کیا کارنز را دقیق‌تر بشناسید

سال ورودش به بازار به 2008 باز می‌گردد و از دل کره جنوبی به کشورهای مختلف مهاجرت کرد. از کیا کارنز صحبت می‌کنیم، یکی از نجیب‌خواندگان کمپانی کیاموتورز که اطلس خودرو در ایران مسئولیت واردات آن را به عهده گرفت. به اصطلاح به خودروهایی مانند کانرز، مینی‌ون می‌گویند؛ همان خودروهای چند منظوره شهری. سوخت آن در مقایسه با دیگر وسایل نقلیه کیاموتورز کمتر است؛ 8.4 لیتر در 100 کیلومتر با حداکثر سرعت 190 کیلومتر در ساعت و البته حجم باکی حدود 55 لیتر. نوع موتور کارنز بنزین سوز است و تعداد سرنشینانی که در آن می‌توانند بنشینند، 7 نفر عنوان می‌شود. ترمز ضد قفل ABS، دو کیسه هوای راننده و سرنشین جانبی، قفل مرکزی در اختیار راننده، روکش چرمی، سنسور پارک و ... از دیگر امکانات این خودرو است. خرید کیا صفر کارنز ممکن است در ایران به آسانی صورت نگیرد و علت عمده آن محدودیت‌های پیش روی اطلس خودرو است.
اگر در سایت دیوار به دنبال کیا کارنز صفر کیلومتر باشید، جز در چند مورد محدود، اغلب مدل‌های در حد نو برایتان ظاهر می‌شود. به عنوان مثال در این سایت کیا کارنز 2016با 42 هزار کیلومتر کارکرد، 290 میلیون تومان آگهی شده است. همچنین 2016 در آگهی دیگری با 60 هزازر کیلومتر کارکرد و در حد نو، 270 میلیون تومان به فروش می‌رسد. البته در یک مورد نیز خرید کیا صفر کارنز مدل سال 2017، به قیمت 499 میلیون تومان آگهی شده است. کارکرد این خودرو صفر کیلومتر است .

درباره کارنز چه می‌گویند؟
کارنز در ابتدای ورودش به ایران، آنچنان که باید به چشم نیامد و این در حالی بود که این خودرو دقیقا همان چیزی بود که هر ایرانی می‌خواست؛ سوخت کم، کابین جادار، صندلی‌های فوق العاده راحت و صندوق عقب بزرگ! در ابتدای این یادداشت چند نمونه از کارنزهای 2016 و 2017 مورد اشاره قرار گرفت اما بهتر است بدانید مدل‌های 2008 تا 2016 به سطح آلایندگی یورو 6 ارتقا پیدا نکرده‌اند و به همین دلیل می‌توانید مدل‌های تمیز و در حد نو این سال‌ها را در بازار با قیمتی کمتر از مدل‌های 2016 و 2017 پیدا کنید. مثلا در سایت دیوار یک کارنز 2008، با 100 هزار کیلومتر کارکرد 135 میلیون تومان به فروش می‌رسد. مشخصات این خودرو به این شرح است:« دو برگ سند، گیربکس اتوماتیک، کامپیوتر سفری، این خودرو تنها برای سفر استفاده می‌شده و کلیه لاستیک‌های زاپاس آن سالم هستند.» لازم به ذکر است که در دیوار مدل‌های 2010، 2008، 2017 و 2017 کیا کارنز بیشترین آگهی فروش را از آن خود کرده‌اند.
نکته دیگری که در مورد خرید کیا صفر باید بدانید، هزینه نگهداری آن و کیفیت قطعاتش است. کیاموتورز در زمره کمپانی‌هایی قرار می‌گیرد که قطعات بسیار باکیفیتش زبان‌زد است. یکی از دارندگان کارنز در وبسایتی آمریکایی می‌گوید:« شش سال است که صاحب کارنز هستم، نزدیک به 500 هزار کیلومتر با آن رانده‌ام و بعد از این همه مدت، به تازگی لوازم مصرفی آن را تعویض کرده‌ام.» با این وجود پیش ار خرید کیا صفر چه در نوع کانز چه در مدل‌های دیگر آن، به یک موضوع دقت کنید:« قطعات بعضی از ماشین‌های کیاموتورز به سادگی یافت نمی‌شود.»
این متن رپورتاژ آگهی است و خودروبانک دخالتی در محتوای آن ندارد
برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران