تاکتیک خودروسازان برای تسلط بر بازار

ایرنا : رئیس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو گفت: حدود ۲ ماه است خودروسازان عرضه خودرو به بازار را کاهش داده‌اند و با این اقدام مدیریت بازار و قیمت‌ها را در دست گرفته‌اند. سعید موتمنی افزود: عامل اصلی اختلاف قیمت ۱۰۰ درصدی قیمت کارخانه و بازار برخی خودروها ناشی از همین موضوع و محدود شدن عرضه خودروسازان است.
وی ادامه داد: در حالی که متوسط داخلی‌سازی خودروهای کمتر از ۴۵ میلیون تومانی ۹۳ درصد است، ارزبری هفت درصدی نمی‌تواند بهانه‌ای برای افزایش بی‌رویه این روزهای قیمت‌ها باشد. موتمنی تصریح کرد: خودروسازان با قطع عرضه خودرو، نبض مدیریت بازار را در دست گرفته‌اند، در حالی که معتقدم عرضه یک ماه آنها می‌تواند به کاهش ۵۰ درصدی قیمت‌ها بینجامد. عرضه روزانه خودروسازان یک هزار و ۵۰۰ دستگاه است که در ماه ۴۵ هزار دستگاه می‌شود. رئیس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو به پیش‌فروش این روزهای خودروسازان اشاره کرد و افزود: چنین پیش‌فروش‌هایی که تحویل خودروها در آنها بلندمدت است، به هیچ عنوان روی کاهش قیمت‌ها تاثیر ندارد و در حقیقت معامله‌ای روی کاغذ است. به گفته این مقام صنفی، پیش‌فروش‌ها در حالی انجام می‌شود که خودروسازان هنوز به تعهدات دور پیشین پیش‌فروش‌ها عمل نکرده‌اند. وی بیان کرد: افزایش یا کاهش قیمت خودروها به نوسان دلار نیز وابسته است و در صورتی که نرخ دلار ثابت شود، افراد برای خرید یا فروش اقدام می‌کنند. موتمنی یادآوری کرد: خودروسازان در هفته‌های گذشته بحث آزادسازی قیمت‌ها را پیش کشیدند، اما شورای رقابت با آن مخالفت کرد؛ اکنون وضعیت نامعلوم است و منتظریم بازار از بلاتکلیفی خارج شود. وی ادامه داد: خودروسازان افزایش ۱۷ تا ۱۸ درصدی قیمت‌ها را خواستارند، اما شورای رقابت در قبال آن سکوت کرده است. رئیس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو، مطرح شدن افزایش ۵۰ درصدی قیمت خودرو را «شایعه‌ای بی اساس در فضای مجازی» برشمرد و گفت: این موضوع، غیرواقعی است و فقط چند سایت به آن دامن زده‌اند.
برچسب ها:
نظرات
 
 
 
افشین 1397/7/7
من نمیدونم کی میخوایم قبول کنیم که این خودروساز ها فاسد اند و در کنار امپراطوری فاسد خودشون هزاران بنگاه مفسد دیگه درست کردن و تمام اتفاقاتی که هم برای صنعت خودرو از اوایل امسال تا الان افتاده کار خوشونه نه قیمت دلار !!! خودروسازی باید غربالگری بشه. یعنی تمام مدیران و معاونان رده بالا با اشخاصی که تحصیلات و توانایی های لازم در این صنعت رو دارند عوض بشن، تمام بنگاه های مرتبط با این خودروساز ها تحت نظارت شدید قرار بگیره به طوری برای آب خوردن نیاز به اجازه گرفتن داشته باشند. رویه خودروسازی از سمت کپی کاری به سمت نوآوری با تکیه در دانش داخلی باشه تا نخبه های این صنعت از خودروسازی های دیگه سر در نیارن ! اگر خودمون صفر تا صد ماشین تولید کنیم قطعا دیگه بهانه ای از بابت قیمت دلار نخواهیم داشت. گر چه من فکر می کنم همین حالا هم تمام خودروهای داخلی 100 درصد تولید داخل اند و این کارهایی که صورت گرفته فقط و فقط برای سو استفاده مالی یک عده اندکی خس و خاشاک بوده !
مهمان 1397/7/7
این ایران خودرو خیلی مادر محترمه................................
5 شنبه با کدملی پدرم
شنبه با کد ملی خودم
با هیچ کدوم موفق به ثبت نانم نشدم.....
4 روز دیگه هم میان تو رسانه ملی از فروش 53 هزار خوئدرو به مصرف کننده حقیقی حرف میزنن..
امیر 1397/7/7
بزودی نابود خواهید شد...

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران