشمگین را تداعی می کند که گویی با نیش خندی آماده ی حمله است.
از معایب ظاهری آن می توان به طراحی قدیمی دستگیره های درب خودرو و نحوه بسته شدن آن اشاره کرد چرا که قرار گیری درزهای بین کابین خودرو با درها در بیرون ماشین دوراه سرقت را در اختیار سارقین حرفه ای و نیمه حرفه ای قرار می دهد، از این رو عیب بسیار بزرگی به شمار می رود و مالک باید ملاحظات ایمنی بیشتری را در نظر بگیرد. به علاوه بدنه خودرو استحکام کافی ندارد و در های آن به راحتی از قسمت بالا توسط فردی کم زور نیز قابل خم شدن است و دسترسی به اهرم قدیمی این خودرو مهیا می شود.

اما از طراحی ام وی ام 315 جدید هنوز مدت زیادی نمی گذرد و تغییرچهره آن از حالت مظلومانه به ظاهری خشن تر بسیار خوب از کار درآمده و گویا دیگر خبری از آن طراحی های چینی مـآبانه نیست و این بار با لباس شیک به میدان قدم گذاشته است.
خطوط تیز جلوی خودرو و همچنین چراغ های جدید آن، این چهره خشن را ایجاد کرده اند که به عقب خودرو نیز سرایت کرده است و چراغ های عقب هم دستخوش تغییراتی شده و LED ها به خوبی و زیرکی در آن ها جایگذاری شده اند. از نظر طراحی ام وی ام 315 بسیار بهتر و به روز شده، چراکه سعی شده معایب طراحی پژو 206 در این خودرو حل شود، مانند دستگیره های جدید کششی که دیگر خبری از سوراخ در آن ها نیست و همچنین جای گرفتن کامل درب خودرو در داخل قاب بدنه. از اهرم های باز و بسته کردن قفل خودرو هم دیگر نشانی نیست، بلکه برقی شده و به این صورت باید در روش جدید دوبار دستگیره در را کشید تا اگر در خودرو قفل است، باز شود و در ضمن ایمنی کودکان هم در این روش رعایت شده است.

مشخصات فنی

پژو 206 تیپ 5 از موتور 1600 سی سی 4 سیلندر 16 سوپاپه بهره می برد که توان تولید 110 اسب بخار را در 5800 دور در دقیقه دارد و گشتاور آن 142 نیوتن متر در 4000 دور در دقیقه است.
در مقابل ام وی ام 315 دارای پیشرانه 1500 سی سی است که 107 اسب بخار را در 6000 دور در دقیقه و گشتاور 140 نیوتن متر را در 4500 دور در دقیقه به ما می دهد و با این اعداد و ارقام حتی بر روی کاغذ نیز پژو 206 برتر بودن خودرا به رخ ام وی ام می کشد. از سوی دیگر شتاب صفر تا صد 10 ثانیه ای پژو 206 و حدود 12 ثانیه ای ام وی ام برنده درگ این دو خودرو و همپنین توان پیشرانه آن ها را مشخص می کند و امتیاز دیگری برای خودروی فرانسوی به حساب می آید و شاید بتوان گفت کماکان مهندسی ناب فرانسوی 15 سال پیش به مهندسی کنونی چینی های تازه وارد می چربد.

فضای داخلی

شاید اگر بعد از مدت زمان زیادی پشت پژو 206 بنشینید، برخی خاطرات شما زنده شود و طراحی دوست داشتنی و البته قدیمی آن هم خشنود کننده و هم ناراحت کننده است، زیرا در مقابل طراحی های داخلی به روز رقبای این خودرو مایوس کننده است که همچنان بعد از 15 سال با همان طراحی و فقط تغییراتی جزئی در پشت آمپر ها تولید و عرضه می شود، ولی از این مسئله که بگذریم تنظیم صندلی راننده در جهت های عقب و جلو و بالا و پایین و تنظیم پشتی صندلی به صورت دستی راحتی را برای راننده فراهم می کند. اما کماکان برای تنظیم آینه ها و بالا پایین دادن شیشه ها باید از فضا و کنسول میانی وسط با دکمه های مربوطه کار کنید. ال سی دی کوچک اطلاعات جانبی و اطلاعات ضبط در بالای داشبورد میانی قرار دارد و در داشبورد هم شاهد تهویه مطبوع خودکار هستیم. در کنار فرمان نیز دستگیره کنترل کننده ضبط و همچنین امکان فعال سازی و غیر فعال کردن ایربگ ها وجود دارد. فضای عقب برای کودکان کافی است اما برای بزرگسالان در مسیر های طولانی مشکل ساز می شود.

چری در سال 2013 در طراحی 315 انقلابی به پا کرد، به نوعی می توان گفت داخل این خودرو را کوبیده و از نو ساخته است و هارمونی خوبی با بخش های خارجی خودرو دارد، اما شاید ایرادی که بتوان به آن گرفت، نبودن سطحی صاف روی داشبورد برای قرار دادن برخی اشیا ضروری است که به جای آن تنها شاهد خطوط تیزی هستیم که تنها زیبایی دارند و کاربردی نیستند. به علاوه از صفحه نمایش نیز خبری نیست و فاقد سیستم تهویه مطبوع خودکاراست، اما با کمی هزینه کردن می توانید با مراجعه به نمایندگی به صورت آپشن دستی صفحه نمایش و دوربین عقب را روی خودروی خود نصب کنید.

در نمونه های وارد شده این خودرو دکمه های کنترل کننده ضبط بر روی فرمان وجود ندارند. از لحاظ تنظیم صندلی شما همچون پژو 206 قابلیت تنظیم ارتفاع صندلی راننده را ندارید، ولی دیگر از سردرگمی برای دکمه های تنظیم آینه ها و بالا پایین بردن شیشه های پژو 206 خبری نیست و تمام آن ها همراه دکمه قفل درب ها در کنار درب راننده قرار دارد. پشت آمپر های به روز و از تمام آنالوگ در آمده و قسمت های ساعت و اخطار ها و آمپر بنزین دیجیتالی در صفحه نمایش کوچکی که بین عقربه های نشانگر سرعت و قدرت خودرو قرار گرفته، به نمایش در می آیند. در این صفحه نمایش خبری از آمپر آب نیست و فقط در صورت بالا بودن دما اخطار داده می شود.

برخلاف پژو فضای عقب بسیار جا دار و راحت است، به راحتی 2 بزرگسال و یک نوجوان یا کودک یا حتی 3 بزرگسال هم جا می شوند، زیرا به لطف فاصله بین دو محور و طول خودرو فضای سر و پای کافی برای سرنیشنان عقب در نظر گرفته شده است.

تجربه رانندگی

اگر در پشت فرمان پژو 206 قرار بگیرید و شروع به حرکت کنید، فرمان خوش دست و خاطره انگیز آن نظر شما را به خود جلب می کند، فرمانی هیدرولیک که از نرمی قابل قبولی برخوردار است. دسته دنده آن ارگونومی خوبی پیدا کرده ولی گیربکسش نسبت به ام وی ام 315 سفت تر عمل می کند اما در عین حال شما برای سرعت های بالا نیازی به دنده کشی سریع ندارید. موتور این خودرو شتاب قابل قبولی را در شرایط متداول برای شما به ارمغان می آورد و با مصرف سوخت ترکیبی 6.5 لیتر در هر 100 کیلومتر با ام وی ام 315 جدید برابری می کند و نمی توان ارجحیتی برای هیچ کدام در این مورد قائل شد.
در اکثر و یا بهتر است بگوییم همه پژو 206 های تولید شده این مشکل وجود دارد که تعلیق عقب یا جلو خیلی خشک تر از بخش دیگر است و در کمال تعجب می توان گفت یکی در میان جای این مکان ها فرق می کند و در واقع این به شانس شما در لحظه ی تحویل خودرو بستگی دارد. سیستم تعلیق پژو نسبت به ام وی ام خشک تر است و به هندلینگ آن هم نباید زیاد دل بست زیرا اگر پشت ام وی ام 315 بنشینید این تفاوت را احساس خواهید کرد. نکته منفی این سگمنت، دید جلوی راننده در جلوی درپوش موتور است و در نتیجه زمان پارک و ترمز باید دقت داشته باشید تا حادثه ساز نشود. ترمز گیری ماشین همانطور که همه ی مالکین پژو 206 ناراضی هستند، کمی کندتر است ولی پدال ها حساس هستند.

از طرفی زمانی که سوار ام وی ام 315 می شوید، طراحی اش بیشتر مجذوبتان می کند و لااقل جدیدتر است، فرمان هیدرولیک برقی این خودرو عملکرد خوبی دارد و وقتی دنده به راحتی و بدون فشار جا می خورد و ماشین خیلی نرم تر از پژو حرکت می کند، شما یقیناً می گویید 315 برنده این رقابت است، ولی هنگامی که می خواهید شتاب گیری کنید و در سرعت های بالا مجبور می شوید خیلی سریع دنده را عوض کنید تا فشار به خودرو وارد نشود و با شتاب پژو 206 برابری نمی کند، مایوس می شوید. اگرچه دیگر قابلیت و آپشن های پژو 206 را در اختیار ندارید، اما سیستم تعلیق خودرو قابل قبول و نرم است و بهتر از 206 عمل می کند و دیگر مسئله تفاوت نرم و خشک بودن عقب و جلو به آن شدت وجود ندارد و کاملا می توان به عنوان یک ماشین خانوادگی روی آن حساب کرد. شتاب ام وی ام در نوع خود قابل قبول است ولی به پای پژو نمی رسد و البته خودرو از نظر قدرتی در سر بالایی ها همانند گذشته کم نمی آورد.
هندلینگ خوب آن از ابتدای ورود این خودرو مشخص بود (البته در رده قیمتی خودش)، ولیکن ایرادی که می توان گرفت و باید حسابی حواستان را جمع کنید پدال ترمز است که از حساسیت کافی برخوردار نیست ولی قدرت ترمزها با ترمزهای پژو برابر است.
مشکل دید این سگمنت در جلوی خودرو در ام وی ام 315 نیز وجود دارد. در میدان دید اطراف، باز هم هیچ یک ارجحیتی به دیگری ندارد و هردو قابل قبول هستند.

نتیجه گیری

پژو 206 تیپ 5 و ام وی ام 315 جدید هردو خودرویی در سگمنت هاچ بک هستند که نمونه صندوق دار آن ها نیز موجود است، پس می توان گفت اگر خودروی خانوادگی تری بخواهید باید به سراغ نمونه های صندوق دار آن ها بروید ولی اگر کماکان دنبال خودرویی جوان پسند و اسپورت گونه هاچ بک هستید، این دو گزینه از بهترین های بازار در کنار رقیب جدید آنها برلیانسH320 هستند که البته در این تست حضور نداشت. قیمت ام وی ام چیزی در حدود 40 میلیون تومان می باشد که نمونه های اقساطی آن توسط مدیران خودرو، و 206 تیپ 5 هم با قیمت 37 میلیون تومان و تحویل 20 روزه توسط ایران خودرو عرضه می شود.
بازه قیمتی هردو یکسان است و اگر بخواهید تحویل فوری 206 را خریداری کنید شاید هم قیمت با ام وی ام قرار بگیرد، اما بالاخره برنده اصلی این تست چه خودرویی خواهد بود؟
از لحاظ فنی و قدرتی و امکانات پژو 206 در سطح بالاتری از ام وی ام 315 قرار می گیرد و بیشتر طرفداران اهل شتاب و سرعت را قانع نگه می دارد. در درگ انجام شده در روز تست، هرچند شرایط کاملاً ایده آل نبود ولی پیروز میدان شد و 315 در این مورد مغلوب گشت. اما اگر بخواهیم از نظر راحتی فضای سرنشینان و فضای صندوق ها بررسی کنیم ام وی ام خودرویی کاملاً راحت و خانوادگی و مناسب است و اصلاً جای بحثی باقی نمی گذارد.
از لحاظ قدرتی نیز آنچنان تفاوتی با 206 ندارد و فقط در شتاب و سرعت یک سر و گردن کوتاه تر است. ام وی ام 315 را حتی در نسخه هاچ بک می توان خودروی خانوادگی داخل شهری خوبی به حساب آورد، اما اگر برای شما بازار دسته دوم مهم است، کمی جای فکر باقی می گذارد: اکثر خودروهای ام وی ام که برای فروش گذاشته می شوند نسبت به 206 خواب بیشتری در این بازار دارند. از لحاظ لوازم یدکی قیمت ها و شرایط به یک نسبت است ولیکن 206 از آنجایی که مونتاژ داخل است شاید فقط در دسترسی و مدت زمان برتری داشته باشد. البته باید در نظر گرفت که این دو خودرو مطمئناً مشکلاتی را داشته و دارند و نباید توقع خودروی ژاپنی یا صرفاً کره ای را از آنها داشت. از جمله مشکلات پژو 206 می توان به خاموش شدن و دیگر روشن نشدن آن اشاره کرد که دلیل های مختلفی دارد و شاید نتوانید دو مالک که به این مشکل برخورده اند را پیدا کنید که دلیل یکسانی برای این مشکل داشته اند.
موضوع دیگر در مورد 206 چراغ خطر عقب آن است که بعد از یک سال در بسیاری از آن ها، می سوزد و باید تعویض شود و همچنین مشکلات مونتاژی که بستگی به شانس شما دارد و باید ببینید چه چیزی از این تخم مرغ دربسته نصیبتان خواهد شد. در نسخه های قدیمی ام وی ام نیز مشکل حادی وجود داشت: صفحه کلاچ آن بی برو برگرد همه از دم باید عوض می شد(!) و مشکلات مونتاژی هم در موردهای وارد شده به چشم می خورد. در آخر می توان گفت در کلاس هاچ بک خانوادگی و در عین حال کمی اسپورت، ام وی ام 315 بهترین گزینه است ولی اگر حاضر هستید لوکس بودن و طراحی مدرن را به شتاب و سرعت کمی بیشتر ببخشید و رانندگی را با لذت بیشتری تجربه کنید پژو 206 تیپ 5 حرفی برای گفتن باقی نمی گذارد.
با تشکر از مالکین خودرو ها وحید اکبری مالک ام وی ام 315 و علی حاجیان مالک پژو 206 جهت همکاری و همراهی با سایت خودروبانک در این تست.
برای مشاهده مشخصات فنی این دو خودرو به صفحات پژو 206 تیپ 5 و ام وی ام 315 مراجعه کنید.
عکس ها
نظرات
 
 
 

محسن ارشاد

1396/6/26
قابل تو جه شرکت مدیران خودرو اکر می خواهید 315 تا 30 سال دیگه فروش بره و از رده خارج نشه یه مو تور 206 تیپ 5 زارید زیر کاپوت این ماشین ببینید چی میشه تشش

امید بهرامی

1396/6/31
با سلام خدمت دوستان
میخاستم مطالبی رو با توجه به تجربه م در خصوص این دو ماشین عرض کنم
چون تجربه داشتن هر دو رو برای حدقل 2 سال داشتم
نظر کارشناس ما کاملا معقول و حساب شده بود اما.. اما تقور من اینه دوست عزیز 315 رو با 206 فرانسوی قیاس کردن چون من هردو رو صفر گرفتم و از هر لحاظ 315 برتری داشته نسبت به رقیبش
از لحاظ هندلینگ و کنترل نمیشه مقایسه کرد سر پیچ های تند 315 خیلی راحت جمع میشه البته 206 من صندوق دار بود و راجبه هاشبک نمیتونم قضاوت کنم، از نظر زیبایی این کاملا سلیقه ایه ولی نظر من روی 315 بوده چون طراحی مدرن تری رو داره، از نظر شتاب حدودا در یک رنج هستن و ترمز باز 315 خیلی قوی تر عمل میکنه ولی ایراد اصلی روی مونتاژ این ماشینه که متاسفانه در تغییر دما درها شروع به جیر جیر کردن میکنند که برای من روی صدای داخل خیلی حساسم واقعا رو اعصابه، از نظر کیفیت ساخت داشبورد 206 برتری داره ولی از لحاظ طراحی داشبورد 315 در حد ماشین های بالای 100 میاسونی ظاهر شده
فرمان خیلی نرم تری داره سپرش بیش از تصور محکمه و چند بار تجربه ش رو داشتم ولی ستون هارو نمیدونم
برتری دیگه 206 تسلط بیشتر موقع رانندگیه چون 315 صندلی ها بقدری پایین هستند که کاپوت اصلا مشخص نیست و معضلات زیادی به همراه داره و اینکه ستون ها خیلی روی دید تاثیر منفی دارن
جمع بندی کلی قطعا 315 جدید رو ترجیه میدم به 206 و بازم میگم این نظر شخصی بنده س و ممکنه خیلی ها با من خم عقیده نباشن ولازم به ذکر هستم به قول یکی از دوستلن زمانی میشه قضاوت کرد و نظر داد که تجربه رانندگی طولانی مدت با هردو ماشین رو داشته باشید، یادم نرفته بگم خستگی رانندگی با 315 نسبت به 206 خیلی کمتره و بعد ساعت های طولانی احساس خستگی برای من نداره

علی

1396/7/12
سلام به همه دوستان
من خودم میخوام ماشین بخرم و روی 315 خیلی دارم تحقیق میکنم مسیر کارم تا منزل رفت و برگشت حدودا 120 کیلومتر توی جادست چند روز پیش به یه چیزی خیلی فکر کردم که توی مسیر رفت و برگشت هرروز یکی از محصولات ایران خودرو و سایپا یا چپ کرده یا کاپوتشو زدن بالا ولی تا به امروز هنوز ندیدم یکی از محصولات ام وی ام اینجور اتفاقا براش افتاده باشه
 • جواد

  1396/9/9
  آقا من ده روزه تحویل گرفتم پشت تموم ماشینهای ایرانی نشستم و به واسطه اطلاعات فنی کمی که دارم از دید فنی و قطعه بگم اصلا قابل مقایسه با 315 نیستند ایرانی هایی که قطعاطشون همه چین درجه 3 هست و آشغال اما خدایی راحتی داخل 315 می ارزه به تمام محصولات ایران خودرو و سایپا
  4+
 • حمید

  1397/1/1
  استدلال شما منطقی نیست برای اینکه فراوونی خودروهای ایرانی و چینی تو خیابون قابل مقایسه نیست.اگه به همون تعدادی که خودروهای ایرانی تو خیابونا بود چینی هم بود اونوقت فرمایش شما صدق میکرد
  2+

علی

1396/7/14
اصلا طرف ماشین چینی نرید. ماشینی که در بهترین حالت ارزشش 30 میلیونه رو با اقساط فوق سنگین بهتون میدن 60 تومن! اونم چه ماشینی؟ ماشین چینی با افت قیمت بسیار شدید و امنیت پایین. ماشین چینی هر چیزیش مال یه شرکته. موتورش مال یجاست، گیربکسش مال یجا، شاسی و بدنش مال یجا.
 • محسن

  1396/7/15
  مرد حسابی این همه ادم خریدن استفاده کردن راضین حالا تو تو عمرت از ماشینای چینی نخریدی سوار نشدی میگی سمتش نرید؟
  مگه الان ایران خودرو سایپا این قطعات خودرو هارو فکر میکنی از کجا میارند همش چینی هست
  شما برو همون دنا پلاس سوار شو یا ۲۰۶ هر بار یه حقه یه کلک میزنن چراخ عقب جلو عوض میکنن به اسم دنا و دنا پلاس و سمند و پرابد های همه رقم بدون هیچ ایمنی به مردم قالب مبکنن با قیمت های خیلی بالا قطعاتشونم همه چین هست فقط مونتاژ رو اینا زحمت میکشن انجام میدن
  15+
 • مجتبی

  1396/7/23
  سلام .نه که حالا ماشینهای ایران خودرو شتر گاو پلنگ نیست به قول دوستمون این حرفهار رو میزنند که ماشینهای خودشون رو غالب کنند شما اچ سی کراس رو نگاه کنید یا پژو جدید که نمایندگی میگخ بعضی قطعات چینی کم بود که دیگه هندی هم اومده واقع بین باشید .پارس ال ایکس موتور 206 اما گیریبکس و پلوس 405 ایا همخوانی داره ؟؟؟؟؟؟؟ یه سفر برید اونهم گردنه متوجه میشید بهتر بگم سری به بنگاههای ماشین بزنید از هر ده تا پارس 7 تا ال ایکس هست .پس نگید که ماشین چینی هر قطعش مال یکجاست.........
  4+
 • مهدی

  1396/8/1
  باسلام..دوست عزیزماشینای ایرانی هم اکثرقطعاتش چینیه اونم درجه۳ومتفرقه.چین که برندخودشوخراب نمیکنه پس جنس اصلی میزنه رومحصولاتش براهمینه که همه راضی هستن.خودروسازهای ایرانی انگ بی کیفیتی به ماشینهای چینی میزنن که آشغالهای خودشونوبفروشن به ملت بدبخت که غیرازاونا گزینه دیگه ندارن
  3+
 • جواد

  1396/9/9
  پراید 7 میلیونی و با اقساط چقدر میگیری؟؟؟؟
  3+
 • علی

  1396/10/14
  آره درسته MVMهر قطعه ای رو از یک جا میگیره ولی ماشاالله ایران خودرو همه قطعاتش رو خودش تولید میکنه فقط یه وقتایی از خستگی یادشون میره گیربکس ماشین رو ببندن .اسمش باید تغییر کنه به ایران بزرو
  2+
 • علی

  1397/1/18
  شما افرادی هستید بدون داشتن یه کالا الکی پشت سرش حرف میزنید بهترین گوشی سونی الان چینیه که من دارم و واقعاً راضی هستم، اما خودرو ام وی ام چینیه ولی اصل مثل گوشی سونی ولی محصولات ایران خودرو وسایپا وسایل درجه دو وسه چینی پس محصول درجه یک ش مثل گوشی اصلی میمونه الان پژو تمام قطعاتش از چین میاد ولی نه درجه یک بلکه یه جنس الکی که مفت نمی ارزه، برو ام وی ام 315 بگیر و معنی ماشین رو بفهم. تیبا هاشبک رو دارن میدن سی میلیون، تو به ام وی ام میگی سی میلیونی، عزیزم عیب روی چیزی که اطلاعات نداری نذار، فقط عیب این ماشین فروش دست دومش در بازاره که به مرور جا بیفته قول میدم حل بشه

وحید

1396/8/7
سلام دوستان
من خودم حدود 6 سال هست که 206 هاچ بک دارم و ام وی ام هم سوار نشدم
بدون تعصب عرض میکنم
دوستانی که میگین 6 ماهه خریدم یا یه ساله خریدم دره تعمیرگاه نرفتم، بندگان خدا خب ماشینی که صفر میخرید حداقل تا 5 سال نباید گذرتون به تعمیرگاه بیوفته و این طبیعیه، 206 چندین ساله که به تعداد فراوان داره به ایرانی ها تحویل داده میشه، خب مشخصه که با توجه به وجود ماشینای زیاده مدل پایین تعداد بیشتری از این ماشینا دم دره تعمیرگاه هستن، ماشین من 140000 کیلومتر کار کرده و هنوز بخاطر عیب موتوری دم تعمیرگاه نرفته، یه بار صفحه کلاج عوض کردم و یه بارم سنسور اکسیژن، اونم بخاطر این بود که موتورش رو زود به زود میشستم، خدا شاهده لنت هاشو یکی دو ماه پیش برای اولین بار عوض کردم، از نظر ظاهری هم گرچه 206 طراحی سالها پیشه اما فراموش نکنید از نظر ایرودینامیک و ظاهری هنوزم تو ایران جزو ماشین های استاندارد (نسبت به خودروهای هم قیمت) پر طرفدار هست، حالا فقط بحث سلیقه هست، من خودمم از قیافه ام وی ام 315 خوشم میاد و احتمالا طبق گفته دوستان از نظر موتوری هم خوب باشه. فقط خواستم عرض کنم اگه میخواید ام وی ام بخرید لازم نیست حتما بزنید تو سر 206، خب بخرید و حالشو ببرید، فقط سعی کنید با 206 کل نندازید.
 • علی

  1397/1/18
  برادر من 206داشتم خیلی زود چپ میکنه در مقابل ام وی ام اصلا قابل مقایسه نیست اما وی ام 315 از اینا که بار بند دارند یه ماشین واقعا تکه واقعا تک
  1+

AMIR

1396/8/28
سلام . دوستان ۲۰۶ هم ماشین بدی نیست من امروز یه ۲۰۶ تیپ ۵ صفر تحویل گرفتم و نمیگم ماشین های چینی بده . اما من خودم لیفان X50 داشتم قبل از این ۲۰۶ خداییش ماشین های خوبی هستن مرگ ندارن . اما به نظر من ۲۰۶ و ماشین های چینی قابل مقایسه نیستند. سواری و نرمی ماشین های چینی بیشتره و شتاب گیری ۲۰۶ هم بیشتر . با تشکر 🙏

رضا موتوری

1396/9/4
تو بقیه دنیا یه کارگر با سه چهار ماه پس اندازش وقتی میخواد ماشین بخره دو تا راه داره یا اینکه بره ماشینای هفت هشت ده سال پیشو نقد بخره اونم چی حتی بنز و بی ام و با قیمتای مفت یا اینکه بره صفر بخره که ادم میمونه چی انتخاب کنه از بس که کمپانی ها دارن آفر میدن هزار مدل ماشینم هست با بالاترین کیفیت بعدشم سوار میشن تو بهترین جاده ها و بالاترین کیفیت سوخت ،حالا اینجا با حداقل حقوق کارگر این اشغالارو چند برابر به مردم میدن بعد تا یه وامم میدن مردم هجوم میارن که یه موقع تموم نشه بعد ملت میان کامنت میذارن این بهتره اون بهتره اینو نخرید اینو بخرید از قدیم راست گفتن خلایق هر چه لایق...
 • حمید

  1396/9/28
  سلام بچه ها..من الان سه ماه که مدل لاکچری رو تحویل گرفتم ...روهم رفته ماشین خوبی،فقط تو حرکت دنده عقب ماشین میزنه،ازنمایندگی هم که سوال کردم،میگن مشکل نرم افزاری دارن،یعنی همشون اینجورین...حالا نمیدونم،شانس من،یا واقعا راست میگن،که اگه هم راست بگن،یکی از ایرادهای بزرگش...من که بابت این موضوع شکایت کردم،50ملیون پول بدی،بعدهم به راحتی بگن همشون این مشگل ودارن...تو ی شیب معمولی که ضربه هاش سنگینتر هم میشه،دقیقا مثل وقتیه که بخوای ماشین و تودنده روشن کنی
  1+
 • ح

  1396/9/28
  خوبه
  1+

متین

1396/10/13
سلام من صاحب یک ام وی ام نیو مدله 95 هستم الان حدودا یک ساله که این خودرو رو خریداری کردم واقعا ازش راضیم.دستش درد نکنه هر کی درستش کرده .شب اوله محرم یه تصادف سنگین داستم ینی اگه 206بود منم الان نبودم .

واقعا از ماشین راضیم

بیشنهاد هم میکنیم بخرید واقعا عالین
 • ميلاد

  1396/10/26
  اقا ن ٢٠٦ خوبه ن ٣١٥ همشون اشغالن
  فقط پرايد همه برين پرايد بخرين🤣🤣😜😜
  5+

محمد

1396/11/7
سلام اقايون اگر دنبال سواري پير مردي و راحت تر هستيد ام وي ام قطعا بهتر هستش ولي اگر عاشق سرعت هستيد و تو جيبتون پول هم داشته باشيد كافيه يه ارتفاع بزني روي ٢٠٦ با كمك هاي خوب و موتورشو يه كوچولو بيشتر تقويت كني خوب لذت سرعت خيلي بيشتره مخصوصا سربالايي مثل جاده چالوس

علی

1396/12/26
حالا من میگم ام وی ام مکلارن هست بازم من نظرم رو 206 هست پیش منم کاملا از ام وی ام خوشگلتره ام وی ام با اون طراحی عقبش انگار از همسایه صندوقش رو قرض گرفته و چراغ عقبش هم با دو تا قابلمه و نور هایی که تو عروسی به کار میرن میشه ساختش اصلا ماشینی که عقبش روش نمیاد یعنی طراحی چراغاش با صندوق عقبش با اون ارتفاع که صندوق عقبش داره باهاش نمیخونه مثلا چیزی مثل شرکت بنز که جلوی ماشینش خوشگل ولی وقتی چراغ عقب بنز نگاه میکنه هنوز مثل عهد بوق طراحی شده یا مثل ام وی ام x22 که طراحی جلوش کاملا خوشگل اما اون عقبش انگار کونش تو هواست اصلا زشتن خداوکیلی پراید 111 و 206 طراحی عقبشون بهشون میاد
 • میثم

  1396/12/26
  علی بی ادب چکارت به x22 هر حرفی را که نباید زد یخورده مغز پوکت را به کار بنداز کونش رو هواست یعنی چه؟؟؟؟؟
  1+

سرجوخه

1396/12/26
سلام.من پنج روز پیش 206 تیپ 5خریدم.
میبینم که پژو 206 فرانسوی اصلا قابل مقاسه با این آشغال چینی نیست...
شمایی که سوار 206 جدید نشدی بیجا میکنی که نظر میدی برو نظرتو بنداز تو صندوق نذورات یه خورده عقل تون رو بکار بیندازید ام وی ام 315 برا شما بچه های تازه به دوران رسیده است که چیزی از ماشین نمی فهمید.
خیلی ببخشید.معذرت

امیر

1396/12/27
سلام ام وی ام ماشین خیلی قشنگ باکلاسی فقط بعضی چیزاش گرونه مثل کیت بدنه یا همون سیاهیا دورش دونه ایی 100هزار مال خسروانی هم هست

مهبد

1397/1/6
سلام به همه ی دوستان عزیز من هر دو ماشین رو داشتم البته 315 رو سال 94 خریدم و اواخر 96 فروختم ولی 206 رو 92 خریدم و هنوز دارمش چون به نظر من هم از لحاض زیبایی و هم قدرت و شتاب و هندلینگ و آپشن حرف اول رو میزد. البته ناگفته نماند که از 315 واقها راضی بودم ولی به دلایلی که عرض کردم از 206 بیشتر راضی بودم. و از لحاض ترمز چون 206 چهار چرخش دیسکی هست قدرت ترمز قوی تری داره درصورتی که 315 چرخ های عقبش کاسه ای هستند. از لحاض ایمنی هم 206از موسسه ی یورو ان کپ چهار ستاره ی ایمنی داره البته 315 هم چهار ستاره از موسسه ی سی ان کپ داره ولی این موسسه چینی هستش و سطح پایین تری از لحاض تست ها نسبت به یورو ان کپ داره.از لحاض کیفیت هم ایران خودرو در این چند سال اخیر افت کرده ولی ماشین من که تا حالا آخ نگفته.

علی

1397/1/18
سال 93خودرو ام وی ام 315 داشتم یه معایبی داشت کولرش ضعیف بود ولی با اون حال از لحاظ قدرت و سرعت با خودرو دویست میلیونی کورس میذاشتم ولی الان 315 اس لاکچری گرفتم از این باربند دارها که پنجاه ویک میلیون پولشه وبه خاطر رنگ سفید دوميليون ودویست بیشتر دادیم شده نزدیک پنجاه چهار میلیون، بخدا یه ماشین واقعا تمام عیاره لذت میبرم از رانندگی با این ماشین به نظر من الان داخل ماشین های هاش بک هم سطح خودش حرف اول رو میزنه فقط حیف قیمتش یه کم بالاست ولی خدایی ماشینه باید داشته باشی که بفهمی من چی میگم، بابا پژو پارس وسمند، جی ال ایکس و دویست شش بعد خرید یکسره باید نمایندگی باشی ولی این ماشین اصلا نیاز به این کار نداره چون واقعا سالم و بی عیبه
 • Amirsaeid

  1397/1/28
  اخه شماکه تازه به دوران رسیدید از ماشین خبر ندارید حتی در مورد چپ کردن ۲۰۶ لطفا نظر ندید.
  واس چی میایید میگید ۲۰۶ زود چپ میکنه فکر ۴ تا که تازه میخوان ماشین بخرن رو درگیر میکنید؟
  شمابه ۲۰۶ یه ارتفاع بزن اگه تونستید رینگ پهن بندازید اگرم تونستید میتونید ۲ تا کمک های عقبتون رو عوض کنید اگرم تونستید ۴ تا اونوقت میخوان ببینم چطوری چپ میکنه؟
  شما با ۱۲۰ تا یهویی هم بپیچید ماشین دور میزنه اما چپ نمیکنه
  اقا گمراه نکنید وقتی اطلاع ندارید قطعات ۲۰۶ برا فرانسس اصلا برید درباره برند پژو که اولین شرکت خودرو سازی تو فرانسه هست و دومین شرکت خوردور سازی تو اسیاهست تحقیق کنید.
  ینی چی اخه فقط مونتاژشو ایران میزنه ؟
  اگه اینطور بود که میگید الا حتی شاسی های ۲۰۶ باس مثل شاسی های پرشیا وانت ها میشکست یعنی چی اخه؟
  اصلا شما به اندازه لاستیک های ان وی ام توجه کردید؟
  لاستیکش اندازه لاستیک پرایده
  این میدونید یعنی چی برای یه ماشین ۱۲۰۰ کیلوگرمی؟
  خعیییلیه از یه جوب خوچیک تو دور گرفتن لاستیک بره اون تو تاب برداره !
  یکم تحقیق کنید یکم اطلاعات کسب کنید الکی نظر ندید!
  تنها خوبی ام وی ام نسبت به ۲۰۶ طراحی داخلشه که شما با چند تومن به یه روکل پلاستیکی داخل ماشینو ردیف میکنید!
  حرفی ندارم واقعا عععععععع!

هدو

1397/1/28
سلام دوستان من تجربه رانندگی نداشتم چندروزیه برااین mvm315ثبت نام کردیم .نظراتتونوخوندم.بیشترتون میگیدخوبه
من توانتخابم شک داشتم اماباخوندن نظرات شماشکم تموم شد.ممنونم
Top