معرفی 10 وانت دست دوم برتر با قیمت کمتر از 150 میلیون تومان در بازار جهان - بخش دوم

خرید یک وانت دست دوم یک تصمیم اقتصادی هوشمندانه است. وقتی یک وانت دست دوم را انتخاب می کنید در واقع از منحنی افت ارزش خودرو پیشی گرفته اید زیرا هر خودروی صفر کیلومتری به محض اینکه سالن نمایندگی را ترک می کند با افت قیمت بالایی مواجه می شود و وانت ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند.
با توجه به اینکه اکثر وانت ها خودروهای کاری و مخصوص حمل بار هستند با استهلاک بیشتری نسبت به دیگر خودروها روبرو می شوند و به همان نسبت افت قیمت بیشتری را نیز تجربه می کنند. حتی افرادی که وانت های دو کابین را برای استفاده خانوادگی خریداری می کنند باز هم سرنشین و بار فراوانی با آن حمل می کنند و حتی با وانت های شاسی بلند مثل تویوتا هایلوکس و فولکس واگن آماروک در مسیرهای آفرودی نیز رفت و آمد می کنند. بنابراین خرید یک وانت صفر کیلومتر زیاد توجیه اقتصادی ندارد. به همین دلیل در اکثر کشورها وانت های دست دوم سالم با قیمت مناسب بسیار پرطرفدار هستند و بازار پر رونقی دارند.
ما در این مقاله 10 نمونه از بهترین وانت های دست دوم با قیمت کمتر از 150 میلیون تومان را انتخاب کرده ایم که تقریبا نصف قیمت میانگین یک وانت صفر کیلومتر مدل 2018 در بازار جهانی است. خودروهای دست دومی که شرکت سازنده هنوز از گارانتی آنها پشتیبانی می کند نیز گزینه های بسیار خوبی هستند ولی در این صورت انتخاب شما برای این نوع خودروها در این محدوده قیمتی بسته به مدل خودرو محدود خواهد بود. تمام وانت هایی که در این مقاله معرفی می شوند خودروهای بسیار کاربردی و از برندهای معتبر هستند. در بخش اول این مقاله 5 وانت معرفی شدند. در این بخش با 5 وانت دیگر آشنا می شوید.

6 – شورولت کلرادو 4WD Extended Cab LT مدل 2016
شورولت کلرادو 4WD Extended Cab LT مدل 2016

شورولت کلرادو 4WD Extended Cab LT مدل 2016

شورولت کلرادو یک وانت کاملا جدید در سال 2015 بود. این خودرو رقیب تویوتا تاکوما است و از نظر ابعاد از پرفروش ترین وانت های سایز بزرگ کوچکتر است. شورولت این وانت را از نو طراحی کرد و به همین دلیل کلرادو یک وانت کاملا مدرن است.
انبوهی از مدل های 2016 کلرادو با کارکرد پایین و تحت پوشش گارانتی شورولت با بودجه 25 هزار دلاری یافت می شوند. کلرادو از نظر حفظ ارزش جایگاه خوبی دارد. قیمت کلرادو صفر کیلومتر Extended Cab مدل 2018 با موتور 3.6 لیتر V6 حدودا از 32.380 دلار شروع می شود. با اینکه کلرادو یک انتخاب عالی است ولی در این مورد ممکن است خرید یک وانت کارکرده با سایز کوچکتر به جای یک وانت صفر کیلومتر، به اندازه خرید نمونه های دست دوم وانت های بزرگتر با ظرفیت حمل بار نیم تن منفعت مالی نداشته باشد.

7 – نیسان فرانتیر مدل 2017
نیسان فرانتیر مدل 2017

نیسان فرانتیر مدل 2017

نیسان فرانتیر ارزان ترین وانت سنتی در امریکا است. با بودجه زیر 25 هزار دلار می توان نمونه های فراوانی از مدل های مجهز فرانتیر 4x4 با کارکرد کمتر از 60 هزار کیلومتر که تحت پوشش گارانتی نیسان هستند پیدا کرد.
با اینکه قیمت مدل های پایه 4 سیلندر فرانتیر با گارانتی سازنده زیر 20 هزار دلار است ولی گشتاور مدل های V6 آن که 261 اسب بخار قدرت دارند بسیار بیشتر از مدل های 4 سیلندر با 152 اسب بخار قدرت است. نیسان فرانتیر با قیمت ارزان تر از تویوتا تاکوما جانشین مناسبی برای آن است. فرانتیر جزو تنها وانت های دو دیفرانسیلی است که با گیربکس 6 دنده دستی ارائه می شود. با اینکه برای خرید مدل های آفرودی فرانتیر PRO 4X باید مبلغ اضافی پرداخت کرد ولی نمونه هایی از آنها با قیمت کمتر از 25 هزار دلار یافت می شوند.

8 – رم 1500 Outdoorsman Crew Cab 4x4 مدل 2016
رم 1500 Outdoorsman Crew Cab 4x4 مدل 2016

رم 1500 Outdoorsman Crew Cab 4x4 مدل 2016

با بودجه زیر 25 هزار دلار نمونه های فراوانی از وانت های رم 1500 کارکرده با گارانتی شرکت سازنده در رده های تجهیزاتی Tradesman، Express و Big Horn یافت می شوند. با این بودجه می توان مدل های 4x4 Tradesman با رده تجهیزاتی متوسط نیز پیدا کرد ولی اگر می خواهید با کمتر از 25 هزار دلار صاحب یک وانت رم شوید باید به مدل Pentastar V6 قناعت کنید. اگر خواهان مدل Hemi با موتور V8 هستید باید رده های تجهیزاتی پایین تر را انتخاب کنید.
سینی کامل زیر خودرو که محافظ کف خودرو در مسیرهای صعب العبور است جزو تجهیزات استاندارد مدل Outdoorsman است. اگر با دقت جستجو کنید می توانید یک وانت رم با سیستم تعلیق بادی در هر 4 چرخ که فقط مختص این خودرو است پیدا کنید که در صورت نیاز می تواند ارتفاع خودرو را افزایش دهد. با توجه به اصلاحات شگفت انگیز وانت رم برای سال 2019، پیش بینی می شود هنگامی که مالکین وفادار رم مدل جدید آن را خریداری کنند تعداد رو به افزایشی از وانت های رم کارکرده با وضعیت سالم با قیمت کمتر از 25 هزار دلار در بازار یافت شود.

9 – رم 2500 4x4 Crew Cab SLT مدل 2014
رم 2500 4x4 Crew Cab SLT مدل 2014

رم 2500 4x4 Crew Cab SLT مدل 2014

رم 2500 یکی از وانت های مورد علاقه مردم امریکا مخصوص انجام کارهای سنگین است. برای یافتن رم 2500 با کارکرد پایین و قیمت کمتر از 25 هزار دلار باید مدل 2014 یا مدل های پایینتر و رده های تجهیزاتی پایینتر را انتخاب کنید. در این محدوده قیمتی تعداد فراوانی از مدل های Tradesman و ST وانت رم یافت می شوند. اگر با دقت جستجو کنید می توانید مدل Hemi SLT با موتور V8 نیز پیدا کنید.
وانت های دیزلی با ظرفیت حمل بار ¾ تن ارزش خود را حفظ می کنند. به سختی می توان با قیمت کمتر از 25 هزار دلار یک رم 2500 مدل بالا، کم کارکرد و سالم با موتور قدرتمند 6 سیلندر خطی توربودیزل کامینز پیدا کرد. همین موضوع درباره مدل افسانه ای Power Wagon نیز صدق می کند. اگر به یک رم دیزلی یا مدل پاور واگن که آماده آفرود باشد نیاز دارید باید مبلغ بسیار بیشتری برای خرید آنها بپردازید.

10 – فورد F-250 4x4 Crew Cab XLT مدل 2013
فورد F-250 4x4 Crew Cab XLT مدل 2013

فورد F-250 4x4 Crew Cab XLT مدل 2013

نمونه های کم کارکرد فورد F-250 با قیمت کمتر از 25 هزار دلار کمیاب هستند ولی می توان چنین نمونه هایی را یافت. در این محدوده قیمتی نمی توان یک نمونه تمیز و کم کارکرد با رده تجهیزاتی بالا پیدا کرد ولی با این قیمت مدل XLT گزینه مناسبی است. باید به جای موتوردیزلی پاوراستروک 6.7 لیتری، موتور بنزینی 6.2 لیتر را انتخاب کنید. اگر در این محدوده قیمتی خواهان یک فورد F-250 دیزلی هستید، نمونه هایی با کارکرد بالاتر از 160 هزار کیلومتر نصیب شما می شود.
همه مدل برتر King Ranch فورد F-250 را دوست دارند که برای خرید آن باید مبلغ اضافی پرداخت کنید. اگر به این مدل علاقه مند هستید ولی بودجه شما تنها 25 هزار دلار است باید فقط در جستجوی مدل های 2010 با کارکرد بسیار بالا باشید.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران