کاهش فروش خودروهای چینی‌ در بازار؛ افزایش تمایل مشتریان به وارداتی های دست دوم

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
این روزها نمایندگی های فروش خودروهای چینی نیز به دلیل افزایش بهای دلار و سخت شدن نقل و انتقال پول، قیمت محصولات خود را افزایش داده و حتی به علت واهمه از تداوم کاهش ارزش ریال فروش اقساطی خود را نیز متوقف کرده اند.
به نقل از سایت رسمی روزنامه دنیای خودرو، با توجه به اینکه از حدود تیرماه با افزایش بهای دلار، ارزش خودروهای وارداتی به صورت تصاعدی صعود کرده پیش بینی می شد که خودروهای چینی بتوانند در محدوده قیمتی ۱۵۰ تا ۳۰۰ میلیون‌تومان آن هم ظرف دوماه بازار خوبی را بدست آورده و سهم خود را افزایش دهند اما چشم بادومی ها با افزایش بها و متوقف کردن شرایط فروش اقساطی محصولات خود این فرصت را از دست دادند. در حال حاضر تمایل خریداران به سمت خودروهای وارداتی دست دوم حرکت کرده و به عبارت دیگر وارداتی‌های دست‌دوم و کم‌کارکرد به رقیب جدی ای برای خودروهای چینی صفرکیلومتر تبدیل شده اند. با این اوصاف احتمالا چینی ها نمی توانند سهم بیشتری از بازار خودروی کشورمان را بدست آورند.
نظرات
 
 
 
camaro 1397/8/22
تولید داخل که کلا تعطیله.چینیم که اینجوری شده.خارجی دست دومم که همون موقع که نو هم بود با کمبود قطعه مواجه بود الان که یه پیچشم پیدا نمیشه
ناشناس 1397/8/23
واقعا از کسی که 300 تومن پول بالای ماشین چینی میده باید اسکن مغزی گرفت!
محسن 1397/8/23
شرکت های چینی با توجه به تحریم های امریکا ،در امریکا هم با کاهش فروش روبه رو شدن اگر مقداری عقل داشتن و منفعت و سود در دراز مدت رو به سود کوتاه مدت در ایران نمی فروختن می تونستن سود مناسب و مدام کسب کنند و از طرفی با تنها نگذاشتن مشتریان خود در ایران دراین شرایط بحرانی و ناز کردن ایران خودرو و سایپا ، شرکت های چینی می تونستن اعتماد و بازاری طولانی و مدام در ایران را به نفع خود کسب کنند . البته به نوعی هماهنگی و نوعی لابی گردی بین خودرو سازان داخلی و چینی وجود دارد . در واقع نمایندگی های خودرو چینی در اختیار اعضای اصلی خودرو در ایران (تولیدات داخلی) می باشد . حالا خودتون تا اخرش بخونید . تاسف

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران