رکورد شکنی فیات 124 آبارت؛ درخشش در تست هندلینگ

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
فیات خودروسازی است که چندان با رکوردهای گینس بیگانه نیست. در سال 2015 یک فیات 500 توانست رکورد پارک کردن در تنگ ترین جای پارک را دریافت کند و در سال 2017 نیر با تحویل 1495 دستگاه خودرو به مشتریان در یک زمان توانست رکورد تحویل خودرو را نیز بشکند. اما حالا این خودروساز ایتالیایی تصمیم گرفته تا رکورد دیگری را نیز به رکورد های خود اضافه کند. این رکورد جدید که توسط مدل 124 آبارت ثبت شده سریع ترین رکورد طی کردن مسیر 8 شکل است.
فیات 124 آبارت موفق شد در 45.66 ثانیه 5 بار مسیر 8 شکل بین دو خودرو را طی کند. رانندگی این خودرو بر عهده قهرمان مسابقات تپه نوردی 2018 آلاستر موفات بود و این رکورد این هفته در کتاب گینس ثبت شد.

به گفته راننده، شکستن این رکورد به لطف دیفرانسیل عقب بودن و وزن کم خودرو میسر شده است و فیات 124 آبارت به خوبی توانست از پس این کار بر بیاید.
خودروی مورد استفاده قرار گرفته برای این کار کاملا استاندارد بوده و به همان موتور چهار سیلندر توربو 1.4 لیتری که 164 اسب بخار قدرت دارد مجهز بود. شتاب صفر تا 100 کیلومتر این خودرو 6.3 ثانیه است.
فیات 124 آبارت در مدل 2019 خود به سیستم اگزوز اسپرت هم مجهز خواهد شد و صدای بلندتری تولید می کند. اما قدرت موتور بدون تغییر باقی خواهد ماند.
برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران