خداحافظی ردبول با رنو؛ موتور هوندا نیرو بخش قهرمان سابق فرمول یک

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
در سال ۲۰۰۵ شرکت ردبول تصمیم گرفت در رقابت‌های قهرمانی فرمول یک شرکت کند، در مدت زمان کوتاهی این تیم پیشرفت قابل توجهی داشت و در همان ابتدا، از جمله کسب مقام در پیست‌های موناکو ، کانادا و نوربورگرینگ و تغییرات زیادی که در قوانین مسابقات پیش آمد، سبب شد تا تیم منطقه "میلتون کینس" انگلستان سال ۲۰۰۸ را با اتومبیل RB5 آغاز کرده و رقبای خود را به چالش بکشد، هرچند تیم ردبول این موفقیت را باید مدیون اسپانسرینگ تگ هویر (رنو در فرمول یک) باشد که با تولید پیشرانه‌های قدرتمند و فوق العاده از سال 2007 میلادی، توانست موفقیت‌های تیم ردبول را در مسابقات تضمین کند، اما گویا این موفقیت‌ها دوام زیادی نداشته و عملکرد ضعیف تیم ردبول در سال‌های گذشته، باعث شده تا از همکاری با شریک 12 ساله خود صرف نظر کند.

ردبول

ردبول


به طور دقیق‌تر، تیم فرمول 1 ردبول بعد از 12 سال همکاری با رنو برای تولید پیشرانه‌های محرک خود، تصمیم به جدایی گرفته و حالا پیشرانه‌های محرک خود را با همکاری شرکت ژاپنی "هوندا" توسعه خواهد داد تا شاید این تیم افسانه‌ای ردبول با 4 عنوان قهرمانی در مسابقات فرمول 1 که در سال‌های 2010، 2011، 2012 و همچنین 2013 بدست آمده است، بار دیگر به روزهای اوج خود بازگردد و بتواند عناوین مهمی در مسابقات فرمول 1 بدست آورد.
کریستین هورنر، مدیر تیم ردبول اعلام کرد: این قرارداد چند ساله با هوندا، شروع یک مرحله جدید و تلاش هیجان انگیز "استون مارتین- ردبول" برای شرکت در مسابقات خواهد بود، هرچند این همکاری تنها برای مسابقات جایزه بزرگ نیست، اما اولویت اصلی ما بر روی مسابقات جایزه بزرگ بویژه تیم فرمول 1 خواهد بود که از پتانسیل بالاتری برخوردار هستند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران