موضوعات داغ

ماشین کاپرا 2

(2.9/5) 46 رای

ایران ما هم در عرصه صنعت و تجارت نیاز به ماشین‌های پیکاپ دارد و هم اینکه بدلیل طبیعت پهناور و متنوع خود میتواند جولانگاه انواع و اقسام خودروهای آفرودی شود؛ با این حال پیکاپ‌های دو دیفرانسیل برای سال‌های طولانی جزء مظلوم‌ترین کلاس‌های خودرویی کشورمان به حساب می‌آمدند و به غیر از چند مدل محدود، ماشین دیگری در این رده روئیت نمی‌شد. اما در سال‌های اخیر با آگاهی از نیاز و پتانسیل موجود نگاه ویژه‌ای به این سگمنت شد و انواع و اقسام پیکاپ‌های چند منظوره در ویترین شرکت‌های وطنی قرار گرفتند. با این حال اکثر محصولات جدید ارائه شده علیرغم اصلیت چینی و گمنام بودن برند، قیمت وحشتناکی دارند و از دسترس عموم مردم خارج هستند؛ در این بین کاپرا گروه بهمن علیرغم تمامی کمبودهایش به عنوان یکی از ارزان‌ترین انتخاب‌ها در این رده مطرح است و با توجه به بهره‌مندی از شاسی نردبانی، سیستم دو دیفرانسیل و استهلاک نسبتاً پایین، میتواند برای مشتریان خاص این بخش از بازار کارآمد باشد.

کاپرا 2

کاپرا 2 نیز در واقع نسخه فیس‌لیفت شده کاپرا ساده است که در آن سپر‌ها، جلوپنجره، چراغ‌ها، اتاق بار و برخی جزئیات دیگر دست‌خوش اصلاحات کوچک و بزرگ قرار گرفته‌اند. تغییرات در داخل کابین هم ادامه داشته و اینک شاهد تریم داخلی کاملاً متفاوت، صندلی‌ها و فرمان جدید و همچنین آپشن‌های تکمیلی نظیر سیستم مالتی‌مدیا مجهز به رهیاب ماهواره‌ای هستیم. البته تفاوت‌های فنی جزئی مثل استفاده از فن برقی و دسته‌سیم‌های جدید نیز روی کاپرا 2 روئیت میشوند اما به غیر از این موارد در سایر قسمت‌ها همه چیز مشابه گذشته است.

0 km/h
حداکثر سرعت
8 liter/100km
مصرف سوخت
2378 cc
حجم موتور

مشخصات کاپرا 2

کلاس بدنه
پیکاپ
انتقال نیرو
دو دیفرانسیل
نوع جعبه دنده
5 سرعته دستی
حداکثر توان
124 اسب بخار
تنفس موتور
تنفس طبیعی
تعداد سیلندر
4 سیلندر

مزایا و معایب کاپرا 2

مزایا

بهبود طراحی (بخصوص داخلی) نسبت به نسخه قبلی، اضافه شدن چند آپشن نظیر سیستم مالتی‌مدیا، سیستم انتقال قدرت دو دیفرانسیل و قابلیت نسبی آفرود، عدم حساسیت پیشرانه به کیفیت سوخت، فضای قابل‌قبول کابین

معایب

ترمزهای نه چندان قدرتمند (ضعف ترمز در هنگام بارگیری کامل)، سر و صدای سیستم تعلیق و کابین (بخصوص در خارج از جاده)، امکانات متوسط، هندلینگ معمولی، مصرف سوخت نسبتاً بالا، قابلیت حمل بار محدود

بررسی کاپرا 2

وانت کاپرا که در کشور چین با نام "Grand Tiger" شناخته می‌شود یک پیکاپ ارزان‌قیمت (البته با معیار قیمت‌های جهانی) ساخت کمپانی "ژانگ ژینگ" است که تاکنون در انواع و اقسام مدل‌های تک و دو کابین و تک دیفرانسیل و چهارچرخ متحرک ساخته شده و توانسته اکثر مشتریانش را تا حدودی راضی نگاه دارد. البته طراحی نسبتاً قدیمی در کنار کیفیت ساخت متوسط و ترمزهای نه چندان قدرتمند (ضعف ترمز در هنگام بارگیری کامل) باعث شده‌اند که نتوانیم از کاپرا به عنوان یک وانت ایده‌آل و بی‌نقص یاد کنیم، بخصوص که سر و صدای سیستم تعلیق و کابین (بویژه در خارج از جاده)، هندلینگ معمولی و مصرف سوخت نه‌چندان اقتصادی ماشین هم مزید بر علت هستند. با این حال بی‌انصافی است که از نکات مثبت پرشمار کاپرا غافل شویم و صرفاً در مورد کاستی‌هایش سخن بگوئیم؛ در واقع کاپرا 2 صفرکیلومتر از نظر قیمتی با پیکاپ‌های 10 ساله و مستهلک ژاپنی برابری می‌کند و از رقبای قدر و به روز حاضر در بازارمان نیز بسیار ارزان‌تر است؛ پس شاید بتوانیم در برخی پارامترها برایش تخفیف قائل شویم.

کاپرا 2

از جمله نکات مثبت وانت کاپرا می‌توان به برخورداری از شاسی نردبانی و سیستم انتقال قدرت دو دیفرانسیل اشاره نمود؛ چراکه نماینده گروه بهمن به کمک همین موارد قادر است از پس مسیرهای بیراهه (البته سبک) برآید. فضای بارش هم هرچند عالی نیست اما به نوعی کار را راه می‌اندازد؛ بخصوص وقتی نگاهی به کابین جادار و بزرگ ماشین می‌اندازیم دیگر محدودیت فضای بار خودرو به نظرمان غیرمنطقی نمی‌رسد. سیستم تعلیق هم به نسبت انتظاری از این کلاس بدنه می‌رود عملکرد قابل قبولی دارد و سواری ماشین حداقل از امثال ریچ و نیسان ناوارا مقداری نرم‌تر است. در خصوص سطح آپشن‌ها نیز باید گفت که کاپرا 2 نسبت به نسخه ابتدایی خود پیشرفت داشته اما هنوز به سطحی که از یک خودرو روز انتظار می‌رود نرسیده است. پیشرانه هم راندمان چندان بالایی ندارد اما بواسطه گشتاور مناسب، سازگاری با کیفیت سوخت وطنی و دوام قابل‌قبول فنی میتوان نمره قبولی را (البته با کمی ارفاق) به ماشین اعطا کرد. در یک جمع‌بندی کلی پیکاپ گروه بهمن، وانتی است کارتان را راه خواهد انداخت اما ضعف‌هایی دارد که برای رهایی از آنها مجبورید بودجه خود را بالاتر ببرید و یا ریسک خرید یک خودرو دست‌دوم را به جان بخرید.

داخل کاپرا 2

نسخه‌های اولیه کاپرا از طراحی داخلی بینهایت ساده و بی‌روح رنج می‌بردند و اقتصادی بودن کابین آنها حتی از روی عکس‌ها نیز کاملاً مشهود بود. در نسخه فیس‌لیفت اما اوضاع بهبود چشمگیری را تجربه نموده. البته کیفیت ساخت همچنان پایین است و پلاستیک‌های خشک بکار رفته خیلی زودتر از حد معمول به سر و صدا می‌افتند اما از لحاظ بصری وضعیت به وضوح بهتر شده و چیدمان مناسب دریچه‌های تهویه در ترکیب با خطوط جدید داشبورد و امکانات تکمیلی حس مواجهه با خودرویی به‌روزتر را به انسان منتقل می‌کنند.

داخل کاپرا 2

طراحی فرمان و نشانگر‌های پشت‌آمپر نیز مورد بازنگری و اصلاحات اساسی قرار گرفته‌اند و اینک استفاده از آنها با حس بهتری همراه است. ضمناً کاپرا علاوه بر فضای حمل بار 480 کیلوگرمی، کابین جاداری هم دارد و برخلاف ریچ که بیشتر روی قابلیت حمل بار خود حساب باز کرده، نگاه ویژه‌ای به سرنشینان و استفاده‌های خانوادگی داشته است. این قضیه در خصوص صندلی‌های ماشین هم مشاهده میشود و شاهد ارگونومی نسبتاً خوبی در این قسمت هستیم. دید پیرامونی هم قابل قبول است و میتوان میزان تسلط بر خودرو را مناسب توصیف کرد.

طراحی کاپرا 2

طراحی کاپرا به سال‌های بسیار دور باز می‌گردد و حتی فیس‌لیفت و اصلاحات ظاهری صورت‌گرفته روی آن هم نتوانسته این واقعیت را به طور کامل مخفی کند. با این حال برای یک پیکاپ اقتصادی که بیشتر برای کار ساخته شده تا تفریح این مورد اهمیت چندان زیادی نخواهد داشت. بخصوص که در این رنج از بازار رقیب قدری حضور ندارد تا این نقطه ضعف کاپرا 2 را به رویش بیاورد. از جمله نکات جالب توجه وانت گروه بهمن میتوان به جلوپنجره بزرگ کرومی، چراغ‌هایی که نسبت به نسخه قبلی گرافیک بهتری بدست آورده‌اند و سپرهای جدید اشاره نمود که هرچند نکته خاصی در آنها دیده نمی‌شود اما ترکیبی ساده و نسبتاً هماهنگ را پدید آورده‌اند.

طراحی کاپرا 2

در قسمت کناری و انتهای خودرو نیز همه چیز مشابه پیکاپ‌های ارزان‌قیمت و عادی است و با کمترین خلاقیت ممکن قطعات کنار هم قرار گرفته‌اند. البته گلگیرهای برجسته و رکاب‌های بیرون زده در ترکیب با رینگ‌های آلومینیومی کمک کرده‌اند تا نیم‌رخ ماشین خیلی هم کسالت‌آور از کار در نیاید اما به طور کلی بعید است که کسی بدلیل جذابیت‌های ظاهری به سمت خرید کاپرا کشیده شود.

مشخصات کاپرا 2

زیر کاپوت کاپرا یک پیشرانه 4 سیلندر 2.4 لیتری با فن‌آوری میتسوبیشی (با ساخت ژاپن اشتباه گرفته نشود) قرار دارد که قادر است 124.7 اسب‌بخار قدرت و 200 نیوتن‌متر گشتاور تولید نماید. این اعداد و ارقام به نسبت حجم پیشرانه از راندمان پایین انجین خبر میدهند اما نکته اینجاست که برای یک خودرو پیکاپ، ستاپ قدرتی موتور اهمیت بالاتری دارد؛ انجین کاپرا نیز بدلیل گشتاور مناسبی که از دور موتور پایین (2500 الی 3000 RPM) در دسترس است میتواند عملکرد نسبتاً قابل قبولی از خود نشان دهد. همچنین نسبت تراکم 9.8 به یک و ساختار تنفس‌طبیعی پیشرانه باعث شده که حساسیت خاصی به کیفیت پایین سوخت و شرایط نگهداری ایجاد نشود و دوام موتور مناسب باشد. البته نمی‌شود کیفیت فنی و استهلاک کاپرا را با خودروهای ژاپنی مقایسه کرد اما در قیاس با رقبای این رده قیمتی شرایط کلی ماشین راضی‌کننده به نظر میرسد. سیستم تعلیق هم در جلو از نوع دوجناغی با میله پیچشی است و برای عقب مطابق انتظار از فنرهای تخت شمش استفاده شده تا قابلیت تحمل وزن در این بخش بالا رود. البته همانطور که میدانید این سیستم تعلیق بویژه در هنگام سبک بودن بخش بار، سواری خشکی بوجود می‌آورد که برای کاهش این مشکل از فنرهای هیدروتلسکوپی استفاده شده است.

موتور کاپرا 2

ترمزها نیز در جلو از نوع دیسکی و عقب کاسه‌ای مجهز به سیستم‌های ABS و EBD می‌باشند که در مجموع عملکرد متوسطی دارند. شاسی خودرو از نوع نردبانی است و امکان انتخاب حالت‌های انتقال قدرت بصورت دیفرانسیل عقب، دو دیفرانسیل سبک و دو دیفرانسیل سنگین بصورت الکترونیکی برای ماشین در نظر گرفته شده تا با کمک این گزینه‌ها بتوانیم از پس مسیرهای آفرودی هم برآییم؛ هرچند قدرت و گشتاور متوسط و ضعف نسبی صفحه‌کلاچ ماشین باعث شده قابلیت‌های بیراهه‌نوردی کاپرا به سطح ایده‌آل نرسد. ضمناً در حال حاضر این محصول فقط با جعبه‌دنده 5 سرعته دستی قابل سفارش است و نسخه‌ اتوماتیک به بازارمان عرضه نمی‌شود.

مشخصات فنی کاپرا 2

نام خودرو
کاپرا 2
کشور سازنده
پرچم کشورچین
سال (طراحی)
2012
موتور
4 سیلندر 16 سوپاپه
حجم موتور
2378 سی سی
تنفس موتور
تنفس طبیعی
انتقال نیرو
دو دیفرانسیل
حداکثر قدرت
124 اسب بخار در 5000 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور
200 نیوتن متر در 2500 دور در دقیقه
جعبه دنده
5 سرعته دستی
شتاب 0 تا 100
-
حداکثر سرعت
-
وزن
1765 کیلوگرم
اندازه (میلیمتر)
5330 طول - 1750 عرض - 1775 ارتفاع
فاصله بین دو محور
3100 میلیمتر

مصرف سوخت ماشین کاپرا 2

 • داخل شهر
 • خارج از شهر
 • ترکیبی
 • حجم باک
 • استاندارد آلایندگی
 • میزان تولید CO2
 • استاندارد امنیت
 • -
 • -
 • 8 لیتر در هر صد کیلومتر
 • 68 لیتر
 • یورو 5
 • -

امکانات و تجهیزات کاپرا 2

کاپرا در ابتدا با امکانات حداقلی به بازارمان عرضه شد که این قضیه با قیمت و سایر مشخصات خودرو همخوانی چندانی نداشت؛ اما در ادامه نسخه فیس‌لیفت یا همان کاپرا 2 با آپشن‌های تکمیلی روی خط تولید قرار گرفت که در آن گزینه‌هایی نظیر: سیستم مولتی‌مدیا با نمایشگر 7 اینچی، رهیاب ماهواره‌ای، دوربین دنده‌عقب و بلوتوث، غربیلک فرمان مجهز به کلیدهای کنترلی، چراغ‌های روز، مه‌شکن‌های جلو و عقب، شیشه‌ها و آینه‌های برقی، ایربگ راننده و سرنشین کناری، ترمزهای مجهز به ABS وEBD، جاعینکی، قطب‌نما، رکاب آلومینیومی، امکان انتخاب حالت‌های مختلف انتقال قدرت و مواردی از این دست به چشم میخورند. البته لیست امکانات کاپرا 2 همچنان به سطح رقبای جهانی نمی‌رسد اما در قیاس با نسخه اولیه کامل‌تر شده است.

امکانات کاپرا 2

کیسه هوا
کیسه هوای راننده و سرنشین جلو
سیستم صوتی
صفحه نمایش 7 اینچی
ترمز و پایداری
ترمزهای جلو دیسکی و عقب کاسه ای - ABS - EBD
دیگر امکانات
غربیلک فرمان مجهز به دکمه های کنترلی، چراغ مخصوص روز، شیشه های بالابر برقی، دوربین عقب

رقبای کاپرا 2 در بازار

در سال‌های اخیر با حضور پیکاپ‌هایی نظیر آمیکو آسنا، یوآز پیکاپ و KMC T8 شور و حال خاصی به سگمنت وانت‌های دو دیفرانسیل تزریق شده اما متاسفانه اکثر پیکاپ‌های تازه‌وارد در رده قیمتی بسیار گران حضور دارند. در این بین شاید بتوان از وانت ریچ به عنوان جدی‌ترین رقیب نماینده گروه بهمن یاد نمود که با توجه به دوام بالاتر قطعات و پیشرانه اندکی قوی‌تر و خصلت‌های آفرودی برتر می‌تواند نظر افرادی که به دنبال خودرویی قلدرتر، جان‌سخت‌تر آن هم با قابلیت حمل بار بیشتر هستند را به خود جلب نماید. البته در طرف مقابل کاپرا 2 با سواری نرم‌تر، کابین جادارتر و راحت‌تر، طراحی داخلی مدرن‌تر و تجهیزات بیشتر برای استفاده‌های عادی و روزمره مناسب‌تر به نظر می‌رسد. ضمناً اگر بتوانید کمی به بودجه خود اضافه کنید، فوتون تونلند از این دو یک سر و گردن بالاتر خواهد بود. هرچند نسخه‌های توربو و یا دیزل تونلند با کیفت سوخت وطنی سازگاری چندانی ندارند. در این رده پیکاپ‌های قدیمی ژاپنی نظیر نیسان ناوارا (همان نیسان پیکاپ) و یا تویوتا هایلوکس (البته در مدل‌های بسیار قدیمی) نیز حضور دارند. خودروهایی که هرچند از نظر کیفیت ساخت، دوام و اعتبار برند چند سر و گردن بالاتر از خودروهای چینی مورد اشاره هستند اما بدلیل کهولت سن و کمبود قطعات اصلی در بازار میتوانند هزینه نگهداری و دردسر بیشتری به شما تحمیل نمایند.

قیمت و نمایندگی

 • قیمت
 • نمایندگی
 • 652,000,000 تومان - بروز رسانی در دوشنبه 7 خرداد
 • گروه بهمن

سوالات متداول

پیشرانه وانت کاپرا چه مشخصاتی دارد؟

زیر کاپوت کاپرا یک پیشرانه 4 سیلندر 2.4 لیتری با فن‌آوری میتسوبیشی (با ساخت ژاپن اشتباه گرفته نشود) قرار دارد که قادر است 124.7 اسب‌بخار قدرت و 200 نیوتن‌متر گشتاور تولید نماید

سیستم انتقال قدرت وانت کاپرا از چه نوعی است؟

کاپرا از یک گیربکس 5 سرعته دستی با قابلیت انتخاب چگونگی انتقال نیرو (بصورت تک و یا دو دیفرانسیل) بهره می‌برد

وانت کاپرا از چه امکانات رفاهی و ایمنی برخوردار است؟

کاپرا در ابتدا با امکانات حداقلی به بازارمان عرضه شد که این قضیه با قیمت و سایر مشخصات خودرو همخوانی چندانی نداشت؛ اما در ادامه نسخه فیس‌لیفت یا همان کاپرا 2 با آپشن‌های تکمیلی روی خط تولید قرار گرفت که در آن گزینه‌هایی نظیر: سیستم مولتی‌مدیا با نمایشگر 7 اینچی، رهیاب ماهواره‌ای، دوربین دنده‌عقب و بلوتوث، غربیلک فرمان مجهز به کلیدهای کنترلی، چراغ‌های روز، مه‌شکن‌های جلو و عقب، شیشه‌ها و آینه‌های برقی، ایربگ راننده و سرنشین کناری، ترمزهای مجهز به ABS وEBD، جاعینکی، قطب‌نما، رکاب آلومینیومی، امکان انتخاب حالت‌های مختلف انتقال قدرت و مواردی از این دست به چشم میخورند. البته لیست امکانات کاپرا 2 همچنان به سطح رقبای جهانی نمی‌رسد اما در قیاس با نسخه اولیه کامل‌تر شده است

کاپرا 2 چه تفاوتی با کاپرا قدیمی دارد؟

کاپرا 2 در واقع نسخه فیس‌لیفت شده کاپرا ساده است که در آن سپر‌ها، جلوپنجره، چراغ‌ها، اتاق بار و برخی جزئیات دیگر دست‌خوش اصلاحات کوچک و بزرگ قرار گرفته‌اند. تغییرات در داخل کابین هم ادامه داشته و اینک شاهد تریم داخلی کاملاً متفاوت، صندلی‌ها و فرمان جدید و همچنین آپشن‌های تکمیلی نظیر سیستم مالتی‌مدیا مجهز به رهیاب ماهواره‌ای هستیم. البته تفاوت‌های فنی جزئی مثل استفاده از فن برقی و دسته‌سیم‌های جدید نیز روی کاپرا 2 روئیت میشوند اما به غیر از این موارد در سایر قسمت‌ها همه چیز مشابه گذشته است

نظرات کاربران

4 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1401/9/17
سلام رفقا من خیلی دوست داشتم ماشین پیکاپ گرانتری بخرم ولی بخاطر محدودیت مالی که داشتم به سراغ کاپرا 2 رفتم من برای آفرود های سبک میخوامش من طبیعت گردم و هر هفته میرم جاهای مختلف ایران رو میگردم
خلاصه یکی خریدم ازش از بازار آزاد گرفتم کارکردش کم بود تمیز بود
قبل از اینکه بزنم به دل جاده چند تا حرکت خوب براش کردم که به نظرم هرکی ماشین بازه باید برای ماشینش انجام بده

فیلتر سوپرتک گذاشتم تو باک تکنولوژیش جوریه که میاد بنزین معمولی رو با کیفیت تر میکنه که حدود 6 ساله رو ماشین ساینام هم گذاشتم جواب داده
ضربه گیر برسام سفارش دادم براش 2 تا تو هر فنر گذاشتم
کیت مکش خوب با یک فیلتر مشتی از مالتینا سفارش دادم
هدرز رانر کوتاه دادم براش ساختن و نصب کردم
بردم یک مرکز مطمئن دادم ریمپ کرد با وایت بند که همه چی اصولی و حرفه ای باشه
شمع هاشو عوض کردم و شمع خوب بستم روش با وایر تقویتی 8 میل مقاومت صفر

روی داینو بجای 124 اسب بخار عدد : 138 اسب بخار روی چرخ ها بود

ماشین خیلی خفنی نیست ولی نیاز منو برطرف کرد برای تست راهی کویر مرنجاب شدم که هم عملکرد ضربه گیر هارو تست کنم هم قدرت ماشین توی رمل ها بررسی کنم افرادی که کویر مرنجاب رفته باشن میدونن طی مسیر انقدر چاله داره حالت پله ای هست با ضربه گیر عملکرد خوبی نشون داد و ضربات به خوبی گرفته میشد
دیگه کسی که کاپرا میخره شتاب براش مهم نیست ، قدرت مهمه ولی با توجه به تقویتی که براش انجام دادم شتاب خوبی گرفته بود حالا باهاش کار دارم کلی لوازم آفرودی میخوام ببندم روش فعلا برای شروع و تست رفتم کویر

باد لاستیک ها رو کم کردم تا سطح تماس لاستیک با زمین بیشتر بشه روی رمل ها حتما باید اینکار انجام بشه و الا گیر میکنید
عملکرد ماشین روی رمل های کویر عالی نبود ولی آبرومندانه بود بدون اینکه گیر کنم کلی روی رمل ها چرخیدم و حالشو بردم تجربه ی خفنی بود و بعد یک جای دنج پیدا کردم کنار ماشین چادر بپا کردم
روز بعد موقع برگشت بعد از اینکه از رمل خارج شدم با کمپسور فندکی لاستیک ها رو باد کردم و برگشتم
هفته ی بعدش هم به کویر ابوزیدآباد رفتم تا خیالم راحت تر بشه که خداروشکر تا اینجای کار کاپرا پیروز از میدون و تست های آفرودی نیمه سنگین من بیرون اومده

خوشحالم که انتخاب خوبی با توجه به بودجه مالیم کردم والا من به این زودیا نمیتونستم پیکاپ بهتر مثل T8 یا کلوت یا حتی یواز و... بگیرم که تست کنم

در کل ماشین خوب و مطمئنی هست اگر مثل من طبیعت گرد هستید توان خرید رونیز ندارید و از طرفی دوست ندارید نیسان پاترول بگیرید بکوبید از نو بسازید برای شروع کاپرا2 ماشین خوبیه

با تشکر
1402/5/14
کاپرا 2 بسیار ایمن، طراحی داخل عالی، ترمز ها قوی، قیمت مفت، موتور میتسوبیشی 2400 بسیار پر قدرت است از داشتن این پیکاب خیلی رضایت دارم
1402/6/2
دوستان من میخ ام کاپرا ۲ بگیرم کسانیکه دارن نظر بدن
1402/7/16
سلام دنبال یه پیکاپ بودم چهدتا گزینه مد نظرم بود
جک
آسنا دنده ای
کاپرا ۲
وقتی زیاد فکر کردم و تحقیق کردم دیدم موتور کاپرا ۲ با آسنا یکی هست و تفاوت فقط روی برنامه هست که قدرت یکم تفاوت داره وقتی قیمت هاشو مقایسه کردم دیدم که آسنا صفر حدودا ۴۰۰ میلیون گران تر هست با این که موتور هردو ۴g690 هست که ساخت مبتسوبیشی هست گفتم چه دلیل داره خرج اضافی کنم و 400 بیشتر بدم پرحالی که کاپرا از هر نظر چه قیافه چه بدنه خیلی تفاوت نداره حتی قیافه دلچسب تری داره به همیین دلیل آسنا رو حذف شده دیدم.
موند جک تی هشت وقتی با کاپرا مقایسه کردم دیدم که واقعا موتور خوبی داره و هم حوش رخ تر هست قوی تر هست ولی هم قیمت ۵۰۰ میلیون گرانتر هست هم توربو بودن باعث شد از خراب شدن و دردسر تعمییرات نگران باشم.ولی باز به خاطر اینکه رخ به روز تری داشت گفتم برم بخرم و ازش بهینه استفاده کنم تا توربو خراب نشه.ولی آخر های تصمیم گیری بودم که گفتم نگاهی به قیمت قطعات بزنم ببینم چنده در کمال تعجب چراغ جلو ۲۰ تومان وای کاپرا ۳ تومان چراغ عقب ۱۵ تومان چراغ عقب کاپرا ۱ تومان صفحه کلاچ هم همینطور تمام قطعات چندین برابر کاپرا بود واقعا خرید جک 500 گران تر قابل دفاع بود ولی هزینه نگه داری و تعویض قطعات برام جالب نبود.
تصمیمم عوض شد و کاپرا ۲ گرفتم.چون خرج و دخلش میخونه قطعات فراوان و ارزان خیالم راحته.