دی اس از سال 2025 خودروی بنزینی خالص تولید نمی کند

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
شرکت خودروسازی DS به عنوان بازوی لوکس "پژو سیتروئن" در بازارهای بین المللی، اعلام کرده است که از سال 2025 میلادی محصولات جدید این شرکت با موتور درون سوز تنها معرفی نخواهد شد و تمامی آنان حداقل یک سیستم محرک هیبریدی خواهند داشت، اما باید منتظر باشیم و ببینیم که آیا شرکت خودروسازی "دی اس" همانند آئودی A8 یک سیستم محرک هیبریدی خفیف ارائه می‌دهد و یا مثل تویوتا پریوس یک سیستم محرک هیبریدی درست و حسابی راه اندازی می‌کند.
همانطور که پیش از این گفته شد، اولین محصول این خودروساز فرانسوی به همراه سیستم محرک پلاگین هیبریدی، خودروی شاسی بلند لوکس DS7 کراس بک خواهد بود که خروجی قدرت آن برابر با 300 اسب بخار بوده و می‌تواند درحالت تمام الکتریکی خود تا حداکثر محدوده 30 مایل رانندگی کند که با تبدیل آن به واحدهای متریک، چیزی حدود 48 کیلومتر تنها با یکبار شارژ کامل باتری‌های اتومبیل می‌شود که از سال آینده راه اندازی شده و به مشتریان عرضه می‌شود، اما قبل از آن در نمایشگاه بین المللی پاریس 2018 رونمایی خواهد شد که از ماه اکتبر کار خود را آغاز می‌کند.

دی اس 3 کراس بک

دی اس 3 کراس بک


در ماه ژوئیه سال گذشته، شرکت خودروسازی ولوو وعده داد که اولین محصول تمام الکتریکی خود را تا سال 2019 میلادی راهی بازار می‌کند، حال شرکت خودروسازی DS امیدوار است که بتواند با راه اندازی یک خودروی تمام الکتریکی در کنار DS7 کراس بک پلاگین هیبریدی، اولین محصول تمام الکتریکی خود را به بازار عرضه کند.
در ادامه به گزارش خودروبانک و باتوجه به صحبت‌های چند ماه قبل مدیران DS، این موضوع تایید شد که بر روی DS3 کراس بک جدید، از یک سیستم محرک کاملا الکتریکی استفاده خواهد شد. گفتنی است که این خودرو برای راه اندازی در سال 2019 میلادی برنامه ریزی شده است که در بخش فنی خود از موتورهای الکتریکی 114 اسب بخاری مجهز به باتری‌های 50 کیلووات ساعت سود خواهد برد که می‌تواند تا مسافت 450 کیلومتر شارژدهی داشته باشد!.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران