خودروسازان فرانسوی باید غرامت بدهند

ایسنا : یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: شرکت‌های خودروسازی اروپایی به‌ویژه رنو و پژو سیتروئن در‌صورتی‌که قراردادهایشان را فسخ و ایران را ترک کنند، باید به ایران غرامت بپردازند. علی اسدی‌کرم اظهار کرد: شرکت‌های خودروسازی خارجی موظفند براساس تعهداتی که به سازمان گسترش و نوسازی ایران یا شرکت‌های سایپا و ایران‌خودرو دارند، عمل کنند و اگر یک‌جانبه، اجباری یا اختیاری از ایران بروند، به منزله فسخ قراردادهای دوجانبه یا چندجانبه است.
وی ادامه داد: این اقدام از نظر حقوقی در دادگاه‌های بین‌المللی برای جمهوری اسلامی ایران ایجاد حق کرده و شرکت‌های خودروسازی خارجی ملزم به پرداخت غرامت یا خسارت یا جبران خسارت به هر شیوه ممکن هستند. نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی، بانک‌های متوسط و کوچک اروپایی را روزنه امیدی برای حفظ قراردادها دانست و افزود: براساس گزارش‌هایی که از مقامات اروپایی برای استمرار حضور در بازار خودرویی ایران به گوش می‌رسد، ممکن است فرانسه و سایر کشورهای اروپایی بتوانند از طریق بانک‌های متوسط و کوچک تبادلات بانکی خود با ایران را انجام دهند و این مساله خود مانع فسخ یکجانبه قراردادهای خودرویی و ترک کردن ایران ازسوی رنو و پژو سیتروئن یا سایر برندهای خودروسازی خارجی است. وی در عین حال خروج برندهای خودروسازی فرانسوی از بازار ایران را دارای آثار قیمتی دانست و افزود: با توجه به احتمال کمبود عرضه به بازار و بالا بودن تقاضا، رفتن خودروسازان خارجی از ایران سبب افزایش شدید قیمت‌ها می‌شود. این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: بازار خودرو کشور علاوه‌بر آنکه به «واردات» وابسته است به نوسانات ناپایدار نرخ ارز هم به سرعت واکنش نشان داده و از همین رو گاهی قیمت‌ها افزایشی می‌شود.
برچسب ها:
نظرات
 
 
 
محمد 1397/4/25
و خودروسازها هم باید به مردم غرامت بدهند چون بازنده اصلی این داستان اونهایی هستن که لگن های فرانسوی رو خریدن و دو روز دیگه قطعات و خدمات رو باید از لپ لپ به دست بیارن
رضا 1397/4/25
چقدر این مسولین باهوشه،بشین تا غرامت بهت بدن، چرا الکی حرف میزنید،کدوم دادگاه بین الملل،محکوم نشیمن غرامت ندیم صلوات...
Reza 1397/4/25
الان فرانسویا دربه در دنبال دادن غرامت به ما هستن...
کامران 1397/4/25
گزیده شدن از یک سوراخ برای بار دوم: نبود حافظه تاریخی
محمد 1397/4/25
حرف ایشون کاملا متین ولی مگه واسه سری قبل که از ایران رفتن غرامت دادن؟؟ به کدوم تضمین میخاین غرامت بگیرین؟؟ قراردادتون؟؟ اونو که محرمانه امضاش کردین معلوم نیست توش چی نوشته؟؟ اگه واقعا میتونین غرامت بگیرین مرد عمل باشین و الکی شعار ندین

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران