بی ام و i4، پنجمین خودروی تمام الکتریکی بی ام و در سال 2021 معرفی می شود

رئیس بی ام و Harald Krüger در نمایشگاه خودروی پاریس اعلام کرد که بی ام و i4 در سال 2021 معرفی خواهد شد.
این خودرو که خبر تولید آن ابتدا در نمایشگاه خودروی ژنو تایید شد، پنجمین خودروی تمام الکتریکی بی ام و خواهد بود. دیگر مدل های الکتریکی گروه خودروسازی بی ام و شامل نسخه به روز شده i3، مینی الکتریکی مدل 2019، بی ام و iX3 مدل 2020 و نسخه تولیدی خودروی مفهومی iNext است که در سال 2021 معرفی خواهد شد.
رئیس بی ام و زیاد درباره i4 صحبت نکرد ولی بسیار به این خودرو امیدوار است زیرا بی ام و هم اکنون در سال 2018 بیش از 100 هزار دستگاه خودروی الکتریکی به فروش رسانده است. به این ترتیب اکنون بیش از 300 هزار دستگاه خودروی الکتریکی و پلاگین هایبرید در جاده ها در حال تردد هستند که توسط بی ام و یا مینی تولید شده اند.
با اینکه بی ام و زیاد درباره i4 صحبتی نکرد ولی خودروی مفهومی i Vision Dynamics پیش نمایشی از i4 بود که در نمایشگاه فرانکفورت سال گذشته معرفی شد. این خودروی مفهومی مجهز به یک پیشرانه الکتریکی است که به کمک آن می تواند در مدت زمان 4.0 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد و حداکثر سرعت آن بیش از 120 مایل در ساعت (193 کیلومتر در ساعت) است. برد حرکتی این خودروی مفهومی با یک بار شارژ 600 کیلومتر است.
برای مقایسه، نسخه به روز شده بی ام و i3 120 Ah مجهز به باتری لیتیوم یون با ظرفیت 42.2 کیلووات ساعت (و ظرفیت سلولی 120 آمپر ساعت) و یک موتور الکتریکی است که 170 اسب بخار قدرت و 250 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. شتاب صفر تا صد i3 با این موتور 7.3 ثانیه و حداکثر سرعت آن 150 کیلومتر در ساعت است. مهم تر از این ارقام، برد حرکتی این خودرو است که بر اساس چرخه سنجش آلایندگی NEDC می تواند با یک بار شارژ حدود 359 کیلومتر مسافت را طی کند.
جزئیات مربوط به بی ام و i4 هنوز جزو اسرار است اما نقشه مدل های الکتریکی آینده بی ام و این موضوع را فاش کرد که نسل پنجم خودروهای الکتریکی بی ام و با مجموعه باتری های ماژولار با ظرفیت های 60، 90 و 120 کیلووات ساعت وارد بازار می شوند.

بی ام و i Vision Dynamics

بی ام و i Vision Dynamics


بی ام و i Vision Dynamics

بی ام و i Vision Dynamics

نظرات
 
 
 
EQ 1397/7/21
یه دونه بی ام و به کل فرغون سازی ایران می ارزه

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران