مرسدس و ترکیب سلول سوختی با پلاگین هیبرید؛ راه حلی موازی برای خودروهای برقی

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
مرسدس بنز GLC F-CELL یکی بهترین خودروهای هیدروژنی موجود در بازار است و سازنده در این خودرو تکنولوژی سلول سوختی را با فناوری پلاگین هیبریدی مورد استفاده قرار داده. ظرفیت باتری این مدل در حدی است که می توان استفاده روزمره را تنها با اتکا به باتری ها انجام داد و GLC F-CELL سلول های سوختی هیدروژنی خود را تنها در مسافت های طولانی مورد استفاده قرار می دهد. در سایر مدل های سلول سوختی مانند محصول تویوتا، هوندا و هیوندای از باتری های کوچکی استفاده شده است که دائما به مجموعه سلول سوختی وابستگی دارند و در صورت تغییرات زیاد در قدرت خروجی نیز مجموعه سلول سوختی نمی تواند به سرعت و به خوبی خود را با توان مورد نیاز موتور هماهنگ کند.

مرسدس بنز GLC F-CELL

مرسدس بنز GLC F-CELL

اما مرسدس در GLC F-CEEL از باتری بزرگی با میزان ذخیره سازی 13.5 کیلووات ساعت استفاده کرده و به این شکل GLC قادر است در حالت تمام برقی تا 51 کیلومتر مسافت را طی کند. با توجه به محدود بودن زیرساخت های مربوط به خودروهای سلول سوختی، وجود چنین باتری ای در این خودرو یک موهبت و یک مزیت بزرگ نسبت به سایر خودروهای سلول سوختی به شمار می رود.

مرسدس بنز GLC F-CELL

مرسدس بنز GLC F-CELL

تانک های هیدروژن GLC نیز می توانند 4.4 کیلوگرم هیدروژن را با فشار 700 بار ذخیره کنند که برای دستیابی به حداکثر برد
478 کیلومتر کافی است. این شعاع حرکتی را می توان با بهترین خودروهای برقی قابل رقابت دانست.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران