معجزه نویتک؛ وقتی تیونر فراری به سراغ لامبورگینی هوراکان پرفورمنته می رود

عکس نویسنده
آراد فلاح
نویسنده
هوراکان پرفورمنته را باید یکی از محصولات درخشان در تاریخ گاوهای وحشی لامبورگینی توصیف کرد. اما اگر باکمپانی نویتک آشنایی داشته باشید احتمالا می دانید که چیزی این آلمان ها را محدود نمی کند. نویتک پیشتر و در زمانی که هنوز موتورهای توربوچارجر چندان فراگیر نشده بودند، شجاعانه دست به تیونینگ و تجهیز کردن پیشرانه های ساخت فراری به توربو می زد و شماری از ابرفراری های زمان خود را با چنین روشی خلق کرده است.
مهندسان نویتک برای هوراکان پرفورمنته ترکیبی از قطعات تیونینگ مبتنی بر فیبرکربن با هدف بهبود آیرودینامیک را توسعه داده اند که علاوه بر کاستن از نیروی لیفت در بخش دماغه خودرو امکان خنک کاری بهتر دیسک های ترمز را نیز فراهم می آورند، همچنین به لطف استفاده از فنرهای متفاوت و رینگ های بزرگتر، حالا 3.5 سانتی متر از ارتفاع این مرکب سریع و خشن کاسته شده است و البته که مهندسان نویتک برنامه سنگینی را نیز برای ارتقا پیشرانه ده سیلندر و 630 اسب بخاری هوراکان پرفورمنته تدارک دیده اند که هنوز به مرحله نهایی خود نرسیده است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران