احیای مجدد کارت سوخت

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
کارت سوخت با هدف جلوگیری از قاچاق سوخت و مدیریت مصرف سوخت مجددا احیا می‌شود. کارت سوخت قبلا در جایگاه‌ها و برای سوخت گیری بنزین و گازوئیل مورد استفاده قرار می‌گرفت که دولت استفاده از آن را عملا از کار انداخت و در حال حاضر با افزایش تقاضای مصرف سوخت بخصوص در مناطق مرزی کشور، کارت سوخت مجددا با هدف جلوگیری از قاچاق و مدیریت در مصرف سوخت توسط دولت احیا خواهد شد.
به گزارش خودروبانک و به نقل از عصرخودرو، قاچاق سوخت در کشور از روزانه 9 میلیون لیتر به 15 میلیون لیتر افزایش داشته و میزان مصرف روزانه سوخت در کشور نیز 87 میلیون لیتر است. سهمیه کارت سوخت ماهیانه 60 لیتر بنزین در نظر گرفته شده و کارت های سوخت گازوئیل نیز همچنان کاربرد دارد. از 21 میلیون کارت سوخت صادر شده احتمالا 5 میلیون کارت به دلایل مختلف از جمله مفقودی از رده خارج شده باشند که طبق برنامه قرار است طی دو هفته این کارت‌ها صادر شود.
البته در نهایت تازه ترین اخبار در این زمینه از عدم سهمیه بندی سوخت حکایت می کند اما ظاهرا برنامه احیای استفاده از کارت سوخت برای شهر های مرزی در دستور کار قرار گرفته است.
نظرات
 
 
 
الف 1397/7/20
شهرهای مرزی که خیلی وقته اجرا شده این طرح از قافله عقب افتادید

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران