رکورد شکنی با سدان اقتصادی؛ وقتی فولکس واگن جتا رقیب سوپراسپرت ها می شود

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
فولکس واگن جتا 2019 با قیمتی ارزان تر از قبل در حالی معرفی شد که انتظار می رود استقبال از این خودرو به دلیل افزایش کیفیت در نسل هفتم آن به میزان قابل توجهی افزایش یابد.
در زیر کاپوت زیبای جتای جدید، یک پیشرانه 1.4 لیتری توربوی TSI قرار داشته که قدرت 147 اسب بخاری و گشتاور 249 نیوتون متری تولید می کند. این خودرو به یک گیربکس 6 سرعته دستی یا 8 سرعته اتوماتیک متصل است.
ما اینجا قصد داریم یک نسخه متفاوت و پر قدرت تر از جتا 2019 را به شما معرفی کنیم:
این نسخه متفاوت به یک موتور پر قدرت 4 سیلندر و 2 لیتری توربو از خانواده موتورهای EA888 فولکس واگن مجهز می باشد.

فولکس واگن جتا

فولکس واگن جتا

گفته می شود که تمرکز طراحان موتورهای EA888 بر روی سرعت تولیدی آن ها بوده و در واقع کارائی این موتورها به هرچه بیشتر بودن قدرت خروجیشان بستگی دارد.
فولکس واگن امیدوار است که به زودی نهایت سرعت این نسخه متفاوت از سدان جتا را از 320 به 336 کیلومتر بر ساعت برساند.

فولکس واگن جتا

فولکس واگن جتا

این خودرو در شهر ونتورا در جنوب ایالت کالیفرنیا توسط متخصصان Bonneville THR ساخته شده است. این اولین جتایی است که این گروه بر روی آن کار کرده است.
برای بهبود ضریب درگ خودرو ارتفاع سیستم تعلیق کاهش یافته و از چرخ ها و تایر های خاص Salt Flat (مخصوص دریاچه نمک) استفاده شده است.

فولکس واگن جتا

فولکس واگن جتا

از طرف دیگر THR دیفرانسیل این جتای جدید را نیز دستخوش تغییراتی قرار داده است.
همانطور که در ادامه مشاهده خواهید کرد فضای داخلی این نسخه پر از اسباب و ادوات محافظی است که سرنشینان را در مقابل رخ داد حوادث احتمالی محافظت می کند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران