سمند LX یا پژو 206 صندوقدار؟ مساله این است! دو خودروی پرفروش بازار
این صفحه 48,647 بار مشاهده شده است - آپلود شده در 1396/5/31

سمند LX یا پژو 206 صندوقدار؟ مساله این است! دو خودروی پرفروش بازار

آریا محسنی
نویسنده و عکاس
مقدمه

خرید خودرو یکی از مقوله‌هایی است که باید در آن دقت و ذکاوت فراوانی به خرج داد. اولین گام در این عرصه، بررسی نیازهای فردی بوده تا بر اساس آن بهترین و مقرون به‌صرفه‌ترین خودرو را انتخاب شود. از آن‌جایی که امروزه مشکلات اقتصادی با زندگی روزمره مردم عجین شده، بررسی نیازهای فردی جای خود را با میزان بودجه عوض کرده است. یعنی هر کس که اقدام به خرید خودرو می‌کند، در ابتدا گزینه‌های منطبق با بودجه خود را بررسی کرده و سپس سراغ نیازهای فردی خود می‌رود.
با توجه به این‌که در فصل تابستان هستیم، بر میزان تقاضای خودرو در بازار افزوده شده است. بر همین اساس بخش عمده‌ای از خریداران خودرو با توجه به میزان بودجه در نظر گرفته شده، روی به خودروهای کارکرده می‌آورند. این درحالی است که هرشخص باتوجه به میزان بودجه‌ای که برای خرید خودرو در نظر دارد، گزینه‌های صفر کیلومتر و کارکرده زیادی را پیش روی دارد. در همین راستا باتوجه به کاهش قدرت خرید مردم با وجود آن‌که طرح‌های فروش اقساطی خودروسازان برای افراد جالب توجه است، اما تا حدودی میزان تقاضا در بازار خودرو به سمت خودروهای دست دوم سوق پیدا کرده است. از سوی دیگر برخی عقیده دارند خودروی کارکرده میزان افت قیمت محسوسی داشته که با خرید آن خطرپذیری کمتری را تجربه خواهند کرد.
اما دسته‌ای دیگر از مردم هستند که با توجه به علایق خود اقدام به خرید خودرو می‌کنند که این موضوع می‌تواند شامل خودروهای کارکرده هم شود. از همین‌رو ما در این مقاله قصد داریم دو خودروی پرفروش بازار کارکرده را با یکدیگر از لحاظ فنی و افت کیفیت مقایسه کنیم تا در پایان به یک نتیجه‌گیری منطقی برای خرید آن برسیم. سمند LX و پژو 206 صندوقدار خودروهایی هستند که باتوجه به فضای نسبتاً کافی مورد توجه بسیاری از خانواده‌ها قرار می‌گیرند.

به همین دلیل این دو خودرو از بازار داغ‌تری نسبت به خودروهای هم‌رده خود برخوردار هستند. گفتنی است در شرایطی که امکان عرضه خودروهای خارجی با قیمت مناسب در بازار مهیا نیست، چاره‌ای جز خرید خودروهای بی کیفیت داخلی با امکانات رفاهی بسیار کم نیست. در ابتدا بد نیست نگاهی به طراحی داخلی و ظاهری دو خودرو داشته باشیم تا ببینیم کادام یک از این دو خودرو برای خریداران جذاب‌تر به نظر می‌رسد.

ظاهر قدیمی با طراحی ساده

اصولاً بررسی طراحی خودروهای داخلی کاری نه‌چندان منطقی به نظر می‌رسد. از آن‌جایی که خودروهای تولید داخل عموماً برای چندین سال قبل و یا چند دهه قبل هستند، نگاهی به طراحی آن‌ها کاری بیهوده و عبث به‌شمار می‌رود. با این حال برای این که قیاسی درست مابین این دو خودرو داشته باشیم، به‌صورت مجزا هر یک از آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.
مهم‌ترین نکته‌ای که در مورد که سمند وجود دارد، این است که این خودرو را خودروی ملی می‌دانند و خودروسازان کشور مدعی‌اند طراحی این خودرو در داخل کشور انجام شده و نشان‌دهنده اصالت خودروسازی ایران است. اما تحلیل‌ها نشان می‌دهد که هر بخش از سمند چه از لحاظ طراحی و چه از لحاظ فنی و ساختاری، از خودروسازان جهان به امانت گرفته شده ‌است.

این بدان معناست که سمند نه تنها اصالت ظاهری ندارد بلکه مشتری وقتی از این موضوع اطلاع پیدا می‌کند کمی نسبت به امنیت و اصالت سمند مردد می‌شود. درون کابین فضای نسبتاً کافی برای سرنشینان وجود دارد و صندلی‌های نرم و راحت از اصلی‌ترین مشخصه‌های آن به‌شمار می‌رود که همین موضوع باعث می‌شود مردم سمند را خودرویی مناسب برای سفرهای بین شهر انتخاب کنند. اما آن سوی میدان خودرویی است که از لحاظ ظاهری از وضعیت بهتری بهره می‌گیرد، همچنین در میان مردم به خصوص جوانان از مقبولیت بیشتری برخوردار است. ﭘﺮﻭژﻩ ﺗﻮﻟﻴﺪ 206 ﺻﻨﺪﻭقدﺍﺭ ﺭﺍ ﻣﻰﺗﻮﺍﻥ ﻳﻜﻰ ﺍﺯ ﺣﺮﻛﺖﻫﺎﻯ ﻣﺜﺒﺖ ﺩﺭ ﺻﻨﻌﺖ ﺧﻮﺩﺭﻭﺳﺎﺯﻯ ﻛﺸﻮﺭﻣﺎﻥ ﺩﺍﻧﺴﺖ. ﭘﺮﻭژﻩ‌ﺍﻯ ﻛﻪ ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ ﻣﺸـﺘﺮک ﺑﻴﻦ ﺷـﺮﻛﺖ ﺍﻳﺮﺍﻥ‌ﺧﻮﺩﺭﻭ ﻭ ﭘﮋﻭ ﻓﺮﺍﻧﺴﻪ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺷـﺪ ﻭ ﻣﺎﺣﺼﻞ ﺁﻥ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﺁﺧﺮﻳﻦ ﺳﺮﻯ ﺍﺯ ﺧﺎﻧﻮﺍﺩﻩ 206 ﺭﻭﺍﻧﻪ ﺑﺎﺯﺍﺭﻫﺎﻯ ﺟﻬﺎﻧﻰ ﺷـﺪ. 206 ﺻﻨﺪﻭﻕﺩﺍﺭ ﺑـﺎ ﻭﺟﻮﺩ ﻇﺎﻫﺮ ﻋﺠﻴـﺐ ﺑﺨﺶ ﻋﻘﺒﺶ ﻛﻪ ﻣﺪﺗـﻰ ﺯﻣﺎﻥ ﺑﺮﺩ ﺗﺎ ﺧﺮﻳﺪﺍﺭﺍﻥ ﺍﻳﺮﺍﻧﻰ ﺑﻪ ﺁﻥ ﻋﺎﺩﺕ ﻛﻨﻨﺪ ﺑﻪ ﻟﻄﻒ ﺑﻬﻴﻨﻪﺳـﺎﺯﻯﻫﺎﻯ ﻣﺘﻌﺪﺩ، ﺍﺭﺗﻘﺎﻯ ﻛﻴﻔﻴﺖ ﺳـﺎﺧﺖ ﻭ ﺍﺯ ﻫﻤـﻪ ﻣﻬﻢﺗﺮ ﺑﻬﺮﻩﻣﻨﺪﻯ ﺍﺯ ﺻﻨﺪﻭﻗﻰ ﺟﺎﺩﺍﺭﺗﺮ ﺍﺯ ﻣﺪﻝ ﻫﺎچﺑک ﺁﻥ، ﺗﻮﺍﻧﺴـﺖ ﺟﺎﻳﮕﺎﻩ ﻣﻨﺎﺳﺒﻰ ﺩﺭ ﺑﺎﺯﺍﺭ ﻛﺸﻮﺭﻣﺎﻥ ﺑﻴﺎﺑﺪ ﻭ ﺩﺭ ﻛﻨﺎﺭ 206 ﻫﺎچ‌بک ﺗﺒﺪﻳﻞ ﺑﻪ ﻳﻜﻰ ﺍﺯ ﭘﺮﻓﺮﻭﺵﺗﺮﻳﻦ ﺧﻮﺩﺭﻭﻫﺎﻯ ﺑﺎﺯﺍﺭ ﺷﻮﺩ.

ﺑﺪﻭﻥ‌ﺷـک ﻳﻜﻰ ﺍﺯ ﭘﺮﻓﺮﻭﺵﺗﺮﻳﻦ ﺗﻴـﭗﻫﺎﻯ 206 صندوقدار، ﺗﻴﭗ V8 ﺁﻥ ﺍﺳـﺖ ﻛﻪ ﺑﻪ ﻫﻤﻴﻦ ﺩﻟﻴﻞ ﺩﺳـﺖ ﺑـﻪ ﺑﺮﺭﺳـﻰ ﺍﻳﻦ ﻣﺪﻝ ﺯﺩه‌اﻳﻢ. بدون در نظر گرفتن این موضوع سمند LX آن‌چنان چهره زیبایی ندارد و کم‌تر کسی ‌است که از نگاه کردن به این خودرو لذت ببرد و بیش از حد ساده است. اما ۲۰۶ صندوقدار با وجود اینکه پروژه‌ای مشترک میان ایران و فرانسه است، اما به هر حال از یک اصالت ذاتی برخوردار است و اسم پژو را یدک می‌کشد. درست است که پژوهای این روزها بیشتر از اینکه فرانسوی باشند چینی شده‌اند، اما اگر چینی بودن قطعات ۲۰۶ را ملاک قرار دهیم، سمند LX هم آن‌چنان مزیتی نسبت به آن پیدا نمی‌کند. بسیاری از متقاضیان و خریدارن این دو خودرو هم عنوان کرده‌اند که ظاهر ۲۰۶ صندوقدار را دوست‌ دارند و آ‌ن‌ را نزدیک‌تر به محصولات روز می‌دانند. این در حالی ‌است که سمند ظاهری قدیمی و از مد افتاده دارد. شاید پارامتر ظاهر خودرو دست‌ کم گرفته شود اما به هر حال این موضوع می‌تواند تاثیری اساسی در خرید خودرو داشته باشد. بنابراین تا اینجا گردونه به نفع ۲۰۶ صندوقدار چرخیده است و سمند LX بازنده این مقایسه شده است.

هزینه و مخارج جانبی

از آن‌جایی که هر دو خودرو مربوط به یک خودروسازی هستند، از نظر کیفیت و متریال بکار رفته تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. میزان افت کیفی در خودروها به پارامترهای زیادی بستگی دارد که اصلی‌ترین آن‌ را نوع کاربری و مصرف خودرو می‌توان نام برد. هر دو خودرو در کلاس سدان قرار دارند که همین موضوع باعث می‌شود کاربری‌های شهری مانند استفاده در ناوگان حمل و نقل عمومی از آن‌ها انتظار رود که سمند کاملاً برای این کار مناسب است. زیرا از استهلاک کمتری نسبت به پژو 206 برخوردار است.

از طرفی یکی از مخارج دوره‌ای شایع در پژو 206، هزینه‌های مربوط به تعمیر و تعویض بخش جلوبندی است که ممکن است مصرف کننده در طول یک‌سال حداقل یکبار با این موضوع دست و پنجه نرم کنند که با وجود شرایط اقتصادی حاکم، هزینه‌ای حدود 650 تا 700 هزار تومان را در پی خواهد داشت. اما این موضوع در سمند ممکن است بازه زمانی بیشتری را شامل شود. از طرفی اگر بخواهیم هزینه‌های مرتبط با میزان مصرف سوخت را در نظر بگیریم، باید بگوییم که 206 صندوقدار از سمند LX مقرون به صرفه‌تر است.

مشخصات فنی و امکانات رفاهی

باید توجه داشت که سمند LX و ۲۰۶ صندوقدار از نظر موتوری تقریباً نزدیک به یکدیگر هستند. یعنی سمند از موتوری ۴ سیلندر ۸ سوپاپ با حجم دقیق ۱۷۶۱ سی‌سی بهره می‌برد. پژو ۲۰۶ صندوق‌دار V8 نیز دارای موتور چهار سیلندر 16 سوپاپ با حجم دقیق 1587 سی‌سی ‌است. پیشرانه سمند قادر به تولید 100 اسب‌بخار نیرو و 153 نیوتون‌متر گشتاور است، همچنین 206 صندوقدار V8 نیز قادر به توانایی تولید 110 اسب‌بخار نیرو و 142 نیوتون‌متر گشتاور است که از لحاظ ارقام و اعداد برتری با سمند LX خواهد بود.

اما اگر بخواهیم این اعداد را در عمل ببینیم، باید بگوییم که شتاب صفر تا 100 پژو 206 صندوقدار V8 حدود 11.4 ثانیه از سوی کارخانه اعلام شده است و این عدد برای سمند حدود 12 ثانیه است. اما باید خاطر نشان کرد که اعداد گفته شده در بهترین شرایط ممکن ثبت شده‌اند و این بدان معناست که در خیابان شتاب 206 صندوقدار حدود 15 ثانیه و سمند LX حدود 16 ثانیه است. پس بار دیگر برتری با پژو 206 صندوقدار است. از جمله امکانات رفاهی و آپشن‌های موجود در این خودرو نیز باید گفت که هر دو خودو از اقل امکانات بهره می‌برند، تنظیم برقی صندلی راننده، تنظیم برقی آینه‌های جانبی، سیستم تهویه هوای دستی و شیشه‌ بالابر برقی برای هر چهار پنجره از جمله امکانات سمند LX محسوب می‌شوند. اما برتری پژو 206 صندوقدار V8 را می‌توان در سیستم تهویه اتوماتیک آن دید که در کنار تنظیم برقی آینه‌های جانبی، گرمکن آینه و بالابر برقی هر چهار شیشه، امکانات رفاهی بیشتری مهیا شده است.

نتیجه‌گیری

اما نکته‌ای اصلی در خرید خودروی کارکرده، سلامت فنی و ظاهری است که تنها با کارشناسی دقیق قابل تشخیص است، اما مساله مهم دیگری که رقابت بین گزینه‌های انتخابی را حساس‌تر می‌کند، موضوع قیمت‌گذاری خودروهاست.

سمند LX با قیمت کارخانه‌ای حدود 31 میلیون تومان قابل خرید بود که البته نسخه‌های کارکرده این خودرو را باتوجه به سال ساخت، کارکرد و سلامت خودرو می‌توان با قیمتی حدود 15 تا 29 میلیون تومان خرید و فروش کرد. از طرفی پژو 206 صندوقدار V8 هم اکنون دیگر تولید نمی‌شود که همین موضوع سبب شده بازار دسته‌ دوم داغ‌تری داشته باشد. نمونه‌های کارکرده این خودرو با توجه به پارامترهای گفته شده، قیمتی حدود 20 تا 37 میلیون تومان دارد. حال باید دید که کدام نیاز شما برای خرید هریک از این دو خودروها ارجعیت دارد.
هر دو خودروهایی بسیار قدیمی در سطح جهانی و با حداقل امکانات هستند، پژو 206 هزینه نگهداری بالاتری دارد و در عوض چهره جذاب‌تری نسبت به سمند دارد و از نظر هندلینگ نیز در شرایط بهتری است. سمند در مقابل هزینه نگهداری کمتری دارد اما بسیار ساده و طراحی به دور از هیجانی دارد اما فضای داخلی آن و مخصوصاً صندلی‌های عقب سمند برای مسافرت‌های برون شهری بسیار مناسب‌تر است.
اما در این رنج قیمتی اگر بدنبال یک خودروی مناسب برای درون شهر هستید، پژو 206 صندوقدار تیپ V8 گزینه مناسب‌تری است که از طراحی بروزتر و ظاهری شکیل‌تر برخوردار است، اما اگر قصد خرید خودرویی برای سفرهای برون شهری را دارید، سمند LX انتخاب منطقی‌تری است. اما باید اذعان کرد که هر دو خودرو بسیار قدیمی شده و پس از سال‌ها تولید و عرضه، نه تنها از نظر کیفیت بهبود پیدا نکرده‌اند بلکه از تولید کننده محترم خواستاریم که لطفاً در این رده محبوب قیمتی، کمی خودروهای جدید (به معنای واقعی) را همزمان با بازارهای جهانی به بازار تشنه داخلی نیز عرضه کند.

مشخصات فني
مدلسمندپژو206 صندوقدار
پيشرانه4 سیلندر تنفس طبیعی4 سیلندر تنفس طبیعی
حجم موتور1.8 لیتر1.6 لیتر
حداکثر قدرت100 اسب بخار در 6 هزار دور بر دقیقه105 اسب بخار در 5800 دور بر دقیقه
حداکثر گشتاور153 نیوتون متر در 3000 دور بر دقیقه142 نیوتون متر در 4000 دور بر دقیقه
شتاب رسمي14.5 ثانیه12.2 ثانیه
مصرف سوخت ترکيبي8.7 لیتر در هر 100 کیلومتر7.4 لیتر در هر 100 کیلومتر
وزن1220 کیلوگرم1190 کیلوگرم
قيمت33 میلیون تومان38 میلیون تومان
عکس ها
نظرات
 
 
 

محمود

1396/7/3
از نظر من سمند برای خانواده های پر جمعیت و سنتی بهتره
یعنی برای کسانی که فقط دنبال فضا هستن
نه جوونی که میخاد از رانندگی اذت ببره
مهمترین عاملی که من 206 رو بیشتر دوست دارم هندلینگشه که قابل مقایسه نیست
شتاب اولیه 206 حتی 1400 سی سی از سمند بهتره
طراحی خارجی و داخلی که سمند حرفی برا گفتن نداره
در کل 206 یه طراحی درسته که دوستان با مونتاژ بد، کیفیت رو پایین آوردن
ولی سمند ساخته دست هموناییه که به 206 گند زدن
خودتون تصور کنید چی میتونه باشه
 • سعید

  1397/4/18
  سلام یکی از عزیزان گفتن ک ی یک با پارس تصادف کرد داغون شد من خودم هیوندای النترا داشتم با سرعت ۹۰ با ی سگ تصادف کردم سگه هیچی اش نشد اما سپر من خورد شد سینی فن و سینی زیر و مه شکن ها داغون شدن ۶ میلیون و ۲۷۱ هزار خرج رو دستم گذاشت تازه شانس آوردم خدا رحم کرد بدنه ماشین و رادیاتور آسیب ندید
  1+

محمد

1396/7/11
آقایی که داری 206رو با سمند موتور پژو اشغال مقایسه میکنی باید بدونی اینم که موتورEF7هم مصرف سوخت کمتری داره هم شتاب کمتری داره(منظور سریع تر) خیلی هم کم خرج تره درضمن کی گفته ظاهر سمند جذاب نیست والا من که تو قیافه206هیچی ندیدم نه بیرونش نه داخلش که اصلا مدرن نیست حداقل سمند از اون خیلی قشنگ تره اینو از ایرانیا نپرسید تو کشورهای مدرن تر با وجود سمند به 206اصلا محل نمی‌دن وگرنه چرا یارو باید سمندو بااین قیمت و امکانات که از خیلی از ماشینهای گرون تراز خودش بیشتره بره پارس لگنو بگیره بالای من هم سمند داشت هم پارس ال ایکس داره در به در دنبال پول میگرده اینو بفروشه همون موتورTU5که ازش تعریف میکنین بدترین موتوره که دیدم به خصوص تو ماشین سنگینی مثل پارس.به هیچ وجه هم استهلاکش مثل گروه پژو نیست اینجوری که نوشتی معلومه اصلا سوار سمند نشدی که فقط از بزرگ بودنش حرف میزنی درضمن اون آقایی که نظر داده ۲۰۶تو فرانسه هنوز هست کی رفته فرانسه یا فیلماشو دیده این نسل پژو دوروبر سال 2000تو فرانسه منسوخ شده.یکم با چشم باز نگاه کنیم کاملا تفاوت سمند باز همه پژو ها معلومه

الیاس

1396/9/21
این سمند باید با ۴۰۵ glx و slx مقایسه میشد یا با ساینا که تو رده قیمتی همن (کار به قدیمی یا فرغون بودن ندارم فقط بحث قیمته) و ۲۰۶ sd باید با سورن و پارس و یا حتی زانتیا مقایسه میشد

hozan

1396/10/4
داداش شتاب مقايسه ميكني بيا با سمند ال ايكس موتور پژويي توي اتوبان كورس بزار ببينم ٢٢٣ تا با جي پي اس مثل من ميري ؟ شتاب چيه ناموسن مثل بچه سوسولا شتاب اوليه شتاب اوليه نه خدايي يه ديقه با دويستا برو من يكي نه دوتا اس دي وي هشت برات ميگيرم . مقوله اين دوتا اسپرت و چيزي در محدوده ي كلاسيكه . من هر شب از بانه بار ميبرم تهران با هر ماشيني بردم . ماشينايي با موتور tu5 تا صد و پنجاه خوب ميان ولي ازون به بالا تو ايرانخودروييا ٤٠٥ بعد پارس اي ال ايكس بعد سمند و الي اخر ولي سرعت نهايي سمند از همشون بيشتره بخاطر ضريب دنده هاش و كف نشينيش .

2.2

1396/10/7
مقایسه باید توسط یک ادم با تجربه صورت بگیره نه هر کسی پاشه بیاد یه متن بنویسه بره
206 یک ماشین از رده خارج اشغاله فرانسویه ک تو اروپا از ابتدا هم بازار خوبی نداشت
سمند سگش شرف داره به 206

Armin

1396/10/13
با سلام و خسته نباشید باید بگویم این مقایسه کاملا اشتباه است و سمند از لحاظ موتوری خیلی قویتر بوده و در ضمن سمند 16 سوپاپ است و قدرت خیلی بیشتری نسبت ب 206 دارد سمند ال ایکس ef7 خیلی قویتر است من هر دوی آن ها را امتحان کردم هم اس دی وی 8 و هم ef7 در ضمن قدرت سمند را اس دی اصلا ندارد ممنون لطفا اصلاح کنید
 • امیر ذاکری

  1397/2/10
  206 های الان که چینی هستن رو بیخیال ماشین بالایی مدل قدیمی هستش که خیلی بهتره من خودم یه مدل 89 دارم راحت 200تا باهاش میرم ..بی سر و صدا و زور ...تعادلشم تو همون سرعت خوبه
  1+

رضا آشنا

1396/10/15
با سلام، من مىخوام ماشىن بگىرم لطفا ىه راهنماىى بکنىد، بىن سمند ال اىکس معمولى صفر ىا مدل 94-95-96 کارکرده و 206v8 و پارس ال اىکس کدوم به لحاظ هزىنه نگهدارى بهتره، ىعنى مثلا سه سال دىگه خرجاى کدوم بىشتره؟ نظر خودم خرىد سمند ال اىکس معمولىه، ممنون

کاردان

1396/10/15
با سلام
شما باید سورن رو با ۲۰۶ اس دی مقایسه میکردی،واقعا چه فکری کردی،این مقاله رو نوشتی؟
الان سمند سورن با چند مدل موتور عرضه میشه،یکم بیشتر وقت بزارید برای مقاله نوشتن،ضمنا از نظر قیمتی هم نزدیکترن به هم دیگه.
یا حداقل مدل EF7 سمند LX رو مقایسه میکردید،که از نظر موتوری به روزتر هستش.

علی

1396/11/19
یه دفع بگید سمند و بندازید سطل اشغالی .سمند از خیلی جهات از 206 بهتره و مخصوصا امنیتش.اینم که میگید اتاق سمند فضای نسبتا کافی داره فک کنم 206 رو وان حمام فرض کردید😴😴

Hossein

1397/2/5
با سلام،داش شما انگار هنوز پشت سمند ننشستی عزیزم،من خودم سمند داشتم فروختم و الان پارس دارم،داداشم 206 اس دی تیپ پنج داره،همه مدل ماشین هم روندم،از نظر نرمی اول زانتیا پسندیدم بعد سمند ای اف سون،از نظر شتاب هم هیچ ماشینی توی تاپ اسپید به پای ای اف سون نمیرسه،تمام ماشین های موتور پژو توی سربالایی ها کم میارن ولی تنها ماشین هایی که توی سربالایی رانندگی کردم و کم نمی اوردن زانتیا و ای اف سون بود الان پارس دارم ولی میخوام بفروشم ای اف سون بخرم،توی کورس گذاشتن هیچ ماشینی به پای ای اف سون نمیرسه درسته سنگینه و شتاب اولیش یکم پایینه،البته فقط یکم کوچولو توی شتاب اولیه بقیه ماشین ها از سمند بهتر هستن ولی از دنده سه به بعد سمند اون روی سگش رو نشون میده هیچ ماشینی به گرد خاکش نمیرسه جز زانتیا،البته زانتیا هم درمقابل سورن توربوشارز هیچی نیستش،از نظر جا داری سمند جادارتره و قیافه شیک تری داره تا 206،از نظر ایمنی هیچ ماشینی به پای سمند نمیرسه من تمام ماشین های زیر 60 میلیون رو روندم هیچکدوم مثل سمند نمیشه،تعادل سرپیچ عالی،نرمی و جادار بودن عالی،سربالایی عالی،قیافه اش هم سلیقه ای هست ولی بنظرم قیافه زانتیا لوله بعد سمند بعد پارس،از نظر اپشن هم سمند اپشن هاش بیشتره،آیا دیگه دلیلی براتون می مونه که بگید 206 بهتره؟؟؟؟

سامان

1397/2/10
سلام من تو تصادف داخل شهری دیدم سمند از پشت ب ی زانتیا زد من خودم تعجب کردم زانتیا داغون شد سمند کمی سپرش ترک برداشت من خودم نیسان پیگاپ دارم ی بار 206سپر اغبشو ب سپر ماشین من از کنار خورد سپر 206کلا از جاش کنده شد خب آروم بهم خورد تعجب کردم انگار اسباب بازیه از مکانیک پرسیدم گفتن هم وسایلش قیمتش بالاس هم از جلو دید کمه اکثرا جلو 206ها ضربه داره فقط من شناختم از این ماشینا سمند ایمنی تره وسایلش قیمتش مناسبه هم محکمه اما 206اسباب بازی

ارش

1397/3/4
خدایی ژست و خوشگلی 206 با صدتا سمند نمیشه عوض کرد. شتاب سرعت خوشگلی داشبوردش و بی صدا بودن موتورش . مصرف کم شتاب عالی هندلینگ بالا از حسنای 206 هس . سمند موتور ef7مشکلسازه و بخوای ی تسمه تایم عوض کنی باید موتور باز شه هرکسی هم ازش سردرنمیاره و تازگی ها هم کلی ایرادات داره که هیچکس حتی نمایندگی هم از ایرادات سمند سر در نمیاره بهتره خودتون برین ببینین نمایندگی ها . تازگی هم یه سشوار بهش اضافه کردن ک زیاد گاز بدی عین سیگاریا فیس فیس میکنه و اسم توربو رو یدک میکشه بهتره سمند با امثال خودش مثل پارس و 405 مقایسه کنین نه 206
 • جعفر

  1397/3/15
  عاقایی که ندونسته مینویسی
  اول برو سمندef7 با طرح جلو پنجره جدید سوار شو بعدا بیا اینجا چرندیات بگو.
  10+
 • محمد

  1397/5/2
  Slm دادا والا یکی میگع سمند خوبه یکی میگع ۲۰۶ الان کدوم بهتره

میلاد

1397/4/20
سلام
راجب ظاهری که نظر دادید ولی یکی از دلیلای من واسه نخریدن اس دی ظاهرشه
سندلی عقبشم فقط برا بچه ها استفاده داره
وسایلشم خیلی گرونه
اینایی هم که شما گفتین اصلا آپشن نیست
من فضای داخل کابن سمند رو از هر ماشین دیگه ای بیشتر دوست دارم و راحترم هست
تو جاده هم با هردو رانندگی کردم یواذب که سمند میده قابل مقایسه با اس دی نیست
تو عکسی هم که گذاشتید سمنده شیک تره
دوستانی که از ef7 بد گفت
من دارم
تا حالا هم اذیت نکرده
یاد روزایی بیفتیدتازه انژکتور اومده بود همه ازش بد میگفتن چون شناخت نداشتن اینم مصداق اونه

PEGUOT

1397/4/21
پژو 206 از همه لحاظ عالیه

PEGUOT

1397/4/21
به هر کسی بگی سمند بهتره یا 206 معلومه میگه 206 😎
Top