جالب ترین القاب در صنعت خودروسازی، بخش اول

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
در دنیای واقعی برخی آدم‌ها اسم مستعار جذاب و برخی دیگر اسم‌های مستعار خنده دار دارند که بیشتر اوقات باعث عصبانیت آن‌ها می‌شود، حال این موضوع و القاب مختلف در دنیای اتومبیل هم دیده می‌شود که برخی از آنان القاب عجیب و خنده دار دارند و برخی دیگر اسم‌های جذاب هستند و باعث شده تا اعتبار آنان در صنعت خودروسازی بالا برود، حال در ادامه قصد داریم پیرو این موضوع صحبت کنیم و القاب جالب صنعت خودروسازی را مورد بررسی قرار دهیم، ولی به دلیل حجم بالا و تعداد زیاد آنان که باعث خستگی شما خواهد شد، سعی داریم در 4 بخش به بررسی القاب جالب خودروها بپردازیم که بخش اول آن در حال حاضر بررسی خواهد شد.

- پورشه 911: بیوه کننده
با استفاده از یک موتور در پشت چرخ‌های عقب و همچنین ارسال نیرو به همان چرخ‌های عقب، حتی نسخه‌های مدرن پورشه 911 هم در پیچ‌های تند دچار مشکل شده و عقب اتومبیل به سمت بیرون پرتاب می‌شود که در خودروهای مدرن پورشه 911 با استفاده از سیستم‌های کنترل ثبات و ارسال نیرو به سمت چرخ‌ها، موفق شده‌اند تا حدودی این مشکل را حل کنند، اما این خودرو با چنین شرایطی در دهه‌های قبل خیلی از رانندگان را به بیمارستان منتقل کرده و یا در شرایطی بدتر، منجر به کشته شدن سرنشینان اتومبیل شده است، به همین دلیل است که به خودروهای قدیمی پورشه 911 لقب "بیوه کننده" اعطا شده است، زیرا اگر با سرعت بالا قصد سریع پیچیدن در جاده‌های شلوغ یا خطرناک را دارید، باید خود را در بیمارستان تصور کنید.

پورشه 911

پورشه 911


- فورد مدل T: Tin Lizzie
یکی از اولین نام‌های مستعار صنعت خودروسازی می‌تواند "Tin Lizzie" و مربوط به خودروی افسانه‌ای "فورد مدل T" باشد که در سال 1922 میلادی و در یک مسابقه از این اسم استفاده شد. البته اسم مستعار این خودرو در مسابقات "Old Lizzie" بود، اما مردم آن را "Tin Lizzie" خطاب کردند و در همان سال توانست عنوان قهرمانی را در مسابقات اتومبیلرانی به دست آورد. حال به دلیل اینکه اولین نام مستعار یک اتومبیل در صنعت خودروسازی به شمار می‌آید، جالب بود که از این موضوع با خبر شوید.

فورد مدل T

فورد مدل T


- سوبارو 360: کفش‌دوزک
در دهه 60 میلادی چه کسی خودروی جالب و کوچک "سوبارو 360" را دوست نداشت؟ شاید طرفداران فولکس واگن به سمت خودروی "بیتل" بروند، اما در سال 1960 میلادی در کشور ژاپن یک خودروی جالب از سوی شرکت خودروسازی "سوبارو" و تنها با کد "360" معرفی شد، اما مردم ژاپن یک اسم مستعار برای این خودرو انتخاب کردند و آن هم tentoumushi بود که در واقع همان معنی "کفش دوزک" را در کشور ژاپن می‌دهد.

سوبارو 360

سوبارو 360


- پونتیاک فیِرو: پلاستیک فوق العاده (پلاستیک فنتستیک)
ای خودرو در اواسط دهه 1980 میلادی از سوی شرکت خودروسازی پونتیاک معرفی شد، اما موضوع جالب اینجاست که بسیاری از قسمت‌های بدنه خودرو از پلاستیک ساخته شده است که برای بسیاری از مشتریان ناخوشایند و برای بسیاری دیگر جالب بود، به همین دلیل تصمیم گرفتند تا لقب "پلاستیک فوق العاده" را به این خودروی اسپرت دهه 80 نسبت دهند.

پونتیاک فیِرو

پونتیاک فیِرو


- بی ام و Z3 کوپه: کفش دلقک
این نام مستعار به تنهایی همه چیز را توضیح می‌دهد، اما این لقب تنها برای ظاهر خودرو خواهد بود و در بخش فنی و عملکرد اتومبیل نمی‌توان انتقادهای زیادی وارد کرد، بویژه اینکه خودرو در نسخه‌های "M" عرضه شده باشد. هرچند این لقب کاملا مناسب ظاهر اتومبیل بوده و بسیاری از طرفداران بی.ام.و به این موضوع پی برده‌اند.

بی ام و Z3 کوپه

بی ام و Z3 کوپه

برچسب ها:
نظرات
 
 
 

محمد

1397/2/12
از دمپایه شرکت سایپا ننوشتین 😊

mahdi

1397/2/12
برادر خود اصطلاح انگلیسی رو میذاشتی بهتر بفهمیم !!

ايرانى

1397/2/12
براى خودروهاى ايرانى هم نام مستعار ولقب وجود دارد:
پرايد:يتيم کننده...پژو405 :آتشفشان...سمند:پير خسته..تيبا: جوان ناکام...

احمد

1397/2/12
لقب محصولات سایپا و پارس خودرو هم فرقون های ادم خوار! سرهمی های ایران خودرو هم لگن های قاتل!