رشد ۷ برابری تقاضا برای خودروهای برقی؛ ایران در خلاف مسیر تکنولوژی جهان

صنعت خودرو با استفاده از باتری های لیتیوم یون تا سال ۲۰۲۵ هفت برابر رشد می کند.
به نقل از عصر معدن، به دلیل کاهش هزینه های آن و همچنین یارانه ها و مشوق ها در بسیاری از کشورها، به ویژه در چین و با توجه به حمایت از فروش وسایل نقلیه الکتریکی (EVs)، انتظار می رود استفاده از باتری های لیتیوم یون توسط خودروسازان تا سال 2025 به 7 برابر افزایش پیدا کند.
طبق گفته Will Adams، رئیس تحقیقات فلزات Metal Bulletin، تقاضا برای باتری های لیتیوم یونی تا سال 2025 به 650 گیگاوات افزایش خواهد یافت.
وی در گزارشی که روز دوشنبه منتشر شد، گفت: نیاز به ذخیره برق تولید شده توسط منابع انرژی تجدیدپذیر مانند باد و خورشید نیز به رشد تقاضا کمک می کند. این درحالیست که در شرایط تحریم ها نه تنها امیدی به ساخت خودروهای برقی و هیبریدی در ایران وجود ندارد بلکه حتی در مسیر بازگشت به خودروهای قدیمی تر با تکنولوژی سادتر نیز هستیم. گویی زمان در کشورمان به سمت عقب حرکت می کند.
نظرات
 
 
 
kk 1397/5/26
الان بهترين زمان واسه ايرانه كه رهه ١٠٠ سالرو يه شبه بره!!! و اون فاصله ي وحشتناك بين صنعت خودروسازيش و دنيار و از بين ببره و همگام با صنعت خودرو سازي دنيا بشه...
عمر خودروهاي بنزيني رو به اتمامه،و الان دنيا تقريبا اول راه خودروهاي دوگانه و برقيه و اگه ايران شروع به ساخت زير ساخت هاي خودروهاي برقي كنه و با كشورهاي ديگه در ساخت اينجور خودروها همكاري كنه ميتونيم اميدوار به همگام شدن خودروسازيمون با دنيا باشيم.تويه ساخت خودروهاي بنزيني كه هيچ وقت حرفي واسه گفتن نداشتيم و با يه فاصله معنادار عقب بوديم،الان بهتربن زمانه كه تنبلي هاي چند سال اخيرمون و تويه صنعت خودرو يك شبه با رفتن به سمت خودروهاي دوگانه و برقي جبران كنيم...اميدوارم قدر اين فرصت رو بدونن...

  • افشین 1397/5/28
    شما نخر، به بغل دستی هم بگو نخره تا این خودروسازی کاملا ورشکست بشه بعد شاید بشه کاری کرد ! البته با وجود این مدیران دلسوز و این دولت همیشه حامی و این مردم همیشه گشنه بعید میدونم !!!
Meysam 1397/5/26
جالبه ها ، مردم اونجا دارن از خرید خودروهای برقی استقبال میکنن و کمپانی ها قول دادن ظرفیت باطری و عملکرد ماشین رو تا سال های آینده افزایش بدن .یعنی اینکه به غیر از جیب خودشون به فکر راحتی و آسایش مردم هم هستن ...
دقیقا مثل اینجا که وقتی هنوز مشتری دارن ترجیح میدن حتی زه بغل ماشین رو هم ببرن تو لیست آپشن...
رضا 1397/5/26
نه تنها در صنعت خودرو که در تمام صنایع از لوازم خانگی گرفته تا پوشاک و دارو
عقب هستیم چون دنیا به سرعت نور در حال پیشرفت است اما اینجا با خودتحریمی
مملکت را از صنعت روز دنیا دور کرده اند!!
Babak 1397/5/26
نه آقا، اشتباه می کنین.
ایران داره درست می ره ،
بقیه ی جهان نمی فهمن و دارن برعکس می رن 😃😃🤧🤧

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران