اولین تجربه رانندگی با ام وی ام X22 ، کراس اووری جذاب برای رانندگی درون شهری
این صفحه 163,787 بار مشاهده شده است - آپلود شده در 1395/10/6

اولین تجربه رانندگی با ام وی ام X22 ، کراس اووری جذاب برای رانندگی درون شهری

عکس: بامداد صفائیان
آزمایش و نوشته: آراد فلاح

چند سالیست که خودروسازان در سرتاسر جهان به ابداع کلاس های جدید بدنه روی آورده اند و معجون های شگفت انگیزی از شاسی بلند های کوپه، کراس اوور های سریع، سوپر اسپرت های مرتفع، هاچ بک های کراس و حتی خودروهای کوچک با فاصله محوری زیاد را راهی بازار کرده اند.
کشورمان نیز علیرغم دور افتادن از تب و تاب بازارهای جهانی تا حدی تحت تاثیر این تغییرات قرار گرفته و برای مثال در طول یکسال گذشته شاهد عرضه چندین و چند مدل از هاچ بک های کراس (با ارتفاعی بیش از هاچ بک های معمولی) در بازار بوده ایم، اما داستان ام وی ام X22 تا حدی متفاوت است، چرا که این مدل کاملا جدید در واقع با گذر از مرحله هاچ بک های کراس به دنیای پر رقابت کراس اوور ها وارد شده است و قرار است نقش کوچکترین کراس اوور مدیران خودرو را در ایران بازی کند.
چند روز قبل فرصتی دست داد تا با دو نمونه دستی و اتوماتیک ام وی ام X22 به ارتفاعات اطراف تهران برویم و عملکرد این محصول تازه مدیران خودرو را در شرایط واقعی ترافیک، بزرگراه و جاده کوهستانی بسنجیم.

طراحی ظاهری

الحق و النصاف باید به طراحان چری دست مریزاد گفت که علیرغم محدودیت های موجود برای مهندسی یک خودرو تازه، اینچنین هوشمندانه دست به طراحی X22 زده اند. نمای جلو در یک کلام فوق العاده از کار در آمده است و کمتری کسی می تواند ایرادی به این بخش وارد کند، در نمای جانبی نیز ارتفاع زیاد خودرو از سطح زمین و رینگ های متفاوت و جدید در کنار بچه گلگیرهای مشکی رنگ تاثیر گذار هستند و خشونت کراس اوور مانندی را برایX22 به ارمغان می آوردند اما با رسیدن به نمای پشتی در میابید که زاویه ستون C، مدل چراغ های عقب و قطعه کروم رنگ افقی حد واسط آن ها، تا حدی به جذابیت خودرو لطمه زده و طراحان نتوانستند شاهکار بخش جلویی را در این نما تکرار کنند.

به هرحال طراحی ظاهری X22 در مجموع بسیار خوب انجام شده و اگر از نزدیک این خودرو را ببینید در خواهید یافت که به لطف ارتفاع بلند از سطح زمین، شبهات های کلی X22 با کراس اوور های دارای قابلیت های آفرودی، بسیار بیشتر از رقبای موجود در بازار است.

طراحی و فضای داخلی

ظاهرا ماجرای اشتراک طراحی کابین در خودروهای اروپایی، رفته رفته گریبان چینی ها را نیز گرفته است، همانطور که کمپانی های ثروتمند آلمانی ترجیح می دهند تا از طراحی یکسانی برای نمای داخلی محصولات خود استفاده کنند، کمپانی چری نیز طرح کابین X22 را با شباهت زیادی به ام وی ام X33 جدید ترسیم کرده است و به همین جهت در داخل کابین شاهد طرحی منطقی و ارگونومیک با زوایا و خطوطی کارآمد هستیم که البته از پلاستیک خشکی شکل گرفته است اما در مجموع کیفیت این پلاستیک خشک بسیار مناسب تر از خودرو خشنی مانند رنو ساندرو یا تندر 90 به نظر می رسد.

شاید مهمترین نکته در فضای داخلی ام وی ام ایکس 22 را باید در بخش پشت آمپر جستجو کرد، جایی که گویا چینی ها ناگهان تصمیم به نوآوری گرفته اند و عقربه های مربوط به سرعت سنج و دور سنج را در دو منتهی الیه مجموعه و به صورت قرینه طراحی کرده اند، نتیجه کار ساختار نسبتا زشت و کاملا عجیب و غریب پشت آمپر است که در زمان رانندگی نیز موجب سردرگمی راننده می شود، چرا که عقربه دور سنج به شکل پاد ساعتگرد بالا می رود و عقربه سرعت سنج حرکتی ساعت گرد دارد، شرایطی که باید به آن عادت کرد اما به هرحال نمی توان مجموعه پشت آمپر جذاب یا حتی زیبا دانست.
از حیث فضای داخلی نیز می توان گفت که X22 راحتی نسبی چهار سرنشین را تامین می کند هرچند پشتی صندلی های عقب کمی ناراحت به نظر می رسند اما مهمترین نقطه ضعف فضای داخلی گریبان سرنشین پنجم (نفر وسط صندلی عقب) را می گیرد که با کمبود فضا و ناراحت بودن تکیه گاه صندلی مواجه می شود و در سفرهای طولانی اوقات چندان خوشی را تجربه نخواهد کرد، به هرحال X22 خودرویی نسبتا جمع و جور است و نباید از آن توقع یک کراس اوور بزرگ را داشته باشید، هرچند با توجه به ظرفیت بار 420 لیتری و امکان تا کردن صندلی های ردیف دوم، حمل بار های بزرگ و حجیم با ام وی ام X22 با وجود 2 سرنشین نیز ممکن است.
از دیگر آپشن های جالب و امکانات رفاهی ام وی ام X22 می توان به سانروف، تهویه مطبوع اتوماتیک، صندلی با تنظیمات دستی و روکش چرمی، کامیپوتر سفری، مانیتور 8 اینچی، دوربین دنده عقب و کروز کنترل برای هر دو مدل دستی و اتوماتیک اشاره کرد که در نوع خود جالب به نظر می رسد.

مشخصات فنی؛ خداحافظ CVT

این روزها موتورهای 1.5 لیتری به جزئی جدا نشدنی از خودروهای کوچک چینی مبدل شده اند و تقریبا تمامی خودروهای چینی جمع و جوری که اخیرا معرفی شده اند به چنین موتورهایی با قدرت خروجی 105 الی 107 اسب بخار مجهزند و ام وی ام X22 قصه ما نیز از این ماجرا مستثنی نیست.
نسخه دنده دستی از نظر مشخصات فنی موتور و گیربکس با برادر کم ارتفاع خود (ام وی ام 315) مشابهت کامل دارد اما نسخه اتوماتیک به یک گیربکس 4 سرعته فاقد قابلیت تعویض دستی و موتور 1.5 لیتری بهبود یافته (نسبت به مدل دستی) مجهز است که البته قدرت و مشخصات فنی یکسانی را ارائه می دهد.

تغییر رویکرد مهندسان چینی از گیربکس های بی حس و حال CVT به سمت استفاده از تکنولوژی رایج گیربکس های خودکار می تواند امری مثبت تلقی شود، هرچند باید منتظر ماند و دید که این رویه در سایر محصولات چری نیز ادامه پیدا می کند یا خیر.
به هرحال حالت رانندگی اقتصادی (ECO) و SPORT مانند سایر خودروهای جدید ام وی ام و چری برای مدل اتوماتیک تعریف شده اند و جالب آنکه فاصله محوری X22 کمی از X33 نیز بیشتر است. فارغ از این مسئله X22 از نظر ارتفاع از سطح زمین نیز یکی از بلند مرتبه ترین کراس اوور های ارزان قیمت بازار به حساب می آید و از این حیث به راحتی با کراس اوور های شناخته شده ای نظیر رنو کپچر یا پژو 2008 رقابت می کند.
البته X22 مانند اکثر دیگر خودروهای چینی به فنربندی ساده ای مجهز است که به خصوص در محور عقب شامل محور میله پیچشی غیر مستقل می شود و طبیعتا با توجه به قدرت 105 اسب بخاری پیشرانه و انتقال تمامی نیرو به چرخ های جلو نمی توان انتظاری در حد و اندازه کراس اوور های چهارچرخ متحرک از این خودرو داشت.

تجربه رانندگی با ام وی ام X22

در اولین مواجه با این ام وی ام جدید درخواهید یافت که با خودرویی مرتفع مواجهید که شاید از برخی جهات چندان فاصله ای با شاسی بلند های درست و حسابی هم نداشته باشد، به همین دلیل بعید نیست که برخی خریداران تصمیم بگیرند تا با نصب رکاب های جانبی، پروسه سوار و پیاده شدن به این کراس اوور جمع و جور را تسهیل کنند.
به هرحال پس از نشستن پشت فرمان واقعا احساس می کنید که از نظر ارتفاع و زاویه دید پشت فرمان یک خودرو بلند قامت قرار گرفته اید و این احساس احتمالا برای بسیاری از خریدارانی که از تسلط داشتن در زمان رانندگی لذت می برند، مسرت بخش خواهد بود، اما معمولا کار دنیا به این شکل است که برای هر لذتی باید بهایی پرداخت و تاوان این لذت بلند مرتبه سواری، در زمان رسیدن به اولین پیچ خود را نشان می دهد.

ام وی ام X22 خودرو ناپایداری نیست و مهندسان چینی فنربندی را به شکل هوشمندانه ای تنظیم کرده اند تا حرکات عرضی خودرو به حداقل ممکن کاهش یابد اما می توان تصور کرد که آمیزه از فنربندی ساده، ارتفاع زیاد و وجود انواع موج و ناهمواری در جاده های کشورمان می تواند چه احساسی را به راننده منتقل کند.
در واقع فرمان ام وی ام X22 مانند سایر خودروهای چینی حس دقیقی را از فشار وارده بر چرخ ها به راننده منتقل نمی کند و زیاده روی راننده در اعمال فشار بر خودرو با توجه به عدم وجود ESP می تواند کمی دردسر ساز شود. از این رو توصیه می کنیم که در هنگام رانندگی با ام وی ام X22 کمی محتاط باشید و به خصوص از مانورهای ناگهانی و وارد کردن شوک های ضربه ای به فرمان خودداری کنید.
فارغ از این موضوع، عملکرد ترمزها تقریبا بی نقص است و واکنش های گیربکس اتوماتیک نسبت به اعمال فشار بر روی پدال گاز نیز مناسب به نظر می رسد، طبق معمول اکثر خودروهای چینی، ضرایب دنده برای کاستن از مصرف سوخت کمی سبک و بلند در نظر گرفته شده اند و این رویه به خصوص با توجه به چهار دنده بودن گیربکس اتوماتیک باعث می شود که در پروسه معکوس دهی، فشار زیادی به موتور وارد شود.
برای مثال در شرایطی که در سرعت حدود 80 کیلومتر گیربکس در دنده چهارم باعث کاهش دور موتور به زیر 2000 RPM شده است، با فشردن پدال گاز شاهد دو معکوس سنگین و افزایش دور موتور به بیش از 4500 RPM خواهیم بود که با فریاد موتور همراه است. البته این وضعیت در صورت رانندگی با حالت اسپرت کمی تقلیل می شود چرا که گیربکس کمی بیشتر در دنده های سنگین باقی می ماند.
با این اوصاف نباید توقع شتاب صفر تا صد کمتر از 15 ثانیه را از ام وی ام X22 داشته باشید، حتی مدل دنده دستی هم در گذر از مسرهای پرشیب چندان چابک به نظر نمی آید و گاهی باید همزمان با فشردن پدال گاز تا انتها به این مسئله فکر کنید که رفتن به دنده یک لازم است یا نه. مسلما در صورت وجود بار و مسافر و سنگین شدن خودرو ممکن است این شرایط تشدید شود و چاره ای نداشته باشید جز آنکه بخش زیادی از مسیر سربالایی کوهستانی را در دنده 1 طی کنید.
البته نباید تصور کرد که سایر خودروهای هم قیمت ام وی ام X22 از نظر شتاب و کشش گزینه های چابک تری هستند، در واقع با توجه به ذات شهری این خودروها، مهندسان بر کاستن از مصرف سوخت تمرکز داشته اند و با در نظر گرفتن پیشرانه های 1.5 یا 1.6 لیتری که همگی در محدوده 100 الی 120 اسب بخار قدرت تولید می کنند، شتاب و عملکرد تا حدی قربانی مصرف سوخت، کاهش آلودگی و ویژگی های اقتصادی شده است.

در عین حال اگر تصمیم به استفاده نرمال از خودرویی مانند ام وی ام X22 داشته باشید، می توانید با خیال راحت به جنگ سرعت گیر ها و گودال های خیابان ها بروید و مطمئن باشید که با توجه به ارتفاع 18.6 سانتی متری، کف این خودرو به جایی گیر نمی کند. همچنین دید خوب و تسلط به زاویای بدنه، نرمی فرمان، مصرف سوخت کمتر از 7 لیتر (براساس ادعای سازنده) و فنربندی مقاوم در کنار گیربکس گوش به فرمان اتوماتیک، از جمله مواردی هستند که رانندگی با X22 را در ترافیک و مسیرهای شهری تسهیل می کنند.

مشتریان هدف

می توان در یک توضیح کوتاه گفت که X22 خودرو جذاب و مناسبی برای خانواده های جوان یا افرادی است که به خودرویی درون شهری نیاز دارند اما در عین حال از ارتفاع سواری و مشخصات ظاهری یک کراس اوور مدرن نیز لذت می برند. در واقع چنین دسته ای از مشتریان در سال های اخیر به لطف زندگی شهر و فراگیر شدن تب خرید خودروهای شاسی بلند در اکثر کشورهای جهان شکل گرفته اند و به همین دلیل نیز حتی خودروسازان بین المللی مانند مرسدس بنز، ب ام و و هیوندای به ساخت مدل هایی نظیر مرسدس GLA، ب ام و X2 و هیوندای کرتا روی آورده اند تا سلیقه این مشتریان را سیراب کنند، از این رو به نظر می رسد که با توجه به جمعیت جوان کشورمان، شرایط اقتصادی و در دسترس نبودن خودروهای مطرح نام برده شده، راه برای موفقیت خودروییی مانند ام وی ام X22 باز باشد تا نگاه های بسیاری را به سمت خود جلب کند.

قیمت و شرایط بازار

مدیران خودرو هنوز به شکل رسمی قیمتی برای ام وی ام X22 اعلام نکرده است، اما با توجه به قیمت حدودا 46 میلیونی مدل 315 اسپرت و قیمت حدود 76 میلیونی مدل X33S می تواند حدس زد که ام وی ام X22 نیز در حد فاصله این دو خودرو و در محدوده 55 الی 65 میلیون تومان قیمت خواهد داشت. با این حساب از حیث قیمت گذاری می توان شاهد رقابت مستقیم X22 با خودروهایی مانند چانگان CS35، لیفان X60 و ساندرو استپ وی بود. با این حساب با توجه به مشخصات فنی و طراحی ظاهری زیبای X22، شانس این مدل برای تصاحب بازار و غلبه بر سایر خودروهای هم وطنش بسیار چشمگیر به نظر می رسد.


عکس ها
نظرات
 
 
 

شاهرخ

1396/5/13
سلام دوست محترم.من یکی ماه ۴ سال ۹۶ خریدم.بعنوان اولین تجربه خدمتتون عرض میکنم.قبل از این ماشین من سمند EF7 و قبل تر از اون سه مدل پراید داشتم.با این خودرو اولین سفر به مشهد مسافرت داشتم.خودم خوزستان زندگی میکنم اونم توی گرمترین شهر خوزستان.توی شهر ما مصرف بنزینش حدودا ۱۰ لیتره به ازای ۱۰۰ کیلومتر.اونم چون مرتب باید دنده عوض کنی و به ندرت میتونی دنده ۴ یا ۵ رو استفاده ‌کنی که فکر میکنم طبیعی باشه.توی مسافرت از مسیر خوزستان-گچساران-یاسوج-سمیرم-شهرضا-نطنز-کاشان-قم-گرمسار-سمنان-آزادشهر-قوچان و بالاخره مشهد رانندگی کردم.حدودا ۲۸۰۰ کیلومتر اونم فقط طی ۴ روز.از نظر خودم تمام شرایط جاده ای و آب و هوا رو باهاش تجربه کردم.مسیر آزاد شهر بارندگی شدید و تجربه راه بندان و ریزش کوه هم داشتم.جاده های گرم-سرد-شب-روز-بارندگی باران-کوهستانی با شیب های متفاوت.
بنابراین بدون هیچ کم و کاستی عرض میکنم و هیچ تعصبی هم در مورد هیچ برند یا مدلی هم ندارم.
در شهرهای گرم از نظر کولر و سیستم تهویه بسیار بسیار عالی عمل میکنه.به نسبت خودروهای قبلی من بسیار کارآمدتر نشون میداد.توی شهر های گرم و درحال سکون بسیار سرمایش بهتری نسبت به سمند و پراید ازش تجربه کردم.و همینطور سیستم گرمایشی اون خیلی عالی جواب میداد.
در مورد سروصدا توی بدنه خیلی خیلی کم صداتر از سمند و پرایده.بخصوص توی جاده هایی که باد از کناره یا روبرو داریم صدای آنتن سمند آزاد دهنده است اما این خودرو هیچ صدایی رو وارد کابین نمیکنه.صدای موتور هم همینطور واقعا عایق و کم صداست.
از نظر صندلی ها واقعا فوق العاده است.توی این همه رانندگی و این مدت کم هیچ ناراحتی ازش نداشتیم.بسیار راحت و عالی.توی سمند بعد از ۵۰۰ کیلومتر رانندگی یواش یواش مچ پا بخاطر کم شدن مسیر گردش خون شروع به درد گرفتن و انقباظ میکردم ولی با این خوردو چنین مشکلی نداشتم.و کمر درد یا خشک شدن عظلات هم نداشتم.بنظرم فوق العاده بود.
از نظر قدرت موتور:توی سربالایی های تند یک دنده نسبت به سمند EF7 کم داره.یعنی اگر یه گردنه رو میتونی با سمندEF7 با دنده چهار بری بالا با این آخرهای سربالایی باید ۳ رو بهش بدی.و اگر بخوای توی گردنه با شیب بیشتر از ۱۰ درجه سبقت بگیری یخورده تنبل تره و مجبوری قبلش یه معکوس بهش بدی که دور بگیره و این درصورتیه که بخوای سریع سبقت بگیری.توی جاده های کفی هم برای سبقت تند و تیز مجبوری یه دنده معکوس بدی و نسبت به EF7 یخورده تنبل تر نشون میده.البته من توی این سفر ۴ سرنشین(وزن کل هر چهار نفرمون حدودا ۲۰۰ کیلو گرم) و بار حدودا ۲۰۰ کیلوگرم حمل میکردم.توی مسیر اصفهان نطنز که جاده با سربالایی نامحسوس(بین ۲ تا ۷ درجه) داشت تا سرعت ۱۴۵ تا روندم ولی بالاتر از اون به زحمت دور افزایی میخواست بکنه که من فشارش نیوردم و این سرعت فقط برای ۱ دقیقه بود.و از همسفرهام که سمند معمولی و EF7 داشتن پرسیدم اونا هم همین مشکل رو داشتن. دور موتورش نسبت به رعتش پایین بود.مثلا سمند توی دور موتور ۳۰۰۰ سرعت ۱۱۰ داشت ولی این ماشین توی ۱۱۰ دورموتور ۲۵۰۰ داشت.از نظر مصرفی بسیار بسیار عالی بود.با کولر و جاده یاسوج و سمیرم که شیبهای تند داشت از نظر توان کم نمیورد و مصرف ۷.۶ داشتم و جاده اصفهان نطنز مصرف ۶.۳ اونم با کولر و مسیر قوچان مشهد با کولر مصرفم ۴۰۶ بود.پس بسیار مناسب ارزیابی کردم.دنده ماشین من دستز بود و راحت میتونستم هر جا نیاز داشتم دنده کشی کنم.در مورد دنده اتومات نظری نمیتونم بدم چون تجربه ای نداشتم.
از نظر امکانات بسیار عالی بود.واقعا راحت و مناسب.سیستم نمایشی و پخش واقعا عالی بود.سیستم سانروف بسیار عالی.حین بارندگی به هیچ وجه آب نفوذ نمیکرد و وقتی هم باز بود بارون وارد نمیشد که فکر کنم بخاطر باد شکن جلوی سانروفش بود.برف پاک کنهاش عالی و زمانبندی دقیق داشت.
تعادل ماشین بسیار عالی بود.سر پیچهای تند و سراشیبی ها و بخصوص حین ترمز فوق العاده عالی بود.به نسبت سمند فکر میکنم در یک حد بودن.ولی از نظر ترمز خیلی بهتر از سمند بود.ترمز دستی خیلی از سمند بهتر بود و قابل اطمینان نشون میداد.
وضعیت نور چراغها در شب خیلی عالی.قابلیت تشخیص خودرو در شب عالی بود.وضعیت قرار‌گیری پدالها و دنده دستی و دکمه های روی فرمون و شیشه بالابرها و تنظیم ارتفاع نور چراغهای جلو و تنظیم آیینه ها عالی بود.
شکل ظاهری از نظر خودم و سایرین که بازدید میکردن جالب بود.حس شاسی بلند رو القاء میکرد.تسلط به جاده خیلی عالی و خوب بود.
یک سری کم و کاستی ها به نظر میومد که آزار دهنده نبود مثلا کاش برای تهویه سرنشین عقب کانالی توی بدنه تعبیه میشد.نه اینکه زیر صندلی های جلو نصبش میکردن.سانروفش اگر کمی بزرگتر بود بهتر بود.فضای بارش خیلی خوب بود و اگر من بخوام از ۱۰ نمره بهش امتیاز بدم ۷ میدادم بهش.بنظر میاد از سمند تک سوز کمتر باشه.فضای سرنشینهای عقب کمی از سمند تنگتر بود ولی فضای پا عالی بود.
نرمی و انعطاف خودرو عالی بود.از سمند که بهتر بود.ولی توی دست اندازهای ریز کمی صدای کمک ها شنیده میشد.
در مورد لوازم و قطعات موتوری نمیتونم فعلا چیزی بگم چون نیازی نداشتم. روکش صندلی و کفی سه بعدی و چادر و کفی صندوق عقب از سایت چارچرخ کالا خریدم و عالی هم بودن.اما رو داشبوردی گیرم نیومده فعلا.

دیگه نمیدونم چه چیزهایی رو باید در موردش بگم.اگر سوالی داشتید که کمک به انتخابتون کنه من در خدمتم.
یا علی.
 • رضا

  1396/5/24
  سلام من قصدخرید x22دارم ولی تحقیق کردم میگن تو سربالایی تند خیلی کم میاره ومجبوری سرنشینها را پیاده کنی تا بتونی ادامه مسیر بدی بعضی کاربران حامی ایران خودروگران فروشن که به جای کیفیت فقط در فکر افزایش قیمته وبعضی حامی خودروهای چینی لطف کنید بی طرف قضاوت کنیدودرست راهنمایی کنیدچون ماوشما استفاده کننده ایم هیچ کدام از شرکت های خودروسازی درفکر آسایش امنیت ورفاه مردم نیستند وهمه روزه شاهد حوادث ناگوار براثر بی کیفیتی خودروها در جاده های کشور هستیم .
  18+
 • منصور

  1396/7/15
  سلام ، ممنون از نظر صادقانه تون ، منم حدود ۲ ماه این ماشین داشتم ، بخاطر شرایط کاریم دائما توی سفر بین شهری و البته کوهستانی ( کردستان) هستم . توصیه می کنم روی این ماشین برای شرایط مشابه من حساب نکنید. من قبلا تجربه خوبی با یکی از ماشینای مدیران داشتم بدون تحقیق ماشین گرفتم ولی این ماشین خوبی نیست واقعا
  5+
 • مجتبی

  1396/7/25
  با سلام اولش گفتین بدون هیچ گونه طرفداری می نویسم ولی از نظر شما همه چیز خوب بود در حالیکه خود سایت خودرو بانک از نبود سیستم ESP گله داشت جهت کنترل ماشین در سراشیبی ها و پیچ ها
  لطفا با دقت بیشتری بنویسید و بدون جانب داری و طرفداری
  3+
 • مبین

  1396/10/29
  عمو شاهرخ فازت چیه
  نگفتی شامو ناهارتون چی بوده
  با کدوم فامیلاتون رفتی مشهد
  سوغاتی چی اوردی و...
  خخخخخخخخخ
  واقعا ی چیزی میزنیا

  عجب حوصله داری بقران
  مردم نظراتشونو دررابطه با x22 میخوان
  تو قصه مشهد رفتنت با ریزش کوه و... خخخخخ
  12+
 • صابر

  1396/11/27
  دوست عزیر آقا مبین
  وقتی یک نفر اومده وقت گذاشته برای آگاهی بقیه حوصله خرج داده نوشته درست نیست به خاطر سلیقه شخصیمون به این لطفش انتقاد کنیم
  به نظر من که ایشون خواستن بررسی کامل رو از این ماشین ارئه بکنن من که ازشون خیلی ممنونم
  58+
 • پوریا

  1397/4/27
  داداش ببیکاری؟
  2+

jax

1396/5/26
با سلام
به نظرتون بین x22 & c3 یا jax s3 کدوم رو انتخاب کنم؟
با تشکر.
 • رضی

  1396/10/20
  بنظرم یه سری هم به چانگانcs35 بزنی بد نیس
  4+

Matin

1396/5/28
سلام من از اردیبهشت این ماشینو تحویل گرفتم تقریبآ ایران رو دو زدم هنوز ایرادی ندیدم فقط شتابش کمتر از پژو وسقفش برای ادمای قد بلند کمی کوتاه درکل بااین قیمت ماشین مثل x22پیدا نمیکنی

فرهاد

1396/6/28
با سلام و خسته نباشید لطفا فیلم تست و بررسی mwm x22 را برای ما قشر کم درآمد تهیه کنید که میخواهیم اقساطی برداریم. از سایت پر محتوا و خوب شما سپاسگزارم

حسن

1396/6/28
چرا جي پي اس بر روي اين خودروها نصب نشده است ؟

محمد افشار

1396/7/17
سلام دوستان من 27 سالمه و مجرد هستم قصد خرید x22 دنده معمولی اسپرت دارم از ظاهرش خیلی خوشم اومده خاهشا راهنمایی کنین که ارزش خرید داره یانه ممنونم ازتون
 • منصور

  1396/7/19
  سلام ، تا دلت بخواد ماشین خوش استایل و قشنگی ، صندلی ها و راحتی که پشت فرمون داره لذت بخش در کل طراحی بیرونی و درون کابین دلنشین و روزای اول خیلی ادم نسبت به خریدش راضی میکنه ، ولی بعد یه مدت کم کم عیباشو می بینی. قدرت و کشش ماشین در حد ۲۰۶ ، رو دست اندازها و خیابونای پر چاله چوله باید رعایت کنی چون کوبش و صدای تاییر ها ازیت می کنن و البته صدای موتورم تو دورهای بالا بنظر من زیاد چون من پر گاز رانندگی می کردم زیاد خوشایند نبود برام. من به دو دلیل این ماشین فقط ۲ ماه نگه داشتم که بنظرم در شائن ماشین ۵۰ ۶۰ میلیونی نیست ، اول: کشش و توان ضعیف توی جاده و گردنه بخصوص برای سبقت گرفتن که نامید کننده بود. دوم : سر و صدای اضافی موتور و لاستیک و فنربندی تو کابین که بنظرم مشکل عایقبندی صداس
  6+

كورش

1396/7/22
من دارم ، عاليه ، حرف نداره
نرم و راحت
قد من ١٨٥ هست ،نه سرم به جايي خورده و نه دماغم جايي گير كرده ، نميدونم اينا چي ميان اينجا ميگن
فوق العاده ماشين نرم و راحته، سكوت خيلي خوبي داره داخلش، قيافشم كه عاليه ، از آشغالهاي توليد داخل كه خيلي بهتره ،
هركيم مياد اينجا نظر چرت و پرت مينويسه يا ماشين رو تا حالا سوار نشده ، يا مريضه ، يا از طرف كمپانيهاي داخليه
چون اين ماشين خيلي فروش داشته و حسابي جاده مخصوصيها و سايپارو ترسونده
موفق باشين
 • محمد افشار

  1396/8/8
  من قبلا یه چری ویانا داشتم از لحاظ سواری و شتاب واقعا از پژو سمند سر بود مصرفش هم معرکه بود خیلی ازش راضی بودم وسواریشم نرم بود فقط حیف که با 150 تا چپ کردم باهاش البته ناگفته نماند ماشین انقد ستوناش و بدنش محکم بود خداروشکر به خودم هیجی نشد ولی اگه ماشین ایرانی بود بدون شک یجایی از بدنم میشکست پس نتیجه گرفتم واسه منی که پول ماشین مارک ندارم ماشین چینی بهترین گزینس و از تولیدات داخل خیلی سر تره. این تجربه من از ماشین چینیه و قبلش پارس 206 پراید و 405 هم داشتم از بچگی هم رانندگی کردم
  5+

كورش

1396/7/27
سلام الان حدود دو ماهه مدل اسپورت اتوماتيك اين خودرو را دارم، ماشين از لحاظ زيبايي و جادار بودن بسيار خوبه و راضي كنندست، از لحاظ سر و صداي داخل كابين هم خوبه و صدايي از بدنه و شيشه و غيره به گوش نميرسه، حدود ١٤٠٠٠ تا باهاش رانندگي كردم ، تو دست اندازها خوبه ولي نرم آنچناني مثل سانتفه و اينا نيست ، هندلينگش عاليه، تو سرعتهاي بالاي ١١٠ صداي هواي اطراف ماشين زياده ، نه اينكه صداي باد مياد تو ماشينا، ولي صداي محيط پيرامون رو حس ميكنيد، ماشين بسيار خوش فرمون و شعاع گردش بسيار خوبي داره،يكي از نقاط ضعف اين خودرو مصرف بنزينشه كه هر صد كيلومتر ١٠ ليتر ميسوزونه، البته نا گفته نماند كه تمام خودروهاي اتومات چهار سرعته مقرف سوختشون زير صدي ٩ نيست ، دليلشم ضرايب كميه كه اين نوع گريبوكسا دارن، دومين نقطه ضعف كه واقعا آزار دهنده هستش اينه كه ضرايب معجوس كشيدن ماشين خيلي بد تعريف شده،ببينيد دنده يك اين ماشين ٦٠ تا پر ميكنه و دنده ٢ اين ماشين ١١٠ تا حالا اگر شما سرعتتوت روي ٤٠ كيلومتر باشه و بخواين يكدفعه شتاب بگيرين ، خودرو اجازه نميده از دنده ٢ به دنده ١ معكوس داده بشه و شما مجبوري با دنده مرده ي ٢ ادامه بدي تا برسي به شتاب دلخواهت، اين اتفاق دقيقا داخل سرعت ٩٦ تا ١٠٠ هم تكرار ميشه و خودرو اجازه ي معكوس دادن از ٣ به ٢ رو به شما نميده تا به اوج شتاب برسين ، مشكل بعدي اينه كه دنده ٣ توي سر بالايي جون نداره و مدام سرعتتون مياد روي ٩٥ كيلومتر و ماشين معكوس ٢ ميده و ميره روي ١١٠ و دوباره ميره ٣ تا از سرعت كم بشه و باز معكوس ميده، نكته ديگه اينه كه دنده ٣ رو كه ١٥٤ تا پر كردي و ماشين رفت دنده ٤ يه اتفاق عجيب ميافته و اونم اينه كه سرعت ماشين شروع به كاهش ميكنه و اين بدجور ميزنه تو ذوغتون ، از مابقيه لحاظ ها و كيفيت و آپشن خودرو بسيار خوبه و خودروي خوشكليم هست ، بسيار هم صندليهاي نرمي داره ، خلاصه تو ضرايب دنده هاش يكم آدم رو كلافه ميكنه ، هيچ ايراديم بهم نزده تا الان ، موفق و مويد باشين

سعید

1396/8/21
سلام
دوستان یه مطلب بهتون بگم. اگه واسه خرید تصمیم گرفتین 1 یا باید 45روز صبر کنین 2 یا یک و نیم میلیون بیشتر بدین که 4روزه تحویل بگیرین
آقا همش دروغه . دروغه بخدا نمیدونم 14 روزه ماشینتو تحویل میدیم و 10 بعد واست دعدت نامه میاد و وووو
به حرفاشون و قولاشون گوش نکنین
این ماشین تولیدش خیلی محدوده و اگه هرجائی رفتین گفتم که قبل از 40 تا 45 روز تحویل میدن دروووووووغه دروووووووغ

مهران

1396/9/16
سلام من حدود دوماهه x22خریدم . اگه بخوام تقویتش کنم باید کجا ببرمش واینکه برای تقویت ماشین چه کار هایی انجام میدن یعنی قطعه ای چیزی بهش اضاف یا کم میشه یا چیز دیگه ایه؟
 • امیر

  1396/9/23
  ام وی ام ۳۱۵ رو فیس لیفت کردن شده اس ۲۲ بعد کلی پول اضافه بدی تو نوبت باشی سماغ بمکی تا دعوتنامه برات بیاد که چی میخوای یه ماشین من دراوردی بخری ..
  3+

علی

1396/12/5
ایا این ماشین جی پی اس داره؟؟؟

پویا

1396/12/8
با سلام.دوستان بین ماشین برلیانس کراسc3 وx22کدومش بهتره؟؟ممنون میشم راهنماییم کنید
 • محسن

  1396/12/15
  ایکس22 بهتره بخاطر خدمات پس از فروش بهتر و تامین قطعات مطمئن تر در سالهای آینده همچنین ظاهر و کیفیت بهتر
  2+

amin

1397/3/17

شما میرید نمایندگی و قصد خرید دارید
از زمان تحویل ماشین سوال میپرسید
به شما میگن ۳ تا ۷ روز اونم با شرایط فروش خوب

همه چیز خوبه تا زمانی که ثبت نام‌ میکنید.

ازشون تست درایو خواستم ، رفتیم نمایندگی سعادت آباد و یک‌ ماشین به من دادن
بعد از تمام شدن تست متوجه شدم که ماشین نو یکی از مشتری ها بوده و بدون این ک آب بندی بشه ماشین رو به من دادن برای تست چون گفته بودم بدون تست ماشین نمیخرم.

تو نمایندگی شخصی بود که خیلی معترض بود ، دلیل رو پرسیدم ، گفتن که ماشین نو ای که تحویلشون دادن یکی‌ از تایراش آپارات شده بوده! اینو شنیدم ولی متاسفانه قبلش ثبت نام کرده بودم !

برای هر ماشین آپشن های اضافی وجود داره ، مثل شیشه دودی و ... و دقیقا مانند بازار یابهای تلفنی اصرار که شما باید اینا رو به ماشینتون اضافه کنید و بعضی از الزامات ماشین مثل سینی زیر موتور رو جزو آپشن قرار دادن !! اون هم با قیمتای بسیار بالاتر از بازار آزاد و البته کیفیت برابر.

وقتی برگه قرار داد رو میبینید ، موعد تحویل ۳۰ روزه نوشته شده ، دلیل رو پرسیدم چون بارها تاکید کرده بودم که ماشین رو سریع میخوام و اگر نمیتونید تحویل بدید من ثبت سفارش نکنم و ماشین دست دوم خریداری کنم ،گفتن توجه نکنید انشالله تا هفته دیگه دستتون میرسه.

الان‌ ۲۶ روز از موعد ثبت نام من میگذره

رفتم نمایندگی مرکزی این شرکت بهم من میگن کلا x22 ای وجود نداره در تهران و همون موقع که من ثبت نام کردم هم خیلی ها بیش از ۳۰ روز در صف ماشین بودن.
دلایل زیادی آوردن مثل این که فلان وزارت خانه سنگ اندازی میکنه یا اعتصاب رانندگان ماشین های سنگین ، سوالم این هست که شما که اطلاع دارید ازین مسایل ، پس چرا همه نمایندگی های شما وعده تحویل سریع میدن ؟؟

سه روز پیش دو نمایندگی دیگر mvm رفتم و شرایط فروش رو پرسیدم و باز هم به من گفتن تحویل ۳ تا ۷ روزه در حالی که "میدونن" قبل از شما هم کلی مشتری تو صف هستن و میدونن امکان تحویل زیر ۳۰ روز رو ندارن ، میددنن با فلان وزارت خانه مشکل دارن یا میدونن که راننده ها اعتصاب کردن اما در هر صورت با وعده تحویل سریع میخوان شما رو مجاب کنن که ثبت نام کنید و پول رو پرداخت کنید .

امیدوارم باقی حرف هایی که میزنن و زدن این حالت رو نداشته باشه
اگر هم بعد از ۲۵ روز صبر کردن بخواید انصراف بدید پولتون رو ۳۰ روز کاری بعد برمیگردونن و بعد از ۵۵ روز مار این مارپله شما رو نیش میزنه و دوباره میرید سر خونه اول :)

اگر ماشینی تحویل شد در مورد خود ماشین هم ثبت نظر خواهم کرد

حسین

1397/4/8
با سلام 9 ماه هست این ماشین رو دارم و تا حالا 18000 کیلومتر رانندگی کردم، همه چیزش راضی کننده است.

مهدی

1397/5/26
سلام ماشین خوبیه به شرط اینکه تو خیابون برید و بیاین بعد از شش ماه خرید کم کم صداش زیاد میشه اول دراش بعد کمکاش ترمزش توی شیب خطرناکه حتما تو دنده حرکت کنید سر بالایی خیلی سخت بالا میره و از همه بدتر اگه خراب بشه حداقل سه هفته توی پارکینگ نمایندگی باید بخوابه تا قطعش پیدا بشه و توی این سه هفته هر جا زنگ بزنی سر کارت میزارن حالا خودتون میدونین
Top