(3/5) 453 رای

ماشین سورن پلاس

قیمت: 250,000,000 تومان
سورن پلاس

مزایا و معایب سورن پلاس

مزایا
 • بهبود نسبی ظاهر بدنه و کابین و اضافه شدن کروز کنترل، گستردگی مناسب نمایندگی‌های خدماتی، بازار دست دوم بهتر از رقبای چینی
معایب
 • قدیمی بودن پلتفرم و پیشرانه، افزایش قیمت نسبتاً زیاد در قیاس با سورن ELX

بررسی اجمالی

زمانی که سمند به عنوان یک خودرو ملی به بازار معرفی شد، همه میدانستیم که این ماشین از ملی بودن تنها نامش را یدک میکشد و در بسیاری از قسمتها، از پلتفرم و پیشرانه گرفته تا طراحی، به کمپانی‌های خارجی وابسته بوده است. اما با این حال سه نکته مارا دلگرم کرده بود. اول اینکه این ماشین به عنوان یک خودرو با نام ایرانی و مختص ایرانیان ساخته شده بود و نمونه مشابهی (منظورمان با این چهره است) در سایر کشورها نداشت. دوم اینکه با وجود آپشن های بیشتر از 405 و پارس، با قیمت مناسب‌تر به مشتریان عرضه میگردید و سومین و مهم ترین نکته اینکه سمند علیرغم تمامی نقاط ضعف کیفی و به سر و صدا افتادن زودهنگام اتاق و مصرف سوخت بالا، همچنان قادر بود در برابر خودرهای روز آن دوران کره جنوبی نظیر هیوندای ورنا و کیا ریو عرض اندام کند و حتی در برخی پارامترها پیروز میدان شود. رقبای چینی نظیر لیفان 520 هم که اصلاً در برابر سمند سرکش ایران زمین، رقیب محسوب نمیشدند.
سورن پلاس
اما صد حیف که در طول این سالها اسب محبوب ایرانی آنقدر خسته و آهسته به جلو گام برداشت که نه تنها کره ای ها با فاصله زیادی او را پشت سر گذاشتند، بلکه هر رقیب گمنام و تازه واردی توانست از او سبقت بگیرد. در این مدت مهندسان ایران‌خودرو همواره سعی داشتند با انواع و اقسام تغییرات جزئی و با پسوندهای مختلف نظیر EL، LX، SE، سریر و.. به نوعی محصول قدیمی خود را به روز و زنده نگاه دارند. تلاشی که در نهایت به کمک بسته بودن بازار داخلی به موفقیت انجامید، اما کاملاً مشخص است که در مقیاس جهانی، تمامی این پیشرفت ها، به هیچ عنوان کافی نبوده است. سورن در راستای همین دیدگاه و به روزرسانی سمند متولد شد تا با جلوپنجره بزرگ‌تر، چراغهای کشیده‌تر، داشبورد متفاوت و پیشرانه ملی EF7 به نوعی نسخه جدیدتر، کامل تر و لوکس تر سمند پیر ایرانی باشد. حالا در آخرین به روزرسانی شاهد تغییرات دیگری روی این محصول بوده ایم که به نام سورن پلاس به بازار عرضه شده و قرار است جایگزین مدل ELX قبلی گردد.

فیلم بررسی سورن پلاس

بررسی سورن پلاس

سورن پلاس حاصل یک سری تغییرات جزئی روی ظاهر بیرونی و کابین سورن ELX است. در واقع این محصول از نظر فنی تفاوتی با اسلاف خود ندارد و به غیر از اضافه شدن کروز کنترل و چند تفاوت جزئی دیگر، سایر اصلاحاتش به ظاهر اتومبیل محدود شده است.
از مهم ترین تفاوت‌های سورن پلاس با سورن عادی میتوان به اضافه شدن برخی تجهیزات نظیر كروز كنترل و چراغهای روشنایی در روز، تفاوت های جزئی ظاهری و بهبود وضعیت تریم داخلی کابین اشاره کرد که تمامی این موارد تغییراتی بسیار جزئی به حساب می‌آیند اما در مجموع روی ظاهر کلی ماشین تاثیر مثبت گذاشته‌اند و حالا سورن پلاس اندکی شیک‌تر و هماهنگ‌تر از سورن عادی به نظر میرسد.

داخل سورن پلاس

در داخل کابین هم تغییرات به موارد جزئی نظیر تعویض غربیلک فرمان با نمونه مشابه خودرو دنا، اضافه شدن MFD بهمراه Trip Computer بر روي پوسته بالايي کنسول مرکزی داشبورد (که اطلاعاتی نظیر دما و باز بودن درب ها را نمایش میدهد)، طرح و رنگ جديد روکش صندلي با دوخت قرمز، تغيير قطعات دکوراتيو داخلي و تودری ها، سردنده جدید و موکت سقف با طرح خودرو دنا محدود شده است.

داخل سورن پلاس
در واقع تم کلی کابین سورن پلاس مشابه همان سورن عادی است که به نسبت طراحی کلاسیک سمند ساده، حالت جوان پسندانه تری دارد و اینک با اضافه شدن خطوط قرمز و فرمان جدید، اندکی به جذابیت هایش اضافه شده است.
در خصوص فضاسازی هم باید گفت، سورن پلاس همچون سایر اعضاء خانواده سمند، هم بر روی صندلی‌ها و هم داخل صندوق عقب فضای مناسب و کارآمدی در اختیارتان قرار میدهد که به راحتی پاسخگوی نیازهای معمول یک خانواده خواهد بود.

طراحی سورن پلاس

سورن به عنوان نسخه فیس لیفت شده سمند ساده به بازار عرضه شده بود اما نتیجه این فیس لیفت خیلی هم ایده آل از کار در نیامد و بدلیل ناهماهنگی دربرخی قسمت‌ها انتقادهایی به دنبال داشت. البته در برخی زوایا مثل قسمت عقبی ماشین، پیشرفت اندک ولی عامه پسند بود اما تغییرات اساسی دماغه حرف و حدیث بسیار و موافق و مخالف زیادی داشت. در واقع فرم یکپارچه دماغه سورن در قیاس با طرح قدیمی و به قولی دهه نودی سمند که در آن سپر زیر چراغها و جلوپنجره قرار میگرفت، مدرن تر به نظر میرسد اما با این وجود حالت خاص چراغهای جلو و عدم هارمونی میان این قسمت با خطوط کناری و انتهای اتومبیل باعث شد که محصول نهایی در برخی قسمت ها از تناسب کافی برخوردار نباشد.

سورن پلاس
حالا سورن با هدف بهبود مشکلات قبلی یک بار دیگر زیر تیغ جراجی رفته و اینک با کمک گرافیک جدید چراغهای جلو و عقب، اضافه شدن دی لایت، تغيير رنگ جلوپنجره به مشکي براق، استفاده از طرح كروم روي نوار شيشه هاي جانبي، دستگيره هاي جدید درب ها، نصب اسپويلر برروي درب صندوق عقب و رینگ های جدید، شکل و شمایل به روزتری به خود گرفته تا مشکلاتش کمتر به چشم آیند.
صد البته که این میزان جزئی تغییرات آن هم بعد این همه سال، شما را به وجد نخواهد آورد اما در هر صورت کاچی به از هیچ است و همین که طراحان ایران‌خودرو موفق شده اند سورن پلاس را اندکی زیباتر از قبل کنند و مثل امثال زانتیا 2 و PK و 206SD دچار یک عقب گرد در طراحی نشده ایم جای شکرش باقی است.
به طور خلاصه سورن پلاس با اینکه چهره‌ای در شان و شخصیت یک محصول امروزی در سطح جهانی را ندارد و از بسیاری زوایا قدیمی بودن زبان طراحی و حتی پلتفرمش را فریاد میزند اما در قیاس با سمند و نسخه قدیمی سورن وضعیت بهتری پیدا کرده و اندکی زیباتر شده است.

عکس سورن پلاس

مشخصات سورن پلاس

زیر کاپوت سورن پلاس همان پیشرانه معروف EF7 قرار گرفته است. پیشرانه ای که در قیاس با موتور ابتدائی سمند یعنی XU7 پیشرفت داشته و با 16 سوپاپ بهمراه سیستم زمانبندی متغیر سوپاپ (CVVT)، تنفس بهتر و لرزش کمتری در دورهای بالاتر دارد. البته ناگفته نماند که این موتور به دلیل دست‌یابی به حداکثر قدرت و گشتاور در دورهای بالاتر، نسبت به موتور XU7 نیاز بیشتری به پر کردن دور موتور خواهد داشت. ضمناً پیشرانه EF7 در قیاس با موتور قدیمی XU7 مقداری کم مصرف‌تر است، هرچند همچنان عدد اعلامی 7.5 لیتر در صد کیلومتر برای رانندگی ترکیبی با حالت ایده آل و استاندارهای جهانی فاصله دارد.

موتور سورن پلاس
در خصوص توانایی های حرکتی هم باید گفت، سورن پلاس تنفس طبیعی با این موتور و گیربکس 5 سرعته دستی قادر است در 12 ثانیه از سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت دست یابد و شتاب گیری را تا سرعت 190 کیلومتر بر ساعت ادامه دهد که این اعداد برای یک سدان خانوادگی اقتصادی کافی به نظر میرسند.
البته همانطور که میدانید سورن ELX در نسخه توربو هم به بازار عرضه شده که از نظر توانایی های حرکتی یک سر و گردن بالاتر از نمونه تنفس طبیعی است و ایران‌خودرو قصد دارد به زودی نمونه توربوپلاس سورن را نیز با اصلاحات روی پیشرانه روانه بازار کند.

مشخصات فنی سورن پلاس

نام خودرو سورن پلاس
کشور سازنده
پرچم کشور
ایران
سال (طراحی) 1398

مشخصات فنی

موتور 4 سیلندر 16 سوپاپه
حجم موتور 1650 سی سی
تنفس موتور تنفس طبیعی
انتقال نیرو دیفرانسیل جلو
حداکثر قدرت 115 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور 159 نیوتن متر در 3500 دور در دقیقه
جعبه دنده دستي پنج سرعته
شتاب 0 تا 100 12 ثانیه
حداکثر سرعت 190 کیلومتر در ساعت
وزن 1257 کیلوگرم
اندازه (میلیمتر) 4534 طول - 1720 عرض - 1460 ارتفاع
فاصله بین دو محور 2671 میلیمتر

مصرف سوخت و استانداردها

مصرف سوخت داخل شهر - لیتر در هر صد کیلومتر
مصرف سوخت خارج از شهر - لیتر در هر صد کیلومتر
مصرف سوخت ترکیبی 7.4 لیتر در هر صد کیلومتر
حجم باک 66 لیتر
استاندارد آلایندگی یورو 4
میزان تولید CO2 - گرم در هر کیلومتر
استاندارد امنیت

امکانات و تجهیزات سورن پلاس

سورن پلاس از نظر سطح امکانات هم اندکی پیشرفت داشته؛ البته خیلی به دلتان صابون نزنید چراکه تعداد گزینه‌های اضافه شده به موارد جزئی نظیر کروز کنترل، شیشه های دودی عقب، چراغهای روشنایی در روز و اضافه شدن سنسور سوم پارک در وسط سپر محدود میشود. همچنین امکان اضافه کردن تجهیزاتی نظیر مانیتور به صورت سفارشی هم وجود دارد.
ای کاش ایران خودرو با اضافه کردن گزینه‌هایی مثل ایربگ های جانبی، خصلت های امنیتی محصولش را نیز ارتقاء میداد اما در هر صورت فعلاً این مهم محقق نشده است.

امکانات سورن پلاس

ترمز و پایداری ترمز ضد قفل ABS و EBD - ترمز جلو ديسكي ترمز عقب ديسكي
کیسه هوا راننده و سرنشین جلو
سیستم صوتی سيستم صوتي MP3 - بلندگوي جلو و عقب - آنتن اكتيو
دیگر تجهیزات سيستم ضد سرقت (ايموبيلايزر) - سيستم هشدار دهنده هوشمند مركزي ورود غير مجاز - هشداردهنده موانع عقب - سيستم عيب يابي هوشمند (مالتي پلكس) - قفل مركزي با ريموت كنترل - كمربندهاي ايمني با قابليت تنظيم ارتفاع-کروزکنترل- کامپیوتر سفر-تریم چرمی

رقبای سورن پلاس در بازار

برخی از رقبای سورن پلاس در خود خانواده ایران خودرو حضور دارند. مثلاً رانا پلاس که هرچند با اتاق کوچک‌تر و کیفیت متریال کابین پایین‌تر و امکانات کمتر، قادر نیست به خوبی سورن پلاس به خانواده ایرانی خدمات رسانی کند اما در عوض ارزانتر است و مصرف سوخت کمتری هم دارد. همچنین در ادامه این رقابت درون خانوادگی میتوان به سراغ پژو پارس LX رفت که علیرغم ظاهر قدیمی تر و کمبود چند گزینه رفاهی، همچنان طرفداران خاص خودش را دارد. با این پول میشود به محصولات چینی نظیر برلیانس H230 یا همان نسخه صندوقدار سری 200 برلیانس هم فکر کرد، بخصوص که نسخه اتوماتیک H230 هم با قیمت کم و بیش مشابه سورن پلاس در بازار قابل خریداری است.

سورن پلاس
تازه برلیانس H230 موفق به دریافت 5 ستاره ایمنی از موسسه C-NCAP شده و ماشین نسبتاً ایمن و مطمئنی به نظر میرسد. اما با تمامی این صحبت ها باید اعتراف کرد که این رقیب چینی بدلیل داشتن موتور کوچک تر، بازار دست دوم ضعیف‌تر، آپشن های کمتر و مشکلات مربوط به گیربکس های اتوماتیک AMT (این نوع گیربکس‌های نیمه اتومات لم خاص خود را دارند که مورد پسند همگان نیست) حداقل در بازار ما نمیتواند تعداد زیادی از طرفداران سورن پلاس را از خرید خودرو محبوبشان منصرف کند. از دیگر رقبای چینی سورن پلاس میتوان به آریو دنده ای اشاره کرد که آن هم علیرغم کیفیت نسبتاً خوب و اتاق جادار، بدلیل توقف عرضه، مشکلات خاص خودش را در بحث خدمات و بازار دست دوم دارد و از نظر سطح آپشن هم در نسخه دنده ای (که رقیب قیمتی سورن است) چنگی به دل نمیزند.

قیمت و نمایندگی

قیمت 250,000,000 تومان - بروز رسانی در دوشنبه 7 آذر
نمایندگی فروش ایران خودرو

سوالات متداول

خیر، سورن پلاس حاصل فیس لیفت جزئی روی سورن عادی بوده و به غیر از برخی اصلاحات ظاهری و اضافه شدن چند آپشن نظیر کروز کنترل، تفاوت دیگری با سورن عادی ندارد.
موتور سورن پلاس همچون سورن ELX از نوع EF7 تنفس طبیعی است که قادر است حداکثر 115 اسب بخار قدرت در دور 6000 و 159 نیوتن‌متر گشتاور از دور 3500 الی 4500 تولید کند تا در بهترین حالت به شتاب صفر تا صد 12 ثانیه و حداکثر سرعت 190 کیلومتر بر ساعت دست یابد. همچنین میزان مصرف سوخت اعلامی برای رانندگی در شرایط ترکیبی سورن پلاس 7.5 لیتر در هر صد کیلومتر عنوان شده است.
ظاهر سورن پلاس با گرافیک جدید چراغهای جلو و عقب، اضافه شدن دی لایت، تغيير رنگ جلوپنجره به مشکي براق، استفاده از طرح كروم روي نوار شيشه هاي جانبي، دستگيره هاي جدید درب ها (آسان بازشو)، نصب اسپويلر برروي درب صندوق عقب و رینگ های جدیدش از سورن ELX شناخته میشود. از دیگر تفاوت‌های ظاهری میتوان به دودی شدن شیشه‌های عقب و اضافه شدن یک سنسور دنده عقب در مرکز سپر عقب اشاره نمود.
تغییرات کابین سورن پلاس شامل مواری نظیر: "جایگزینی غربیلک فرمان با نمونه مشابه خودرو دنا، اضافه شدن MFD بهمراه Trip Computer بر روي پوسته بالايي داشبورد که اطلاعاتی نظیر دما و باز بودن درب ها را نمایش میدهد، طرح و رنگ جديد روکش صندلي با دوخت قرمز، تغيير قطعات دکوراتيو داخلي و تودری ها، سردنده جدید و موکت سقف با طرح خودرو دنا" میشود.
نظرات
 
 
 
علی 1399/2/11
همون موتور و همون بدنه. فقط بزک کردند.
 • مهدی 1399/7/6
  کمی
 • بهراد 1401/4/30
  واقعا آدم مونده چی بگه. دوتا رینگو چراغو فرمون عوض کردن و یه کروز بزک کردن رو ماشین ۵۰ میلیون گرونتر. آخه شما بهترین نوع فرمون و چراغ و کروز از نوع آلمانی هم بندازی رو ماشین نصف اینم نمیشه بعد این ایران فرغون چیکار کرده که اینقدر اختلاف قیمت داره من در عجبم. تازه جالبیش اینجاست اینا نیومدن موتورو ارتقا بدن که یورو ۵ بشه فقط اومدن ECU رو محدود کردن و سعی کردن با پاک کردن صورت مسئله مشکلو حل کنن که کلا به همون یزره قدرتیم که این ماشین داشت لطمه زده یعنی پیشرفت که چی پسرفتم داشته. ولی متاسفانه تا وقتی بعضی مردم میرن در صحنه فاز اول صف میبندن برا این ارابه ها بهتر از اینم نمیشه .‌خلایق هرچه لایق
یونس 1399/2/14
ما میگیم خر نمیخایم
پالون خر عوض میشه
خلیل افندی 1399/12/5
سلام معذرت فکر کنم یا نمی‌دونید یا نویسنده خودش به اون راه میزند که ایران فرغون از سورن پلاس فعلان دیسک عقب دزدیده حالا کاسی هست هست نه دیسکی چند روز دیگر رینگ وبعد کروز وبعد از مدتی میگوید سورن پلاس تیپ یک داریم تولید مکنیم چهار چرخ دیسک کروز و مانیتور چینی ولی شرمنده مفت نمی‌دم 50میلیون گرونتر از سورن پلاس خلایق هرچه لایق
dena 1400/8/5
سورن پلاس خیلی هم جذابه هم موتور پرطرفداری داره که البته یورو 5 شده و یکم به شتابگیریش لطمه زده
 • MA 1400/9/4
  این مساله با ریمپ اصولی کاملا قابل حله و شتاب واقعیش رو میتونی ببینی اونوقت
امین 1400/9/23
سینی زیر موتور داره؟!
 • میثم 1400/9/28
  آره پلاستیکی!! به عقب برنمی گردیم!!😉
esmail 1400/10/3
سلام
این خودرو شده یک فاجعه به تمام معنا
همه خانواده سمند رو به سواری نرم میشناسن اما این خودرو کیفیت سواری سمند و حتی دنا پلاسی که میگفتن سواری خشک تری داره به نسبت سمند هم نداره، صدا زیاد میاد داخل کابین
به جز چراغاش تغییر مثبت دیگه ای نداشته و یسری نکات منفی بهش اضافه شده که در راسش سواری و خشکی صندلی های اونه
 • علیرضا 1400/10/9
  اینارو از کجات درآوردی واقعا.من ۵ ماهه سوارم اینجوری نبوده اصلا
 • علی 1400/10/18
  داداش فکر نکنم سوار سورن پلاس شده باشی من که چند ماهه دارم به پای ماشین خارجی نمی رسه ولی از همه محصولات ایران خودرو وسایپا در محدوده قیمتی خودش خیلی سرتره
 • مهدی 1401/2/5
  توی ماشین های موجود بهترینه
 • جعفر 1401/4/21
  اینارو ازکجا دراوردی بابا سورن من خودم تازه گرفتم خیلی ماشین نرم و راحتیه سواریش عالی صدای موتور انجور که رو دنا هست رو این نیست یه اشگال کپ کردن داشت که بعد از هزارکیلومتر مصافت کپ کردنش برطرف شد البته سنسور میل سوپاپ هم ایراد داشت چراغ چک روشن میشد بعد از تعویض هم کپ کردنش درست شد هم چراغ چکش دیگه روشن نشد وخدایی تو تولیدات داخلی به نظر من ماشین خوبیه
 • J 1401/5/19
  چرا چرت میگی بابا من هم دنا داشتم هم سورن پلاس تو ماشینهای ایرانی خداوکیلی از همه ماشینا سرتره الکی نظر نده
حامد 1400/11/2
رفقا من مدل ۹۹سورن پلاس رو گرفتم، سرعت بالای ۱۰۰تا صدای خیلی آزار دهنده ای از داشبورد میاد..
گارانتی ببرم درست میکنن؟
حسین 1400/12/5
سلام پارس بهتر یا سورن پلاس تیو فایو دارم ۹۹ بدم سورن بگیرم؟
پیمان سپهوند 1401/1/12
سلام دوستان من یه پژو پارس سال بنزینی مدل 1400 دارم تا الان حدود 4000کیلومتر کارکرده و تا الان به غیر از سر و صدای داشبورد مشکل دیگه ای نداره میخواستم با سورن پلاس عوض کنم از دوستانی که سورن پلاس دارن لطفا راهنمایی کنید ممنون.
 • عشق ماشین 1401/3/10
  سلام
  4 ماهه سورن پلاس دارم مدل 1400
  قبلش شاهین داشتم قبل از شاهین پارس تیوفایو
  ولی بهتر از همشون سورن پلاسه
  اگه نبود الان فروخته بودمش
  پارس تیوفایو و شاهین هر کدوم 2 ماه نگه داشتم خوب نبودن
  پارس کیفیت نداشت شاهین افتضاح بود
  تا الان که سورن عالی بوده هم جاداره هم قدرت و شتاب داره و هم مشکلی نداشته
  نرم و راحت، خلاصه از پارس خیلی سرتر هست
  اول سوار شو بعد تصميم بگیر
  الکی گول حرفهای کسانیکه ماشین ندارن و نظرات بیخود می دن نخور لطفا
محمد حسین 1401/1/25
سلام دوستان،جد از همه مشکلات این ماشین،مزایا هایی هم دارد،مثلا ایران خودرو برای اولین بار به جای پلاستیک خشک از پلاستیک نرم استفاده کرده،یا طراحی این ماشین واقعا عالی هست،یا موتور کما کان پر قدرتش،ولی خب این دفعه ایران خودرو به جای فرقون،گاری عرضه کرده که پیشرفت چشم گیری هست🤣
هاشم 1401/3/17
من واقعا نمیفهمم ایران خودرو میاد یه دفعه ۴۰ میلیون میکشه روسورن پلاس بعد۱۰ میلیون میکشه رو پارس تی یوفایوبعداون توبازار بااین قیمت گزاف فروخته میشع سورن پلاس بااختلاف قیمت کم این یعنی اینم نمیدونن خودشون خوبگو عزیزمن اینوثابت بایدنگه داری خودرویی که تفاوتش بابازارزیاده گرون کن که اختلاف قیمتو کم کنی
رضا 1401/4/13
نظر بنده در خصوص سورن پلاس

*** خودروهای که قبلا من داشتم
>>> پیکان
>>> دوو اسپروو
>>> پژو روآ
>>> پژوه پارس
>>> زوتی

مزایا این خودرو :

شتاب عالی (با کولر روشن توی سربالای کم نمیاره همه باید برند پشت )
موتور EF7
عایق بندی خوب بدنه
نرم و راحتی بسار خوب در رانندگی
کروز کنترل خوب بسیار کارآمد

معایب :
تاخیر در گاز که روز به روز بهتر داره میشه خود به خود
نداشتن سانروف و مانیتور

در مجموع عالی

لازم بذکر است این تجربه شخصی بنده بوده و با احترام به نظرات سایر دوستان
اصغر 1401/5/14
اگه تو یه بازار آزاد مثل بقیه جهان بود مفت نمی ارزید! خیلی مشکل برقی و فنی داره الان یک سال پسرخالم گرفته همش یکجاش خرابه!
برنده 1401/5/15
چرا مشخصات اعلامی با مشخصات تولیدی سورن پلاس تفاوت داره!؟ مانند صندلی 8 حالته که 6 حالت برقی و 2 حالت دستی باید باشه ولی در خودرو یک حالت برقی و مابقی دستیه! ترمز های جلو و عقب دیسکی اعلام شده، در حالی که ترمزهای نصبی در چرخ های عقب، کاسه ای هس! زیرپایی ها و دوخت صندلی ها دارای نوار قرمز باید باشه که در خودروی تحویلی تفاوت داره و همرنگه! من سورن پلاس برنده شدم ولی شنیدم میگن حتی پاور ویندوز و آنتی ترپ به واسطه نصب مانیتور که حتی دوربین دنده عقب نداره حذف خواهد شد! آخه چرا اذیت می کنید؟؟؟ آیا کسی هست به این موارد رسیدگی کنه!؟
رضا 1401/7/14
بهتر هست بگویند دزد خانه ایران خودرو
1- باتری ۷۴ آمپر در سورن جدید شده 50 آمپر
2- سینی فلزی شده پلاستیکی
3- نمد زیر کاپوت جلو نداره
4- تمام وقت و زندگیت باید بذاری واسه تعمیر در ایران خودرو
5- بخدا هرکس خریده مثل سگ پشیمان هست تمام قطعات ماشین از لحاظ کیفی داغون
ادرینا 1401/7/24
چند روزه خریدم راضیم. موتور کم صدا و نرم. فقط تاخیر در گاز داره
مرتضی 1401/8/5
سلام . من هم با پیشنهاد دوستان سورن پلاس گرفتم
راضیم ولی یک صدای صوت خاصی از موتور میاد مثل توربو ولی توربو نیست این صدا طبیعیه ؟
محمد زهدی محمود 1401/8/26
سلام سورن پلاس ۶ ماهه میخوام
محمد 1401/8/26
سلام من یک ماه سورن پلاس دارم قبلا ۲۰۶ تیپ ۵ داشتم باید بگم شتابش با ۲۰۶ فرقی نداره ولی تعادل و احساس راحتی و آرامش در جاده داره و در مقایسه با ۲۰۶ خیلی سرتر و من کاملا راضیم.

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران