50 هزارتومان؛ جریمه نه چندان سنگین آزار رانندگان مقابل با چراغ زنون

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
سرهنگ بهنام ویسی پور رئیس پلیس راهور کهگیلویه و بویراحمد درباره استفاده از چراغ زنون اظهار داشت: طبق آیین نامه راهنمایی و رانندگی استفاده از چراغ‌های زنون ممنوع بوده و تغییر در چراغ‌ها تخلف محسوب می‌شود و جریمه 50 هزار تومانی برای رانندگان در پی خواهد داشت.
به گزارش خودروبانک و به نقل از عصرخودرو، سرهنگ بهنام ویسی پور رئیس پلیس راهور کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: رانندگان در هنگام رانندگی در شب در مواقعی که خودرو از روبه رو می‌آید موظف هستند از نور پایین استفاده کنند تا باعث بروز حادثه نشود. استفاده نا به جا از نور بالا مشمول جریمه 30 هزار تومانی است. برخی رانندگان نیز هستند که در سمت مخالف توقف کرده و چراغ ها را روشن نگه می‌دارند که این کار باعث گیج شدن راننده روبه رو و گم کردن مسیر می‌شود که در صورت مشاهده با آن ها برخورد قانونی خواهد شد.
نظرات
 
 
 
آرمدن 1397/8/15
واقعا همه چیرمون مسخره هست، درحالیکه ممکنه نورزنون باعث تصادف و مرگ و معلولیت شه. باید ماشین و ۶ ماه بخوابونن تا درس عبرت شه.
پسرک 1397/8/16
کاش برای کسانی که تو هوای صاف مه شکن عقب رو روشن میکنن هم جریمه تعیین کنند :||||

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران