تمایل دزدان به سرقت لوازم خودرو بیشتر شده است

سرهنگ رضا موذن روز شنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار حوزه انتظامی ایرنا افزود: بر همین اساس عده ای از این دزدان نیز به لحاظ رعایت سرعت عمل و فرار از محل سرقت به دنبال قطعات سبک و گران قیمت خودرو از قبیل سیستم رایانه وسایل نقلیه هستند.
وی گفت: یکی از دلایل تغییر نگرش دزدان از خودرو به سمت لوازم و قطعات می تواند بالا رفتن سطح ایمنی خودروها و نسب سیستم ایمولیزر سویچ وسایل نقلیه باشد و با توجه به اطلاعات موجود، سرقت خودرو در مقایسه با سرقت لوازم جانبی و قطعات قیمتی خودرو از آمار کمتری برخوردار است.
وی تصریح کرد: مردم باید برای ایجاد اخلال در کار دزدان و اتلاف وقت آنان خودروهای خود را علاوه بر سیستم دزدگیر، به قفل پدال، فرمان و حتی قفل و زنجیر مجهز کنند زیرا استفاده از این موارد تمایل دزدان را برای سرقت خودرو کاهش می دهد.
به گفته برخی از کارشناسان یکی از دلایل تمایل دزدان از سرقت خودرو به سمت قطعات و لوازم خودرو می تواند لزوم فرار سریع از محل سرقت و نیز احتمال نصب دستگاه ردیاب در خودرو باشد زیرا از این طریق مسیر و محل تردد و نگهداری خودرو سریعا مشخص می شود.
معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی در گفت و گو با ایرنا به سرقت از منازل نیز اشاره کرد و گفت: عموما سرقت منازل در فصل تابستان و ایام تعطیلات چند روزه و ایام نوروز از آمار بیشتری برخوردار است ببنابراین مردم باید در این ایام برنامه ریزی دقیق تری برای پیشگیری از سرقت منزل داشته باشند.
سرهنگ موذن اظهار داشت: مردم سعی کنند به خصوص در ایام تعطیلات و تابستان که در منزل حضور ندارند، اشیاء قیمتی و با ارزش خود را در جای امن تری نگهداری کنند تا خدای نکرده مشکل خاصی برای آنان رخ ندهد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران