تورم فوق سنگین برای رانندگان؛ افزایش 100 تا 300 درصدی قیمت قطعات خودرو

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
سید مهدی کاظمی سخنگوی انجمن فروشندگان لوازم یدکی خودرو درباره افزایش قطعات یدکی خودرو اظهار داشت: نوسانات بازار ارز و بلاتکلیفی بازار در قیمت گذاری باعث افزایش قابل توجه قطعات یدکی خودرو بین 100 تا 300 درصد شده است. وی ادامه داد: متاسفانه علی‌رغم اخطارهای کتبی در مورد افزایش قیمت قطعات یدکی خودرو، هیچگونه نظارتی توسط مسئولان در بازار خرید و فروش قعطات یدکی صورت نمی‌گیرد.
به گزارش خودروبانک و به نقل از عصرخودرو، کاظمی در ادامه گفت: علاوه بر گرانی قطعات، رکود نیز باعث کمبود قطعه در بازر شده است.همچنین واردکنندگان به دلیل افزایش نرخ ارز ثبت سفارش خود را تا بهبود شرایط متوقف کرده و تولیدکنندگان نیز حجم تولید خود را تا ثبات وضعیت موجود کاهش داده‌اند. در حال حاضر از 4 هزار قطعه خودرو فقط 16 قلم شامل استانداردهای اجباری هستند که شرایطی مانند تورم، گرانی و کمبود قطعه باعث نظارت گمرنک بر روی این 16 قلم شده است. بر اساس تفاهمات صورت گرفته قرار بر این بود که روی این قطعات کد رهگیری نصب شود تا نظارت لازم در بازار بر روی این قطعات صورت گیرد که فعلا خبری از نظارت نیست.
سخنگوی انجمن فروشندگان لوازم یدکی خودرو در مورد قطعات بی کیفیت بیان داشت: اکثر شکایت های مردم به اتحادیه مربوط به قطعات بی کیفیت و گرانی است. امروزه قطعات بی کیفیت به عنوان قطعه اصل به فروش می‌رسد و بازار شاهد کاهش قطعه است.
وی در پایان تصریح کرد: برای ساماندهی و نظارت بازار یک عزم جدی بین تمام دستگاه های نظارتی لازم است. اگر این هماهنگی بین مسئولان و دستگاه های نظارتی در کنار اتحادیه ها وجود داشته باشد می‌توان بازار را ساماندهی کرد اما تا این لحظه هیچ راهکاری از سوی مسئولان برای سروسامان دادن به بازار مطرح نشده است.
نظرات
 
 
 
حسن 1397/8/3
همه چی گرون شده به جز کرایه تاکسی های اینترنتی. بعد تو رادیو مجری میگه مگه تو ماشین دلار میریزین که انتظار دارین کرایه بره بالا
نيما 1397/8/3
تا ميتونيد گرون كنيد30% كمه 90% ؛ انشالله رحمان بنزين هم بشه 5000 تووووومان . بالابرين پايين بياين هر كاري كنيدتحش يا مذاكره است يا فروپاشي
در هر صورت اين تحريمها و برنامه تغير رفتار كه آمريكا مطرح ميكنه با زمان اوباما خيلي فرق داره حالا شما هم با گرون كردن دقيقا دارين تو زمين اونا بازي ميكنيد

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران