نسل جدید بی وای دی e5 با جراحی سنگین پلاستیک رونمایی شد

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
کمپانی خودروسازی BYD در روزهای گذشته نسل جدید "BYD e5" را معرفی کرد. خودروی تمام الکتریکی شرکت خودروسازی "بی وای دی" که حالا نسل جدید طراحی این شرکت موسوم به "Dragon Face" را دریافت کرده و همچنین در بخش فنی خود پیشرفت‌های بسیار خوبی داشته است تا پویاتر از همیشه آماده فعالیت در بازار باشد، هرچند در حال حاضر فروش این خودرو از ماه اکتبر امسال برای بازار چین برنامه ریزی شده است، اما عرضه این محصول در سایر بازارهای جهانی غیرممکن نخواهد بود.
برای طراحی و ساخت نسل جدید "بی وای دی e5 الکتریکی"، شرکت سازنده از طول 4700 میلی متر، عرض 1790 میلی متر، ارتفاع 1480 میلی متر و همچنین فاصله بین دو محور 2670 میلی متر استفاده کرده است، این درحالیست که نسل قبل e5 با طول 4680 میلی متر ساخته شده، عرض آن 1765 میلی متر در نظر گرفته شده، ارتفاع 1500 میلی متر دارد و همچنین فاصله بین دو محور آن حدود 2660 میلی متر تعیین شده است که با کنار گذاشتن ارتفاع اتومبیل به خاطر مسائل آیرودینامیکی، شاهد افزایش ابعاد اتومبیل در نسل جدید هستیم که نتیجه آن فضای پای بیشتر برای سرنشینان اتومبیل خواهد بود.

مدل قبل بی وای دی e5

مدل قبل بی وای دی e5


در حال حاضر، نسخه‌های فعلی BYD e5 با موتور الکتریکی 218 اسب بخاری عرضه می‌شود که با یکبار شارژ کامل آنان می‌توان به محدوده حرکت 400 کیلومتر دست پیدا کرد، اما در نسل جدید مدل‌های بیشتر اضافه شده و حالا شاهد راه اندازی مدل‌های ارزان‌تر با موتور الکتریکی 135 اسب بخاری هستیم که هنوز اطلاعات دقیقی از محدوده حرکت و یا قیمت آن ارائه نشده است، ولی می‌دانیم که در مرحله اول نسخه ضعیف‌تر 135 اسب بخاری از ماه اکتبر امسال وارد بازار چین شده و بعد از گذشت تقریبا 1 ماه، مدل‌های قوی‌تر اتومبیل راه اندازی خواهد شد که جزییات بیشتر آن قبل از عرضه رسمی این خودرو اعلام خواهد شد.
در خصوص قیمت، هنوز شرکت سازنده تصمیم نگرفته است، اما نسخه‌های فعلی e5 با قیمت پایه 140 هزار یوان به مشتریان عرضه می‌شود و این انتظار وجود دارد که نسخه‌های جدید این خودروی سدان تمام الکتریکی نیز در همین محدوده قیمت فروخته شود که جزییات بیشتر آن در ماه اکتبر اعلام خواهد شد.
نظرات
 
 
 
Amirhossein Parhiz 1397/3/28
تلفیقی از سوناتا ال اف و ب ام و سری هفت و دنا خودمونه به خدا 😂 طراحی کنارشو‌نیگا خود دناس

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران