وقتی محصولات سایپا در شرایط فروش بدون مشتری می مانند!

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
همانطور که در جریان هستید، اقتصاد کشور بویژه صنعت خودروسازی در ماه‌های گذشته حال روز خوشی نداشته است و شرکت‌های خودروساز داخلی از جمله ایران خودرو و سایپا با سوار شدن بر امواج گرانی، محصولات خود را در قالب طرح پیش فروش و با قیمت‌های مصوب به مشتریان عرضه کردند و همین موضع باعث شد تا در عرض تنها چند ساعت تمامی ظرفیت‌های فروش محصولات تکمیل شود. اما در روزهای گذشته و با توجه به سقوط آزاد نرخ ارز در بازار، قیمت خودرو در بازار کشور هم سیر نزولی به خود گرفته است و این امیدواری در بین مردم بوجود آمده است که قیمت‌ها باز هم سیر نزولی خواهد داشت، به همین دلیل بازار کشور را تنها فروشنده‌ها تشکیل داده‌اند و خریدار چندانی برای اتومبیل دیده نمی‌شود و این شرایط تا جایی پیش رفته است که با وجود باز بودن طرح پیش فروش محصولات سایپا، 2 محصول آن تکمیل ظرفیت نشده و همچنین امکان ثبت سفارش برای خرید آنان وجود دارد. هرچند شاید در زمان انتشار این خبر ظرفیت فروش آنان تکمیل شده باشد.
درحالی که ظرفیت پیش فروش خودروسازان داخلی در عرض تنها چند ساعت تکمیل می‌شد، این بار داستان کمی متفاوت شده و با کاهش ارزش دلار و همچنین خودروها در بازار، میل مشتریان به سرمایه گذاری در بازار خودرو کاهش پیدا کرده است و تقاضای بسیار زیادی برای خرید محصولات وجود ندارد. به عنوان مثال در شرایط پیش فروش اخیر سایپا، دو مدل خودروی "پراید وانت" و همچنین خودروی وانت "نیسان" بنزینی و دوگانه سوز، بعد از گذشت تقریبا 3 روز همچنان سایت فروش سایپا باز بوده و امکان ثبت نام برای خرید محصولات وجود دارد تا این امیدواری وجود داشته باشد که در روزها و یا ماه‌های آینده، عطش بازار خودرو به افزایش قیمت‌ها فروکش کرده و بار دیگر شاهد قیمت‌های منطقی در بازار باشیم، هرچند بدون شک قیمت‌ها و شرایط به نرخ چند ماه قبل برنخواهد گشت.
نظرات
 
 
 
سردار 1397/7/14
این خودروها به چند دلیل طالب ندارن،وانت نیسان با توجه به گران شدن بنزین و کارتی شدن آن طالب ندارد،وانت پراید هم کارایی کمی دارد،وگرنه من برای پراید ثبتنام کردم بعد از چند دقیقه ظرفیت تکمیل شد.
محمد 1397/7/14
شما میگی وانت مونده! حالا برلیانس و 207 بذارن سایپا و ایرانخودرو ببین چجوری سه سوت تکمیل میشه!
کدوم دلالی میاد رو وانت تحویلی سال بعد حساب باز کنه ؟!!
افشین 1397/7/14
هر بلایی سر این خودروسازها بیاد حقشونه ! نوش جونشون ! من میخواستم امسال ماشین بخرم ولی با کارهایی که اینا کردند دیگه نمیتونم چون پولم ارزششو از دست داده و دیگه جایگزین کردنش هم توی این شرایط مسخره ای که درست کردن برام امکان پذیر نیست ! چرا !؟ چون این بی شرف ها از وقتی سکان هدایت خودروسازی ها رو دست گرفتن فقط و فقط دزدی کردند !!! سال ها آشغال تولید کردند و کلی آدم کشتند ! نوش جونشون ! ایشالا خدا بیشترش کنه !
علی 1397/7/15
قیمت هر دو مدل رو دو برابر کنید. آنوقت خواهید دید که ملت فهیم و همیشه در صحنه چنان شیرجه زنند که در فکر نگنجد.

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران