هیوندای ولستر ، تخم مرغ کره ای
این صفحه 34,378 بار مشاهده شده است - آپلود شده در 1395/3/3

هیوندای ولستر ، تخم مرغ کره ای

عکس: بامداد صفائیان
آزمایش و نوشته: دکتر مهریار جعفری

کره ای ها یک چیز را خیلی خوب فهمیده اند و آن اینکه لااقل در کشور ما این ظاهرخودرو است که حرف اصلی را می زند(!) هر چند فروش خودروهایی مثل رنو داستر و MVM530 مثال های خوبی برای نقض این ادعا باشد ولی جز در مواردی که بودجه محدود الزام به انتخاب خودرویی زشت می کند در سایر موارد این ظاهر خودرو است که حرف اول را به هنگام خرید خودرو می زند. از همین روست که خودرویی همچون کیا سول یا سانگ یانگ کوراندو که از نظر فنی از بهترین های محصولات تولیدی کمپانی هایشان هستند در کشور ما فروشی ناامیدکننده داشته اند. حال اما به سراغ خودرویی آمده ایم که سراپای، دم از هیجان می زند. خودروی تخم مرغی شکل هاندِی (همان هیوندای خودمان) که فرسخ ها با طراحی محافظه کارانه آن وقت های هیوندای فاصله دارد.

طراحی متفاوت

هنگامی که در سال 2011 این مدل رونمایی شد، چیزی که از همه بیشتر موجب جلب نظر شده بود طراحی غیر متقارن این خودرو بود که با تعبیه دو درب در سمت راست (سمت مخالف فرمان) و یک درب در سمت چپ نظر خیلی ها را به خود جلب کرد. شاید این امر به نظر خیلی ها عجیب به نظر برسد اما وقتی که منطق پشت این طراحی را متوجه شوید نه تنها دیگر عجیب نیست بلکه به نظرتان ایده ای هوشمندانه خواهد آمد.
دلیل این طراحی این است که به دلیل وجود درب تنها در سمت مخالف فرمان، سرنشینان عقب که عمدتاً کودکان خواهند بود همواره به ناچار از سمت پیاده رو پیاده خواهند شد و درب آنها رو به خیابان باز نمی شود تا از حوادث ناشی از بی حواسی و عجله سرنشینان به هنگام پیاده شدن جلوگیری به عمل بیاید (به یاد بعضی تاکسی های داخل کشور که درب عقب سمت راننده به عمد قفل شده اند!). هرچند این تنها در مکان هایی کاربرد دارد که رانندگان با احترام به قوانین تنها در کناره راست خیابان توقف می کنند و برای جایی مثل کشور ما که جای پارک تعاریف بی شماری دارد و حتی جایگیری کامل خودرو در جای پارک واجب نیست خیلی کاربردی ندارد.

هیجان انگیزی، اصل اول طراحی! خانم ها جمعیت هدف

طراحی خشن جلو و فرم تخم مرغی بدنه خودرو به گونه ای است که افراد زیادی را مجذوب خود می کند و می توانید مطمئن باشید که هنگامی که سوار این خودرو می شوید دیده خواهید شد به خصوص که خوشبختانه عرضه این خودرو هم از سوی کارخانه سازنده و هم از سوی وارد کنندگان در رنگهای متنوع زرد، سبز، آبی، قرمز و ... کمک زیادی به خاص بودن این خودرو به خصوص به هنگام گذر در خیابان های مملو از خودروهای سیاه و سفید می کند.

تلاش برای القای هیجان در طراحی این ماشین تا حدی اهمیت داشته که بعضی جاها به قیمت قربانی شدن کارایی این خودرو تمام شده است. به گونه ای که هر چند این خودرو مدعی است 4 نفره است اما در عمل در عقب، سقف قوس دار خودرو تنها برای دو کودک یا دو بزرگسال کوتاه قد جای دارد و با توجه به این که جای لیوانی ها بدون داشتن درب پوشاننده میان دو صندلی عقب قرار گرفته حتی فکر جای دادن 3 کودک در عقب خودرو را باید از سر بیرون کنید. هرچند همین قوس موجب شده تا طبق آزمایشاتی که در تونل باد انجام شده از بیشترین درجات آیرودینامیکی برخوردار باشد تا مصرف بنزین به میزان قابل توجهی کاهش داشته باشد.

شرکت هیوندای علاقه بسیاری دارد که به خودروهای خود جنسیت ببخشد و همان طور که پیشتر هم در شیوه بازاریابی خود خودروی سوناتا را نسخه ای زنانه از آزرا معرفی می کرد این بار هم این خودرو را کاملاً دخترانه معرفی می کند و جنسیس کوپه را بیشتر مناسب آقایان می داند.
شاید تنها ایرادی که بتوان به طراحی بیرونی این خودرو گرفت به چراغ های عقب این خودرو بازگردد که کمی غیر همگون به نظر می رسد و انتظار می رفت که در فیس لیفت 2016 این خودرو از چراغ های طرح LED بهره برده شود. در عوض خروجی دوتایی اگزوز که با پوششی از کروم پوشیده شده و با ابعادی بزرگ در میانه سپر عقب قرار گرفته نمایی جالب و اسپرت به عقب خودرو داده است. سایر عناصر طراحی این خودرو همگون و جالب طراحی شده است به گونه ای که کمتر کسی از آن می تواند ایراد بزرگی بگیرد به شرطی که با کلیت این سبک طراحی مشکلی نداشته باشد.

طراحی داخل: جالب اما قدیمی

در سال 2011 که این خودرو به بازار آمد طراحی داخل به روز و جالبی داشت و برخی عناصر طراحی داخلی آن مثل قرارگیری دکمه استارت موتور در وسط داشبورد به صورت یک دکمه گرد و بزرگ هنوز هم جالب به نظر می رسد هر چند ممکن است سرنشینان ناشی به هوای اینکه این دکمه همان دکمه پاور سیستم صوتی باشد آن را به اشتباه فشار دهند که همین نکته می تواند از خطاهای این طراحی خلاقانه به حساب آید.
اما حال با گذشت بیش از 5 سال از ورود این خودرو به بازار ، طراحی داخلی آن کمی کهنه به نظر می رسد به خصوص که باید دقت داشته باشید که این خودرو قرار است مرکز توجه باشد و همه عناصرش چشم ها را به خود جلب کند که با توجه به قدیمی شدن آن و تکراری شدن آن دیگر آن جنبه میخکوب کنندگی قبل را ندارد و جای دارد تا هیوندای هرچه زودتر برای جایگزین کردن این خودرو با نسلی نو اقدام نماید.

برخلاف خودروهایی مثل ام جی 3 یا فیات 500 که وقتی وارد آن می شوید اصلا احساس کوچکی نمی کنید، در ولستر اوضاع برعکس است و به هنگامی که داخل آن می نشینید احساس تنگی می کنید و حس می کنید که داخل اتاق نسبت به جثه خودرو خیلی کوچک است. صندوق خودرو اما به نسبت حجم خوبی دارد که به گونه ای که در حالتی که صندلی ها خوابیده است حجمی معادل 435 لیتر دارد و با ایستاده شدن صندلی ها این حجم به 320 لیتر کاهش می یابد که برای مقایسه پژو 206 حجمی معادل 245 لیتر دارد و بی ام و528i در حدود 400 لیتر فضا در اختیار بارهای شما قرار می دهد. هرچند این حجم صندوق ولستر به بهای محدودیت زیاد در جای پای سرنشینان عقب در اختیارتان قرار می گیرد و همچنین فرم خمیده سقف و ارتفاع کم آن تا کف صندوق مانع از جایگیری چمدان ها به صورت عمودی شده و عملاً فضای مرده زیادی در هنگام بارگیری به جا می ماند. هر چند کارخانه سازنده سعی کرده تا با انتخاب تایرهای این خودرو از نوع ضد پنچری، با بی نیاز شدن خودرو به لاستیک زاپاس فضای بیشتری از نظر ارتفاع در اختیار صندوق عقب قرار گیرد. بد نیست بدانید فضای بار توسان 877 لیتر است.
اما کمی جای پا و کوچکی صندلی ها تنها مشقت هایی نیست که سرنشینان عقب مجبور به تحمل آن هستند بلکه با توجه به مجهز بودن این خودرو به سقف پانورامیک و قوس خاص سقف آن، قسمت زیادی از سقف بالای سر سرنشینان فاقد هرگونه پوشش داخلی است و به هنگام رانندگی در یک روز آفتابی درخشش خورشید مستقیماً روی سر سرنشینان خواهد بود.

امکانات رفاهی نصب شده روی این خودرو برای یک خودرو با این قیمت قابل قبول است. سیستم صوتی که خوشبختانه حتی در مدل های شرکتی هم با مانیتور بزرگ عرضه می شوند از کلیه فرمت ها و راه های پخش موسیقی پشتیبانی می کند و اطلاعات سیستم تهویه خودکار تک کاناله روی آن نمایش داده می شود و تصویر دوربین عقب فابریک آن نیز کور بودن دید شیشه عقب را برای شما جبران می کند.
کیفیت چرم صندلی و داشبورد همان است که از یک کره ای میان رده انتظار داریم و قابل قبول است. صندلی ها مجهز به گرمکن بوده و صندلی راننده هم به صورت برقی قابل نتظیم است اما صندلی شاگرد دستی تنظیم می گردد. آینه های جانبی تاشوی برقی است و گرمکن نیز دارد.

پایان هیجان

همه چیز تا پیش از استارت زدن خوب است ولی از بعد از آن خیلی مایوس کننده است. توجه داشته باشید که این مایوس کنندگی اصلاً به معنای بدی نیست. اما طراحی خارجی و طراحی داخلی چنان هیجانی در ما ایجاد می کند که توقع ما از قدرت موتور و حس شتاب را تا حد اتومبیل Batman بالا می برد اما موتور کم رمق نصب شده روی این خودرو همه امیدهای ما را نا امید می کند.
در مدل 2016 ولستر در بخش مکانیکی دو تغییر بسیار مبارک اتفاق افتاد یکی تغییر موتور آن به موتور 1.6 لیتری GDI با قدرت بیشتر و مصرف کمتر و نیز استاندارد شدن جعبه دنده بسیار خوب دو کلاجه هیوندای که نقش بسیار خوبی را در افزایش سرعت در پاسخگویی خودرو به فرامین راننده در حین رانندگی ایفا می کند. قلب تپنده این مدل توانایی تولید 140 اسب بخار را دارد که بدنه 1280 کیلویی آن را در عرض 10.3 ثانیه از مرز 100 کیلومتر در ساعت می گذراند و تا 195 کیلومتر در ساعت پیش می برد. هر چند در شرایط عادی و نه کاملاً استاندارد ما به زحمت به عددی کمتر از 11 می رسید.

مصرف ترکیبی 6.4 لیتر در 100 کیلومتر و 8 لیتر در شهر در کنار مخزن بنزین 50 لیتری آن این نوید را می دهد که دقایق کمتری از عمرتان را در صف بنزین سپری خواهید کرد و با توجه به این که میتسوبیشی و فولکس واگن در ساخت این خودرو نقشی نداشته می توان با اطمینان خاطر به این اعداد اعلام شده اعتماد کرد.
اما انصاف حکم می کند کمی بیشتر پیرامون جعبه دنده خوب این خودرو صحبت کنیم. فن آوری کلاچ دوتایی این خودرو که تا همین چند سال پیش در انحصار خودروهایی چون فراری و لامبورگینی بود به این صورت است که هنگامی که یک دنده را انتخاب می کنید جعبه دنده به کمک سیستم پردازش رایانه ای بر اساس شیوه رانندگی شما و میزان فشار بر پدال گاز دنده انتخابی بعدی شما را پیش بینی می نماید و کلاچ ثانویه را با آن درگیر می کند و وقتی که نیاز به تعویض دنده می شود تنها کلاچ را عوض می کند و دیگر زمانی صرف انتخاب دنده و درگیر کردن کلاچ نمی شود. این فرآیند نه تنها با کوتاه کردن زمان تعویض دنده حس بهتری در رانندگی ایجاد می کند بلکه هم در مصرف بنزین کاهشی چشمگیر ایجاد می کند و هم صدای تولیدی را کاهش داده و در ضمن هزینه های نگهداری را نیز کاهش می دهد. ضمن اینکه این جعبه دنده 6 سرعته تیپ ترونیک بوده و راننده این اختیار را دارد تا با استفاده از اهرم های پشت فرمان نسبت به کاهش یا افزایش دنده ها اقدام کند.

فرمان قرار گرفته روی این خودرو از نوع Motor Driven Power Steering (MDPS) می باشد که این فن آوری توسط خود کیا و هیوندای توسعه داده شده است و اولین خودرویی که روی آن نصب شد پیکانتو بود که اصطلاحاً در بازار خودروی ما به فرمان 3 حالته معروف شده است. این فن آوری کمک کرده علاوه بر نرمی قابل تنظیم و دینامیک و تطبیق پذیر فرمان، علیرغم گلگیرهای تنگ و رینگ های بزرگ، خودروی ولستر، شعاع گردشی قابل قبول داشته باشد و بتواند با یک فرمان عرض یک خیابان 10.39 متری را دور بزند که این گردش در مقایسه با مزدا 3 جدید که از بهترین شعاع گردش های بازار بهره مند است حتی 21 سانت نیاز به عرض کمتری داشته باشد. جالب است بدانید مرسدس کلاس C برای چرخش با یک فرمان به 11.15 متر فضا نیاز دارد. جهت آشنایی بیشتر با این سیستم می توانید از طریق سیستم MDPS چیست اطلاعات بیشتری کسب کنید.
ولی همه این فن آوری های عالی به کار رفته در این خودرو با اولین فشار به پدال گاز تاثیر خود را بر لذت رانندگی از دست می دهند. هرچند بهبود قابل درکی نسبت به مدل های پیشین این خودرو دیده می شود ولی با این حال به هیچ وجه جوابگوی سطح توقع کسی که ماشینی با این سبک و سیاق خریداری کرده نیست. موتور نصب شده روی این خودرو بر روی بدنه اکسنت بسیار عالی است و یا اگر روی خودرویی مثل النترا نصب بود هیچ ایرادی نداشت ولی با روح طراحی این خودرو همخوانی ندارد. شتاب این خودرو مانع از این شد که در تست درگی که میان این خودرو سراتو و مزدا 3 برگزار کردیم نتیجه خوبی به دست آورد.
در بحث توان به توقف درآوردن این خودرو باید به بهره بردن هر چهار چرخ از سیستم ترمز دیسکی همراه با ABS و مجموعه کاملی از سیستم های ایمنی شامل EBD و EBA و سایر مخفف های مختلف اشاره داشت. اما کارایی اینها در عمل چگونه است؟ این خودرو بر اساس اندازه گیری صورت گرفته توسط Motor Trend در ازای طی نمودن مسافت 42 متر از سرعت 100 کیلومتر به حالت سکون در می آید که برای مقایسه بد نیست بدانید رنو کولیوس که بر اساس تجربه ما در خودروبانک به نسبت جثه بزرگ و سنگینش از بهترین ها در بازار ماست هم در همین فاصله به سکون در می آید. شاید بتوانید بهتر مقایسه کنید وقتی متوجه شوید که لامبورگینی آونتادور برای توقف کامل از 100 کیلومتر در ساعت به 30 متر فضا احتیاج دارد. این در صورتی است که شاید هر سیستم ترمز یک چرخ لامبو هم قیمت یک ولستر باشد. همچنین جالب است که کمترین فاصله مورد نیاز در دنیا بر اساس اندازه گیری Motor Trend مربوط به خودروی شورلتCorvette Stingray Convertible مدل 2014 است که تنها پس از طی مسافت 27 متر به سکون در می آید.

سخن آشنا

شاید دیگر این رسم شده است که بگوییم ای کاش این خودرو با پیشرانه قوی تری وارد می شد و لابد فکر می کنید که این خودرو هم قربانی قانون منع واردات موتورهای حجیم شده است ولی این گونه نیست. همین خودرو با همه این امکانات در مدل توربو نیز ارائه می شود که با حجم موتوری یکسان 201 اسب بخار تولید می کند و شاید این بی تدبیری واردکنندگان این خودرو است که در زمانه ای که به لطف ورود توربوهای چینی این مدل موتورها خیلی در میان علاقمندان خودرو محبوب شده است از واردات آن خودداری می کنند.
اما حال و روز این خودرو در میان رقبای مستقیم چگونه است؟ در بازار ما خودروها با هم در دو زمینه رقابت دارند که اگر مقاله تحلیل بازار را در خودروبانک خوانده باشید می دانید که رقبا در این دو زمینه با هم متفاوت اند. اگر از نظر قیمت بررسی نماییم خودروهایی که با حاشیه 5 میلیون در اطراف این خودرو هستند مثل مزدا 3 ، کیا سراتو و یا هیوندای الانترا است. که خوب این خودروها همگی در کلاس خودرویی سدان خانوادگی کوچک هستند و همگی از این خودرو کارایی بیشتری داشته و به ویژه که از نظر قوای حرکتی هم بیش از این خودرو حرفی برای گفتن دارند.

از نظر کلاس خودرو هم شاید از مدل های مشابه این خودرو بتوان به آلفارومئو جولیتا و یا رنو اسکالا اشاره کرد. در مورد آلفا که خوب در برتری آن چه از نظر برند چه از نظر کیفیت و چه از نظر قوای حرکتی هیچ گونه حرف و حدیثی نیست و خوب این برتری هم در ازای اختلاف قیمتی 50 میلیونی به دست می آید که کاملاً قابل توجیه است. اما در مورد رنو این ولستر است که در بحث خدمات پس از فروش و امکانات رفاهی دست برتر را دارد و ضمن اینکه درست است که رنو خودرویی اروپایی است ولی از نظر کیفیت بوی چندانی از اصل و نسب خود نبرده است. برای آشنایی بیشتر با این خودرو می توانید به صفحه رنو اسکالا مراجعه نمایید.
ولی در نهایت موردی که باید به هنگام خرید این خودرو در نظر داشته باشید این است که این خودرو مخاطب خاص دارد و مسلماً شما هم که قصد خرید این خودرو را دارید از همین مخاطبان هستید. این قبیل خودروها یک خصوصیت دارند و آن هم این است که کسی که به دنبال این خودرو آمده جای دیگری هم نمی رود ولی خود این موضوع باعث می شود تا جمعیت مخاطبان کمتری نسبت به خودروهای دیگر داشته باشد و از همین روی شاید لازم باشد تا به هنگام فروش این خودرو کمی صبور باشید تا مخاطب خاص خود را پیدا کند چرا که این خودرو از خودروهایی نیست که به اصطلاح اهل بازار به صورت گذری به فروش برسد.
در پایان از سرکار خانم دکتر بهار صفایی که وقت ، تجربه و خودروی خود را در اختیار خودروبانک قرار داده اند تشکر و قدردانی می نماییم. جهت مطالعه مشخصات به صفحه هیوندای ولستر مراجعه کنید.
عکس ها
نظرات
 
 
 

Sam

1395/3/9
سلام .. خسته نباشید لطفا هایما s7 رو بررسی کنید..

در جواب گوش کنید

1395/3/11
بعد از اون تست خودروبانک دلال های آرین موتور بد جوری به این سایت حمله کردن. واقعا دوستان به کامنت تبلیغاتی گوش کنید و بقیه کامنت ها با این محتوا توجه کنید.
بسه دیگه دست بردارید از این کارهای کثیف! جالبه خودشون دست پیش گرفتن و به بقیه تهمت میزنن! جالبه در سطح شهر هم مثل فضای مجازی به تبلیغات گسترده و البته بی اساس رو آوردن. آرین موتور با این کارش ثابت کرد که خیلی...... هست. ولی خدا رو شکر مشخصه که دستشون رو شده!
 • در جواب حاج آقا زارع و گوش کنید و شما

  1395/3/11
  اتفاقا کار شما زشت و کثیف هست
  حاج آقا زارع و گوش کنید و دیگر دوستان دقیقا یه نفر هستن . فردی که می خواد با تعریف اضافی و اغراق احمقانه و افسانه گویی در مورد اوتلندر در ذهن همه جا بندازه که دارندگان اوتلندر دروغ گو و ابله هستن. احمق و متعصب نشون دادن دارندگان اوتلندر هدف اصلی این افراد هست و الا هر فرد عاقلی میدونه اوتلندر با لندکروز و لکسوس ۵۷۰ قابل مقایسه نیست. ایشون اوتلندر رو در حد لکسوس بالا برد و حاج آقا زارع در حد پورشه خوب بعد خودشون پایین همون چرت و پرت های که نوشتن میان پیام میزارن که شما دلال آرین موتور هستید و شروع به انتقاد و ابله خواندن دارندگان اوتلندر می کنن. دست آخر هم نتیجه گیری میکنن که اوتلندر بده و دارندگانش متعصب هستن و هرچی میگنن اغراق و دروغ هست خوب حالا بیان سورنتو بخرید
  به هر حال رو آوردن به این کار های کثیف دست شما رو برا مردم رو کرده و سورنتو رو دارید منفور تر از گذشته میکنید
  به هر حال خدا جای حق نشسته
  2+

MG 6

1395/3/11
وقتی تمام پیام ها رو از بالا خوندم احساس کردم که انگار اینجا بررسی اوتلندر هست یه عده دارن تو پست ولستر از اوتلندر بد میگن باز یه عده در جواب اونا دارن از اوتلندر دفاع میکنن . و این شد که رفتم بررسی اوتلندر رو خوندم و فهمیدم که بحث اونجا به قدری داغ بود که به قسمت ولستر هم کشیده شده و عملا اینجا داره در مورد ولستر بحث میشه
این بابا که با اسم گوش کنید اینجا گفته اوتلندر از لندکروز بهتره در قسمت بررسی اوتلندر خودش از دوستانی که سورنتو دارن خواسته که بجای بد و بیراه گفتن به اوتلندر و تعریف و تمجید از سورنتو بیان اگه تجربه یا چیز جدیدی از اوتلندر می دونن بگن یا بحث رو تموم کنن و تعریف و تمجید سورنتو رو بزارن برا بحث خود سورنتو . ایشون بحث منطقی و بسیار جدی با دارندگان ماشین های کره ای می کرده. اتفاقا خیلی نرمال بحث کرده بود اما حالا فکنم یا ایشون چیزی به سرش خورده و زده به سیم آخر و پرت و پلا میگه یا همون دوستانی که با ایشون مجادله و بحث میکردن اومدن و بانام ایشون نوشتن اوتلندر از لکسوس بهتره و ... تا بگن ایشون رویاپردازه و از اوتلندر یه بت ساخته و کسی دیگه به حرف هاش اعتماد نکنه و از ایشون اینجا انتقام بگیرن
 • درجواب MG6 یا همون گوش کنید و....

  1395/3/12
  مطمئنی خودت همون نیستی! دلال آرین موتور.خخخخخخخخخخخ
  با این کارا بازار ماشین کره ای و تویوتا خراب نمی شه. برید فکر یه کار دیگه باشید.
  7+

ابوالفضل

1395/3/15
سلام و خسته نباشبد
ی دونه عکس خوب از سمت راست نذاشتید. همشون سمت چپ خودرو هستش‌. دو تا عکس سمت راست هم هیچی ازش معلوم نیست

نتورکر

1395/4/23
سلام. چند وقت پیش یکی از بچه ها اینو ویژن داشت خرید آخر سر. روی یکی از چاله های معمول تهران که مهندسین چاله سازی زحمت کشیده بودن نصب کرده بودن و ایشون ندیدن و روش رفتن لاستیک به شدت به گلگیر کوبید همونجا گیر کرد و سینی زیر ماشین هم کج شد و لاستیک هم پنچر شد. و خاطره بدی برای اون چند روز ایجاد کرد. از لحاظ توانایی اصلا هم شتاب خوبی نداره. برخلاف قیافه قمپزش اصلا سرعتی نیس و کلا از چش هممون افتاد. توشم خیلی تنگه حتی خانوما هم بدشون اومده بود :))) خودم تو فکرش بودم حتی... میگن توربوشم هست که فکرمیکنم اگر اون تو بازار بود خیلی بهتر میشد. این سه در بودنش ایده باحالیه ولی از سازندگان کره ای میپرسم شماکه به کودکان اهمیت میدید اگر ماشین چپ کنه و بد جایی قرار بگیره کودکانو چی کار کنیم؟
 • امیر

  1395/10/18
  اول از همه باید بگم اون چیزی که شما سوار شدین هیوندای کلاس در نبوده فرغون سه درب بوده فکر کردی ولاستره ثانیا شما که ماشالله خانواده هستین چرا ولاستر خریدین ولاستر واسه قشر جوان هست که ته تهش سه نفر برن گردش بعدشم ماشین سدان جای بد چپ کنه راحت میشه در اورد دیگه بچه هارو دوستان یکم منطقی باشید شما از این ماشین خوشت نمیاد برو ایران خردو بخر شاید کسی از این ماشین خوشش اومده باشه و با حرف های شما رای طرف رو بزنید شما که از ولاستر خوست نمیاد به دوستتون بگید جولیتا بخره170 اسب بخار جای بیشتری هم داره خانما هم خوششون میاد متاسفانه تو مملکی داریم زندگی میکنیم که هنوز زانتیا رو برترین ماشین دنیا تصور میکنن
  9+
 • ایران

  1396/4/15
  خب بی ام و یا پورشه ماشین دو در میزنن اگه اونا چپ کنن چی اهان چون اونا بی ام و و یا بنز و پورشه هست ایرادی ندارن خخخ
  3+

بهزاد بابایی

1395/4/24
چند دقیقه خواستم نقد و بررسی و نظرات در مورد ولوستر رو بخونم انگار یه عده افتادن به جون هم. یکی با اسم طرفدارای یک برند دیگه نظر مخرب و توهمی از برند فلانی میده...واقعا جای تعجب داره واقعا مضحکه و کاش همین ادم ها غیرت و تعصبشون رو جای دیگه خرج میکردن. البته احتمالا این نظرات پوچ کار یه مشت بچه مدرسه ای هستش چون منی که هم خودروی کره ای و هم ژاپنی داشتم وقتمو برای بحث های بیهوده و طرفداری های مسخره از برند خارجی تلف نمیکردم و معمولا اگر قرار بود نظری بدم از نقاط قوت و ضعف ماشین هام میگفتم که به دیگر هم وطنام برای خرید ماشین کمکی کرده باشم. موفق باشید

پرهام

1395/6/12
با سلام به همه من حدود 3 سال پیش یه ولستر منطقه ازاد داشتم.... باید بگم نسبت به پولش که تو منطقه ازاد 60 تومن هست امکاناتش بد نبود ولی سواریس خیلی خیلی خیلی خشک و ناراحت بود... کوچک ترین دست انداز رو میشد حس کرد... بعدا از پدرم پول قرض کردم و با سانتافه 3300 سی سی معاوضه کردم ولی به خاطر شرایط منطقه ازاد مجبور شدم بفروشمش

رهگذر

1395/7/3
چرا باید 125 میلیون تومان بابت همچین خودرویی در این کلاس پرداخت کرد !!
 • محمد

  1395/8/1
  تو نخر هر چند بعید میدونم پولی داشته باشی
  11+

محمد

1395/8/1
ماشین خوبیه .هم سواری ش هم امکانات و لذت رانندگی . طراحی ش هم که فوق العاده ست
کلا ما ایرانی ها انگار خیلی رانندگی خوبی بلدیم انتظار سرعت داریم. مثلا تو تمام تست ها از سرعت انتقاد میکنند. سفارشی موتور 4500 باید بندازه هیوندا برای ایرانی ها
ولاستر یک خودروی ایده آل . تشکر از مطالب مفید مخصوصا راجع به سیستم دو کلاچه و مبحث ترمز

سعید

1395/9/5
متاسفانه در بررسی ها هیچ تست هندلینگ و صحبتی از هندلینگ خودرو که از قدرت موتور بی اهمیت تر نیست, عنوان نشده است

محمد

1395/11/15
این همه ماشین تست ویدیویی شدن مخصوصا چینی شاسی اما این ماشین رو تست ویدیویی نمیذارید حرف مردم هم که هیچی

محمد

1395/11/19
چرا تست ویدیویی این ماشین گذاشته نمیشه. تست ویدیویی جذاب تر از نوشته هست

mas

1396/1/3
یکی از دوستان گفته بود با bmw 528 درگ کرده و سوسکش کرده...خب میتونیم برای اثبات ادعای جناب عالی با هم دیگه یه درگ ریس ترتیب بدیم ... البته من سعی میکنم خیلی گاز ندم از دنده سه هم با لا تر نرم که البته فک کنم تا دو هم کافی باشه ....

M.M

1396/1/25
اکثر کسایی که ازین خودرو بد میگن اصلا سوارش نشدن. وقتی این ماشین رو تست کردم فقط میتونم بگم لذت بردم.. همه چیز این ماشین عالیه.

محمد

1396/5/25
ترو خدا فيلم بررسي ولستر رو بزاريد اين ده بار گفتم
Top