نشان شناسی؛ مفهوم لوگوی هیوندای چیست؟

جیسن تورچینسکی از سایت Jalopnik یک کشف مبتکرانه کرده است که برای همیشه درک شما از واقعیت را تغییر می دهد. لوگوی هیوندای که یک H مدور و خمیده است فراتر از یک حرف H ساده است. این آرم نماد دو نفر است که در حال دست دادن با یکدیگر هستند. یکی از آنها مشتری و دیگری شرکت سازنده است. ارتباط میان دو ستون در حرف H نماد دست دادن این دو نفر است.
به نظر نمی رسد کشف این موضوع برای جیسن دشوار بوده باشد. ولی این حقیقت که تا به حال هیچکس به این کشف نوآورانه نائل نشده تا حدودی نگران کننده است زیرا خبرنگاران خودرویی وقت زیادی را صرف جستجو در سایت های رسمی خودروسازان می کنند. شاید این اکتشاف به صورت گسترده منتشر نشده است. علاوه بر این به نظر نمی رسد این اطلاعات در اعماق یک درخت شجره نامه مخفی شده باشد. فقط کافیست به بخش ارتباط با ما در وبسایت هیوندای در امریکا مراجعه کنید و وارد بخش نگاه کلی بر این شرکت خودروساز شوید تا از حقیقت نهفته درباره لوگوی هیوندای پی ببرید.
لوگوی اکثر شرکت ها چیزی فراتر از یک پیغام یا کد برای یک جمعیت یا اقتصاد مصرفی نیستند. اگر این لوگو متمایز و قابل شناسایی باشد، تیم بازاریابی آن شرکت چک حقوق ماهیانه خود را دریافت می کنند! اما اغلب مفهوم لوگوی خودروسازان فراتر از این است که تنها نمادی از اسم یک شرکت باشد. از همان ابتدا لوگوی شرکت خودروساز حاوی مفاهیم پنهان در طراحی است. به مرور زمان قطعا لوگوها تغییر می کنند و مطابق با تغییر سلیقه ها شکل آنها دگرگون می شود. این لوگوها بازتابی از زمان خود هستند و لوگوی هیوندای نیز از این قاعده مستثنی نیست. حرف H مدور و خمیده اولین لوگوی این خودروساز نیست.

مفهوم لوگوی هیوندای

مفهوم لوگوی هیوندای


لوگوی اولیه هیوندای

لوگوی اولیه هیوندای

همانطور که جیسن می گوید قبلا در آرم هیوندای حروف HD وجود داشته است. این خودروساز کره ای نگران بود که آرم H این شرکت با لوگوی H شرکت ژاپنی هوندا اشتباه گرفته شود که این یک نگرانی معقول است. با این حال با وجود شباهت های میان این دو لوگو، به اندازه کافی از یکدیگر متمایز هستند که مشتریان بتوانند تفاوت میان آنها را تشخیص دهند.
تاریخچه های مخفی فراوانی در دنیای خودرو وجود دارد که مانند مفهوم لوگوی هیوندای شگفت انگیز هستند.
نظرات
 
 
 
مهدی 1397/3/23
دوستان عزیز خودرو بانک چرا شما به خلف وعده کرمان موتور در تحویل هیوندا النترا مونتاژ هیچ واکنشی نشون ندادید؟ آیا عکسهای تحسن ها را ندیدید؟! و اینکه چه شرایطی برای خریداران گذاشتند؟
@Moein 1397/3/23
اونوقت داداش لگوی سایپا و ایران خودرو نماد چیه(!)
 • هادی بلکه 1397/3/24
  با سلام
  دوست عزیز هر چقدر که کیفیت محصولات سایپا پایینه لوگوی این شرکت بسیار باکیفیت هستش
  این لوگو کار استاد مرتضی ممیز از اساتید به نام گرافیک ایرانه و نشان سايپا با الهام از كاشی كاری های سنتی برجی در دوره ايلخانی که دارای توازن هندسی مثال ­زدنی در طراحی و اجراست، خلق شده است. از ويژگي­های نشان سايپا می توان به توازن، پویایی و سه یال خروجی این نشان اشاره کرد که نشان از توسعه داره.
 • sepehr 1397/3/24
  سایپارو نمیدونم ولی فک کنم سمند ازاسمش که میشه اسب زرد که توشاهنامه مال گردافرید بود رو میگه،لوگوش هم که اسبه
 • علی 1397/3/24
  نماد یک اسب با ... سه شاخه که دارن به مردم فرو میکنن.
رضوان 1397/3/24
اقا لوگوی هیوندای به شکل ادم نیست و یه اچ کج هست که همون لگوی هوندا هست فقط کجش کردن تا کسی شک نکنه و نگن این که لگوی هندا هست حتی اسمش همونه فقط یه "ی-و" بعد از "هه" گذاشتن که بگن یه چیز جدا هست و ربطی به هندا نداره کره ای ها حتی اسم و ارم کمپانی رو هم اسکی میرن خخخخ
لگوی سایپا هم همون لگوی بنز هست با یه سری اضافات در حقیقت سایپا بنز ایرانه خخخخ
رسول 1397/3/24
کشف مبتکرانه؟!!! من دوسال پیش این کشف مبتکرانه(!!!) را در مجله ی دانستنیها خوانده بودم و اصولا چیز خیلی ناشناخته ای هم نبود...!
کیا 1397/3/24
به نظر من که خواستن فقط ضبیه به لوگوی هوندا بشه. همین. من که هیچ وقت عکس دو تا مرد توی لوگوی هیوندا ندیدم

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران