ولوو XC90 در برابر لکسوس RX200t؛ دوئل اشراف زادگان
این صفحه 22,790 بار مشاهده شده است - آپلود شده در 1397/1/30

ولوو XC90 در برابر لکسوس RX200t؛ دوئل اشراف زادگان

بامداد صفائیان
عکاس
امین امیری‌فر
نویسنده
مقدمه

در دوره زمانه ای که هر هاچ بک ارزان قیمتی، با کمی افزایش ارتفاع و 4 عدد قطعه پلاستیکی ادعای شاسی بلند بودن میکند و اتفاقاً مورد استقبال هم قرار میگیرد، روبرو شدن با SUV های لوکس درست و حسابی حس خوبی دارد. البته این حس خوب با دیدن برچسب های قیمتی نجومی، که این زیبا رویان راحت و ایمن را از دسترس عموم مردم "ازجمله خودم!" خارج نموده، مقداری در هم میشکند. بگذریم؛ به هر حال این جور ماشین ها حتی در کشورهای بدون تعرفه گمرکی هم گزینه های ارزانی به حساب نمی آیند و ما هم امروز اینجا نیامده ایم که بحث تکراری تعرفه های غیرعادلانه را پیش بکشیم بلکه میخواهیم در کنار شما با دو تا از جذاب ترین شاسی بلندهای کشور یعنی ولوو XC90 و لکسوس RX 200t آشنا شویم و رقابت کوچکی میانشان ترتیب دهیم تا ببینیم نتیجه چه میشود. پس اگر به این کلاس با کلاس خودرویی علاقه دارید امروز هم با خودروبانک همراه شوید.

طراحی ظاهری

راستش را بخواهید من خودم همیشه از منتقدان طراحی لکسوس بوده ام و تا همین چند سال پیش با دیدن محصولات این برند میگفتم اینها همان تویوتا هستند، با کیفیت مونتاژ بهتر و مقداری کروم اضافه! در واقع در بسیاری از مدل های این کمپانی، نه از آن هیبت مرسدس بنز خبری بود و نه ویژگی های هیجان انگیز امثال ب ام وه و به همین دلیل علیرغم ویژگی های فنی عالی نمیتوانستم این ماشین ها را به عنوان گزینه های لاکچری تمام عیار بپذیرم. اما مدتی است که تیم طراحی شاخه لوکس ساز تویوتا مسیر خودش را پیدا کرده و نتیجه اینکه امروز با دیدن تولیدات لکسوس از جمله همین RX جدید، چیزی جز تحسین به ذهنم خطور نمیکند. مثلاً نگاهی به جلو پنجره یکپارچه و خطوطی که با گذر از روی کاپوت، این قسمت را به ستون A متصل کرده اند بیندازید؛ واقعاً زیبا است. هماهنگی میان زوایای تند و تیزی که در چراغهای اصلی، هالوژن ها و حتی خطوط بدنه دیده میشوند هم به بهترین شکل رعایت شده. از دیگر نکات جذاب طراحی بدنه RX میتوان به فرم خاص لچکی و ستون انتهایی "که البته در مدلهای با رنگ بدنه روشن نمود بیشتری دارد" و گلگیر عضلانی عقب اشاره کنیم که در مجموع حالتی اسپرت به بخش کناری خورو بخشیده اند. در قسمت پشتی هم چراغهای زیبا، سپری شیک و خطوط شکسته ای که این بخش را با دماغه هماهنگ نموده اند جلب توجه میکنند.

سری هم به میهمان سوئدی بزنیم. قبل از هر چیز این را بگویم که سابقه ولوو در ساخت ماشین های کسالت آور به مراتب بدتر از لکسوس بوده. مثلاً اگر نگاهی به نسل قدیم همین XC90 بیاندازید متوجه منظورم خواهید شد. اما خوشبختانه این ماشین ساز قدر اروپائی هم مثل رقیب ژاپنی اش در چند سال اخیر جهش رو به جلوئی در طراحی داشته است و XC90 جدید هم از این پیشرفت بی نصیب نمانده. البته ولوو نسبت به لکسوس لباس سنگین تری به تن فرزندش کرده و با استفاده از خطوط ساده تر در دماغه، چهره ای جدی تر و با وقارتر از RX خلق نموده است. همانطور که در تصاویر مشاهده میکنید این قضیه "حتی با شدت بیشتری" در امتداد بدنه ادامه یافته و در این زاویه هم متانت بر هیجان پیشی گرفته است. البته ریزه کاری هایی مثل چیدمان داخلی زیبای چراغها و ابعاد مناسب رینگ ها باعث شده اند که این ظاهر مستحکم، خسته کننده جلوه نکند و حالتی گیرا داشته باشد. و در بخش انتهایی با شکل و شمایل سنتی XC90 که شامل چراغهای کشیده و صندوق عریض است مواجه شدیم که شاید از دید برخی به اندازه قسمت جلوئی جذاب از کار در نیامده باشد اما به نوعی اصالت محصول را به رخ میکشد.


پس میتوان گفت که هر دو خودرو امتیاز کامل این بخش را گرفتند. در واقع ولوو با قیافه جدی تر و ابهت ظاهری بیشتر و در طرف مقابل لکسوس با ظاهر تهاجمی و خطوط اغواگرایانه تر هر کدام زیبایی را به زبان خود تعریف نموده اند و انتخاب برنده بیشتر به سلیقه شخصی شما باز خواهد گشت. البته به احتمال زیاد جوانترها با RX ارتباط بیشتری برقرار میکنند اما طراحی شیک XC90 هم میتواند برای بسیاری از گروه های سنی جذاب باشد.

طراحی داخلی

با ورود به داخل کابین هر دو اتومبیل، قبل از هر چیز بوی خوش چرم و کیفیت عالی مونتاژ روحمان را نوازش داد. با لمس قطعات داخلی هم چیزی جز کیفیت و ارگونومی مطلوب احساس نشد که البته برای اتومبیل هایی در این سطح همین انتظار را هم داشتیم. هر دو خودرو برای چیدمان داخلی از همان فلسفه طراحی ظاهری خود استفاده نموده اند؛ یعنی اینجا هم ولوو طراحی ساده و مستحکم را ترجیح داده و لکسس مقداری شلوغ کاری و هیجان را چاشنی خطوط لوکسش نموده است. بسیاری از کلیدهای کنترلی و تنظیمات XC90 در نمایشگر بزرگ میانی جای گرفته اند و این قضیه به خلوت تر شدن داشبورد منجر شده است. اما در موردRX محل قرار گیری نمایشگر و نحوه تنظیمات آن ما را به یاد ماشین های آلمانی انداخت که این چیدمان رنگ و لعاب هیجان انگیز تری به کنسول میانی داده. در واقع میشود گفت که کابین ولوو مقداری خانوادگی تر و لکسوس اندکی اسپرت تر طراحی شده که به نظر من در این قسمت میهمان ژاپنی در ترکیب جذابیت های جوانی با اِلمان های ساده و لوکس موفق تر بوده است.


البته از لحاظ ویژگی های کاربردی و جادار بودن، شرایط XC90 بهتر است و با نگاهی به فضای صندوقشان هم متوجه شدیم که ولوو محفظه بسیار بزرگتر و کارآمدتری برای سرنشینان در نظر گرفته.

امکانات

امکانات زیاد و گاه حتی بیشتر از میزان مورد نیاز از ویژگی های اصلی هر خودرو لوکسی به حساب می آید و صحبت از آپشن های ریز و درشت این دو خودرو نیز به تنهایی یک مقاله جداگانه را طلب میکند! اما به طور خلاصه به تعدادی از گزینه های امنیتی و رفاهی این دو اشاره میکنیم. داخل XC90 سیستم های ترمز و پایداری از قبیل ABS, EBA, EBD, DSTC سیستم های تکمیلی محافظتی در تصادفات شامل SIPS, WHIPS, Reduced Guard، اخطار و ترمز اتوماتیک، هشدار خوابالودگی راننده و انحراف از مسیر، هشدار خروج از خط، سیستم هشدار دهنده جلوگیری از تصادف، سامانه حفاظتی در هنگام واژگونی ROPS، ایربگ های جلو، جانبی، پرده ای، ترمز دستی الکترونیکی، نمایشگر لمسی، سنسورهای نور و باران، چراغ های تطبیق پذیر جلو، صندلی های برقی بهمراه حافظه و گرمکن، ورود و استارت بدون کلید، کنترل سرعت در سراشیبی HDC، درب صندوق برقی، آینه الکتروکرومیک، امکان انتخاب حالت های مختلف رانندگی و بسیاری موارد دیگر دیده میشوند که واقعاً عالی است.


البته RX را هم به هیچ عنوان دست کم نگیرید چون با داشتن آپشن هایی از قبیل انواع سیستم های ترمز و پایداری VSC, TRC, EBD, BA, ABS ، ترمز اضطراری، هشدار دهنده فشار باد تایرها، کیسه های هوای کامل، سیستم تعلیق تطبیق پذیر، صندوق برقی هوشمند، دوربین 360 درجه، ترمز پارک برقی بهمراه سیستم اتوهلد، انواع رادارها مثل پیشگیری از تصادف و عابر پیاده و نقطه کور و حرکت میان خطوط، کروز کنترل هوشمند، شارژر وایرلس، امکان انتخاب حالت های مختلف رانندگی، سیستم هدآپ HUD، صندلی های برقی جلو بهمراه تهویه، گرمکن و حافظه، سیستم استارت/استاپ، تهویه مطبوع اتوماتیک دو منطقه ای و بسیاری موارد دیگر بدون شک لبخند رضایت را بر لبان شما جاری خواهد ساخت.

ایمنی


وقتی صحبت از شاسی بلندهای لوکس و گران قیمت آن هم از معتبر ترین برندهای جهان مطرح باشد، طبیعتاً نباید نگران امنیت باشیم؛ چرخی در سایت موسسه Euro NCAP و مشاهده ستاره های کامل این دو خودرو هم مهر تائیدی بر این حدس و گمان ما زد. البته اگر به خلاصه گزارشها نگاهی بیندازیم متوجه میشویم که وضعیت XC90 اندکی بهتر میباشد که خوب این موضوع با توجه به وسواس همیشگی خودروساز سوئدی نسبت به ایمنی چندان هم دور از ذهن نبود.

پیشرانه و توانایی های حرکتی

با توجه به قوانین عجیب واردات، ایرتویا مجبور شده نمونه 4 سیلندر RX را به کشور وارد کند که البته این موتور 2 لیتری به کمک پرخوران توربو مقداری از کمبود حجمش را جبران نموده و با 238 اسب بخار قدرت از دور موتور 4800 الی 5600 و 350 نیوتن متر گشتاور از دور موتور 1650 الی 4000 میتواند مشتریان را تا حدودی راضی نگاه دارد. زیر کاپوت XC90 هم یک انجین 2 لیتری نهفته است اما تفاوت اینجاست که پیشرانه ولوو به غیر از توربو به سوپرشارژر نیز مجهز شده و قدرتی بسیار بالاتر از RX در اختیار قرار میدهد. در حقیقت 316 اسب بخار قدرت در دور 5700 و 400 نیوتن متر گشتاور از دور 2200 تا 5400 آن هم از موتوری با این سایز واقعاً راضی کننده است. نتیجه اینکه XC90 میتواند در عرض 6.5 ثانیه "در شرایط استاندارد" به سرعت 100 کیلومتر در ساعت دست یابد که 2.7 ثانیه سریعتر از RX میباشد و این قضیه در کنار حداکثر سرعت 230 کیلومتری ولوو در برابر تاپ اسپید 200 کیلومتری لکسوس نشان از برتری کامل مسافر اسکاندیناوی دارد. حتی از نظر مصرف سوخت هم شاسی بلند سوئدی با عدد 7.7 لیتر در شرایط ترکیبی، 0.4 لیتر کم مصرف تر از رقیب "در شرایط مشابه" ظاهر میشود. ضمناً جعبه دنده ولوو از نوع 8 سرعته اتوماتیک و لکسوس 6 سرعته خودکار است و هر دو نیرو را بصورت هوشمند میان 4 چرخ تقسیم مینمایند.


شاید تنها دلخوشی خریداران لکسوس در بخش فنی، به سابقه خوش محصولات این برند در بحث استهلاک پائین و ماندگاری بالا محدود شود چرا که رده بندی های کیفی معتبر، همیشه از جایگاه بالای لکسوس در این زمینه یاد کرده اند.

تجربه رانندگی

ابتدا سری به ولوو بزنیم. ابعاد بزرگتر و فاصله محورهای بیشتر این محصول، کابین جادارتر و کاربردی تری در اختیارمان قرار داده و از این رو XC90 به نسبت RX برای مسافرت های دسته جمعی گزینه بهتری به نظر میرسد؛ اما به هر حال این ابعاد میتواند برای شهرهای شلوغ کمی دردسرساز هم باشد. در پشت فرمان میزان تسلط به نسبت کلاس خودرو مناسب است و آرامش حاصل از عایق بندی عالی و سیستم تعلیق نرم اتومبیل حس خوبی به تمامی سرنشینان میدهد. البته این نرمی مقداری از ویژگی های اسپرت رانندگی کاسته و در نتیجه شما هنگام فرمان دادن های سریع ممکن است با مقدار کمی احساس ناپایداری مواجه شوید. البته با توجه به مهندسی خوب شاسی و وجود انواع سیستم های پایداری این قضیه بیشتر در حد همان احساس باقی میماند و کنترل اتومبیل به این راحتی ها از دستتان خارج نخواهد شد. راستی در مورد ترمزها نیز وضعیت مناسب ارزیابی شد. اما زودتر به بحث خوش شتاب بپردازیم؛ با توجه به اندام درشت و وزن زیاد XC90 ناخودآگاه حس سنگینی و تنبلی در ذهن انسان شکل میگیرد اما کافی است یک بار پدال گاز این غول 2.1 تنی را فشار دهید تا یاد بگیرید هرگز از روی ظاهر قضاوت نکنید! به لطف وجود سوپرشارژر از تاخیر اولیه توربو هم خبری نیست و ماشین از همان ابتدای امر آماده شلیک شدن میباشد. در دورهای بالاتر هم که توربو به وظیفه خود عمل میکند و پیشرانه با اسب و گشتاور مناسبش به راحتی به سرعت خودرو می افزاید. خلاصه اینکه شاید لذت فرمان دادن های وحشیانه با شاسی بلندهای اسپرتی مثل X4 یا کاین در این محصول تجربه نشود اما واکنش های عالی به پدال گاز و پایداری قابل قبول، رانندگی لذت بخشی را به شما هدیه خواهد داد.


حالا نوبت لکسوس است. از طرفی با دیدن چهره وحشی بیرونی و داشبورد اسپرت RX دلمان را برای یک رانندگی هیجان انگیز صابون زده ایم و از طرف دیگر میدانیم که با توجه به مشخصات فنی مدل وارد شده به کشور و رسالت اصلی لکسوس که تمرکزش بر رفاه و آسایش است، خبری از هیجان نخواهد بود! اما قبل از حالت تخت گاز، سعی کردیم روی سایر ویژگی هایRX متمرکز شویم. در این محصول هم دید به جلو و طرفین کافی است ولی همانند ولوو برای دیدن پشت سر میبایست دست به دامان سنسورها و دوربین شویم. همانطور که انتظار میرفت داخل کابین سکوت و آرامش مناسبی برقرار میباشد و با توجه به اینکه لکسوس همواره از برترین های کیفیت و ماندگاری بوده، خیالمان راحت است که این آرامش تا سالها ماندگار خواهد ماند. صندلی ها نیز از ارگونومی و راحتی خوبی برخوردارند و به این زودی سرنشینان را خسته نمیکنند. با فشردن پدال گاز متوجه شدیم که واکنش موتور RX آنقدرها که فکر میکردیم هم نا امید کننده نیست. در واقع همین شتاب 9.2 ثانیه ای برای یک رانندگی نرمال کاملاً کافی به نظر میرسد و کشش ناشی از گشتاور مناسبی که از دور موتور بسیار پایین در دسترس قرار دارد اجازه نمیدهد که با کمبود خاصی مواجه شویم. تنها مشکل این است که در این رنج قیمتی رقبای بسیار چابک تری با شتاب های زیر 7 ثانیه "از جمله همین XC90" وجود دارند که اگر اراده کنند حسابی از خجالت این ژاپنی پر ادعا بر خواهند آمد. پس اگر RX را انتخاب کردید زیاد خودتان را درگیر رقابت های خیابانی نکنید چون در نهایت یک مزدا 3 قدیمی هم میتواند شانه به شانه شما حرکت کند! از لحاظ دقت فرمان و هندلینگ هم با اینکه شرایط RX جدید نسبت به نسل قبلی مقداری بهتر شده اما باز هم با دینامیک اعجاب انگیزی روبرو نمیشویم. البته این را هم بگوئیم که به لطف وجود سیستم های پایداری هوشمند و تکاملی که روی شاسی صورت گرفته با مشکل عدم پایداری مواجه نیستیم و مانند ولوو فقط مقداری حالت گهواره ای در پیچ های تند احساس میشود. ترمزها نیز شرایط مطلوبی دارند و در تست کوتاه ما مطمئن نشان دادند.

نتیجه گیری

خوب این رقابت هم به پایان رسید و حالا مثل همیشه وقت آن است که ببینیم کدام خودرو برای کدام سلیقه مناسب تر خواهد بود. هر دو ماشین جذاب، پر آپشن، ایمن و با کیفیت بودند؛ پس خرید هر کدامشان میتواند لذت بخش باشد. اما اگر شتاب و حداکثر سرعت اتومبیل برایتان خیلی مهم است در انتخاب XC90 لحظه ای تردید به دلتان راه ندهید زیرا این غول سوئدی از نظر واکنش های پدال گاز بسیار فراتر از حد انتظار ظاهر میشود و نه تنها به راحتی از پس RX 200t بر می آید بلکه برای خودروهای قوی تر از لکسوس هم شاخ و شانه اساسی خواهد کشید. تازه با توجه به اینکه اهل سرعت هستید ممکن است همان چند امتیاز بالاتر ایمنی ولوو هم روزی به کارتان آید! جدای از همه اینها XC90 با کابین جادارتر و صندوق عقب بزرگتر میتواند برای مسافرت های دسته جمعی کارآمدتر از محصول لکسوس ظاهر شود.


اما اگر شتاب عالی و فضای زیاد از اولویت های شما نیست میتوانید RX را انتخاب کنید چرا که با این یکی هم برای رانندگی نرمال در شهر و جاده مشکلی از بابت اسب و گشتاور نخواهید داشت و تازه محصول ژاپنی چهره جدیدتر و هیجان انگیزتری دارد و توجهات بیشتری را به خود جلب میکند. مهمتر از همه اینها RX ارزانتر از رقیب است و از نظر بازار دست دوم و گستردگی خدمات نیز "در کشورمان" شرایط بهتری نسبت به ولوو دارد.
در پایان ضمن تشکر از آقای مهدی صفی‌خان بابت همکاری با تیم خودروبانک، توجه شما را به جدول خلاصه مشخصات CX90 و RX جلب مینمائیم:

مدللکسوس RX200tولوو XC90
پیشرانه4 سیلندر توربو4 سیلندر توربو و سوپرشارژر
حجم موتور2 لیتر2 لیتر
حداکثر قدرت 238 اسب بخار از دور 4800 تا 5600316 اسب بخار در دور 5700
حداکثر گشتاور350 نیوتن متر از دور 1650 تا 4000400 نیوتن متر از دور 2200 تا 5400
گیربکس6 سرعته اتوماتیک8 سرعته اتوماتیک
شتاب رسمی9.2 ثانیه6.5 ثانیه
حداکثر سرعت200 کیلومتر در ساعت230 کیلومتر در ساعت
مصرف ترکیبی8.1 لیتر در 100 کیلومتر7.7 لیتر در 100 کیلومتر
عکس ها
نظرات
 
 
 

حمید

1397/2/2
اینا چیزی نیست.میخام بدونم دوئل هایما با جک را دیدین.کجای دنیا ماشین شاسی فول آپشن را میدن ۱۰۰ تومن.😂😂😂😂😂

اویس

1397/2/2
خدا شاهده هر کدوم رو مجانی بدن من ایراد نمیگیرم :)
 • ویتس

  1397/2/2
  اویس جان شما اصلا چنین ظلمی به خودت نکن...دیگه اگه خواستی قبول کنی بگو حداقل یه بنز اس کلاسی مک لارن رنجرووری خلاصه یه چیزی که ارزششو داشته باشه...دیگه لکسس و ولوو هم شد ماشین؟
  2+

Rastin

1397/2/2
بی شک بهترین اتومبیل های دنیا ساخت لکسوس هستند، نیمی از خودروهای لوکس فروخته شده در دنیا لکسوس هست. ولوو از قدیم خودروهای خوبی تولید میکرده ولی اصلا قابل قیاس با لکسوس نیست، با فروش ولوو به چینی ها آینده ای دردناک در انتظار ولوو خواهد بود
 • Hamidreza

  1397/4/31
  دقیقا همه چیز رو برعکس گفتی...
  پرفروش ترین برندهای لوکس تو دنیا به ترتیب بنز، ب ام و و آئودی هستند و این سه تا مجموعا حدود 75 درصد فروش ماشینای لوکس رو در اختیار دارن.ولوو هم کاملا یه شرکت ورشکست بود و داشت از دور خارج میشد که توسط جیلی خریداری شد و با سمایه گذاری عظیم چینی ها روی تحقیق و توسعه دو باره این سرکت سوئدی اوج گرفت.

محمد

1397/2/2
کاش موتور ولو رو لکسوس بود

sobhan-yp

1397/2/2
از نظر طراحی داخلی هردوتاشون عالین . ولی از نیمرخ و جلو ولوو قشنگ تره . اما ازنظر من چراغ های عقب کشیده و عمودی ولوو رو زشت کرده . درضمن lx570 البته مدل 2017 از هر جهت از ولوو xc90 بهتره .

اکبر

1397/2/3
واقعا کسی هم پیدا میشه واسه ماشین 4 سلیندر 1 میلیارد پول بده؟؟؟
البته شکی به بی ارزشی پولمون و قانون های مسخره مربوط به حوزه واردات نیست
ولی پرداخت این حجم زیاد پول واسه ماشین 4 سیلندر عجیبه !!!

آرشششش

1397/2/3
تنها چیز غیر قابل تحمل راجع به ولوو فقط رنگ تو دوزیشه که خیلی بی روح و کسل کنندس ، در مقابل تو دوزی و طراحی داخلی لکسوس فوق العاده جذابه ، اما در کل xc90 واقعا فراتر از لکسوسه

مهدی

1397/2/3
هیچوقت برند های نوپا و تازه به دوران رسیده ای مثل تویوتا و لکسوس رو که آشغال هایی بیش در برابر
برند های پر سابقه ای مثل ولوو نیستند رو با هم مقایسه نکنید..
امثال تویوتا هنوز خیلی خیلی مونده تا به بزرگانی مثل ولوو و بنز برسن
حتی الان میبینید در آسیا هم از پس محصولات کره ای بر نمیان چه برسه به ولوو!!!!!!!
 • وحید

  1397/2/3
  مهدی جان بخواب بابا ، دیر وقته . . .
  لکسوس تازه به دوران رسیده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تویوتا آشغااااال ؟؟؟
  من در مورد فناوری بنز و بی ام و هیچ حرفی ندارم و بر همگان هم ثابت شده س که بی نظیرن.
  ولی لکسوس و تویوتا تازه به دوران رسیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  تویوتا و لکسوس در آسیا از پس محصولات کره ای بر نمیان؟؟؟؟
  منظورت دقیقا کدوم محصول تویوتا و لکسوسه؟
  مثلا اعلی حضرت لندکروز از پس چی بر نمیاد؟
  RX بزرگ چطور؟ ایشون از پس مثلا سانتافه برنمیاد؟؟
  یا N X ...؟؟؟
  بریم سراغ سواریا . . .
  کمری از پس کدومشون برنمیاد؟
  شما کرولا sxe رو دیدی ؟ دلت میاد این جیگر رو ببینی و بهش بگی تازه به دوران رسیده؟
  همون بال عقب کرولا که یکی از معمولی ترینا تویوتاس همه کره ای هارو میکنه جیبش
  یا لکسوس es250
  نگو مهدی جان
  اگه بگی تویوتا و لکسوس تازه به دوران رسیده و آشغالن نمیگن اوف با چه آلمانی سواری روبه رو هستیم
  میگن طرف(با عرض پوزش)اسکوله
  دستش به پاش میگه گوه نخور...
  18+
 • Mehrzad

  1397/2/3
  من تو مقایسه پژو با رنو موندم بعد اونوقت تو به لکسوس میگی آشغال!گربه دستش به گوشت نمیرسید...
  7+
 • ؟؟؟؟

  1397/2/26
  جالبتر از همه ولوو از گیربکس های آیسن ژاپن که ماله تویوتاست استفاده میکنه

Amir

1397/2/4
فقط تویوتا لندکروز v8

احمدي

1397/2/4
سلام بر دوستان من xc90 دارم وقي ميشيني توش از بس صندليش راحته به زور ميخواي پياده شي باور كنيد از مبلمان خونگي راحتتره صندلياش حالا حسنشو گفتم يه عيبشم بگم بنزين ايران موتور فوق پيشرفته اين ماشينو به فنا ميده و اينو با همه وجود حس ميكني تو بعضي جايگاهها كه كيفيت بنزينشون پايينترم هست و قاطي بيشتر دارند صداهاي عجيبي از موتور بلند ميشه و كاملاً سه كار ميكنه در ضمن بيشتر آپشناي اين ماشينم توي جاده هاي ايران ناكارآمده به قول معروف همه چيز بايد بهم بياد فناوري اين ماشين براي جاده‌هاي ايران زيادي بالاست.

مهدي

1397/2/5
سلام شما توي خريد ولوو لحظه اي شك نكن. بهترين خودروي شاسي بلند وارد شده بصورت تجاري به ايران در تمام دوران اين خودرو هستش. نه اينكه من اين نظر شخصي رو بدم شما يك سري به معتبر ترين سايتهاي خودروي جهان مثل motortrend و caranddriver بزن بعد خيالت راحت ميشه. نتايج اين سايتها نشون ميده اين خودرو از خودروهايي مثل رنجرور و BMW x5 بهتر بوده ،. در مورد خدمات پس از فروش من تا بحال دچار هيچ مشكلي نداشتم و در مورد استهلاك هم نسبت به تكنولوژي و پيچيدگيهايي كه داره خيلي كم استهلاك هست ولي خوب چون ماشين گروني هست به همون نسبت قطعاتش گرونه
و در مورد اين مقايسه هم شايد خودرو بانك ميخواسته يك شوخي با ولوو بكنه اين مقايسه رو انجام داده يا چون رقيبي مثل BMW X5 , رنجرور يا AUDI Q7 نبوده مجبور شده. وگرنه فاصله اين خودرو خيلي زياده. وحتي از قيمت جهانيشون هم ميشه فهميد
قيمت ولوو XC90 در امارات بسته به آپشن در نسخه اينسكريپشن از ٣٣٠هزار درهم تا ٤٢٠ هزار درهمه. درصورتي كه rx. از ١٦٠ هزار تا ٢٠٠ هزار. تازه با موتور بزرگتر 3500 سي سي چون موتو ٢٠٠٠ در امارات نيست. يعني ولوو نزديك به ٢ برابر قيمتش بيشتره

پیام

1397/2/5
این ماشینا تو همه جای دنیا براحتی در دسترسن فقط تو ایران خراب شده اسباب اشرافی شدن شئند

Mohammad Reza

1397/2/12
داداشا...ماشینی که از لحاظ سرعت هیچ‌جا کم و نیاره و غول باشه و در کنار سرعت بالا ایمن باشه چی پیشنهاد میکنین !؟

آریا

1397/2/19
فقط کیفیت ژاپن..این وولوم از وقتی که طراحیش بدست
چینیا(جیلی) افتاد،یه مقدار قیافه گرفت و شاخ شد

سروش

1397/2/30
آقا مهدی که میگی برند تازه ب دوران رسیده مثل تویوتا و ...میشه بگی چی زدی داداش؟..عجب جنسی داشته..فکر کنم برا بقیه ام سوال باشه..جنستو میخوان! ::)))))
Top