اولین خودروی الکتریکی برمبنای سانگ یانگ کوراندو

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
شرکت خودروسازی کره‌ای سانگ یانگ حدود 8 سال پیش در آستانه انقراض قرار داشت، ولی به لطف کمپانی خودروسازی هندی ماهیندرا که خود چندان محبوبیتی در بازارهای جهانی ندارد، جانی دوباره گرفت و توانست با معرفی برندهایی جدید و جذاب همچون سانگ یانگ تیوولی و همچنین معرفی مدل‌های زیباتر کوراندو و اکتیون یا رکستون، موقعیت خود را بار دیگر در بازار جهانی بدست آورد و به مرحله کنونی در تاریخ فعالیت خود برسد. حال شرکت خودروسازی سانگ یانگ برای اینکه بتواند بازار رقابتی خود را حفظ کند، باید تصمیمی جدی برای راه اندازی سیستم‌های محرک دوست دار محیط زیست داشته باشد.
اگر به خاطر داشته باشید، اسفندماه سال گذشته یک خودروی کانسپت تمام الکتریکی از سوی شرکت خودروسازی سانگ یانگ تحت عنوان "e-SIV" رونمایی شد که می‌توانید تصویر آن را در مقاله شاهد باشید، اما این خودروی کانسپت تمام الکتریکی سانگ یانگ تنها یک بهانه برای حرکت در مسیر توسعه و راه اندازی وسایل نقلیه الکتریکی بوده است، زیرا اخیر سخنگوی کمپانی خودروسازی سانگ یانگ در بریتانیا اعلام کرده است که اولین خودروی تمام الکتریکی سانگ یانگ برمبنای نسل بعد "سانگ یانگ کوراندو" ساخته خواهد شد که همین موضوع باعث شده تا شایعاتی پیرامون آن منتشر شود.

سانگ یانگ e-SIV کانسپت

سانگ یانگ e-SIV کانسپت


در متن خبر آمده است که شرکت خودروسازی سانگ یانگ برای تولید یک نسخه تمام الکتریکی از سانگ یانگ کوراندو که از لحاظ ابعاد و اندازه نسبت به مدل‌های استاندارد خود بزرگ‌تر خواهد بود، از باتری‌های 61.5 کیلووات ساعت و همچنین یک موتور الکتریکی 190 اسب بخاری استفاده خواهد شد که با یکبار شارژ کامل باتری‌های اتومبیل می‌توان به حداقل محدوده حرکت 320 کیلومتر یا حداکثر محدوده حرکت 450 کیلومتر دست پیدا کرد، هرچند به این موضوع اشاره کردیم که اطلاعات منتشر شده در حد شایعه هستند و برای تایید آنان باید منتظر واکنش سانگ یانگ باشیم.
علاوه بر خودروی تمام الکتریکی "سانگ یانگ کوراندو" که انتظار می‌رود تا پایان سال جاری راه اندازی شود، صحبت از یک سیستم محرک هیبریدی هم به میان آمده است که شرکت خودروسازی سانگ یانگ برای اقتصاد بهتر سوخت و کاهش هزینه کاربران، یک پیشرانه درون سوز "دیزلی" برای مجموعه پیش بینی کرده است که برای تایید این مورد هم باید تا ارائه جزییات بیشتر از سوی شرکت سازنده صبر کنیم.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران