یک معادله چند مجهولی؛ قیمت خودرو تابعی از نرخ ارز و میزان عرضه است

تحولات چند روز گذشته در حوزه سیاسی نشان از آن دارد که دستکم تا یک‌سال آینده شاهد اتفاق خاصی برای کاهش یا رفع تحریم‌ها نخواهیم بود و برای دوران اقتصاد مقاومتی باید آماده شویم.
به نقل از دنیای خودرو، در کوتاه‌مدت و میان‌مدت کاهش قیمت‌ها اتفاق رخ نمی‌دهد. این تحلیل فعالان بازار خودرو است.
تحولات چند روز گذشته در حوزه سیاسی نشان از آن دارد که دستکم تا یک‌سال آینده شاهد اتفاق خاصی برای کاهش یا رفع تحریم‌ها نخواهیم بود و برای دوران اقتصاد مقاومتی باید آماده شویم. بدین‌ترتیب احتمالا در ماه‌های آینده باید تدبیری بیندیشیم تا بتوانیم بر بازار ارز مسلط شده و جلوی هرگونه افزایش قیمت را بگیریم. از طرفی نباید اجازه کاهش تولید به‌دلیل مشکلات ناشی‌از تحریم‌ها داده شود زیرا در غیر این صورت، شاهد افزایش دوباره قیمت خودروها خواهیم بود.
با کنار هم گذاشتن این مولفه‌ها بدون‌شک به این نتیجه خواهیم رسید که قیمت خودرو در ماه‌های آینده و شاید تا انتهای سال جاری تابعی از این اقدامات خواهد بود. بنابراین اگر قصد خرید خودرو را دارید، بهتر است بدانید وقفه در خرید، به نوعی می‌تواند ریسک محسوب شود.
پس تردیدها را کنار گذاشته و اگر مصرف‌کننده واقعی هستید، به قصد خرید وارد بازار شوید. زیرا احتمالا در آینده نزدیک و میان‌مدت شاهد کاهش قیمت‌ها نخواهیم بود و تنها می‌توانیم امیدوار باشیم مسئولان با تدابیر لازم بتوانند جلوی افزایش قیمت‌ها را بگیرند.
نظرات
 
 
 
ناشناس 1397/5/27
یعنی هر وقت کلمه "اقتصاد مقاومتی" رو می شنوم کهیر می زنم!!! یعنی مشخصه که رانت و فساد و دلال بازی و گرونی از سر و روی این جمله می باره!!!
الیاس 1397/5/27
خدا خیرشان بده ..... ملت راضی هستند پراید رو 40 میلیون بخرند فقط خواهش میکنیم ترتیبی اتخاذ شود که ملت برای خرید زیاد در صف نایستند ...
  • علیرضا 1397/5/28
    ;-)
افشین 1397/5/28
حالا اونی که قصد خرید خودرو داره یا داشته و الان دیگه نمیتونه با این تعاریف باید بره بمیره دیگه !!!؟؟؟

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران