آیا خریداران آگاه می شوند؟

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
جدیدترین آمارها نشان می دهند که خریداران خودروها دیگر کمتر به مواردی همچون اسب بخار و گشتاور اهمیت می دهند. بر اساس آماری که Morning Consult منتشر کرده است 60 درصد خریداران بیشتر به نقد و بررسی خودروها اهمیت می دهند و این بررسی ها می توانند یک خریدار را از خرید یک برند منصرف کنند.
نظرسنجی انجام شده توسط این موسسه نشان می دهد که ایمنی نیز برای 2022 نفر شرکت کننده نیز دارای اهمیت بالایی برخوردار است. از این تعداد 58 درصد گفته اند که اگر خودرویی ایمنی کافی در مقایسه با سایر رقبا نداشته باشد آن خودرو را خریداری نخواهند کرد. 48 درصد نیز عنوان کرده اند که جاداری خودرو برایشان اهمیت دارد و اگر خودرویی فضای کمی داشته باشد به سمت آن نخواهند رفت.
جالب است که زیبایی ظاهری و مصرف سوخت چندان برای شرکت کنندگان در این نظر سنجی اهمیت نداشته است و تنها 44 درصد گفته اند که بر اساس مصرف سوخت خودرو تصمیم گیری خواهند کرد. 31 درصد نیز عنوان کرده اند که جذابیت ظاهری یک خودرو در تصمیمشان برای خرید خودرو تاثیر گذار است. این آمار همانطور که می بینید بسیار جالب توجه و مهم است.
آمار همچنین نشان می دهند که مشتریان تمایل خوبی به خودروهای خاص دارند و برای مثال تنها 8 درصد گفته اند که حاضر نیستند یک خودروی هیبریدی بخرند. مساله‌ی بعدی کاهش وفاداری مشتریان به بندها است به طوری که تنها 17 درصد از شرکت کنندگان اعلام کرده اند که حاضر نیستند از برندی که قبلا نداشته اند خرید کنند.
نکات جالبی در این نظر سنجی نهفته است و نشان می دهند که چه موارد و فاکتورهایی برای خریداران اهمیت دارد. البته از سوی دیگر این نظر سنجی رده های بالاتر بازار و خودروهای گران قیمت را که اکثر خودروهای الکتریکی را نیز در بر می گیرند پوشش نداده است. در کل باید اینطور نتیجه گرفت که رتبه‌ی ایمنی و نقد و بررسی خودروها از اهمیت بالایی برای خریداران خودروها برخوردار است.
برچسب ها:
نظرات
 
 
 
افشین 1397/6/1
این نظر سنجی برای مردم ایران صدق نمیکنه ! هر وقت ملت ایران به این سطح از عرفان رسیدند که لیاقت خودشونو از خرید یک خودرو درک کردند، اونوقت شاید صنعت خودروسازی متحول بشه !
البته عملکرد دولت ها و خودروساز ها توی سال های گذشته توی عوض کردن دیدگاه مردم نسبت به خودرو بی تاثیر نبوده ! انقدر مردم رو توی محدودیت قرار دادند که فکر می کنند ماشینای چینی و کره ای فعلی موجود در بازار ماشین لوکس اند !!! هنوز دیدگاه مردم نسبت به ماشین هایی مثل ماکسیما و زانتیا عوض نشده ! بعضی ها هنوز نمیخوان قبول کنند که خودرویی که سوار میشن دیگه هیچ خریداری هیچ جای دنیا حتی کشور های همسایه نداره !
احمد 1397/6/1
خود من بیشتر به ایمنی توجه میکنم...
ولی جیب من بیشتر به قیمت توجه میکنه...
در نتیجه از تاکسی استفاده میکنم!
چون الان با 100 میلیون هم نمیشه چیزی گرفت که ایمن باشه!!!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران