هیوندای توسان TL مدل 2016 ، سانتافه ی کوچک شده
این صفحه 49,808 بار مشاهده شده است - آپلود شده در 1395/6/27

هیوندای توسان TL مدل 2016 ، سانتافه ی کوچک شده

عکس و آزمایش: بامداد صفائیان
نوشته: یاسین مشکوری

مقدمه

سال 2004 بود که کراس اوور نه چندان خوش استیلی با برجستگی های ناهمگون و غیرزیبا به نام توسان چشم به جهان گشود، در آن زمان کمتر کسی فکر می کرد روزی این نیمه شاسی بلند هیوندای بتواند برای ریش سفیدان این کلاس شاخ و شانه بکشد، یا به قولی دیگر حتی خوش بینانه ترین طرفداران هیوندای هم فکر نمی کردند توسان بتواند رقیبی جدی برای سایر کراس اوورهای نامی بازار شود. اما پس از گذشت چند سال و پیشرفت روزافزون صنعت خودروسازی کره و علی الخصوص هیوندای کیا، امروز شاهد این اتفاق هستیم.
هیوندای توسان یکی از خودروهای پرفروش وارداتی کشور می باشد که 2 سال پس از عرضه جهانی نسل اول آن شاهد ورودش به کشور بودیم و تا کنون 3 نسل آن به کشور راه یافته است.
نسل اول با آن که طراحی جذابی نداشت اما به خوبی در دل مشتریان جای باز کرد تا در سال 2009 نسل دوم آن معرفی شد. با معرفی نسل دوم در سال 2009 هیوندای نشان داد قصد رقابت با بزرگان این کلاس از جمله تویوتا RAV4 و هوندا CRV را دارد و اهل عقب نشینی نیست که البته این اتاق چند سال بعد فیس لیفت مختصری را تجربه کرد تا برای سال 2016 با معرفی نسل سوم آماده ی نبردی جدی با رقبا شود.
نسل سوم توسان مدتی است در بازارهای جهانی عرضه شده و امکان شماره گذاری نیز برای آن در کشور میسر شده است اما از آن جایی که هنوز به صورت عمده به کشور وارد نشده تصمیم گرفتیم برای تجربه رانندگی آن به مناطق آزاد تجاری رفته تا قبل از خرید این محصول هیوندای توسط هموطنان، از آن نوشته تا نقاط پیدا و پنهان این کراس اوور کوچک شهری را برای آن ها هویدا کنیم.

شرح آن در ادامه می آید.

طراحی ظاهری

هیوندای ترجیح داد برای طراحی نمای جلوی توسان 2016 از سانتافه الگوبرداری کند. فروش بالا و استقبال کم نظیر از سانتافه می توانست موفقیت توسان را تضمین و فروش بالای آن را قطعی کند، موضوعی که در S کلاس و C کلاس مرسدس بنز صورت گرفت (قیاس مع الفارق) و البته با انتقادات تند و تیزی همراه بود که برخی طراحان مرسدس را به تنبل بودن متهم کردند.
از نمای جلو که به بررسی توسان 2016 می پردازیم کمترین میزان تغییرات را نسبت به هیوندای سانتافه شاهد خواهیم بود، این حجم تغییرات به حدی اندک است که بهتر است با کمی تغیییر به نمای جانبی خودرو بنگرید تا با ابعاد متفاوت این دو متوجه شوید کدام یک جلوی دیدگان شماست.
جلو پنجره ی زیبای توسان با 3 خط افقی پوشانده شده است که در میان خط بالایی آرم هیوندای جلوه نمایی می کند، چراغ های اصلی در دو طرف به صورت 5 ضلعی طراحی و تا میانه ی گلگیر امتداد می یابند.
برای پرهیز از سادگی کاپوت به صورت U شکل طرح و تولید شده است، چراغ های روشنایی در روز و چراغ های هالوژن با جا به جایی نسبت به سانتافه فیس لیفت 2016 تلاش کرده تفاوت را نسبت به آن نشان دهد به صورتی که در توسان چراغ های هالوژن در بالا و چراغ های دی لایت پایین قرار دارند اما در سانتافه اوضاع برعکس است (البته با توجه به نسخه های بسیار متفاوت وارد شده توسط سانتافه این موضوع می تواند برعکس نیز باشد).

در پایین ترین قسمت سپر ورودی هوا است که در میانه ی آن پلاک قرار می گیرد. به نمای جانبی خودرو که می رسیم خط شانه برجسته که از گلگیر جلو آغاز و تا نزدیکی چراغ عقب امتداد می یابد اولین نکته ای است که جلب توجه می کند. رینگ های 5 پره آلومینیومی چندان جذاب نبوده و کمی کوچک به نظر می رسند.
خطی مشکی رنگ در پایین ترین قسمت این نما به چشم می خورد که در سراسر خودرو دیده می شود اما در این قسمت نمود بیشتری داشته و به جذابیت این قسمت کمک کرده است. آینه ها با دارا بودن راهنما و فرمی زیبا در ستون A جایگذاری شده اند.
به قسمت انتهایی خودرو می رسیم بخشی از چراغ های اصلی در این قسمت روی گلگیر و بخش دیگر روی صندوق بار بوده که فرمی بادامی شکل دارند،در میانه ی چراغ های اصلی نشان هیوندای قرار دارد.
جای پلاک در پایین ترین قسمت دره صندوق بار دیده شده که سمت چپ آن نوشته توسان و سمت دیگر عبارت 2.4 GDi که به معنی تزریق مستقیم سوخت است به چشم می خورد پایین تر عبارت کوچک 4WD به معنی چهارچرخ متحرک دیده می شود.
چراغ های مه شکن قرمز رنگ نیز در دو طرف سپر با فرمی مشابه چراغ های اصلی به چشم می خورند که نمای عقب را تکمیل می کنند، عدم استفاده از چراغ های LED در این قسمت برای خودرویی که در سال 2016 تولید و به بازارهای جهانی عرضه می شود چندان منطقی نیست اما در مجموع در یک جمع بندی کلی نمره قبولی را به طراحی بیرونی توسان 2016 می دهیم.

طراحی و فضای داخلی

با بازکردن در خودرو با فضایی آشنا روبرو شدیم که چندسالی است در اکثر محصولات هیوندای تکرار می شود. کیفیت کابین چنگی به دل نمی زند و اکثر مواد استفاده شده در این قسمت از پلاستیک خشک است. فرمان 3 پره که امکان تنظیمات تلفن وسیستم صوتی روی آن دیده می شود به زیبایی نسل قبل نیست.
داشبورد مرکزی با دریچه های تهویه مطبوع از بالا آغاز می شوند که در میانه ی آن صفحه ای TFT دیده می شود که شرایط سیستم صوتی را به اطلاع راننده می رساند و امکان خروجی CD و MP3 به چشم می خورد.

داشبورد حالتی دو تکه داشته که پایین تر از قسمتی که شرح آن رفت کلید فلاشر و تنظیمات تهویه مطبوع که به صورت دستی می باشد قرار دارد.
پایین تر از این قسمت نیز گودرفتگی وجود دارد که برای گذاشتن اشیا مناسب است و خروجی برق 12 ولت ،USB,AUX و فندک دیده می شود، دسته دنده نیز با فرمی زیبا در محلی مناسب قرار دارد که در سمت چپ آن کلیدهایی برای حالت های مختلف رانندگی، محدودیت سرعت در سراشیبی و قفل دیفرانسیل دیده می شود، همچنین زیردستان راننده محلی برای قرار دادن لیوان در نظر گرفته شده است.
روی در راننده کلیدهای تنظیم آینه، قفل و بازکردن درها و بالا و پایین آورنده شیشه ها به چشم می خورد. دور شمار موتور و صفحه کیلومتر شمار در حالی که درجه بنزین و دمای موتور را درون خود جای داده اند طراحی ابتدایی داشته و با کلیت کابین سازگار نیست.
از نظر فضاسازی نیز فضای خوبی برای راننده و سرنشین جلو در نظر گرفته شده است با باز کردن در ردیف دوم و نشستن در این قسمت نیز کمبود فضا دیده نمی شد و خبری از مماس شدن سر با سقف و یا برخوردو زانوان با صندلی های جلو نبود، فضای صندوق بار نیز بسیار بزرگ و مناسب برای سفر در نظر گرقته شده است به عبارت دیگر هیوندای در توسان 2016 توجه ویژه ای به راحتی راننده و سرنشینان داشته و فضای مناسبی را برای حمل بار در اختیار قرار می دهد.

توسان 2016 از نظر طراحی نسبت به نسل قبل بهبود یافته و ارگونومی بهتری را به راننده هدیه می کند اما از نظر کیفی، کابین روند نزولی داشته و اگر چشمان خود را بسته و سوار نسل دوم و سوم شوید متوجه نمی شوید کدام یک جدیدتر است، همچنین در ادامه نداشتن تهویه اتوماتیک موردی بود که از نقاط ضعف این خودرو محسوب می شد.
اما در مقام مقایسه توسان جدید در طول و عرض به ترتیب شاهد افزایش 65 و 29 میلی متری نسبت به اتاق قبلی شده است اما از نظر ارتفاع 10 میلی متر کاهش یافته،فاصله ی بین دو محور نیز در حالی که در اتاق قبلی 2640 بود در این اتاق با افزایش 29 میلی متری به 2669 میلی متر رسیده است که البته دلبازی اتاق جدید ملموس تر از اعدادی است که ذکر آن آمد.

قوای فنی

هیوندای توسان 2016 از موتور 4 سیلندر GDI که به معنی تزریق مستقیم سوخت است استفاده می کند. این سیستم از نظر زیست محیطی آلایندگی کمتری نسبت به موتورهای MPI (پاشش تزریق چند نقطه ای) دارد، علاوه بر این مصرف سوخت پایین تر و راندمان بالاتر از مزیت های موتور GDi می باشد.
موتورهای 4 سیلندر توسان با سه پیشرانه ی 1.6 لیتری، 2 لیتری و 2.4 لیتری به بازارهای جهانی عرضه می شوند که گونه 1.6 لیتری از توربوشارژر سیستم پرخوران موتور که چند سالی است توسط بسیاری از خودروسازان مورد استفاده قرار می گیرد بهره می برد، جعبه دنده ی این مدل نیز 7 سرعته دبل کلاچ بوده که توان خروجی 175 اسب بخار و حداکثر گشتاور 264 نیوتن متری را به چرخ ها منتقل می کنند.
پیشرانه ی 2 لیتری توسان نیز با جعبه دنده ی 6 سرعته تیپ ترونیک به بازار عرضه شده است که توان خروجی آن 164 اسب بخار و گشتاور آن 204 نیوتن متر می باشد.
اما خاص ترین موتوری که برای توسان در نظر گرفته شده است موتور 2.4 لیتری است که از قضا خودروی مورد تست ما نیز از آن بهره می برد.
این موتور 4 سیلندر GDi مصرف سوختی 9.5 لیتری داشته و توان خروجی آن 173 اسب بخار وگشتاور آن 226 نیوتن متر است که شتاب صفر تا صد را برای این شاسی بلند کوچک شهری در 10 ثانیه رقم می زند،همچنین حداکثر سرعتی که برای توسان تخمین زده شده است 185 کیلومتر بر ساعت می باشد.
همان طور که میدانید موتور توسان نسل دوم که به کشور راه یافته بود از پیشرانه ی 4 سیلندر 2.4 لیتری برخوردار بود اما اتاق جدید با موتور 2 لیتری به کشور راه می یابد، نکته ی جالب اینجاست که با اینکه موتور نسل جدید حدود 400 سی سی حجم کمتری نسبت به اتاق قبلی دارد اما نسبت به نسل قبل از شتاب صفر تا صد بهتری برخوردار است.
اتاق قبلی با موتور 2.4 لیتری 176 اسب بخار توان خروجی داشت و حداکثر گشتاورش 228 نیوتن متر بود که در اتاق جدید این اعداد به ترتیب به 173 اسب بخار و 226 نیوتن متر تقلیل یافته است اما به دلیل رژیم چند کیلویی توسان جدید حدود نیم ثانیه زودتر شتاب صفر تا صد را کسب خواهد کرد، علاوه بر اینکه مصرف آن به دلیل بهره بردن از پیشرانه ی کم حجم تر حدود 1 لیتر در 100 کیلومترکاهش یافته است که نشان دهنده ی پیشرفت روزافزون هیوندای کیاست.


تجربه رانندگی

پس از گرفتن سوئیچ هوشمند از مالک محترم و بازکردن در خودرو سوار بر هیوندای توسان 2016 شدیم،صندلی های پارچه ای راحت و مناسب بوده و دید اطراف به لطف آینه ها عالی است،در حالت درجا کارکردن خودرو کوچکترین صدایی به داخل کابین نفوذ پیدا نمی کند.
پدال ترمز را فشرده و با دکمه استارت استاپ،خودرو را روشن می کنیم،گیربکس را از حالت P به D تغییر داده، ترمز دستی را خوابانده و شروع به حرکت می کنیم،فرمان برقی نرم و خوش دست بوده و با امکان تغییر حالت می توان آن را برای رانندگی اسپرت تنظیم کرد،دنده ها بدون صدا و تاخیر تعویض می شوند که با توجه به توان خروجی مناسب نسبت به وزن شتاب خوبی را تجربه می کنیم که البته با افزایش دور موتور صدای موتور در کابین شنیده می شود اما چندان آزار دهنده نیست.
با توجه به طول 4.410 متری و عرض 1.820 متری توسان خودرویی مناسب برای شهر در نظر گرفته شده است که برای جای پارک شما را با مشکل مواجه نخواهد کرد و رانندگی با آن سهل است.

سیستم تعلیق از انتقال ضربات به داخل کابین جلوگیری کرده و کابینی بی سر و صدا و آرام را به شما هدیه می کند هرچند برای شهر تهران و خندق های متعددی که در سطح شهر دیده می شود کمی آزار دهنده خواهد بود.
شتاب گیری مناسب بوده اما مدلی که مجوز واردات به کشور را دریافت کرده است مدل 2 لیتری بوده که توان خروجی آن 164 اسب بخار و گشتاور آن 204 نیوتن متر می باشد که در ازای مصرف کمتر شتاب گیری کندتری نیز دارد. لذا با وجود اینکه نمونه تست شده در این قسمت از خودروبانک مدل 2.4 لیتری بوده و در منطقه آزاد تست شده است اما مدل های داخل بازار که پلاک ملی دریافت می کنند با موتورهای 2 لیتری هستند و عملکردی ضعیف تر نسبت به مدل تست شده توسط ما دارند.
پس از شتاب گیری نوبت به تعویض ترمزها شد که با دارا بودن دیسک در هر 4 چرخ و داشتن ABS و EBD از پس جثه ی 1.5 تنی توسان بر می آیند و حس اعتماد را به راننده منتقل می کنند،کنار گیربکس دکمه ی DRIVE MODE دیده می شود که می توان با فشردن آن حالت های مختلف رانندگی را تجربه کرد که در حالت اسپرت فرمان سفت شده، دنده ها برای شتاب گیری بهتر در دور موتوری بالاتر تعویض می شوند و همچنین ضربات به کابین محسوس تر حس می شد.
همان طور که می دانید شاسی بلندهای کوچک شهری که به عنوان کراس اوور معروفند مناسب شهر بوده و از قابلیت های آفرود برخوردار نیستند لذا تجربه رانندگی ما در شهر و مسیرهای معمول بود که نتایجی که ذکر شد به دست آمد.
طی چند ساله گذشته همواره در خصوص پیشرفت هیوندای صحبت می شود اما موردی که هرگاه سوار بر خودروهای این کمپانی می شوم به آن برمیخورم عدم لذت سواری است یعنی در هنگام رانندگی لذت چندانی نخواهید برد بلکه خودرو فقط شما را از محلی به محل دیگر می برد، موضوعی که پس از سوار شدن بر خودروهای اروپایی کاملا لمس می شود و از رانندگی لذت خواهید برد در عین حال که به مقصد نزدیک می شوید.

جمع بندی

فروش بالای کراس اوورهای کوچک شهری موجب شده اکثر کمپانی ها با تمام قوا در این کلاس ظاهر شوند تا به فروش بالاتری دست یابند، هیوندای نیز به این موضوع واقف بوده و تلاش کرده از هر نظز مشتری را راضی نگه دارد تا به فروش بالاتری برسد.
استفاده از پیشرانه های متعدد با توان های خروجی متفاوت که مشتریان مختلف از جوان تا پیر را ترغیب به خرید این خودرو کند، لیست آپشن های متعدد، طراحی خارجی مناسب، شتاب گیری ایده آل و ... برخی از مواردی است که موجب جلب رضایت مشتریان می شود. اما سایر خودروسازان هم در گوشه ی رینگ ننشسته اند و برای توسان شمشیر را از رو بسته اند.
برخی از رقبای توسان در کشور عبارتند از تویوتا راو4، هوندا CRV، رنو کولیوس، ام جی GS، کیا اسپورتیج و ... که برای خرید تویوتا و هوندا در نمونه ی صفر کیلومتر باید حدود 230 تا 250 میلیون تومان هزینه کنید که از نظر قیمتی در مقابل توسان 170 تا 180 میلیون تومانی در مرتبه ای بالاتر قرار می گیرند لذا نزدیک ترین رقبای توسان ام جی با حدود قیمت 155 میلیون، اسپورتیج که هم قیمت توسان عرضه می شود و رنو کولیوس که نسل جدید آن هم به زودی شماره گذاری می شود اما نسل قبل با حدود قیمت 160 میلیون رقیب توسان محسوب می شود که طراحی کسل کننده ای داشته و بعید است بتواند با توسان رقابت کند، از آن جایی که مردم کشور همواره به طراحی ظاهری توجه ویژه ای دارند و رقبایی که از نظر قیمتی با توسان مقایسه می شوند از نظر ظاهری به زیبایی توسان نیستند شانس موفقیت بالایی را برای این زیباروی کره ای در نظر می گیریم حتی با موتور 2 لیتری و ضعیف تر نسبت به نسل کنونی!
اما بد نیست در انتهای مقاله صحبتی راجع به ارزش خرید این خودرو انجام دهیم، آیا با صرف مبلغ حدود 180 میلیئن تومان معقول می باشد که این خودرو را تهیه کنیم؟ آیا در مقابل مبلغ پرداختی هیوندای توسان نیازهای شما را برآورده خواهد کرد؟
جوال این سوال مثبت می باشد، اگر به دنبال شاسی بلند کوچک شهری هستید که علاوه بر تسلط بیشتر به رانندگی مصرف سوخت مناسبی نیز داشته باشد و تجهیزات مناسبی را در اختیار شما قرار دهد یکی از بهترین های بازار توسان اتاق جدید می باشد علاوه بر اینکه چهره ی جذابی نیز داشته و می توانید با آن اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.
ضمن تشکر از مالک که ساعاتی خودرویشان را در اختیار تیم تست خودروبانک قرار دادند توجه شما را به مشخصات فنی توسان 2016 جلب می کنیم.
با وجود اینکه مدل تست شده توسط تیم خودروبانک در منطقه آزاد و با موتور 2.4 لیتری بوده، اما در زیر جدول مدل 2 لیتری برای شما گذاشته شده که نمونه دارای مجوز برای دریافت پلاک ملی است.
مشخصات فنی
مدلهیوندای توسان TL مدل 2016
پیشرانه4 سیلندر 2 لیتری
حجم موتور1999 سی سی
حداکثر قدرت164 اسب بخار در 6200
حداکثر گشتاور204 نیوتن متر در 4000
جعبه دنده6 سرعته خودکار
شتاب صفر تا صدحدود 8.1 ثانیه به صورت رسمی
مصرف سوخت داخل شهر11.2 لیتر در هر صد کیلومتر
مصرف سوخت خارج از شهر9 لیتر در هر صد کیلومتر
قیمت در بازار (شهریورماه)حدود 173 تا 178 میلیون تومان
عکس ها
نظرات
 
 
 

علی

1395/7/2
منطقه آزاد انزلی کریدور شمال- جنوب بین کشورهای منطقه همسایه ایران. صادرات و واردات است . منطقه آزاد ربطی به محرومیت ندارد . محروم توان خرید ژیان فرسوده را هم ندارد .

اوژن

1395/7/3
با این وضعیت باید تو سال ۲۰۲۰ بابت این ماشین ۳۰۰ میلیون بدیم :| بجای اینکه قیمت قبلی باشه و مدل قبلی بیاد پایین هی تصاعدی میره هر سال بالا.کیفیتم که قربونش برم ظاهرا اومده پایین.موتورم که آب رفته. یکی با رسم شکل به من توضیح بده چرا باید پوله اینو بدیم؟

محمد

1395/7/5
سلام خدمت دوستان ...بنده خواستم در جواب فریبرز جان عرض کنم؛..کجای کامنت من تعصبی بود؟؟ ..حتی گفتم که آقا رضا اگه پولت میرسه برو آکورد بخر..آکورد هم ویژگی های کره ای داره و هم ویژگی های ژاپنی..غیر اینه؟
در هر صورت اگر کسی بخواد با ۱۸۰م تمام ماشین کارکرده بخره
من با فریبرز عزیز موافقم، لکسوس کارکرده سرش به تنش میارزه.
در ضمن اون "محمد"ی که فرمودن کیفیت رنو عالیه...
باید بگم بله کیفیت رنو عالیه ولی نه در حد ژاپنی هایی مثل لکسوس..در هر صورت رنو در بازه بالا در ایران موفق نبوده و به خاطر بازار و خدمات پس از فروش ضعیف و ضعف های همیشگی طراحی و...ارزش خرید نداره.

bahram

1395/7/11
واقعا راحتن گیلانیا با 70 تومن میتونن بهترین ماشینارو سوار شن
البته من گیلان رفتم اونقدم نمره منطقه ندیدم
اوناییم که دارن خیلی عقده ای هستن
 • 5CZ-Tm

  1395/7/14
  دوست عزیز
  اولا گیلانیا بهترین ماشینا زیرپاشونه چون گیلانیا لایق بهترینان
  دوما اگه به شهرهای مهم (رشت - انزلی - لاهیجان و...) تشریف بیارید تو هر خیابونی نظاره گر ماشینایی میشید که تابحال ب چشم ندیدید
  بعدشم بی احترامیتون نشونه شخصیتتونه
  مرام و خاکی بودن بچه های منطقه سوار همیشه قابل تحسین بوده
  15+
 • reza

  1396/7/16
  اقای 5CZ-Tm گیلانیه خوب هستن ولی خیلی به اصطلاح سوسول هستن چون تو اوج رفاه و امکانات زیاد زنگی کردن اگه یه فرد پر کار و لایق بهترین میخوای برین اونجایی امکانات کم هست مثل کرمان -سیستان بلوچستان

علي

1395/7/13
آقا چرا بي احترامي ميكنيد ، هركي نظر خودش رو داره نسبت به ماشيناي كره اي و ژاپني ، بازار دسته دو همشون هم خوبه ، دوستان تويوتا و لكسوس تو دنيا حرف اول رو ميزنن لطفا تحقيق كنيد در مورد برند بعد نظر بدين

Alireza.hyundai

1395/7/26
اصلا توسان جدید نسخه ۲.۴لیتری نداره
http://m.hyundai.com/WW/Showroom/SUV/Tucson/Performance/index.html#Menu
 • حمید

  1396/2/21
  توسان توکشورچک بصورت سفارشی موتور2.4 نیو روبیشترجهت سفارش آمریکاتولیدمی کنه که نسبت به 2لیتری قیمت بیشتری داره

میلاد

1395/7/26
اقا چرا پایینترین توسان ممکن رو تست کردید ؟ این ماشین حتی کولر اتوماتیک نداره :| شما خیلی از اپشن ها مثل رادار و خیلی چیزا دیگرو تست نکردید و چون این ماشین کامل نیس تستتون هم کامل نیس

هومن

1395/7/26
این مدل توسان حداقل در نمونه ای که من دیدم متریال داخلیش واقعا جالب نبود . فیس و ابعادش بد نیس اما خیلی ها بامن هم نظرن که اخرین فیس مدل قبلی زیباتر بود با توجه به قیمتش. این فیس توی منطقه ازاد حدود 60 تومنه که با توجه به آپشن تغییر میکنه اما چون محدودیت تردد داره خیلی کم مدل فول فول رو واسه منطقه میارن

قادر

1395/8/15
بهرام خان.شما لياقتت گاري هست.درمورد گيلانيهاي بافرهنگ نظر نده.
 • reza

  1396/7/16
  درست صحبت کن یجوری میگی انگار بقیه بی فرهنگن(هرچند تو صحبتتون خودتون بی فرهنگین)

محمد

1395/9/10
با سلام شما ابتدایی ترین نسخه توسان رو بررسی کردین در نسخه های فول که وارد شده بسیار امکانات بیش تری دارد و سیستم تهویه هم بهتره

محمد وفائی نژاد

1396/1/17
سلام وقت بخیر و خسته نباشید به همه خودرو بانکی های محترم
ضمن انتقاد به بعضی از بررسی های خودرو ها توسط سایت محترم
لازم به ذکر هست برای نمونه خودروی توسان 2016 مصرف بسیار بالایی دارد
و در هر 100 کیلومتر حدود 11 لیتر مصرف دارد
و این رو از این سو عرض میکنم که صاحب این خودرو هستم
لذا خواهش میکنم در بیانتون دقت نظر بیشتری داشته باشید
تا خدای ناکرده شبه طرفداری عمدی از خودرو یا ششرکت در ذهن مخاطبانتان ایجاد نشود
همیشه صداقت در کار رمز پیروزیست
موفق باشید
 • ٍعرفان

  1396/2/3
  دوست عزیز با سلام
  مصرف سوخت این خودرو در مقایسه با سایر رقبا متوسطه. بنده در ایام تعطیلات عید، از تهران تا آباده فارس را با یک باک رانندگی کردم. البته مصرف درون شهری بالاتر هست اما در مجموع مصرف سوخت نرمالی داره. بهتره درون شهر به علت ترافیک از سیستم اکو برای صرفه جویی در مصرف سوخت استفاده کنید.
  موفق باشید.
  3+

hamid

1396/2/3
توسانی که تومناطق آزادعرضه می شه بیشترتولید کشورچک هستش که بازاراروپاروهم داره توسان ایران ازهند کره واندونزی میاد توامریکا ازمدلهای باحجم بالااستقبال می شه درکل یکی ازپرفروش ترین خودروهای جهان هستش هروقت مقدارفروش خودرویی بالابره قیمت سرشکن می شه واین رمز موفقیت توسانه

ارش

1396/2/27
اقا این ماشین رو نخرید اشغال به تمام معناست کیفیت مواد استفاده در حد همین ماشینهای خودمون هست
 • علی

  1396/3/2
  مثل اینکه توسان هووته

بهنود

1396/6/12
بد ترین ماشین شرکت هوندای هست

mohammad_binesh

1396/8/2
سلام.کاشکی مدل های فولش بود.خیلی بهتر بود.یا موتورهای 2.4 لیتریش
Top