چالش جدید در پرونده تخلف واردات

تسنیم : بررسی‌ها نشان می‌دهد در لیست منتشر شده درخصوص تخلفات خودرویی، تعدادی از ثبت‌سفارش‌ها با کارت‌های موسوم به یک بار مصرف انجام شده بنابراین روند تحقیقات با چالش رو‌به‌رو خواهد شد. زمزمه‌های اولیه تخلفات در حوزه ثبت‌سفارش خودرو نخستین بار از آذر ماه سال ۹۶ با نامه وزیر اقتصاد به گمرک درخصوص خودروهای در گمرک مانده کلید زده شد. در آن زمان موضوع وقوع تخلفات گسترده در حوزه واردات خودرو و استفاده از ثبت‌سفارش‌های جعلی مطرح شد. مدتی بعد وزارت صنعت با دستور شریعتمداری به‌صورت جدی به موضوع ورود کرد و در نهایت در بهمن و اسفند ۹۶ مکاتباتی درخصوص اعلام مشخصات متخلفان با گمرک انجام شد.
بنا بر اعلام مقامات قضایی تاکنون ۳۰ نفر در این ارتباط دستگیر شده‌اند و همچنان تحقیقات درخصوص تخلفات ثبت‌سفارش خودرو ادامه دارد. اما نکته جدیدی که به‌نظر می‌رسد یکی از چالش‌های رسیدگی به پرونده مذکور باشد، استفاده تعدادی از واردکنندگان از کارت‌های بازرگانی یک‌بار مصرف است. پیش از این شائبه پنهان کردن رد قاچاق کالا با استفاده از کارت‌های مذکور مطرح شده بود و حالا نمونه جدید تخلفات ثبت‌سفارش خودرو در زمان ممنوعیت، که اتفاقا از سوی گمرک با اتهام قاچاق رو‌به‌رو شده، موضوع پنهان کردن رد متخلفان اصلی را جدی‌تر کرده است.
نظرات
 
 
 
saeid 1397/5/13
خیلی مسخره هستش
نفر اول رو نمیتونن بگیرن میرن سراغ ابدارچیا میگن چرا بهشون چایی دادی!
اینا نشونه ایی از فساد بالا در اقتصاد مملکت هستش که اینم نشون دهنده ی اینه که وضع اقتصادی مردم با این وضعیت از این بدتر هم خواهد شد
مهرداد 1397/5/13
واقعا باریکلا .... باید آفرین گفت ... وقتی که دیدن آلترناتیو حک شدن سایت ثبت سفارش جواب نداده و دروغشون تابلو شده حالا یه بامبول جدید سریع رو کردن تا اسامی نفراتی که نباید مشخص بشه محفوظ بمونه .

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران