رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو مطرح کرد: ثبت اطلاعات خرید و فروش راهکار ساماندهی بازار خودرو

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو معتقد است ثبت اطلاعات خرید و فروش خودروها می تواند ساماندهی بازار وسایل نقلیه را به همراه داشته باشد.
به نقل از باشگاه خبرنگاران، سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو از آشفته بودن وضعیت بازار خودروهای داخلی بعلت محدودیت تقاضا و عرضه طی دوهفته اخیر خبر داد و اظهار کرد: اختلاف موجود در قیمت کارخانه ای و بازار خودروها گویای وجود حباب در این بخش است.
موتمنی از بازگشت آرامش و ثبات به بازار خودروهای وارداتی خبر داد و گفت:هم اکنون خرید و فروش چندانی در این بخش صورت نمی گیرد.
وی یکی از راهکارهای ساماندهی بازار خودرو،​را ثبت اطلاعات خرید و فروش این کالا دانست و افزود:به رغم سامانه طراحی شده برای بازار خودرو ، هنوز خبری از بهره برداری آن نیست. معتقدم با شروع فعالیت این سامانه، می توان بازار را در شرایط بهتری قرار داد.
رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو ضمن انتقاد از سکوت نهاد‌های نظارتی در زمینه افزایش قیمت خودرو ،بیان کرد: نهاد‌های نظارتی بر عملکرد خودروسازان به نوعی در افزایش قیمت خودرو دخیل هستند و مشخص نیست که این سکوت تا کی ادامه خواهد داشت.
موتمنی در پایان گفت: بازار خودرو، بازاری انحصاری است و نهاد‌های نظارتی هم باید رصدی بر آن داشته باشند بطوریکه در یک ماه گذشته، 35 درصد رشد قیمت داشتیم.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران