موضوعات داغ

ماشین تیگو 5

(3.3/5) 298,520 رای

خودروی تیگو 5 در سال ١٣٩۴ و به عنوان اولین خودرو تحت برند چری، بوسیله مدیران خودرو در کشورمان عرضه گردید. تا پیش از آن محصولات مدیران‌خودرو همگی با برند ام وی ام وارد بازار میشدند. این محصول یک بار در سال 1395 دست‌خوش فیس‌لیفت ظاهری شد و پس از آن یعنی در سال 1397 با اضافه شدن چند آپشن نظیر مانیتور 10 اینچی عمودی و سنسور باران توانست لیست امکانات خود را تکمیل‌تر از قبل نماید. تیگو 5 یک کراس‌اوور دیفرانسیل جلو است و طبیعتاً برای سفرهای خارج جاده‌ای ساخته نشده اما بدلیل ارتفاع مناسب، حسی مشابه خودروهای شاسی‌بلند واقعی را به سرنشینان منتقل می‌نماید.

165 km/h
حداکثر سرعت
8.9 liter/100km
مصرف سوخت
1971 cc
حجم موتور

مشخصات تیگو 5

کلاس بدنه
کراس اوور
انتقال نیرو
دیفرانسیل جلو
نوع جعبه دنده
CVT با 7 دنده در حالت دستی
حداکثر توان
139 اسب بخار
تنفس موتور
تنفس طبیعی
تعداد سیلندر
4 سیلندر

فیلم بررسی تیگو 5

مزایا و معایب تیگو 5

مزایا

امکانات خوب (بخصوص پس از سال 1397)، کابین قابل قبول، کیفیت سواری مناسب، شرایط فروش متنوع

معایب

توانایی‌های حرکتی ضعیف، ورود صدای پیشرانه به داخل کابین، کیفیت متریال متوسط، بازار دست دوم

بررسی تیگو 5

چری تیگو 5 بدلیل طراحی قابل قبول داخلی و بیرونی، فضای نسبتاً جادار کابین، امکانات کامل و همچنین سواری نرم و راحتش مورد استقبال مشتریان قرار گرفته و موفق شده به عنوان یک ماشین خانوادگی، سرویس نسبتاً مطلوبی به مالکین خود ارائه نماید. همچنین با توجه به استفاده از پیشرانه تنفس طبیعی، هزینه استهلاک و نگهداری پایین‌تری در قیاس با رقبای توربو خود دارد و با ترمزها و ایمنی مناسب تا حد زیادی قابل اعتماد نشان میدهد. البته در این بین نباید از مشکلاتش هم غافل شد. مثلاً مصرف سوخت رسمی 9 لیتر در هر صد کیلومتر (که در عمل بیشتر هم میشود) برای یک خودرو امروزی جالب به نظر نمیرسد؛ همچنین شتاب و کشش نسخه تنفس طبیعی این محصول هم چنگی به دل نمیزند. جدای از اینها از نظر عایق بندی کابین در مقابل صدای موتور، کیفیت متریال داخلی و هندلینگ هم نمیتوان توقع زیادی از نماینده چری داشت. البته تیگو 5 همانند سایر محصولات مدیران خودرو معمولاً با شرایط اقساطی متنوعی به مشتریان فروخته میشود و همین عامل در موفقیتش تاثیر بسیاری داشته، اما با این حال برچسب قیمتی نسبتاً گران در کنار افت قیمت زیاد در بازار دست دوم‌ها از جمله مشکلات خرید تیگو 5 محسوب میشوند.

داخل تیگو 5

با ورود به داخل کابین با فضای نسبتاً جادار و زیبائی روبرو میشویم که بواسطه وجود نمایشگر عمودی 10 اینچی و سایر آپشن‌های پیش رو، مدرن و امروزی به نظر میرسد. غربیلک فرمان طراحی خوبی دارد و نشانگرهای جذاب پشت آمپر در کنار خطوط شکسته داشبورد، مقداری هیجان را هم چاشنی کار نموده‌اند.

داخل تیگو 5

ارگونومی نیز در سطح مناسبی قرار دارد و از نظر دید به اطراف، دسترسی به ادوات و همچنین فضای پا و سر با مشکل خاصی مواجه نیستیم. صندوق عقب به نسبت ابعاد بدنه محفظه متوسطی دارد اما کارمان را راه می‌ا‌ندازد. تنها مشکل در همان بحث همیشگی کیفیت متریال داخلی خلاصه میشود. البته کیفیت مواد مورد استفاده در اتاق تیگو 5 در قیاس با محصولات رده پایین‎ چینی یک سر و گردن بالاتر است اما هنوز هم حس چندان خوبی به سرنشینان منتقل نمیکند.
ضمناً بد نیست اشاره کنیم که نسخه‌های قبل از سال 97، با تریم داخلی ساده، نمایشگر کوچکتر و آپشن‌های کمتر به بازار عرضه میشدند.

طراحی تیگو 5

نسخه‌ اولیه تیگو 5، که مدت زمان کوتاهی میهمان خط تولید مدیران خودرو بود از ظاهر نسبتاً ساده‌ای بهره میبرد؛ اما یک سال پس از معرفی آن مدل، یعنی در سال 1395 کمپانی وطنی اقدام به عرضه نمونه فیس‌لیفت شده نمود. در نسخه جدید، چراغها، جلوپنجره، صندوق و سپرها مورد بازطراحی و اصلاحات قرار گرفته بودند و حالا ظاهر ماشین یک پله زیباتر از پدرش جلوه میکرد. البته هنوز هم اگر بخواهیم سخت‌گیر باشیم میتوانیم از مواردی مثل عدم تناسب میان عرض و ارتفاع اتومبیل و سادگی برخی قسمت‌ها ایراد بگیریم، بخصوص که با توجه به قیمت نسبتاً گران اتومبیل، رقبای قدری در این رده وجود دارند که کار را برای خودنمایی بیشتر تیگو 5 دشوار ساخته‌اند.

تیگو 5

اما با تمامی این صحبت‌ها، این بی‌انصافی است که ظاهر تیگو 5 را زشت یا بدقواره توصیف کنیم. بخصوص که گرافیک زیبای چراغهای جلو و هارمونی ستودنی آن با جلوپنجره، جلوه زیبایی به دماغه خودرو بخشیده‌اند. ارتفاع زیاد ماشین هم کمک کرده تا ظاهر تیگو 5 بیشتر از برخی رقبای این رده مشابه کراس‌اوورهای واقعی شود. همچنین استفاده از از اِلمان‌های اسپرت در داخل سپر و ترکیب هوشمندانه آنها با خطوط ساده و منطقی بدنه، در مجموع ترکیب قابل قبولی را پدید آورده‌اند که هرچند بیننده را هیجان‌زده نمیکند اما میتواند راضی کننده باشد.

مشخصات تیگو 5

زیر کاپوت تیگو 5 تنفس طبیعی یک پیشرانه 4 سیلندر 16 سوپاپ 2 لیتری (حجم دقیق 1971 سی‌سی) قرار گرفته که قادر است حداکثر 139 اسب بخار قدرت و 182 نیوتن‌متر گشتاور تولید نماید. مقایسه این اعداد با قدرت و گشتاور یک خودرو معمولی در سطح کیا سراتو سایپا (که تازه محصول چندان جدیدی هم نیست) نشان از بازدهی کاملاً متوسط موتور تیگو 5 دارد چراکه نماینده کیا با حجم موتور مشابه به ترتیب 15 اسب بخار قدرت و 12 نیوتن‌متر گشتاور بیشتری تولید میکند.
ترکیب این قدرت متوسط با یک گیریکس نه چندان چالاک از نوع CVT (با قابلیت شبیه سازی 7 سرعت) و وزن سنگین خودرو (بالاتر از 1.5 تن) به شتاب صفر تا صد رسمی 13 ثانیه (در شرایط بنزین و ارتفاع تهران بیش از 15 ثانیه) منتهی شده که برای این رده قیمتی چندان جالب نیست. بخصوص که شتابگیری با تیگو 5 با نفوذ صدای زیادی به داخل کابین همراه خواهد بود.

موتور تیگو 5

اصلاً اگر به دنبال جذابیت‌های اسپرتی باشید، بهتر است که به کل دور تیگو 5 را خط بکشید، چراکه این محصول به غیر از ترمزهای قدرتمند، دلگرمی دیگری در این زمینه ندارد؛ یعنی حتی در صورت رفع مشکل شتاب، باز هم ضعف هندلینگ و فرمان‌پذیری در پیچ‌های تند سر جای خود باقی خواهد ماند چراکه مرکز ثقل بالا در کنار سیستم تعلیق نرم اتومبیل، منجر به حرکات گهواره‌ای و کم‌فرمانی در سرعت‌های بالاتر شده است.
اما اگر خیلی اهل شتاب‌گیری نیستید و به قصد استفاده‌های خانوادگی به سراغ این محصول آمده‌اید (که قطعاً هم همین‌طور است) میتوانید از سیستم تعلیق نرم تیگو 5 که آرامش مناسبی برای کابین مهیا نموده لذت ببرید.
البته برای علاقه‌مندان به شتاب، نسخه 1.5 لیتری توربوشارژر با 11 اسب بخار قدرت بیشتر و 23 نیوتن‌متر گشتاور بالاتر موجود است که میتواند بدلیل گشتاور بالاتر در دور موتور پایین‌تر و همچنین اصلاحات صورت گرفته در گیربکس، به شتاب رسمی حدود 11.2 ثانیه دست یابد؛ هرچند قیمت گران‌تر و دردسرهای نگهداری از خودروهای توربو به عنوان دو عامل بازدارنده در انتخاب این مدل بجای مدل اتمسفریک عمل خواهند نمود.

مشخصات فنی تیگو 5

نام خودرو
تیگو 5
کشور سازنده
پرچم کشورچین
سال (طراحی)
2014
موتور
4 سیلندر 16 سوپاپه
حجم موتور
1971 سی سی
تنفس موتور
تنفس طبیعی
انتقال نیرو
دیفرانسیل جلو
حداکثر قدرت
139 اسب بخار در 5750 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور
182 نیوتن متر در 4300 دور در دقیقه
جعبه دنده
CVT با 7 دنده در حالت دستی
شتاب 0 تا 100
13 ثانیه

نتیجه تست شتاب در خودروبانک

این خودرو در خودروبانک تست شده و نتایج عملکرد آن را با دستگاه VBOX می توانید در زیر بخوانید:

شتاب 0 تا 100 کیلومتر 16.6 ثانیه
شتاب 0 تا 100 کیلومتر (VBOX) 16.75 ثانیه
شتاب 0 تا 60 کیلومتر (VBOX) 7.92 ثانیه
شتاب ثانویه 30 تا 70 کیلومتر (VBOX) 5.97 ثانیه
شتاب ثانویه 50 تا 70 کیلومتر (VBOX) 3.23 ثانیه
100 متر -
200 متر -
1/8 مایل 14.07 ثانیه
1/4 مایل 21.14 ثانیه
حداکثر سرعت
165 کیلومتر در ساعت
وزن
1537 کیلوگرم
اندازه (میلیمتر)
4506 طول - 1841 عرض - 1740 ارتفاع
فاصله بین دو محور
2610 میلیمتر

مصرف سوخت ماشین تیگو 5

 • داخل شهر
 • خارج از شهر
 • ترکیبی
 • حجم باک
 • استاندارد آلایندگی
 • میزان تولید CO2
 • استاندارد امنیت
 • -
 • -
 • 8.9 لیتر در هر صد کیلومتر
 • 55 لیتر
 • یورو 5
 • -

امکانات و تجهیزات تیگو 5

مدیران خودرو در طول این سالها تیگو 5 را در چند تیپ آپشنی متفاوت به بازار عرضه کرده است اما حالا نسخه تنفس طبیعی این محصول فقط در فول‌ترین مدل یعنی IE در سبد فروش کمپانی دیده میشود. از جمله امکانات نماینده چری میتوان به مواردی نظیر: کیسه هوا جلو و جانبی برای سرنشینان جلو (جمعاً 4 عدد)، سیستم‌های ترمز و پایداری شامل ABS, EBD, ESP, TCS، سیستم کنترل حرکت در شیب، امکان انتخاب دو حالت رانندگی اقتصادی و اسپرت، چراغهای رانندگی در روز LED، گرمکن صندلی‌های جلو، تنظیم برقی صندلی راننده در 6 جهت، آینه‌های جانبی تاشوبرقی مجهز به گرمکن، سیستم ورود و استارت بدون کلید، تهویه مطبوع الکتریکی، کروز کنترل، سانروف برقی، کامپیوتر سفری، نشانگر فشار و دمای باد تایرها، سنسور باران، سیستم صوتی و تصویری جدید با نمایشگر 10 اینچی مجهز به رهیاب ماهواره‌ای، بلوتوث، سیستم چند رسانه‌ای با قابلیت اتصال مستقیم به موبایل، دوربین عقب داینامیک (قابلیت نمایش خطوط کمکی با حرکت فرمان)، سنسورهای پارک جلو و عقب و تریم جدید چرمی دو رنگ اشاره نمود که جای گله و شکایت چندانی باقی نمیگذارند.
ضمناً بد نیست اشاره کنیم که تیگو 5 از نظر ایمنی هم عملکرد قابل قبولی داشته و با دریافت 5 ستاره از موسسه CNCAP چین، قابل اعتماد نشان داده است.

امکانات تیگو 5

کیسه هوا
کیسه هوا برای سرنشینان جلو – مجموعاً 4 کیسه هوا
سیستم صوتی
کنترل سیستم صوتی بر روی فرمان – USB – صفحه نمایش 7 اینچی لمسی
ترمز و پایداری
ترمز دیسکی در جلو و عقب – ABS – EBD – ESP – ASR – DTC – HHC – EBA
دیگر امکانات
رینگ 17 اینچی – غربیلک فرمان با روکش چرمی – سیستم استارت دکمه ای – سیستم تهویه خودکار – کروز کنترل – سانروف – آینه وسط الکتروکرومیک – سنسور پارک – دوربین عقب – روکش چرمی صندلی ها – چراغ های مخصوص روز

رقبای تیگو 5 در بازار

در این رده قیمتی رقبایی نظیر جک S5 اتوماتیک و هایما S7 توربو پلاس وجود دارند که با توجه به پیشرانه‌های قویتر و فضای مقداری جادارتر میتوانند گزینه‌های جذاب‌تری نسبت به تیگو 5 اتمسفریک به حساب آیند، اما در عوض نماینده چری با پیشرانه تنفس طبیعی کم استهلاک‌تر و عدم نیاز به بنزین سوپر میتواند تا حدودی کم دردسرتر ظاهر شود. ضمن اینکه مدیران‌خودرو معمولاً سعی کرده با استفاده از شرایط فروش اقساطی، مشتریان را به سمت محصولات خودش بکشاند. روشی که در سالهای اخیر "حتی در مورد محصولاتی که گران‌تر از ارزش واقعی خود قیمت‌گذاری شده‌اند" به خوبی پاسخ داده است؛ هرچند این روش باعث شده که افت قیمت محصولات دست دوم چری در بازار مقداری بیشتر از حد طبیعی باشد.

قیمت و نمایندگی

 • قیمت
 • نمایندگی

سوالات متداول

موتور تیگو 5 چیست؟

زیر کاپوت تیگو 5 تنفس طبیعی یک پیشرانه 4 سیلندر 16 سوپاپ 2 لیتری (حجم دقیق 1971 سی‌سی) قرار گرفته که قادر است حداکثر 139 اسب بخار قدرت و 182 نیوتن‌متر گشتاور تولید نماید.

تیگو 5 تنفس طبیعی از نظر فنی چه تفاوتی با نسخه توربو دارد؟

نسخه 1.5 لیتری توربوشارژر با 11 اسب بخار قدرت و 23 نیوتن‌متر گشتاور بیشتر که در دور موتور پایین‌تری هم بدست می‌آیند میتواند به شتاب رسمی حدود 11.2 ثانیه دست یابد که حدود 1.8 ثانیه بهتر از مدل 2 لیتری تنفس طبیعی است. همچنین در مدل توربو اصلاحاتی روی گیربکس CVT انجام شده و حالا بجای 7 سرعت مجازی، 9 انتخاب در دسترس قرار دارد. از دیگر تفاوت‌های فنی نمونه توربو میتوان به اضافه شدن فرمان برقی در این مدل اشاره نمود.

جعبه دنده (گیربکس) تیگو 5 چه مشخصاتی دارد؟

جعبه دنده این کراس‌اوور دیفرانسیل جلو از نوع ضریب پیوسته CVT است و قابلیت شبیه‌سازی 7 سرعت را دارد.

تیگو 5 از چه تجهیزاتی بهره میبرد؟

مدیران خودرو در طول این سالها تیگو 5 را در چند تیپ آپشنی متفاوت به بازار عرضه کرده است اما حالا نسخه تنفس طبیعی این محصول فقط در فول‌ترین مدل یعنی IE در سبد فروش کمپانی دیده میشود. از جمله امکانات نماینده چری میتوان به مواردی نظیر: کیسه هوا جلو و جانبی برای سرنشینان جلو (جمعاً 4 عدد)، سیستم‌های ترمز و پایداری شامل ABS, EBD, ESP, TCS، سیستم کنترل حرکت در شیب، امکان انتخاب دو حالت رانندگی اقتصادی و اسپرت، چراغهای رانندگی در روز LED، گرمکن صندلی‌های جلو، تنظیم برقی صندلی راننده در 6 جهت، آینه‌های جانبی تاشوبرقی مجهز به گرمکن، سیستم ورود و استارت بدون کلید، تهویه مطبوع الکتریکی، کروز کنترل، سانروف برقی، کامپیوتر سفری، نشانگر فشار و دمای باد تایرها، سنسور باران، سیستم صوتی و تصویری جدید با نمایشگر 10 اینچی مجهز به رهیاب ماهواره‌ای، بلوتوث، سیستم چند رسانه‌ای با قابلیت اتصال مستقیم به موبایل، دوربین عقب داینامیک (قابلیت نمایش خطوط کمکی با حرکت فرمان)، سنسورهای پارک جلو و عقب و تریم جدید چرمی دو رنگ اشاره نمود که جای گله و شکایت چندانی باقی نمیگذارند.

ایمنی تیگو 5 در چه سطحی قرار دارد؟

تیگو 5 از نظر ایمنی عملکرد قابل قبولی داشته و با دریافت 5 ستاره از موسسه CNCAP چین، قابل اعتماد نشان داده است. همچنین از آپشن‌های امنیتی این محصول میتوان به مواردی نظیر: سیستم‌های ترمز و پایداری شامل ABS, EBD, ESP, TCS ، کیسه هوا جلو و جانبی برای سرنشینان جلو (جمعاً 4 عدد) و کنترل فشار و دمای باد تایرها اشاره نمود.

نظرات کاربران

120 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1395/2/4
تو نمایشگاه خودرو اصفهان که قبل عید بود یهو یه رب فقط مردم با این ماشین میومدن پشت سرهم!! اونم خانوادگی و با ماشین پلاک شده. فک کردم مانوره!!!
1398/7/9
این چین حکم کره 10 سال پیشه مردم کره رو مسخره میکردن طی بیست سال برند کیا از خیلی ژاپنی های با تجربه زد جلوتر چین الان بیشترین سرعت پیشرفت رو داره فقط اگه تست ایمنی ncap رد کنه دیگه تمومه میشه برند جهانی
1395/2/26
سلام .مرسی بابت سایت خوبتون
من چند روزه میام سر میزنم به سایتتون که ببینم فیلم برسی تینگو5اتومات رو گذاشتین ولی متاسفانه نمیبینم . لطفا اگه میشه این خودرو رو هم مورد برسی قرار بدین . ممنون
1395/3/5
باسلام اگه فیلم تیگو۵ اتوماتیک رو بگذارید ممنون میشم
1395/3/12
دوستان عزیزم تو خرید خودرو دقت کنید بخدا ماشین چینی حتی اگه واقعا خوب هم باشه افت قیمت شدیدی تو بازار دارن مخصوصا اگه صفر بخرین و نصیحت دوم تو این رنج قیمت فقط سانگ یانگ تیوولی ارزش خرید داره افت قیمت ک نداره هیچ با سود هم میفروشین
1395/10/5
دوست عزیز اون تیولی که میگی قیمتش 89 میلیون اگه تو بازار قیمتش بالاست بخاطر عرضه کم و ضعف رامک خودروه . با 30 یا 40 میلیون پیش پرداخت چی می تونی بخری البته اگه آشغالای ایران خودرو و سایپا رو کنار بزاری
1395/3/16
اين ماشين بي اصل و نسب اصلا ارزش خريد نداره
كسي اگه بخاد 93 ميليون پول بده و عملا موش آزمايشگاهي چيني ها كه در حال سعي و خطا هستن بشه عاقلانه تر اينه كه 10-12 تومن ديگه رو پولش بذاره توسان يا اسپورتيج تك دف كاركرده تميز بخره
الان ديگه عصر اينترنته با يك جستجوي ساده ميتونيد آمار فروش اين ماشينها را در تمام دنيا پيدا كنيد ببينيد حتي در خود چين هم فروش چنداني ندارن
1395/3/16
اشکالی نداره
ما ایرانی ها یه زمانی هم موش آزمایشگاهی کره ای ها و فرانسوی ها بودیم
1395/9/23
شما همون پراید و سمند و.....براتون خوبه اگه نمی خواین نخرید زور نیست که من یک سال دارم راضی هستم
1395/10/10
پسر خوب تو ک هیچی سرت نمیشه نظر نده شرکت چری یکی از معتبر ترین شرکت های چینه و شرط میبندم تا حالا پشتش نشستی ک اینجور حرف میزنی اول برون ماشینو بعد نظر در کن
1395/3/17
باز كره و فرانسه چون از سالها پيش خيلي جلوتر از ما بودن آدم دلش نميسوزه ولي چين موقعي كه ما سمند توليد ميكرديم پيشرفته ترين وسيله نقليه اي كه توليد ميكرد سه چرخه موتوري بود
حالا بعضيها يه قراضه ماشين چيني خريدن همه چيز يادشون رفته و كلا عرق ملي را بوسيدن گذاشتن تو طاقچه
1395/3/18
اولا با این ماشینایی که ایرانخودرو و سایپا میسازه عرق ملی رو بوسیدیم گذاشتیم کنار
دوما کره فقط 25 ساله خودروسازی داره اما ایران از سال 1339 مونتاژ رو شروع کرد حالا ایران قدیمی تره یا کره ...پس داداش خودروسازی ربطی به قدمت نداره و این حرف کلا بی ربط هست
سوما یه ماشین بگو که ایرانی باشه و کیفیت خوبی داشته باشه اگه بگی ال90 یا پژو که کلا ایرانی نیستن سمند هم که کلا همه میدونن چی هست دنا هم پسر همون پدره
من هم ماشین ایرانی دارم هم ماشین چینی از وقتی که تحویل گرفتم ماشین ایرانی ماهی دو یا سه بار میره نمایندگی برای نقایص ریز و درشت مونتاژ اما چینی فقط اسمش چینیه وگرنه تا الان فقط یه بار برای سرویس اولیه رفته
یادش بخیر اوایل که ماشین کره ای وارد ایران شد همین بحث ها رو داشت که ملت میگفتن ژاپنی یا آلمانی بخر کره ای ها آشغالن
برو مستند های شبکه افق رو ببین که در مورد خودروسازی ایران و کره هست
1395/4/21
داداش شما که عرق ملی داری خوب پراید و سمند و پیکان با کیفیت سوار شو. ما بیچاره ها هم که ضد ایران هستین میریم برلیانس و جک و تیگو سوار می شیم. چین از ما عقب تره به نظرت. همه دنیا رو گرفته عزیزکم. با واژه اینترنت آشنایی که. یه جستجو بکن ببین تو چند تا کشور دنیا ماشینای چینی فروش میره. البته معلومه که کره و ژاپن خیلی بهتره ولی ما مستضعفین در وسع خودمون مجبوریم چینی بخریم، نه آشغالای ایرانیو...
1395/5/4
ارق ملی؟نسبت به خودروسازی کشوری که 30 سال هیچ کاری نکرد جز کلاه برداری از مردم خودش.عزیزم ما با خرید خودرو چینی نمیخوایم ارق ملی رو زیر سوال ببریم بلکه میخوایم جواب بی کفایتی این خودروسازان دزد و بی هنر رو بدیم.باز هم درود به چین که در راستای پیشرفت تکنولوژی و طبیعتا خدمت به بشریت قدم برداشته و روز به روز هم شاهد این میشرفت هستیم و من باید به سخت کوشی اونها آفرین گفت و ننگ به مردمی که به جای رفع ایراد خود چشم دیدن سبقت گرفتن انسانهای دیگه رو ندارند ولو بیگانه و خارجی
1395/5/27
همین چین کارخانه داره که داره50 سال خودرو تولید میکنه (بایک)
1395/9/16
اینکه ما تمام توانمان درجا زدن بوده و عرضه پیشرفت نداشتیم هم مشکل چینی است ؟ کمی منصف باشیم الحق والانصاف زحمت کشیدن پیشرفت کردند حالا با دزدی ، کپی یا مونتاژ یا هر زد و بندی !!! ، شاید قبل از انقلاب را یادتون نیاد ولی تویوتا کرولا و تویوتا کارینا تازه اومده بود ، مردم میگفتند آدم خر سوار شه بهتر از ماشین ژاپنیه !! ساید بای ساید ژاپنی 5 سال قبل از انقلاب هدیه داده بودن به پدرما 15 سال گوشه پارکینگ بود کسی نمی خریدش ما خودمون یخچال ارج داشتیم ، همین سمند که شما فرمودید معمولی ، ال ایکس ، سورن و دنا همه شان یکی هستند ، هیچ ایرادی هم ندارند ولی اگر یگماه هروز هر وعده کباب بره هم بخوری ، بعد از یکماه از شنیدن اسم کباب و بره هم حالت بهم میخورد ، این مشکل خودرو ماست ، نه ارق ملی ، درسته قبل از انقلاب پیگان سالها بود ولی بنز ، بی ام و ، ولوو دوج کادیلاک شورولت پژو سیتروئن و ... هم بودند ولی نه با اختلاف قیمت 4 تا 40 برابر ، الان هم از نظر من اگر دنبال برند هستید بنز ، بی ام و ، آئودی ، پورشه و مازراتی و کادیلاک و دو سه مارک دیگه برند هستند والا هرچی چشم بادامی ها میسازن سرو ته یه کرباسه ، فقط ما توان خریدهای متفاوتی برای پول دور ریختن داریم .
1400/8/28
اخه اسکل کی اشغال ایرانیو میخره،بعدشم کدوم عرق ماشاالله اینقد که شیکما جلوعه وقتی برا عرق ریختن نداره اینقد که دزدن
1395/4/12
به نظرم کسی اگر میخواد چینی بخره صبر کنه وقتی 3 تا 4 هزار تا کار کرد بخره چون افتش رو هم میکنه البته این قانون در مورد تمام ماشین های مدل بالا صادقه
1395/4/30
داداش,من الان حدود سه ماهه تیگو5دارم,خیلی خیلی ازش راضی هستم,واقعا ماشین باکیفیت و خوبی هستش,واقعا نرم,راحت و قول هستش,با این پول عم به من سانتافه2008میدادن,که دیگران ازش کار کشیدن و استفاده کردن ما باید خرج اون ماشین کنیم,به نظرم تو این رنج قیمت تیگو بخرید,ضرر نمیکنید,موتور و گیربکسش هم ساخت المانه
1395/5/1
شما فکر کنم اگه طناب دار مفت هم گیرت بیاد خودتو باهاش دار میزنی
1395/5/14
تو یکی از نماینگی های ام وی ام مشهد سوار تیگو 5 شدم عاشق شدم . تصمیم به خرید آن گرفتم و ماشین بدستم رسید از هر لحاظ ماشین عالیه .بخرید پشیمون نمیشید .از جک s5هم خیلی بهتره
1395/5/21
این که موتورش با x33 و ام وی ام 530 مشترکه!
حداقل یک موتور 2.4 لیتری روش می‌ذاشتین
1395/5/22
سلام
بین
بی وای دی s6
و
تیگو 5
کدوم بهتره؟
1395/11/11
باسلام بی وای دی خیلی بهتر از چری هستش ولی به نظر من اگه واست ملاک شاسی بلند مهم نیست اکسنت گزینه ی خوبیه چون دیگه خیالت راحت یه برند جهانی سواری اگه هم شاسی بلند تیوولی به مراتب بهتر از این دوتا هست بازم بخاطر کره ای بودن حالا نظر با خودته ولی دوست عزیز سعی کن طرف ماشین چینی نری که واقعا ضرر بزرگیه اولا که از لحاظ بازار دسته دوم افتضاح اند دوما ماشین چینی عمرش دوسال بیشتر نیست و بعد به خرج می افته این رو از رو تجربه ی خودم می گم اگه هم برات ماشین صفر مهم نیست دیگه انواع ماشین کره ای و ژاپنی کار کرده میتونی بخری
یاحق
1396/8/25
تیگو 5 فیس لیفت بهترین گزینه است
1400/1/17
یقیناً تیگو 5
1395/5/25
باسلام
من بین نیسان مورانو 2008 و این ماشین گیر کردم
البته نیسان برند خوب و حجم موتور بالایی داره .....
راهنمایی کنید لطفا
1395/7/23
با سلام
مورانو یه مشکل بزرگ داره اون هم گیربکسشه زیر 100 هزارتا خوب جواب میده ولی بالاتر میفته به خرج مگر سفارش امریکاشو گیر بیاری. نخر که بد دستتو میزاره نو خرج.
1395/7/19
با این وزنش قدرت موتوری خیلی کمی داره حداقل باید 170 اسب بخار قدرت داشت
1395/7/26
سلام خسته نه باشید که به خاطر اعطلاعات مردم وقت میگزارید.
من توی هیچ سایتی فیلم برسی فارسی تیگو۵روندیدم خیلی هم جستو جو کردم
لطفا فیلم برسیشو بزارید
1395/8/30
اونی که میگه این ماشین بی اصل و نسب ارزش خرید نداره می تواند 180 میلیون تومان هزینه
کند و توسان صفر بخرد ولی انرا با تیگو 90 میلیونی مقایسه نکند.ضمنا بنده ام وی ام 530 داشتم
و در دو سال 80000 کیلومتر بدون ذره ای خرج برایم کار کرد.
1395/9/14
سلام.منم بعد کلی تحقیق این ماشینو خریدم.بجای 94 میلیون 46 دادم و 46 هم ریختم مغازم و از سود کار کردنم با این سرمایه قسطشو میدم.پیشنهاد میدم منتقدا یه دوری باهاش بزنن.
1395/9/18
ایول به این فکر اقتصادیت. :)
مبارکت باشه. مام یکی از محصولات این شرکتو داشتیم برامون خوب بود.
1395/9/22
جلو مدل های اسپرتش کپی دیسکاوری مخصوصا اون تیکه ایش که نوشته chery tigo
1395/10/5
با سلام
دوستان من قبلا جک اس 5 داشتم البته علت خرید این خودرو فقط ظاهر و موتور توربو بود که بعد از چند ماه علت فروش این خودرو هم گردید زیرا همه دوست و آشنا ها با یه نگاه تمسخر آمیز به این ماشین نگاه می کردند و می گفتن طرف پول ای ایکس 35 رو نداره کپی شو خریده و این خیلی برای من آزار دهنده بود در خصوص توربو هم باید بگم که موتور این خودرو دارای یه نقص بزرگ می باشد که سازنده های اون خواستند با توربو اونو جبران کنن البته این توربو فقط مصرف سوخت ماشینو افزایش می داد و تاثیر زیادی در شتاب خودرو نداشت بعد از 3000 کیلومتر نیز یکدفعه توربوی این ماشین سوخت و مجبور به هزینه زیاد جهت تعویض اون کردم . و از اون پس هم به هیچ کس پیشنهاد خرید این ماشین رو ندادم در حال حاضر خودروی تیگو 5 مدل اکسلنت رو خریداری کردم و بسیار از تاون راضی هستم واقعا تو چینیا حرف اول و میزنه خیلی ماشین جادار ، راحت و نرم و ایمینی هست . من به تمام دوستان پیشنهاد می کنم در صورتیکه خواستند یه خودروی شاسی بلند زیر 100 میلیون بخرن این خودرو رو انتخاب کنن.
1395/11/11
اصلا تابلو نیست داستانت اخه جک تا صد و پنجاه هزار کیلومتر گارانتی داره چطور رو سی تا هزینه دادی در صمن توربو ساخت امریکا کی خراب میشه عدالت خوب چیزیه
1396/1/6
توربو تاثیری تو شتاب نداره ؟
من خودم کلیپ درگش با توسان 2400 سی سی رو دیدم که با 400 سی سی کمتر بازم توسان رو میگیره ! چطور توربوش تاثیر نداره ؟ ضمنا توربو هرگز مصرف رو افزایش نمیده .
1396/1/19
بعد ببخشید یعنی از وقتی اینو گرفتید دیگه دوستان و آشنایانی که قبلا مسخره میکردند و میگفتند پول نداشتید و کپی رو گرفتید دیگه راضی شدند؟ یعنی الان قبول کردند که خود iX35 رو گرفتین؟!
1395/10/26
لطفا بحث اضافه نکنید
فقط بحث فنی
1395/10/28
قصد خريد تيگو ٥ دارم
1396/1/19
خیلی فکر خوبیه. فقط آهسته و گوشه برو.
1396/1/19
اشکالی نداره. میتونی بگیری! خخخ
1395/10/28
رشد صنعت خودروسازی چین به لطف بازار خوب در کشورهایی مانند ایران بر کسی پوشیده نیست. اما همه محصولات چینی قرار نیست با کیفیت و یا بی‌کیفیت باشند. بعضی از این خودروها کیفیتی برابر با خودروهای کره‌ای و بعضی از آن‌ها کیفیتی مایوس کننده دارند. خودروسازی چری یکی از برترین برندهای چین محسوب می‌شود که همیشه به دنبال رشد بوده است، مدیران خودرو به عنوان نمایندگی رسمی محصولات چری در ایران مدتی است که تیگو ۵ یکی از شاسی‌بلندهای جدید چری را وارد چرخه محصولات خود کرده است. این بار در سایت چرخان به سراغ شاسی‌بلند شهری چری رفته‌ایم تا نقاط ضعف این خودرو را باهم بررسی کنیم. پس با ما همراه باشید.

البته، ذکر این نکته ضروریست که معایب گفته شده، بر اساس ایراداتی است که از سوی کاربران و خریداران این خودرو تا کنون بیان شده است.
پیشرانه تیگو پنج از نوع 4 سیلندر 16 سوپاپه است که دقیقاً 1971 سی‌سی حجم دارد و می‌تواند حداکثر 136 اسب‌بخار در 5750 دور در دقیقه و 182 نیوتن‌متر در 4540 دور در دقیقه را تولید کند. بله ۱۳۶ اسب بخار!!! طبیعتا این قدرت برای یک خودرو شاسی‌بلند کافی نیست. پس اگر شما با ۹۲ میلیون تومان بخواهید انتظار یک شتاب عالی و قدرت خوب را از این خودرو داشته باشید باید بگوییم سخت در اشتباه هستید. بنابراین در قسمت موتور شما با یک خودرو معمولی روبرو هستید. انتظار عملکرد ضعیف در سربالایی‌ها با توجه به وزن خودرو، دور از ذهن نیست. بد نیست کمی مقایسه در این خودرو بکار بگیریم، فاصله زمانی عرضه جک اس۵ با تیگو ۵ نزدیک به چند ماه است بنابراین ما اگر بخواهیم برای شما مثال بزنیم باید بگوییم جک اس۵ با همین حجم موتور و به لطف توروبو کوچک خود حدود ۱۷۳ اسب بخار قدرت تولید می‌کند. از همین مقایسه کوتاه ضعف موتور تیگو ۵ مشخص می‌شود. البته هدف ما تبلیغ جک اس ۵ نیست چرا که این خودرو نیز نقاط ضعفی در خود دارد.
شاید بعضی‌ها توقع نداشته باشند که ما از طراحی ظاهری چری تیگو ۵ به عنوان یک دلیل برای نخریدن آن یاد کنیم ولی باید بگوییم که این خودرو در قسمت جلوپنجره و چراغ‌های جلو ضعف طراحی دارد هرچند به ادعای شرکت سازنده طراحان این خودرو از جمله برترین طراحان خودرو در جهان هستند ولی این دلیل نمی‌شود که همه از چهره این خودرو رضایت داشته باشند. اگر ما سه انتخاب برای خرید یک خودرو شاسی بلند در ایران از لحاظ ظاهری داشته باشیم ( قیمت را نادیده بگیریم )، مسلما تیگو ۵ رتبه سوم را به خود اختصاص خواهد داد چرا که محصولاتی مانند جک اس ۵ و برلیانس V5 با اختلاف زیادی نسبت به تیگو ۵ در رده اول و دوم قرار خواهند گرفت. در کل نمای ظاهری این خودرو که یکی از دلایل مهم انتخاب ایرانیان است چنگی به دل نمی‌زند.
نمونه اصلی این خودرو تجهیزات فراوانی دارد اما نمونه تولیدی (فول) در داخل ایران برخی آپشن‌ها مانند گرمکن و سرد کن صندلی، نشانگر باد لاستیک ها TPMS، آینه‌های تاشونده برقی را ندارد و این عملا کم فروشی محسوب می‌شود چرا که نام این آپشن‌ها در کاتالوگ تیگو ۵ وجود دارند. البته گفته می‌شود در کاتالوگ‌های جدید این خودرو نام این تجهیزات حذف شده‌اند که در این صورت این خودرو باید با قیمت کمتری عرضه شود.
یکی از دلایل محبوبیت خودروهای شاسی‌بلند، فضای بیشتر در داخل کابین است، اما شما در تیگو ۵ فضای زیادی را در قسمت عقب مشاهده نخواهید کرد. شاید علت این باشد که طراحان فضای بیشتری را برای صندوق عقب در نظر گرفته‌اند. فضای کم صندلی‌های عقب یک‌طرف، صندلی‌های ناراحت این خودرو هم یک طرف دیگر که باعث نارضایتی سرنشیتان به خصوص آنهایی که در عقب مستقر شده‌اند، خواهد شد.
برخی از مالکان این خودرو از کیفیت صفحه نمایش به‌خصوص سرعت عملکرد آن نارضایتی خود را اعلام کرده‌اند، بنابراین اگر قصد خرید این خودرو را دارید مبلغی هم برای تعویض این صفحه نمایش با یک مانیتور با کیفیت کنار بگذارید.
تیگو ۵ یک خودرو پرآپشن محسوب می‌شود ولی شما نباید توقع این سطح از تجهیزات را که تعدادی از آنها کلا در همه نمونه‌های تیگو۵ در ایران حذف شده‌اند، از مدل پایه داشته باشید. کمی روشن‌تر صحبت می‌کنیم، ۷۷ میلیون تومان برای مدل پایه این خودرو با کمترین سطح تجهیزات کمی زیاد محسوب می‌شود، همچنین ۹۲ میلیون تومان هم برای نوع فول کمی گران بنظر می‌رسد. چرا که در همین رنج قیمت جک اس۵ اتومات، سانگ یانگ تیوولی نیز وجود دارند که در خیلی از بخش‌ها از این خودرو برتر هستند. آمار فروش این خودروها، برتری آنها را نسبت به تیگو ۵ نشان می‌دهد. به‌نظر می‌رسد اگر تیگو ۵ حدود ۱۰ میلیون تومان از قیمت فعلی، کمتر قیمت‌گذاری می‌شد، ارزش بیشتری برای خرید داشت.
1396/2/25
قبل از نوشتن این همه تومور و توضیح اسب بخار و قدرت موتور در دقیقه اول درک کنید که این خودرو شاسی بلند نیست! یکم اطلاعاتتون و کامل کنین و بعد تومور بنویسین
1395/10/28
راسته که میگن قطعات ماشین های چینی وقتی ایران میاد قیمت هاش چند برابر میشه و خیلی هاش هم اصل نیست؟ اگر اینطور باشه باید قید ماشین های چینی رو زد یه مشورتی اگه میشه به من هم بدین من خودم هم طرفدار ماشینای چینی هستم
1395/11/6
فرق این با ایکس 33 اس چیه کسی میدونه؟
1397/12/26
خیلی فرق داره من خودم اول ایکس 33 داشتم ا بر بالایی به ظور رفت بالا وقتی رسیدم خونه سریع فروقتمش اما از چری راضیم
1395/11/10
واقعا حیفه آدم این همه پولو بده واسه همچین ماشین چینی بی کیفیت با یخورده پول بیشتر یا تویوتا کمری ۲۰۱۰،2009 کارکرده یا اسپورتیج یا توسان کم آپشن کارکرده خرید و پول به این چینیا ی بی کیفیت که فقط ظاهر گول زننده دارن ندی ن چری ن جک و ن لیفان آرم شبکه سه
آدم پولشو بزاره بانک با آژانس بره ارزش بیشتری داره تا موش آزمایشگاهی سوارشه!
1395/11/11
قربون آدم چیز فهم!حرف خیلی قشنگی زدی داداش آخه مردم ایران عقلشون توچشمشونه هرچی قشنگ بود سوار میشن دیگه نمیبینن بابا ظرف یکبار مصرف سواری دیگه کسی ازت نمی خره بعد از ۱۰۰۰۰۰تا کارم عمرش تموم میشه بعدم اضافه کنم این ماشین علاوه بر بی کیفیتی که عرض کردید نه قدرت و ن شتاب اولیه خوبی داره واقعا ۱۳۹ اسب بخار با این هیلکن بزرگ خنده داره درضمن موش آزمایشگاهی رو خیلی خوب اومدی کاملا با نظرت موافقم مصطفی
1396/3/15
داداش گربه دستش به گوشت نمیرسه میگه پیف پیف....تو اگه انقدر پول داشتی و ماشینایی که گفتی میتونستی سوار شیو تست بگیری میدیدی بیخودی قیمت تیگو فایو صد میلیون نیست و سواریش از همه این ماشینایی که فقط تو خیابون دیدیشون بهتره...مردمم الکی پولشونو نمیدن حتما قبلش هم تست میکنن هم تحقیق...عقل کل
1396/6/1
دوست عزیز من نمیدونم شما چند سالتونه اما هرچی هستی به نظرم هنوز خامی ولی من حرف شمارو یجور توهین می دونم عزیزمن اگه ریا نباشه خدمتت عرض کنم من۲۰ساله که فقط ماشینهای وارداتی ژاپنی زیر پام بوده و تو تمام گروه ها و کاروان های بزرگ افرود ایران منو میشناسن نیازیم ندارم اینهایی که شما بهش میگی ماشین سوارشم و الا جلو چش ما جز اهن پاره چیزی نیستن تا وقتی هم راجع به چیزی نمیدونی نظر دید مسولین سایت باید کامت هارو بررسی کنن
1397/12/22
واضح هست که شما هیچ سر رشته ای از خودرو و شرایط خاص بازار خودرویی ایران ندارید.من طرفدار این خودرو نیستم خودم هم ندارم ولی با این ماشین رانندگی کرده ام همینطور با بیش از ده مدل خودرو کره ای و ژاپنی و آلمانی هم رانندگی کرده ام. کلمه بی کیفیت که گفتید اوج بی انصافی هست برای این خودرو چرا که این ماشین فراتر از ارزش قیمتی خودش در بازار ایران می ارزد و اگر مونتاژ نمیشد و وارد میشد حدود 40درصد بالاتر قیمت میخورد برای واردات (میتونید قیمت این خودرو را در دبی-عربستان-روسیه و... چک کنید) محض اطلاعات تون بگم خودرو ژاپنی و کره ای کارکرده و به نظر شما مثلا مدل2009 الان دیگه وقت رو خرج افتادشونه اگه تا حالا رو خرج نیوفتاده باشه که احتمالش در حد صفره (مگر اینکه کار نکرده باشه و در دست یه خانم دکتر بوده باشه!!!- که اون وقت باید بگم پس پراید کارکرده هم خوبه برید مدل 78 بخرید!!!)من تجربشو داشتم که میگم پسرجوون. اگه پول ژاپنی داری نو بخری اونم نه هر ژاپنی مثل میتسوبیشی های جدید، فقط تویوتا بخر وگرنه تز های بیخود برای مردم نا آگاه نده و مردم را گمراه نکن که بیچاره میکنی ملت را. خودروهای ژاپنی قیمت و خرج قطعاتش علاوه بر این فوق العاده بالاتر نایاب هم هست و نمایندگی عملا ناتوان از ارائه خدمات مناسب به مردم هستند الان مثلا نمایندگی هیوندا کره میری مثلا میگه الان لنت (بله یک لنت ساده) نداریم! این خودرو 5 سال گارانتی داره اگه کسی تو این رنج قیمت پول داره و میتونه با برند چینی (البته چری الان یک برند بین المللی شده که در سطح دنیا فروش داره حتی فروش جزیی تو اروپا در ایتالیا تحت برند dr شروع کرده است) کنار بیاد برای دل خودش زندگی کنه و ماشین صفر بخره و حالشو ببره شرکت مدیران خودرو هم شنیدم واقعا خدمات و پشتیبانی خوبی داره ولی باید از مالکین خودروهاش بپرسید تا مطمئن بشید و کمبود قطعاتش نسبت به بقیه نمایندگی ها فوق العاده کمتره.

یک نصیحت من به دوستان هر خودرویی میخواهید بخرید اول ببینید خدمات و قطعاتش تو ایران چطور و پیدا میشه و در دسترس هست یا نه بعد با توجه به پولتون تصمیم بگیرید و هرچی بود قابل احترام هست. ایران شرایطش خاص هست با توجه به تحریم و... حتی پول داشته باشی برند شماره یک دنیا یعنی مرسدس بنز را هم بخری دلیل نمیشه تو ایران خدماتش خوبه و قطعاتش را نمایندگی داشته باشه یا راحت گیر بیاد پس سعی کنید شرایط خاص ایران را درک کنید و با توجه به بودجه تون خرید کنید تا گرفتار نشید. جنس مکانیکی حتما خرابی دارد کم یا زیاد هر برندی که میخواد باشه فقط شاید زمان یا درصدش فرق میکنه با هم.
گول کامنت های الکی بعضی ها را که زیر هر خودرویی میرن مینویسن نخورید. حضوری برید جلوی یک نمایندگی یا تعمیرگاه از دارندگان آنها پرس و جو کنید و ماشین را برای سواری گرفتن بگیرید نه پز برند دادن به بقیه!
1395/11/18
بعد آز خیلی تحقیق جستجو آز گند کاری خودروسازی داخلی پناه بردم بخودمون چینی مادیران خودرو بنام تیگو5 در تاریخ 20/10 ثبت نام کردم و 22/10 تمام مبلغ پیسپرداخت را شامل 49985000 تومان نقدی پرداخت کردم و یک چک هم بمبلغ 14990000 تمدن باز دوره و تمام چکها و اسنادیراکه خواسته بودند آماده کردم و دادم بتاریخ چکها 3/1/96 تا 1/6/98 قرار شد در اولین فرصت آنرا پلاک شده 96 بمن بدهند هر روز یک دروغ سرهم کردند و خانمهاییراکه برای جوابی و راهنمایی مشتریان گذاشته بودند بعد آز 25 دقیقه پشت خط نگهداشتن همچون جواب سر بالا میکند در صورتیکه در خیلی آز نمایندگی هامون بروز خودرو پلاک سال96 را میفروشند شرکت بسیار بندر و پیکر و غیر مسئول و بی‌تفاوت بیشتری خاک بر سر خودرو یازهای داخلی مجبور بشیم خودرو چینی بخریم اونم باین خفت و خواری هنوز که هنوز امروز 18/11 میباشد جواب قطعی و منطقی بمن ندیدند اینم فروش فوری این شرکت صد رحمت به رام خودرو همه ازش گلایه دارند مادیران خودرو بدتر آز آون شده کم مونده آون خانمهاییراکه راهنمای تلف برای راهنمایی مشتری گذاشتند بدتر سردر گم میکنند و اطلاعات درست نمیدونم من این اشتباه را کردم هموطن شما نکنید پشتون آز خریدم امروز اعصابم بندری متشنج کردند که مریض شدم. ترا خدا تولیدات مادیران خودرو Mvm را نخورید تا ادب بشوند
1395/11/23
سلام
من تحویل فوری تیگو لاکچری گرفتم
خیلی ازشراضی هستم
با 32 میلیون سوار ماشین خوبی شدم
1395/12/5
سلام. دوستان من 1 ماهی هست تیگو اکسلنت جدید خریدم.ماشین نرم جادار و راحتی هست. تنها عیبی که من دیدم شتاب اولیه اش هست در ضمن تو سربالایی ها هم با انتخاب حالت اسپورت و دنده دستی مشکل حل میشه. نسبت به قیمتش ماشین خوبی هست امکاناتش هم خوبه
1395/12/6
سلام . من چند روزی هست که تیگو 5 اکسلنت جدید خریدم قبلا هم چند باری جهت تست این ماشین رو سوار شده و رانندگی کرده بو دم حالا هم نمیخوام با ماشینهای دیگه مقایسه کنم ولی همانطور که همه میدونن این وسیله مستقیما از چین وارد و به فروش می‌رسد که در مورد کم و کیفش باید بگم در نوع خودش عالی و خوبه و بسیاری از خواسته های دل آدم رو برطرف میکنه .و خواهشم از کسانی که توان خرید وسیله ای رو ندارن اینه که با دری وری گفتن شخصیت خودشون رو نشون ندن چون مردم ما هم خیلی فهیم و با شعورند و فرق جنس خوب و بد چینی و ایرانی رو میدونن .
1395/12/18
تو طراحی این خودرو نسبت ارتفاع به عرض رعایت نشده. فقط خواستن ارتفاعش بلند شه. از پشت نگاش میکنی شبیه یخچاله. برای کسایی خوبه که میخوان با 30 تومن پیش پرداخت شاسی بلند سوار شن
1396/4/1
اقجون طراح اين ماشين طراح خودروي معروف امريکايي هستش شما همون پرايد خودت را سوار شو
1395/12/21
من سه ماهه خریدم واقعا عالیه،درحدقیمتش خیلی هم خوبه،هرچقدپول بدی همونقد هم آش میخوری...در حد صدمیلیون پول دادم نباید توقع داشته باشم مث ماشین سیصد میلیونی باشه...در حد قیمت خودشم خیلی هم خوبه،،اگه تصمیم به خرید دارین بدون هیچگونه استرسی بخرید پشیمون نمی شید..
1396/2/6
با صد میلیون میتونستی یه مزدا تمیز یا اکسنت . کمری2009 .سوناتا 2008.النترا2012.سراتو و.... بخری چرا چینی واقعا چرا.؟
1396/4/1
بابک تیگو 2017 صفره بعد کدوم ها ماشین هایی که نام بردی صفره کمری که ماله 8 سال پیشه و همش باید خرجش کنی اسمت خیلی کوچیکه سوناتا که بدتر تازه معلوم نیست راننده های قبلیشون چجوری استفاده میکردن کره ای هم که اومد تو بازار همه بد میگفتن حالا حرفی برای گفتن داره چینی هم همینجوری بالاخره باید از سطحی پیشرفت کرد یا نه با تشکر
1395/12/24
تیگو ماششین بسیار خوبیه ولی به هایما اس 7 توربو نمیرسه هم از لحاظ قدرت و امکانات.
1396/3/31
موافقم
1396/1/7
سلام عزیزان : من تیگو 5 جدید را 24 اسفند 95 تحویل و تا بحال 4000 کیلومتر رانندگی کردم . قبلا پژو 405 داشتم . در حالت کلی ماشین بی عیبی بنظر می رسد . مسلماً به ماشین های برند محبوب شاید نرسد . ولی در هر صورت با پول کمتر و پرداخت اقساطی شرایط مناسبی برای خرید فراهم شده است . خیلی از نظرات هیجانی است . ولی من این خودرو را در حد قابل قبول و مناسب می دانم . امکانات خوب ، کم صدا ،آپشنهای زیاد ، بروز بودن سیمای ظاهری ، ترمز عالی ،جادار بودن و ... مناسب است . بهتر است معقول نگاه کنیم . همه اجناس چین بی کیفیت نیست . شعار چین این است شما چه چیزی با چه قیمتی و در کجا می خواهید . آنرا تحویل دهیم . آنها پیشرفت کرده اند . و عملا خود را دارند خود را به دنیا تحمیل می کنند . حتی آمریکا . و نهایتا اینکه تیگو 5ماشین خوبی است . و من با احتیاط و بررسی زیاد آنرا انتخاب و از انتخابم راضیم . و زیاد به نظرات غیر کارشناسی و احساسی و بدون لمس و تجربه عملی توجه نداشته باشید
1396/1/18
سلام خدمت مسولین سایت خودروبانک به ویژه آقای آل طه.میخواستم خواهش کنم با توجه به تمایل انبوه خریداران خودروی شاسی بلند به بررسی تیگو۵ ویدئوی تست و بررسی این ماشین رو توی سایتتون قرار بدید.با تشکر.
1396/1/30

اسفند95 تیگو5 اکسلنت به شماره شاسی1014449 از نمایندگی با کد394 در اهواز خریداری و تحویل گرفتم از همان روزهای اول خودرو در حین رانندگی دچار لرزش و نهایتا ایست کامل میشد و5 بار مجبور به انتقال آن به تعمیرگاه شدم و این آخری تا امروز مورخ96/01/30 ، 10روزیست که خودرو کلا بدون حرکت در تعمیرگاه نمایندگی خوابیده و حتی قادر به تشخیص عیب هم نیستند جالبه چندین بار با بخش ارتباط با مشتری مدیران خودرو تماس گرفتم اظهار بی اطلاعی میکنند و میگویند کلا هیچکدام از پذیرش های شما در سیستم ثبت نشده نمیدانم این موضوع رو بزاریم به حساب ناهماهنگی مدیران خودرو با نمایندگی های خود یا بزاریم به حساب هماهنگی حساب شده ، در حال حاضر پیگیر موضوع از طریق دادگاه شده ام1396/2/23
سلام امیر هستم از اهواز ممنون از اینکه فرصت درج دیگاهها را دادید ،من چند روزیه که تیگو5 مدل اکسلنت تحویل گرفتم و تا الان حدود 1600 کیلومتر باش رفتم(البته از روی ناچاری و شراکت با خدمات پس از فروش چری چون وسیله قبلی را فروختم) اولین بار که چند کیلو متر باش حرکت کردم متوجه شدم که هنگام دنده عقب ماشین شروع به لرزش شدید میکنه صبح به نمایندگی مراجعه کردم اما ماشین هیچ لرزشی نداشت که بعدا متوجه شدم وقتی مقداری دمای موتور بالا میره اینحالت پیش میاد که مجددا به نمایندگی مراجعه کردم کارشناس فنی نمایندگی اعلام کرد تاکنون چنین موردی نداشته اند بعد از کلی تست و 2 روز معطلی اعلام شد که سفارش ECU و دریچه گاز داده اند سفارش بعد از 6روز رسید و مجددا ماشین جهت تعمیر پذیرش شد و مجددا بعد از 2 روز دیگر اعلام شد اشکال از گیر بکس می باشد که گفتن تقاضای ارسال گیربکس را داده اند اما بعد از یکهفته هنوز خبری از گیربکس نشده و اشکال ماشین در دنده عقب و شروع به جلو روز به روز بد و بدتر می شود و من فقط امیدوارم طبق قولی که نمایندگی اهواز داده است هر چه زودتر ماشین تعمیر شود .
ضمنا چند مورد داره که کاریش نمیشه کرد:
۱ -محل چراغ راهنمای عقب بسیار نامناسب هست یعنی درگوشه بیرونی سپر عقب جفت مه شکن ، در صورتیکه در دفترچش جنب چراغ ترمز عقب باید باشه که نمایندگی مزرعه در اهواز میگه این مورد جزء طراحیه و به ما ربطی نداره(شایدخودروهای پشت سری بسختی بتونن چشمک زدن راهنمای عقب را ببینن).
۲- اینطور که متوجه شدم ظاهرا کلیه هزینه های سرویس های دوره ای در زمان گارانتی 5 ساله به عهده مشتری می باشد.
3-امکان قفل کردن درها از داخل وجود نداره البته کلید قفل در داره ولی با 2بار کشیدن دستگیره قفلها آزاد میشن.
4-با اینکه مدل اکسلنت باید کامل ترین مدل اون باشه ولی بازهم بعضی از اپشنایی که تو دفترچش گفته را نداره .
5-قسمت سرنشین های عقب روشنایی کافی نداره.
6- تو قسمت صندوق عقب گیره هایی برای بستن وسایل عقب نداره در نتیجه تو دست انداز وسایل ثبات لازم را ندارن.
7-آینه روی آفتابگیر سمت شاگرد فاقد لامپ روشنایی می باشد.
8- با ترک ماشین درها که قفل نمیشن هیچ صدایی یا آلارمی که متوجه بشین دزدگیرو فعال نکردین هم نداره.
در کل از این دست اشکالات که حتی خودروهای داخلی مثل سمند هم ندارند زیاد داره.
ممنون امیر از اهواز
1396/2/10
با سلام من 5اسفند 95 تیگو 5اکسلنت از نمایندگی زنگی پورکرمان تحویل گرفته ام وم خودم تویوتا هایلوکس داشتم ولی واقعا به مبلغی که دارید می دهید عالی است هم جا دار ونرم است تا هنوز عیبی از خودرو ندیده ام
1396/3/17
سلام هایلوکس اصلا قابل مقایسه نیست با این ماشین من دوماهه تیگو5خریدم اصلا ازش راضی نیستم چون مصرفش تو جاده صدی12میسوزونه ک تو دفترچه زده صدی هشت ونیم ماشین تو سبقت اصلا شتاب نداره مخصوصا حالت دستی تو جاده باد میزنه تو اتاق ک خیلی صدای بدی میپیچه تو اتاق ماشین من شیش هزارکار کرده ک سنسور دنده عقبش قفل کرده آووردم نمایندگی میگن رله اش خرابه ک باید عوض بشه ولی نمایندگی نداره قطعشو
1396/2/25
با عرض سلام به همه دوستان ما این خودرو رو چند ماهی هست که خریدیم و چون مقایسه زیادی قبلش انجام دادم باید بگم که به نسبت هزینه و بودجه این خودرو کیفیت بسیار مناسبی داره از جنس چرم ها تا مواد داخل کابین واقعا خوبه در مقایسه با رقبا(سیستم صوتی ضعیفی داره ) تو جاده سر پیچ ها یکم احساس اینکه فرمون ماشین گیج هست شاید یه سری ها بهشون دست بده که بخاطر ارتفاع نسبتا بالا طبیعیه موتور از لحاظ عددی قدرت کمی داره به نسبت رقبا اما گیربکس ماشین خیلی تیز هست و به رفتار راننده خوب عکس العمل نشون میده و این کمبود اسب بخار رو برای یه رانندگی معمولی و خانوادگی کاملا می پوشونه صندلی راننده خوب طراحی شده و احساس خستگی تو سفر های طولانی(500 کیلومتر ) خیلی کم حس میشه مصرف سوخت میانگین 8-9 هست که متغیر هست و خدماتش هم تو سرویس دهی انصافا خوب بوده و انتخاب راضی کننده ای بوده
1397/12/26
داداش ما که صدا رو روی 10 می زاریم گ.شمون سوت می کشه
1396/2/26
برج دی 95 تیگو 5 مدل اکسلنتش رو از نمایندگی تحویل گرفتم اول تصمیم خرید سانتافه رو داشتم ولی به دلیل مسائل مالی که برام پیش اومد بعد از تحقیقات از مصرف کننده ها اونو ثبت نام کردم الان 7000 کیلومتر رانندگی کردم خدا رو شکر راضی هستم سرعت و کشش هیچ مشکلی نداره تا سرعت 200 تا بدون کوچکترین ضعفی رو نه خودم ونه سرنشینها احساس نکردیم در رنج قیمت خودش بیشتر از اون چیزی که پرداخت کردم بهم امکانات داده.با تشکر از سایت خوبتون
1396/3/10
از دوستان چری دوست و سایت بانک خودرو سوال دارم و کمک میخوام

من تقریبا دوساله که ام وی ام ۵۵۰ دنده ای دارم ازش راضی ام کاملا به جز ۳ مورد مصرفش یکم بالاست توو شهر (حدود ۱۳ با کولر)...ایزوله نیست صدا و باد داخل میاد...سمت شاگرد هم اینه نداره(افتابگیر)..غیر ازینا عالیه از شتاب و قدرتش خیلی راضیم ..مصرف جادش با کولر ۷ هست...توو شتاب مزدا ۳ /ولستر/مگان۱۶۰۰/ال۹۰/پرشیا/تیوولی و... رو میگیره ..سر بالایی رو عالی میره
بگزریم میخوام ماشینو عوض کنم به نظرتون صبر کنم برای تیگو۷ توربو یا اینکه تیگو۵ اکسلنت اسپورت بگیرم؟؟

و اینکه فرق تیگو۵ اکسلنت با تیگو۵ اکسلنت اسپورت چیه ؟؟هرچی توو اینترنت میگردم چیزی نیست راجبش

بعد من گزینه ی نیسان جوک رو دارم اما اسکای پکش قدرت موتوره پایینی داره و مدل توربوش هم پولم نمیرسه ۱۵۷ ملیونه و ۱۰۰ ملیون پیش میخواد برای اقساطی!!!!

اگر با ۷۰ تومن پیش مدل معمولیشو بگیرم ۱۰ ملیون هم باید بدم خودم توربو بزارم رووش مثلا ۴۰۰ سی سی یا ۶۰۰ سی سی تورنادو و ممکنه از گارانتی خارج بشه

تیگو ۵ داخل کاپوتش جا داره برای اضافه کردنه توربو؟؟ ایا از گارانتی خارج میشه باتوربو اضافه کردن؟؟؟

ممنون میشم منو راهنمایی کنید

شبو روزتون زیبا
1396/6/4
داداش تيگو ٥ سه نمونه داره. لاكچري اكسلنت و اكسلنت اسپورت
اكسلنت يه سري امكانات بيشتر از لاكچري داره مثله esp و ... و ركاب دم درش داره
كه لاكچري اين امكاناتو نداره
اكسلنت اسپورت قيافه ي اكسلنت با امكانات لاكچري
1396/3/15
دوستان پراید سوار لطفا راجب ماشینای صد میلیونی تیگو5 که ارزوی سوار شدنشو دارن نظر ای خنده دار ندن....چری تیگو 5 سلطان اورکراسای ایران فول ابشن پرقدرت و پرشتاب....حیف که پولشو ندارین تا سوارشین وگرنه هیچ چیز دگه ای سوار نمیشدین...برید راجب پرایدو تیباوپیکانو خلاصه راجب ماشینایی که سوار شدین حداقل بعنوان مسافر نظر بدین.
1396/4/16
اقا شهرام بعد از سمند سواری معلومه این اسباب بازی 100 تومانی برات خداس
1396/7/4
بنده خدا من خودم سراتو دارم ولی بهت توصیه میکنم به ملت توهین نکنی چون کافیه ماشین چینی رو نیم ساعت بعد اینکه ازنمایندگی تحویل گرفتی ببری بازار قیمت کنی تابفهمی که سوارخرمیشدی ضرر مالیت کمتر بود!
1396/7/15
آقاشهرام مایه دارچینی سوار،
میشه بفرمایید موتور2000چجوری سلطان جاده شده؟؟
ما که هرچی توی سربالایی های جاده هراز دیدیم،شبیه لاک پشت میرفتن...البته نسبت به پرایدت سلطانه😂😂😂
1396/7/20
پدر سوخته از شعورت هست که این طور حرف مفت میزنی
1396/3/16
دو دسته از انسانها سعی دارند دیگران را متقاعد کنند با اینکه خودشون ته دلشون میدونن اشتباه کردن ولی چون اشتباه کردن با متقاعد کردن دیگران احساس ارامش میکنن برای لحظاتی..اول افرادی که تو سن خیلی پایین ازدواج کردن..دوم افرادی که ماشین چینی خریدن........
1396/6/13
زمانی که چینیا داشتن سرمایه گذاری می کردن و از فسفرای مغزشون کار میکشیدن ... خودرو سازای ما داشتن گل لقد میکردن ... هر کی به اندازه فهمش حالا داره برداشت میکنه ..
1396/3/22
بنظر من این ماشین با توجه به قیمتش میتونه یه گزینه خیلی خوب باشه و فقط یه کم طراحیش بهتر بشه چون الان یه جورایی دراز و بد قواره هست ، محصول عالی ای خواهد شد
1396/3/30
سلام من بین تیگو 5 جدید و هایما s7 توربو موندم لطفا کسانی که تجربه دارند کمکی کنند با تشکر
1396/4/1
قطعا هایما بهتر چون ۱۰۰ میلیون می دی ماشینی سوار میشی که فقط اوست داره ولی هایما هم توربو هست آبشن های بیشتر تیگو به پولش نمی ارزه واقعا هایما معمولی از تیگو بهتره هایما تازه با کیفیت تره
1396/4/5
با سلام
ما دیروز چری تیگو5 گرفتیم همزمان چون توی نمایندگی هیوندای هستم میتونم بگم که کیفیت داخلیش با هیوندای تفاوتی نداره اینو میشه از بوی کابین متوجه شد
کیفیت بعضی ادواتش پایین مثل قاب دور کیلومتر ولی در کل اتاق نرم وبی صدایی داره گیربکس در حالت اقتصادی همش تمایل داره دنده رو سبک کنه ومصرف پایین باش گیربکسش 7دنده هست وسطح وسیعی از حالت های مختلف ماشین رو پوشش میده توی سربالایی باید روی L قرار بدید دنده رو وحالت اسپرت رو انتخاب کنید
نمایشگر 8اینچی خوبی داره تاچش قوی هست ویه سیستم جالب داره که میشه کلا تصویر گوشی رو انتقال داد روی صفحه نمایش
کولر بسیار خوبی داره
اپشن هایی مثل اینه تاشو برقی گرم کن شیشه جلو وعقب واینه ها صندلی برقی گرم کن صندلی دوربین دنده عقب با خطوط داینامیک داره سیستم کمکی در سربالایی وکنترل پایداری کنترل کشش رو داره کلا از نظر امکانات برای این سطح قیمتی چیزی کم نداره وبرای سفر ورانندگی خانوادگی گزینه بسیار مناسب ومطمئنی هست
1396/4/6
سلام بین این و جگ اس ۵ اتومات موندم لطفا راهنمایی کنید
1396/5/4
داداش جک اس ۵ اتومات اصلا شک نکن
1396/4/9
اين ماشين براي شهر بد نيست ولي براي جاده بسيار معمولي يا ضعيف
گيربكس اتومات بسيار ضعيف و پر صداي دارد مثل موتور گازي براوو هاي قديمي زور ميزن تا دنده جابجا كنه گير بكس بسيار بخود اما بقيه موارد در حد قبول ميباشد درضمن جالب اين ماشين جاي سي دي خور نداره يا با بولوتوس بايد كار كنيد يا فلش من در جاده چالوس با اين ماشين وانندگي كردم در حد خودش بدون در نظر گرفتن گيربكس ضعيفس خوب بود
1396/4/11
سلام
من ۵ ماهه این ماشینو خریدم
اولش بین s5و تیگو شک داشتم.تااینکه دوستم منو به گروهی دعوت کرد که همه تیگو داشتند.
همه امکاناتو داره
راحته.نرمه.قدرتش بالاست.شتابش معمولیه.نمیشه با یه سواری از لحاظ شتاب مقایسش کنی.چون وزنش زیاده.توربوشارژنیست و این تو یه ماشین چینی حسنه.چون ماشینای توربو شارژ استهلاک بالای انجین و یا موتور رو به همراه دارند.کیفیت رنک و متریال ساختش خیلی عالیه.
کسایی که از این ماشین بد میگن یا ندارن یا اصلا ندیدن.
جزو اولین نفراتی هستم که موبایل میرور یا موبایل مپینگ ماشینرو راه انداختم.
1396/6/18
سلام به همه دوستان گلم.بچه ها تاحالا توجه کردید که هرکی هر چیزی که داره ازش تعریف میکنه.حتی اونی که پراید داره.بچها من جفت ماشین هارو سوار شدم جکs 5 و تیگو پنج خداییش جفتش خوبه و لی فقط به یه چیز توجه داشته باشید که با توجه به کیفیت بنزین هایه کشورمون من تیگو پنج رو انتخاب کردم که بعد ها به مشکل نخورم.جفتشون دنده سه به بعد یکی هستن.عزیزانی که هر ماشینی دارن مبارکشون باشه ولی الکی توهین نکنن وقتی اطلاعات ندارن
1396/9/3
میشه ازتون خواهش کنم آدرس گروهو بدید
1396/4/13
سلام
دوستاني كه تيگو دارن ازرفتن به نمايندگي 367 وانيك زهرابي خودداري كنن.هيچ كاري روي ماشين انجام نميدن فقط پول اضافه ازشما ميگيرن.
1396/8/17
دوست عزیز، من از نمایندگی ۳۶۷ آقای زهرابی تیگو ۵ جدید گرفتم و تمامی سرویس ها رو انجام دادم بدون هیچ هزینه ی اضافه ای. تا امروز هم که ۳۰ هزار تا روندم ماشین هیچ مشکلی نداشته. موفق باشید
1396/5/14
با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت تمام دوستاي عزيزي كه اينجا حضور دارند
واقعاً من در اينجا قصد جسارت به هيچ كدام از دوستان عزيز رو ندارم ولي قابل توجه هست كه عرض كنم من به خاطر شرايط كاري كه دارم هميشه تو جادهاي ايران در حال تردد هستم و اميدوارم چيزهايي كه من شاهدش بودم و هستم هيچ وقت شما شاهدش نباشيد ..نيست كساني در ايران كه تا امروز سوار خودروهاي ايراني نشده باشيم ..پس بنابر اين همه ما از ضعف صنعت خودروسازيمون كاملاً مطلع هستيم ... درست كه نظر من شايد در اينجا براي كسي مهم نباشه ولي امان دارم كه جان شما و عزيزانتون بيشتر از هر چيزي براي شما مهم هست و دوست نداريد شاهد زنده زنده سوخته شدن افرادي يا اقوامي يا خويشاوندي خدا ناكرده در جاده باشيد .. واقعاً مااستحقاق بيشتر از اين رو داريم كه بهترينها در اختيار ما قرار بگيره ولي هميشه بين بد و بدتر بد رو انتخاب كرديم تا اسيب كمتر ببينيم واسه همين هست كه من هيچ وقت خودرو داخلي رو انتخاب نميكنم ..دوسته عزيزي كه از ماشينهاي توسان .سانتافه.بنز . بي ام و ميگه اميدوارم خدا بيشتر بهش بده مازراتي و پرش هم سوار بشه ولي بايد در نظر داشته باشه كه ٧٠٪‏ از مردم ايران قشر متوسط جامعه هست و تنها با شرايط خواص توانايي خريد يك خودرو بهتر از خودرو ساخت كشورمان رو ميتونه داشته باشه ..پس خواهشمندم مردم رو به بهتر انتخاب كردن دعوت كنيد و اطلاعات صحيح رو تهت اختيار مردم بذاريد تا كمكي بهشه براي خيلي از كساني كه به تجربه شما نيازمند هستند ..من استحقاق بهترينها رو دارم چون ايرانيم ولي ماشينهاي چيني اگر ١٠٠ مليون قيمتش هست و من تمام مبلغ اين ماشين رو ضرر كنم باز مي خرم ولي ماشين ساخت ايران خودرو و سايپا رو نميخرم ..جونم بيشتر از ١٠٠ مليون ارزش داره كه به قيمت خودروهاي ايراني بخوام به اتيش بكشمش.. چون من شاهد زنده زنده سوخته شدن خيلي از هم وطنام بودم تو اين جادها توسط خودرو هاي ايراني
1396/5/20
سلام دوستان
والله بالله هرچی میگم بدون قصد و غرض و اعترافی صریح میکنم .... اولا غلط کردم 100 میلیون تومان پول بی زبون رو با افت شدید قیمت به این ماشین دادم .ثانیا سر بیست هزار تا ماشینم که تیگو 5 بود تسمه تایم پاره کرد.خواهشا پولتون رو دور نریزید .نمایندگی مدیران هم بسیار فرصت طلب و گران فروش و در نهایت بی رحم هستند ... تو رو خدا پول مفت ندید خواهش میکنم.اونایی که دارن تعریف میکنن چون خودشون تو این تله خرید افتادن نمیتونن بگن و اعتراف کنن که اشتباه کردن ...
1396/5/22
با عرض سلام و خداقوت خدمت تمام دوستان عزیز
خواهشمندم یکی از دوستان صادقانه بیان نمایند خودرو تیگو 5 از لحاظ شتاب اولیه و امکانات چگونه هست یکی از دوستان محبت کنید صادقانه جواب بنده حقیر را بدهید تشکر
1396/5/29
تیگو ۵ که اصلا تسمه تایم نداره !!!!! زنجیر تایم داره که مثل تسمه نیازی به تعویض نداره!!!
1396/6/18
سلام دوستان هر ماشینی که درست استفاده بشه خوب میمونه ولی بین جک اس و تیگو فقط یه فرق هست اونم توربو شارج جک هست.و من خودم بخاطر کیفیمت بنزین تیگو پنج جددید رو برداشتم جفتشون دقیقا مثله هم هستن ولی ظاهری هر کسی یکدومشون رو انتخاب میکنه.البته اینم بگم که شرکت چری هنوز به روز کار میکنه ولی کارخانه جک دیگه تو چین اصلا فعالیت نداره.
1396/6/19
سلام به بچهایه گل.بچها یه چیزی میگم خدایی خودتون قضاوت کنید امروز با یدونه از بچها بین تیگو7وجکs5اتومات مسابقه. شتاب همون درگ گذاشتیم خدایی با فاصله زیاد از جک زد جلو با اینکه موتور تیگو7. 1500توربو هست و جک2000توربو البته یکم کمتره.حالا فکرشو بکن تیگو پنج اگر توربو داشت چی میشد با اینکه تنفس طبیعی هست چند ثانیه عقب تره که اونم چون به بنزین حساس نیست به نظرم عالیه. خدا شاهده اکثر اونایی که جک گرفتن تو تعمیر گاهشا ولی تو نمایندگی تیگو فقط سرویس ماهانه.....به امید اینکه همه فرق هارو بفهمن
1396/6/22
والا من تیگو ۷ به عنوان مسافر چند بار سوار شدم پاشنه آشیلش شتابش ، بنده خدا صاحبش می گفت حدود ۱۴ سانیس شتابس دست من .ولی سواری نرم داره تو دس انداز های شهری. بیشتر یه ماشین شهری تا جاده ای
قیمتش زیر ۹۰ بود ارزش خرید داشت من حتما انتخابش می کردم ولی با این قیمت !!!!
1396/7/6
با سلام....
من سه روز پیش این خودرو یعنی تیگو پنج لاکچری اسپرت از نمایندگی خسروانی تهرانپارس تحویل گرفتم..اولش کمی دلهره داشتم.از دم نمایندگی تا بندرعباس 1394کیلومتر رانندگی کردم با حداکثر سرعت و کولر ...ماشالله موتور اخ نگفت...فقط 1000کیلومتر اول باید تا صد تا باهاش برونی...امروز سانروفش قاط زده بود. بردم نمایندگی تا نشونش دادم درست شد..خخخخخ گفتن شاید لاستیک هاش افتاب خورده..
در کل ماشین نرم و حرف نداره...هیچ صدای اضافی داخل کابین نیست....واقعا تو این رنج قیمت شیک و عالی هستش..
خصوصا رکاب هاش و چراغاش
موتورش قدرتمند و تو سربالایی عالی....باید بزاریش رو حالت اسپورت.برونی....
براش یه کفپوش سانا سه بعدی هم بگیری ..دیگه حرف نداره
150هزار کیلومتر گارانتی داره.....
انشالله که موتورش همین جوری کار کنه....
یا حق دوستان.....
1396/7/9
من نمیخوام بگم تیگو 5 ماشین بدیه ولی به نظر من کسی که بودجش برای خرید خودرو 120 تومنه رنو کپچر بخره بهتره چون یه ماشین فرانسویه و حداکثر سرعتش 210 کیلومتر بر ساعته و هم یه ماشین شهری و یه ماشین مسافرتی خوب هست
1396/7/21
ارتفاعش با عرضش نمیخونه هندلینگ جالبی نداره
1396/8/9
با سلام
ضمن تشکر از دست اندر کاران سایت خودرو بانک که بدون هیچگونه هدف و نیت خاصی اقدام به ارزیابی خودروها مینمایند .پیشنهاد داشتم که مطالبتان را لطفا هر از مدتی به روز نمایید من باب مثال خودرو تیگو 5 مدتی است که مدل 1396 اکسلنت ان امده ولی روی سایت هنوز مدل 1395 میباشد لطفا بررسی فرمایید/
با تشکر از سایت خوبتان
1396/8/14
سلام دوستان من تازه تيگو5 گرفتم ميخواستم بدونم تيگو اپليكيشن رهياب داره اگه داره چجوري نصب ميشه باتشكر
1396/8/18
سلام بچه ها من کولر ماشینم خنک نمی کنه نمیدونم از تنظیمات هست یا ن راهنمایی کنید
1396/8/21
آقا اشتباه نکنین سیستم استارت بدون دکمه
صفحه نمایش 7.5 اینچ هست در ندل فیس لیفت 8 اینچ هست مصرف سوخت ترکیبی 7.9 لیتر هست
رینگ 18 اینچی هستش رانندگی اکو اسپرت رو هم داره
1396/11/4
رینگ 17 هست برادر
1396/8/21
راستی یادم رفت بگم
سیستم کنترل در سربالایی و سر پایینی رو هم داره
1396/8/23
سلام
دوستان من کل پیامارو خوندم ولی نتونستم نتیجه گیری کنم که تیگو ۵ بخرم یا نه
ولی احساس میکنم افت قیمت دست دومش خیلی زیاده
ممنون میشم در این مورد راهنمایی کنید
1396/8/28
سلام نمایندگی تیگو خدمات پس از فروشش چطوریه امیدی هست اگه ماشین کاری شد قطعات خودرو باشه و یا برای یه قطعه یک ماه تو نمایندگی نخوابه دوستان راهنمایی کنید کسانی که تیگو دارن چون میخوام بخرم
1396/12/14
نه
1396/9/4
سلام
دوستان من مدتیست خودرو تیگو ۵ اکسلنت جدید را گرفتم واقعا عالی هست...متاسفانه هر کاری میکنم نمیتونم موبایل مپینگ آن را راه اندازی کنم و از gps ان استفاده کنن لطفا اگر کسی وارد هست راهنمایی کنه..در ضمن نور داخل خودرو بخصوص برای سرنشینهای عقب ندارد و کمی ناراحت کننده هست.
1396/9/7
سلام دوستان
من خودرو تیگو 5 اکسلنت خریدم هر کاری میکنم نمیتونم موبایلم رو به سیستم مانیتور خودرو بشناسونم جهت راه اندازی مسیر یاب چکار باید بکنم؟
ایا قابلیت نصب گیرنده دیجیتال را دارد؟
ممنون از راهنمایی شما دوستان
1397/2/10
فکر میکنم با نصب اپلیکیشن cloudrive مشکل شما حل بشه
1396/9/8
سلام
من تیگو 5 اکسلنت گرفتم میخواهم موبایلم رو با مانیتور مچ کنم و از نویگیشن ان استفاده کنم نمیشود لطافا دوستان راهنمایی بفرمایید/ ممنون
1396/9/9
با سلام و احترام خدمت دوستان تیگو سوار
من هم یکیش را دارم تا حالا خدا را شکر راضی بودم شتابش یک جزیی کمه اما انتظار هم بیش از نبود
در رابطه با سیستم کلود درایو نصب شده هم باید خدمتتان عرض کنم که با بعضی مدل های موبایل سامسونگ از جمله نوت و اج کار نمی کنه و دفتر تهران گفت پیگیر هستن که نسخه بروز رسان از چین بیاد با مدل های دیگه من ست کردم مشکلی نداره و شما می تونید جی پی اس موبایل را منتقل کنید به مانیتور خودرو ارزوی رانندگی سلامت و خوبی را با تیگو و هر خودرو دیگری که دارید را براتون دارم خدا پشت و پناه رانندگیتون
1396/9/9
سلام
متاسفانه سایت به این خوبی راه اندازی کردید ولی مطالب به روز نیست من باب مثال خودرو تیگو 5 مدل 96 اکسلنت ان با کلی تعغییرات داخل بازار امده ولی مطالب شما هنوز قدیمی هست و عکس و مشخصات خودرو به روز نیست لطفا بررسی و اصلاح فرمائید/
با تشکراز شما عزیزان
1396/9/10
سلام....لطفا مطالب را به روز کنید حیف سایت به این خوبی که ضعیف عمل میکند . تیگو 5 مدل 96 اکسلنت را معرفی فرمایید
1396/10/6
تو اين رنج قيمتي ماشين هاي زياد خوبي داريم مثل جك اس سانگ يانگ تيوولي و رنو كپچر
همشون خوبن ولي فقط جك به پاي تيگو ميرسه چون رنو كپچر فقط پشتش بزرگه و فضاي داخل كابين بزرگ نيس و سانگ يانگ تيوولي هم كيفيت قطعه هاش زياد مناسب نيس
فقط جك ميمونه و تيگو كه انتخاب بين اينا سليقه اي
من خودم تيگو رو ترجيح ميدم
1396/10/23
اشتباه میکنی قطعه شون‌گیر نمیاد وقطعه هاشون گرون هست کاپوت ۱۵۰۰هستش ومن باتیگو ۵اکسلنت تصادف کردم ایربکش باز نمیشه حیف نیست پول بدی جای این ماشینها
1396/12/21
سلام من هم نیکو۵اکسلنت داشتم فقط۴هزار کار کرده بود به بدبختی ۹۵ دادم رفت ، واقعا حیفه پول که بدی ماشین چینی بخری بخداحیفه، من روم به اونهایی که میخان بخرن. نخرین بعد دعاشو به حق من کنید...
1396/10/23
باسلام خدمت همه دوستان اصلا محصولات چینی نخرید که قطعشون نیست بنده یه تیگو اکسلنت دارم باهاش تصادف کردم که ایربک هاش باز نشدوقطعه هاش نیست وشرکت چری هم مسخره میکنه وبخدا اگه جواب نگیرم ازشون که چرا ایربک هاش باز نشده ۲۰:۳۰رو میارم هم فیلمش دارم وهم عکسهاش موجوده و توی گزارش پلیس هم تائید کرده که ایربکهاش باز نشده وشک‌نکن توی دادگاه شکایتشون میکنم اگه تا چند روز آینده جواب قانع کننده وخسارت بنده رو ندند وراهنمایی ورانندگی هم‌دنبال بهانه هستش که شمارهش نکنه این بهترین مدرک هستش که دیگه به هیج عنوان شمارهش نکنه نخرید واقعا مضر هستند چیزی که قطعش گیر نیاد به چه درد میخوره یه کاپوت رنگ فابریک نیست ازشون وکاپوت خامش یک میلیون وپانصد هزار تومان .بوقش هفتاد هزار تومان سپر خامش ۵۷۰هزار تومان چراغش ۵۸۰هزار تومان واقعا ارزش خریدن نداره سوزکی وسایلش از این‌کمتره یاعلی مدد
1397/3/26
اولا قاعدتت خودروتون باید بیمه بدنه داشته باشه.ثانیا عمل نکردن ایربگ بعصی مواقع عادیه و اگر انشاالله آسیبی ندیده باشید به نفعتونه.ثالثا گرون بودن قطعات این خودروها در ایران عادیه به غیر از پژو پراید همه گرونند حتی ال ۹۰
1396/10/23
چرا نظرمو ثبت نمیکنید چون به ضررتون هست شک‌نکن‌ید بنده خودم وکیلم با قانون این براتون حل میکنم ومشکل براتون درست میکنم جناب آقای مدیر مدیران خودرو بررسی کن وبه اجمیل بنده پیامک بزن تا مشکل براتون درست نکردم توی تصادف ایربکش باز نشد
1397/1/1
سلام داداش مطمئن هستی که ایربگ ها رو قفل نکردی که باز نشه
چون منم با این ماشین تصادف کردم زودتر از اون چیزی که فکرشو میکردم هر 4 ایربگش عمل کرد
اول مطوئن شو بعد برو برای شکایت
1396/10/23
با سلام خدمت دوستان عزیز تیگو ۵ نخرید بنده یه تیگو ۵اکسلنت ۹۶دارم باهاش تصادف کردم اولا ایربکهاش باز نشد کروکی پلیس رو هم‌گرفتم‌که تائید کرده باز نشده فیلم وعکسهاش هم‌موجوده دوما قطعاتش گیر نمیاد حتی یه کاپوت رنگ‌کوره ای نیست ازش سوما قیمت قطعاتش گرونه کاپوت خامش ۱۵۰۰وبوق ۷۵وسپر ۵۵۰وچراغ ۵۸۰وال ای دی ۲۱۵ وجلو پنجره ۳۶۰وخیلی چیزها که الکی وبی خودی گرونه بخدا اگه بررسی نکنه مدیران‌خودرو وجواب قانع کننده ای بهم‌نده خدا شاهده اول ۲۰:۳۰رو میارم دوم شکایت میکنم از طریق قانون قوه قضائیه وبازرسی وکیفیت وکنترل واستاندار پیگیری میکنم وخودم وکیلم وبراشون دردسری درست میکنم که دیگه شماره نشه وبه راهنمایی ورانندگی هم شکایت میکنم چون دنبال بهانه هست والانم حتی اعلام کرده شمارهش نمیکنم واگه خسارت بنده رو ندند وبررسی نکنند بخد مشکل بسیار بزرگی براشون درست میکنم وفیلم وعکساشو توی اینترنت وفضای مجازی پخش میکنم تا آبروشون بره واز جناب آقای مدیر مدیران خودرو تقاضامندم بررسی کنه شکایت کردم به بازرسی خود مدیران خودرو جالب اینجاست اینا کنترل نهایی میشند
1396/11/4
عزیزدل اولا قاعدتا قسطی خریدی و بیمه بدنه داری پس دغدغه قیمت رو نباید داشته باشی ثانیا قرار نیست که تو هر تصادفی ایربگ ها عمل کنه ضمنا وقتی ماشین گرون می خری باید قطعاتش هم گرون باشه من بابت تصادفتون متاسفم اما قطعات رو از تعمیرگاه مرکزی میشه تامین کرد
1396/10/29
سلام من بعد تحقیقات زیاد تیگو 5اکسلنت خریدم راضیم مشکلاتی هم که از قبیل شتاب و غیره داشته در مدل جدید کاملا بر طرف شده
1396/12/13
سلام. دوست عزیز من دوهفته ای است که تیگو 5 نیو اکسلنت خریده ام. به نظر حقیر، شتاب خودرو قدری کم است هنوز و جای ارتقا دارد.
1396/11/12
سلام ببخشین ما یه تیگو فایو اکسلنت ۹۶ گرفتیم میشه راهنمایی کنید که جی پی اس داره یا نه اگه داره از کجا روشن میشه. ممنون
1396/11/15
با سلام خدمت دوستان تیگو واقعا خودروی زیبا و جذابی هس من میخوام یکیشو بخرم اما پولشو ندارم بالاجبار فعلا با همین پرایدم ک معروفه به ارابه ی مرگ ، سر میکنم مرسی از حوصلتون
1397/2/9
سلام
علیرضا جان از من به شما نصیحت الکی 120 میلیون تومان نده پولتو تو جوب ننداز
اگه تیگو 5 بخری به ضررت تموم میشه حسادت نمیکنم راست میگم چون که چند وقت پیش دیدم که تولید 25 خودرو به علت غیر استاندارد بودن متوقف شده بود تو این 25 خودرو یکیش تیگو 5 بود اگه ماشین خوبی بود تولیدشو متوقف نمیکردن امیدوارم حرف بنده رو قبول کنی صلاح خودته
بهت پیشنهاد میکنم با 55 میلیون یک ساندرو استیپ یا دانگ فنگ اچ سی کراس بخری
1397/2/17
اون بازی سازمان استاندارد بود برای کمک به مافیای خودرو های داخلی که تیگو۵ قدیمی و هیوندا ای ۱۰ رو اعلام کردن.
در صورتی که تیگو۵ قدیمی از دی ماه ۹۵ تولیدش متوقف شده و تیگو۵ نیوفیس جایگزین شده و تولید میشه و استاندارد ها روی این جدیده اعمال شده..
اصلا استپ وی با اون ریخت زشتش و موتور ضعیف قابل مقایسه با تیگو۵ نیست از هیچ نطری
1396/11/29
از ماشين تيگو راضي هستم
1396/12/12
یعنی مصرف سوخت اگر چهار صد کیلو توی جاده اگر رود چراغ بنزین روشن میشود
1396/12/14
معایبش به مزایاش میچربه.مصرف بالا .شتاب تعطیله.موتور و گیربکس ناهماهنگ.قطعات کمیاب.بازار دسته دوم بد.و این ماشین چینی ها ممکن همونطور که از زمین سبز میشن به همان سرعت از بازار محو و با یک مدل جدیدتر جایگزین بشن .
1397/2/16
چرا وقتی سوار نشدی نظر دروغ میگی.
تیگو 5 در رنج قیمتی خودش بی رقیب هست
1397/2/23
سلام دوستان یک ماه پیش راجع به شاسی های موجود تو رنج قیمت صد میلیون خیلی بررسی کردم و نهایتا یه تیگو 5نیو فیس اکسلنت خریدم قبلا هم سمند داشتم، به نظر من بسیار ماشین خوبیه نسبت به قیمتش تو بعضی موارد از خودروهای دویست میلیونی هم سر تره، شتاب خوبی داره مصرف سوخت معقولی هم داره ، حتی به نظرم چند ماه دیگه جهش قیمت قابل ملاحظه ای هم خواهد داشت چون مردم خیلی استقبال کردن، خدمات از فروشش هم تو هر شهری بیشتر از رقباشه، اصلا با جک قابل مقایسه نیست جک کروز نداره باید بنزین سوپر بزنی وتنفس مصنوعی داره و خیلی حساسه وبه مراقبت زیاد نیاز داره ولی تیگو اینجوری نیست، بخرید دعام کنید.
1397/1/7
تابحال شده فکرکنید چرا قطعات ماشینای چینی تو بازار و در حالت عادی پیدا نمیشه؟!!!
1397/2/17
چون ۵ سال گارانتی دارن دیگه نیاز نیست کسی بره از بیرون بگیره
1397/2/14
سلام من تیگو 5 مدل 95 خریدم ولی مصرف سوختش خیلی بالاست برای شمام اینجوری هستش
1397/2/16
اقای لطیفی به نسبت حجم موتور 2000 سی سی و وزن بدنه مصرف سوخت خوبی داره.
شما نباید با مثلا مصرف سوخت 206 مقایسه کنید این ماشین رو چون حجم موتور 2000 داره خب طبیعی هست که صدی 10 تا 12 در شهر میسوزه.
ولی در کل از جک اس 5 و هایما مصرف کم تری داره
1397/2/16
من خودم با هایما رانندگی کردم از هر نظر تیگو 5 بهتر از هایما هست.
جنس متریال تیگو 5 خیلی بهتره.نفوذ صدا به کابین در تیگو کم تر هست . فضای سرنشینان در تیگو 5 بهتر است خصوصا برای سرنشینان عقب ولی در عوض صندوق هایما از تیگو بزرگ تر هست.
فقط در بحث شتاب چون هایما توربو هست تیگو ضعیف تر هست ولی مصرف سوخت تیگو 5 خیلی کم تر هست و دردسر های توربو رو هم نداره.
در بحث خدمات پس از فروش هم مدیران خودرو از ایران خودرو بهتره. درسته تعداد نمایندگی های ایران خودرو بیشتر هست ولی در عمل فقط در هر استان نمایندگی مرکزی پذیرش هایما رو انجام میده.اونم فقط در مراکز استان ها
1397/5/5
با سلام - سایت شما در خصوص قیمت جدید این خودرو مدتی است بروز رسانی نشده است ؟ آیا قیمت خودرو از 130 هم بالاتر میرود یا نزول میکند . قصد خرید دارم توضیح میفرمایید .
1397/5/12
من دو سه ماهه که پیگیرم برای خرید بین تیگو ۵ و جک اس ۵ مونده بودم و اینقدر رفته بودم نمایندگی های هردو ماشین که تابلو شده بودم،جک رو از نزدیک که ببینی به پوشش رنگ ضعیف ماشین و سپرها،متریال به کار رفته روی داشبورد و درهای ماشین کاملا" پی میبری،از طرفی با یکی از دوستان که داشت صحبت کردم از مصرف سوخت بالا و همچنین نگهداری موتورهای توربو صحبت میکرد که احتیاج به مصرف سوخت با اکتان بالا دارند و ما متاسفانه تو کشور بنزین سوپر یا نیست یا اگر باشه بی کیفیته،شهر ما که اینجوره،ولی حداقل مدل تیگو ۵ اکسلنت نیو که فروردین امسال معرفی شده اصلا" اینجوری نیست،کیفیت اتاق،کیفیت پوشش رنگ، کیفیت مصرف سوخت و در آخر قیمت حال حاضر که نمایندگی مدیران ۱۲۸ میلیون میگیره تحویل ۴۵ روزه میده و نمایندگی کرمان موتور اصلا" ثبت نام جک نداره یعنی داره سال ۹۸ تو دی و اسفند تحویل میده قیمت هم قطعی نیست،یعنی میخوام بگم این دوتا ماشین دیگه تو رنج قیمت هم نیستن و اختلاف افتاده بینشون حدود ۳۰ ۴۰ میلیون تومان پس بی شک نسبت به این قیمت چری تیگو ۵ بهتره و ارزش خرید بهتری داره،من که خودم نهم مرداد ثبت نام کردم و مبلغ رو کامل دادم و منتظر میمونم
و اینم بگم کلی تحقیق و مطالعه و حساسیت به خرج دادم از فروردین تا حالا چه بسا اگر اون موقع میخریدم با ۱۱۵ میلیون تومان میتونستم هم جک بگیرم هم تیگو پنج ولی الان با ۱۲۸ میلیون میتونم تیگو بگیرم و با ۱۶۰ میلیون میتونم بازار آزاد جک بگیرم نمایندگی جک هم که ثبت نام نداره
با تشکر از سایت
1397/5/20
سلام
ما نزدیک به ۱ سال تحقیق کردیم ، پرس و جو ، بازیدهای از نمایندگی های مختلف مدیران خودرو ، رامک خودرو ، ایران خودرو ، نگین خودرو ، کرمان موتور ، سایپا ، بهمن (+ مراجعه زیاد به نمایندگی های کرمان موتور و مدیران خودرو )، جست و جو زیاد درسایت های مختلف خودرویی و خواندن انواع نظرات مثبت و منفی، دنبال آگهی های خودروهای کره ای و ... کارکرده رو در طی این ۱ سال انجام دادیم ، ما حساسیت بالایی داشتیم و حرفایی که در مورد ماشین چینی زده می شد، ما رو از خرید خودروی چینی عقب میکشید ، تا این که اردیبهشت ماه یک تیگو۵ اکسلنت مدل ۹۷ خریدیم

این ماشین ایمنی خوبی داره ، تونسته توی تست تصادفات اسپانیا موفق باشه و از چین نیز ۵ ستاره ایمنی دریافت کرده ، سیستم های پایداریش ساخت بوش آلمان است ، موتورش ۲.۰ لیتری(dvvt) تنفس طبیعی ( که از مزیت های بزرگ این خودرو است )می باشدکه برای انتقال قدرت نیز از یک گیربکس cvt با قابلیت شبیه سازی ۷ دنده در حالت دنده دستی استفاده شده ، برخی قطعاتش از شرکت های zf،bosch،valeo،autolive،lotus،sachsو .... تامین شده ، کیفیت بالاتر و مصرف پایین تری نسبت به جک و هایما داره ،طراحی زیبا و چشم نوازی دارد ، ۵ سال یا ۱۵۰۰۰۰کیلو متر گارانتی دارد ، در بحث آپشن نیز کاملا رقابتی می باشد .

البته معایبی نیز دارد:
شتاب و قدرتش از رقبا ضعیف تره
از نمای عقب باریک هستش
صدای موتور ( در هنگام دور گرفتن -در حالت اتوماتیک اسپورت-) بالاست.
1397/6/11
سلام دوستان.من یه ماه پیش ثبت نام کردم.ولی همش تو فکرم ک نکنه تو انتخابم اشتباه کردم.میگم شاید هایما s7 بهتر بود.شما نظرتون چیه؟؟؟؟و اینکه اگه هایما بهتره چرا از تیگو حدود 20 تومن ارزونه.مبلغ کارخونشو عرض میکنم
1397/9/18
دوست عزیز منم بین این دو ماشین مردد بودم تا اینکه تیگو 5 فول آپشن نیو فیس خریدم.هنوز هم گاهی دچار تردید میشم ولی خیلی اوقات که هایما رو تو خیابون می بینم میگم خدارو شکر هایما نگرفتم آخه از نمای بغل خیلی ساده و بی روحه.انگار یک ورق ساده و صاف رو رنگ کردی.هایما منو یاد پاترول نیروی انتظامی میندازه.فقط از نمای جلو هایما قشنگه وگرنه دیگه برتری خاصی نسبت به تیگو نداره.گارانتی هایما سه ساله است ولی گارانتی تیگو 6 ساله.از لحاظ آپشن هم تیگو برتر و بالاتره.
1397/6/17
سلام با تشکر از سایت خوبتون . لطفا فیلم تست خودروی چری تیگو ۵ رو بزارید
1397/6/28
من یه ماه پیش ثبت نام کردم با قیمت 128 ملیون .الان قیمتش شده 198 ملیون.الان میگن باید 70 تومن دیگه بریزی،گرون شده.فردا میرم انصراف بدم.این ماشین بیشتر از 120 تا ارزش نداره.با اون موتوره گرازش.
1397/8/4
به نظر م به جای اینکه ادم نود و خورده ای میلیون بدیم چری تیگو 5چند میلیون بزاریم روش با 104میلیون ی هایماs7توربو بخریم هم به صرفه تر هست هم خوشگل تره
1397/8/7
من داشتم فروختم تو سربالایی پیاده میشدیم دسته جمعی هول میدادیم آبروم رفته بود جلو دوستان فامیل صدا موتور هم بسیار زیاد بود داخل کابین
1397/12/22
قشنگ مشخصه این کامنت فیک هست و حتی یک بار هم سوار ماشین ندی
1398/5/22
خدا رو شاهد می گیرم تو از پراید بالاتر سوار نشدی آخه ماشین اتومات رو چجوری هل می دن من موندم ادمین چطور پیامایی که افراد از پشت کوه ها و جنگل ها میزارن رو پخش می کنه
1397/9/3
دوستان این قیمتی که برای این ماشین ثبت شده (207 میلیون) ، مربوط به تیگو 5 اسپورت اکسلنت هستش که امسال (1397) به بازار اومد و طراحیش دو سال جدیدتر از مدل تیگو 5 (1395) هستش ... البته هم مدل سال 95 و هم مدل سال 97 ، هر دو دارای دو نوع اکسلنت و لاکچری هستن که مدل اکسلنت اون فول آپشن هستش .
خلاصه اینکه مدل 97 اسپرت فول آپشن که 207 میلیون قیمت داره در بعضی امکانات تغییرات زیادی نسبت به مدل 95 که در بالا (تیگو 5 معرفی شده در سایت) دارید مشاهده میکنید داره که در ذیل به اونها اشاره میکنم .
1- داشبورد ماشین تغییرات زیادی کرده و ال سی دی وسط داشبود از 7 اینچ به 10 اینچ تغییر کرده و خیلی از کلید های وسط داشبورد حذف شدن و همچنین نویگیشن هم به اون اضافه شده که واقعا جای خالیش در مدل 95 احساس میشه (آخه ماشین بدون GPS مگه داریم ؟)
2- طراحی صفحه کیلومتر و رنگ اونها هم تغییر کرده و تا حدودی مدرن تر شده و کامپیوترش هم بزرگ تر شده .
3- هر دو صندلی جلو به گرم کن مجهز شدن .
4- داخل چراغ های جلو و عقب تغییراتی داشتن (البته فقط تغییرات جزئی) .
5- در جلوی ماشین هم مانند عقب اون ، سنسور های پارک کار گذاشته شده .
6- برای سرنشین های عقب هم دریچه ی کولر طراحی شده که جای خالیشون در مدل 95 احساس میشه .
به غیر از موارد بالا ، مدل 97 اسپرت اکسلنت و مدل 95 اکسلنت در هیچ مورد دیگری و یا در موارد فنی و قدرت موتور هیچ تفاوتی با هم ندارند .
این تفاوت ها رو ذکر کردم تا ملت بدونن که چرا مدل صفر کیلومتر این ماشین با مدل دو سال قبلش تفاوت قیمت بسیار زیادی دارن ... در حال حاضر مدل 97 اسپرت اکسلنت که طراحیش مربوط به سال 2016 هستش 205 میلیون قیمت داره و مدل 95 اکسلنت (کارکرده) که طراحیش مربوط به سال 2014 هستش حدود 150 میلیون .
امیدوارم سایت خودرو بانک این دو مدل رو از هم تفکیک کنه و یک صفحه جداگانه در سایت هم برای مدل 97 اسپرت درست کنه چون این دو تفاوت های زیادی با هم دارن .
1397/9/10
سلام
من ۲ماهه دارم دنبال ماشین میگردم داخل این سایتا.
۲۰۰پول دارم شما بگین چی بگیرم؟یکی میگه چینی بده یکی میگه خوبه.این ماشنین چطوره بنظرتون؟
1397/10/3
من که راضیم هیچ مشکلی تو یک سال گذشته نداشتم این که میگن تو سربالایی کم یاره هم من تا حالا مشکل نداشتم و اتفاقا خونه ما یه سربالایی خیلی تند داره که هر کسی نمیتونه بالا بره ولی من راحت میرم و مشکل هم ندارم
1397/10/9
من چند روز تیگو ۵ زیر پام بود یعنی خداوکیلی حیف پول پای این لگن بدی..خدا شاهده کمتر از دوساعت پا درد و کمر درد گرفتم،تعلیق خشک،صندلیا سفت عین سنگ،گیربکس تنبل،این شتاب ۱۳ ثانیه تو کفیه،کافیه تو سربالایی با سرنشین باشی اصلا به صد نمیرسی،نوتور نسبت به وزن ماشین خیلی ضعیف،ترمزا ضعیف..دادم رفت یه هایما اس ۷ خریدم درسته تو این بازار گرونه ولی سگش به تیگو۵ می ارزه
1399/10/11
حرف الکی نزن
ما داریم تیگو۵ فوق العادست
من هم نمیگم از سانتافه بهتره ولی توی چینی های این رنج قیمت حرف اولو میزنه
شرط میبندم تو تا حالا تیگو۵ از نزدیک ندیدی
چه برسه به اینکه سوار بشی
دوستانی که مشکل شتاب دارند
بزارند روی حالت sport جاده رو میکنه
تو سربالایی هم میتونید یا رو حالت L گیربکس بزارید یا حالت دستی
که خیلی شتاب بگیره تو سربالایی
خدمات پس از فروشش عالیه
اگه خواستید یه گارد جلو و عقب بندازید
خیلی اسپورت میشه قیافش و خوشگل میشه
اگه پولشو دارید
شک نکنید بهترین گزینست
1397/12/6
این ماشین فوق العاده هست تو این رنج قیمت، بسیار نرم- باکیفیت و هندلینگ خوبی داره من مدل 97 دارم تا حالا37000 کیلومتر باهاش رفتم هیچ مشکلی نداشته دیگه با گارانتی 5 ساله هم خیال همه را راحت کردن. پدر من سانتافه 2015 داره واقعا تو این رنج قیمت کیفیت سواری ماشین 500-600 میلیونی را داره. اول هم خودم تمایلی به سوار شدن ماشین چینی نداشتم ولی وقتی به واسطه یکی از دوستان این ماشینو تست کردم گرفتمتش و لذت سواری اش را میبرم دلال هم نیستم که بخوام زود بفروشم مصرف کننده هستم و در چندین سال ارزش پول حفظ میشه. الان که ماشینا اینقدر الکی گرون شدن (پراید بالای 50 میلیون) که فکر کنم اینو حداقل 10سال نگه دارم با خیال راحت.
جنس مکانیکی مگه میشه ایراد نداشته باشه حتی تویوتا و بنزش هم ایراد میارن این ماشین در رنج خودش بسیار کم ایراد و با کیفیت هست تمامی قطعات این ماشین اروپایی و امریکایی است و اگر برچسب چینی روش نبود در حد ماشین های کره ای و ژاپنی بود چیزی که هست شاید بعضی ها خوششون نیاد ولی بسیار با کیفیت تر از مثلا میتسوبیشی ASX هست با کیفیت رنگ افتضاح و بسیار بیکیفیت و و نازک که با ضعیف ترین فشار مثل کالباس جمع میشه یا کنده میشه (صد رحمت به کیفیت رنگ ایران خودرو) ، جنس کابین بیکیفیت و قدیمی و گیربکس تنبل و افتضاح، شیشه های نازک بیکیفیت که زود میشکنه و اصلا ایمن نیست!، مونتاژ بد در خیلی از جاها مثلا در صندوق عقب که مثل ماشین های ایرانی برای بعضی ها بزور بسته میشه و باید چندین مرنبه رگلاژ بشه (البته از نظر برابری باید با مدل دوچرخ محرک آن مقایسه کرد- ولی این ایرادات و خیلی موارد دیگر در این ماشین مشهوده و کسانی که دارن حتما تایید میکنن)، ولی بعضی های اطلاعات ندارن و فقط با کلمات زندگی میکنن که مثلا ژاپنیه! منم اینجوری بودم ولی حقیقت چه بعضی ها دوست داشته باشن چه نه ولی چیز دیگست. حقیقت اینه که سیاست ژاپن هم حتی عوض شده قبلا تویوتا میزد 30 سال ماشین بود الان خود اونا ماشین میزنن درحد 5سال چرا عمری بزنه شما دیگه خرید نکنی! این چیزیه که بعضی ها دوست ندارن باور کنن.
الان رقابت داره نزدیک میشه قبلا میگفتن تلویزیون سونی فقط الان میبینی که سامسونگ و الجی رو دست اون اومدن-تو گوشی موبایل اول فقط ایفون بود بعد سری گالکسی اس های سامسونگ اومد و برابری و حتی بعضی هاش برتری مطلق داشت الان میبینی گوشی میت جدید هواوی تو بنچمارک بالاترین امتیاز را اورده و بهترین دوربین را داره. منظورم این نیست که چینی خوبه یا کره ای یا... منظورم اینه دوستان با کلمات زندگی نکنن الان رقابت نزدیک شده باید ببینی چقدر پول داری نسبت به پولت بهترین انتخابو بکنی و برای خودت مرز نذار که چینی-ژاپنی-کره ای و... خیلی از ماشینا که گرونتر هست دارن نون برند شون رو میخورن و تفاوت کیفی انچنانی ندارن. ضمن اینکه باید در نظر بگیرید ما در ایران زندگی میکنیم با محدویت ها خودش. تامین قطعه با قیمت مناسب و خدمات پس از فروش خیلی مهمه. این بحث جای صحبت زیاد داره فقط خواستم کلی منظورم را بفهمید. البته برای دلال ها برندهای اصلی اونم نه همه مدل های خوش فروش تر هست ولی اگر میخواهید از ماشین استفاده کنید برای چندسال فکر کنید و با فکر خودتان و بودجه تان بهترین تصمیم را بگیرید.
هر انتخابی دارید انشالله همیشه سلامت و موفق باشید و چرخ ماشین تون در خوشی ها بگرده براتون.

لازه به ذکر است خیلی از این نظرها که میخونید الکیه و حتی یک بار هم سوار این خودرو نشدن و بیخود میان نظر میدن. شما از مالکین هر خودرویی که میخواهید بخرید نظر بخواهید حداقل از 20 نفر بپرسید میفهمید کیفیت ماشین چطور هست.
1398/2/6
عموجون! تا حالا پشت میتسوبیشی ASX نشستی که با این اسباب بازی چینی مقایسه اش میکنی؟
1398/3/5
بدون تعصب این ماشین در رنج قیمتی خودش قابل توجه هست ولی نباید انتظار مثلا کیفیت خودرو سانتافه را داشته باشید که قیمتش سه برابر این ماشین هست الان. نظر این دوستمون هم درسته نه اینکه این ماشین از کره ای و ژاپنی بهتره ولی پیشرفت خیلی قابل داشته چری و نسبت به قیمتی پرداخت میکنید خودرو قابل قبولی میگیرید در رنج قیمتی خودش که کم دردسر هست برای مالک آن.
1400/3/29
واقعا ماشین عالی هست تو سربالیی مثل ماست میره باید راننده باشی تا بفهمی ماشیت چیه شتاب عالی نسبت به قیمتش من ازش راضی هستم نسبت به ماشین های ایرانی
1398/3/7
باسلام بنده ۱۰۰تومن پول دارم ایا میشه تیگو۵ شرایطی بردارم..باتشکر
1398/6/2
سلام ممنون بابت سایت خوبتون لطفا خودروی جدید چینی به نام ریگان کوپاروهم تست کنید. مشتاقان زیادی داره
1398/6/28
با سلام ميشه خواهشا راهنماي كنيد بين جك و تيگو ٥ كدوم بخرم اخه از نظر يا اين از اين بهتره يا اين از اون
1398/8/9
سوارش شدم، اگه 100 میلیون تومان ارزانتر بود مرگ نداشت
1398/9/21
دوستان به مدت دو سال و نیم داشتم. گول ظاهر و آپشن هایی که یکبار در ماه استفاده میشه رو نخورید. گاز میدی راه نمیره گاز میدی راه نمیره گاز میدی لعنتی راه نمیره که نمیره. لعنت به گیربکس CVT.
1398/12/27
سلام فرق تیگو۵اکسنت.لاکچری.نیوفیس.فول آپشن چیه
1399/7/1
متقاضی فروش تیگو لاکچری مدل ۹۶ با کارکرد ۷۴۰۰۰
1400/4/29
حالا حالا ها باید صبر کنی 😂‌
1400/7/27
سلام. ممنون میشم ب این سوال پاسخ بدهید. آیا داخل همه تیگو پنج ها با رنگ نارنجی طراحی شده. خیلی برام مهمه
1400/9/12
سلام وقت بخیر
بله مدل ۹۸ من دارم چرم داخل دو رنگ هستش سوالی بود در خدمتم
1401/3/6
با سلام و وقت بخیر
من هشت ماه تیگو ۵مدل ۹۸ دارم اصلا فکرشم نمیکردم تیگو بخرم از بس ازش بد گفته بودن پلی من بعد داشتن ماشین رنو و پراید و پارس و ال نود فعلا این هشت ماه راضیم و مکلی نداشته و سر بلایی و شتاب اولیه راضی هستم با اینکه ده سال النود داشتم ،سپاس از همگی هر سوالی بود در خدمتم
1401/6/8
کاری که ایران خودرو وسایپا انجام دادند ودارند میدهند اشتغال زایی است !!!!!!! تمام ماشینهای که از تولید خارج وبه بازار عرضه شدند روزبعدش در تعمیرگاه ها هستند شما در هر شهر خیابانهای منتهی به شهر و نگاه کنید در تمام تعمیرگاه ها ماشین ایرونی است وچند بار که به عراق هم رفتم دقیقا ماشینهای ایرونی در تعمیرگاه های انهاست واین یعنی اشتغال زایی.....
1401/7/2
من بیشتر ماشین چینی هارو تست کردم.نمایشگاه دارم اول از همه بگم جک.هایما.چری یا همون ام وی ام پرفروش‌ترین برند های چینی هستن.
شما اگه حدودا یک میلیارد داشته باشید و نخواید ماشین قدیمی سوار شین یا به هردلیلی بخواین ماشین چینی سوارشین بهترین انتخاب یا اولین انتخاب تا یک ملیارد هایما s7 توربو اپشن های خوب از لحاظ موتوری عالی حدودا 200 اسب بخار داره و از نظر طراحی هم ظاهری خوبی داره انتخاب دوم که رقیب هایماست (جک)s5 که دیگه توضیح اضافه نمیدم انتخاب اخر چری تیگو 5 که رقیب این دوتا نیست رقیب هایما s5 در هر صورت تا سال 1400تولید شد و باید با هم سال خودش مقایسش کنیم مثلا هایما s7 توربو با چری تیگو 5که بستگی به خودتون داره مثلا تیگو 5 اقتصادیه و پنج سال خیالتون راحته ولی هایما فقط گارانتیش دو ساله بازم میگم بستگی به خودتون داره اگه نظر من که تجربه دارم براتون مهمه هایما بگیرید شتاب عالی داره حداقلش خیالتون تو جاده راحته
1402/8/7
برتری این ماشین در مقایسه با ایکس ۳۳ ایس و جک اس ۳ اندازه این ماشین هستش...ارتفاع این ماشین بالای ۱۷۴ سانت هستش که تقریبا از تمام کراس تورهای اقتصادی و حتی میان رده بیشتر هستش .به هر حال خرید ماشین های کراس اور تک دیفرانسیل به نوعی حس ماشین های شاسی بلند را متبادر می کند.که در این نمونه واقعا آدم احساس می‌کنه تو ماشین شاسی بلند نشسته(البته فقط در ظاهر)...ارتفاع این ماشین با هیکلی ترین شاسی بلندهای شش تا هشت سیلندر دو دیفرانسیله تقریبا برابر یا فقط چهار پنج سانت کوچکتر هستش....این ماشین بیشتر از بیست سانت بلندتر از ایکس ۲۲ ..و ده تا چهارده سانت بلند تر از جک اس ۳ و ..... هستش