تکذیب شایعه احتمال سهمیه بندی شدن بنزین؛ قاچاقچیان سوخت در حال رکورد شکنی

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
در پاسخ به سوال این که آیا بنزین بار دیگر سهمیه بندی خواهد شد یا خیر، علی ادیانی به عنوان نماینده مردم قائمشهر و همچنین عضو کمیسیون انرژی مجلس در صحبت‌های اخیر خود اعلام کرد که ما امروز در جنگ اقتصادی قرار داریم و به طور طبیعی باید در شرایط جنگی شرایط حاکم را درک کنیم، به همین منظور برنامه‌ ریزی‌ها را متناسب با شرایط انجام خواهیم داد و به همین منظور تا به امروز تصمیمی مبنی بر سهمیه بندی بنزین صورت نگرفته است، ولی خب این موضوع شاید به عنوان یک احتمال و فرضیه مورد بحث و بررسی قرار گیرد، اما در حال حاضر تصمیمی برای سهمیه بندی مجدد بنزین صورت نگرفته است.
علی ادیانی نماینده مردم قائمشهر در ادامه صحبت های خود اضافه کرد: امروزه دشمن به دنبال تحت فشار قرار دادن اقتصاد کشور بوده و یکی از مهم ترین حوزه های فعال آن می تواند مربوط به حامل‌های انرژی باشد که خوشبختانه دولت و مجموعه نظام با هر عملی که منجر به فشار بیشتر بر روی مردم و همچنین اختلال در امور و معیشت آنها شود، مقابله خواهد کرد.
به گزارش خودروبانک و به نقل از عصرخودرو، نماینده مردم قائمشهر اضافه کرد: اگر کشور به این نتیجه‌ برسد که برای مدیریت شرایط فعلی و کمک به مردم باید همانند دوره جنگ بنزین را سهمیه بندی کرد، این تصمیم از سوی دولت منطقی خواهد بود، اما تاکنون نه مجلس و نه دولت در راستای انجام چنین کاری قدم برداشته است، اما اگر قرار باشد سهمیه بندی صورت بگیرد، این که چقدر سهمیه باید داده شود و قیمت‌ها نیز چگونه باشد، ساز و کار خاص خود را خواهد داشت.
این موارد در حالیست که بنا به گزارشات قاچاق سوخت ظرف ماه های اخیر به شدت افزایش یافته است و این معضل از اختلاف شدید قیمت بنزین داخل و خارج کشور ناشی می شود.

نظرات
 
 
 
ناصر 1397/7/15
قاچاق بنزین هم همانند قاچاق مواد غدایی وقطعات فنی ودیگراقلام ضروری مردم میباشد دولت یاباید توسط ماموران خوددرمرزها بااین فسادمقابله کند یااینکه اگرقادر به چنین مقابله ای نیست تنهاراه مقابله بااین فساد سهمیه بندی بنزین درحدمتعارف میباشد واگر بااین قاچاق بهرنحوی که مصلحت است مقابله نشود سرمایه ملی ازبین زفته وهزینه های زیادی متوجه دولت ومتعاقبا ملت خواهد بود قطعا بااولویت بندی میتوان کلیه اموررا بصورتی که مصلحت کشوردرآن است انحام داد
امیر 1397/7/16
برای جلوگیری از قاچاق باید قاچاقچی رو بگیرید
شما دنبال سرکیسه کردن مردم هستید با این سیاست شایعه کردن و تکذیب کردن.
میخواین گرونتر کنید اما میدونید اگه این اتفاق بیوفته ملت با همن بنزین گرون آتیشتون میزنن
قاچاق بهانست...
خودتی...

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران