خدمات متفاوت گوگل مپ برای مالکین خودروهای برقی

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
گوگل با اضافه کردن امکاناتی جدید می تواند از نگرانی مالکان خودروهای برقی در خصوص شعاع حرکتی خودرویشان بکاهد، به این شکل که نرم افزار گوگل مپ می تواند از این پس مکان هایی را که می توان خودروهای الکتریکی را در آنها شارژ کرد را پیدا کند. این امکان که EV Charging نام دارد به طور همزمان هم برای سیستم عامل IOS و هم اندروید فعال می شود و کسانی هم که تلفن هوشمند نداشته باشند می توانند از این امکان در نسخه دسکتاپ استفاده کنند.
به گفته گوگل در این امکان جدید می توانید شبکه های شارژ را بسته به کشوری که در آن هستید پیدا کنید. برای مثال این برنامه می تواند در آمریکا شبکه های شارژ اسمارت کانکت، EV go و Blink را شناسایی کند و در انگلستان نیز می تواند شبکه شارژ پاد پوینت را پیدا کند. در نیوزیلند نیز امکان پیدا کردن شارژهای شبکه شارژفاکس وجود دارد و دارندگان تسلا نیز می توانند با گوگل مپ شارژرهای Chargepoint را در سرتاسر دنیا پیدا کنند.
برای استفاده از این قابلیت باید ابتدا گوگل مپ را آپدیت کنید و سپس کلمه EV Charging یا EV Charging stations را جستجو کنید و گوگل نزدیک ترین ایستگاه شارژ را برایتان پیدا خواهد کرد.
برای راحتی کاربران گوگل مپ می تواند تعداد پورت های ایستگاه شارژ، نوع پورت ها، سرعت شارژ و ترافیک ایستگاه را نیز گزارش کند.
همچنین کاربران می توانند تصاویر ایستگاه های شارژ را نیز با یکدیگر به اشتراک بگذارند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران