پیشنهاد افزایش ۱۷درصدی قیمت خودرو

تسنیم : سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به پیشنهاد خودروسازان مبنی بر افزایش ۱۷درصدی قیمت خودرو گفت: افزایش قیمت‌ها باید براساس آنالیز قیمت خودرو صورت گیرد و مردم نباید تاوان حقوق و دستمزد ۱۱هزار پرسنل مازاد در یک شرکت خودروسازی را بدهند.سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در حال حاضر تصمیماتی که برای تنظیم بازار خودرو گرفته شده، مقطعی هستند.
وی افزود: آنچه مجلس در مدیریت تولید، تامین مواد اولیه و شبکه توزیع و نیز اجرای سیاست‌گذاری‌های درست، انتظار دارد، در تصمیم‌گیری‌های اخیر وزارت صنعت، معدن و تجارت به چشم نمی‌آید.سعید باستانی با بیان اینکه در شبکه تامین قطعات و تولید مشکلاتی وجود دارد، خاطرنشان کرد: علاوه‌بر این، تغییرات بخشنامه‌ای وزارت صنعت و معدن بر تامین مواد اولیه و ثبت‌سفارش‌ها و شبکه توزیع تاثیرگذار است، ضمن آنکه اتخاذ تصمیمات ناگهانی مانند ممنوعیت واردات خودروهای خارجی نیز باعث افزایش قیمت خودرو (در بازار وارداتی‌ها) شد.این نماینده مجلس اظهار کرد: متاسفانه حوزه‌های سیاست‌گذاری، تصمیم‌گیری و مدیریتی که در وزارت صنعت،معدن و تجارت برای تولید مناسب یک کالا مشاهده می‌کنیم، ضعیف است. باستانی در رابطه با پیشنهاد خودروسازان مبنی بر افزایش ۱۷درصدی قیمت خودرو نیز گفت: افزایش قیمت‌ها باید براساس آنالیز قیمت خودرو صورت بگیرد؛ چرا خودروسازان هزینه‌های سربار خودروسازی را کاهش نمی‌دهند؟ چرا مردم باید تاوان حقوق و دستمزد ۱۱ هزار پرسنل مازاد فلان شرکت خودروساز را پرداخت کنند؟ البته ما تورم و افزایش مواد اولیه تولید و به‌ تبع آن افزایش قیمت را قبول داریم، اما اعداد و ارقام مربوطه باید بررسی شود.این مقام مسوول تصریح کرد: مدت‌هاست قطعه‌سازان از خودروسازان پولی دریافت نکرده‌اند؛ ایرادات در این مورد فقط مربوط به خودروساز نیست، بلکه ایراد اصلی به وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌عنوان متولی کل صنعت برمی‌گردد.
برچسب ها:
نظرات
 
 
 
sama 1397/6/22
ايشالا آناليز قيمت ها كي تموم ميشه ، نشستين فقط حرف ميزنين پدر ملت دراومده . با 17 درصد مخالفين در حالي كه نزديك 100 درصد خودرو گرون شده .
  • امیر 1397/6/24
    توکه هیچی از بازیهای اینا سر در نمیاری، حرف مفت نزن برای خودت
    خودشون بازار و به گند کشوندن که الان تو و امثالت 17 درصد و با حلوا حلوا بپذیری...
hamedhakan 1397/6/22
مزدا 3 جدید شده 300 واقعا مسخرست البته جدید که نه مدل 2010 سراتو شده 210 دستتون درد نکنه
افشین 1397/6/23
با تمام این حرف ها باز هم زورشون نمیرسه وزیر صنعت رو برکنار کنند !!!!!! قشنگ معلومه یه خبر هایی هست که قرار نیست معلوم بشه !
جیگر: ۱۱ هزار نیروی مازاد !؟ ۱۱ هزار نیروی مازاد !!؟؟ ۱۱هزار نیروی مازاد !!!؟؟؟

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران