دست دوستی ژرمن ها به ترامپ؛ بی ام و در فکر راه اندازی دومین کارخانه در آمریکا

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
به دنبال افزایش تعرفه واردات کالا به کشور ایالات متحده آمریکا، بسیاری از شرکت های خودروسازی با یک چالش جدید روبرو شده اند، زیرا خودروسازان خارجی در صورت اینکه خطوط تولید محصولات خود را به کشور آمریکا منتقل کرده باشند، همچنان از طریق واردات به تامین برخی از قطعات اتومبیل مشغول هستند که نمونه آن می تواند کمپانی خودروسازی "بی ام و" باشد که دارای بزرگ ترین کارخانه تولید اتومبیل در جهان، یعنی اسپارتانبورگ است که در ایالت کارولینای جنوبی واقع شده و مکانی برای تولید خودروهای شاسی بلند BMW از جمله X3، X4، X5، X6 و در آینده X7 است.
باوجود اینکه شرکت خودروسازی BMW در خاک ایالات متحده آمریکا دارنده بزرگ ترین کارخانه تولید اتومبیل جهان است، اما این شرکت پیشرانه های محرک و همچنین سیستم های انتقال قدرت محصولات خود را برای مونتاژ در کارخانه اسپارتانبورگ به خاک آمریکا وارد می کند و حالا با افزایش تعرفه واردات کالا به خاک آمریکا، این موضوع می تواند بر روی قیمت محصولات BMW و همچنین بازار فروش آن تاثیرگذار باشد.

بی ام و در فکر راه اندازی دومین کارخانه در آمریکا

بی ام و در فکر راه اندازی دومین کارخانه در آمریکا


در همین رابطه، اخیرا مدیرعامل کمپانی خودروسازی "بی ام و" در نمایشگاه بین المللی لس آنجلس آمریکا اعلام کرده است که این شرکت راه اندازی یک کارخانه جدید تولیدی را در خاک آمریکا بررسی می کند و قرار است که تولید کننده "پیشرانه های محرک اتومبیل" و همچنین "سیستم های انتقال قدرت" محصولات این خودروساز آلمانی در خاک آمریکا برای تامین قطعات مورد نیاز کارخانه اسپارتانبورگ باشد. هرچند اگر تاسیس کارخانه دوم "بی ام و" برای تولید پیشرانه های محرک و سیستم های انتقال قدرت در خاک آمریکا تایید شود، می توان قطعات مورد نیاز خودروهای تولید شده در کارخانه شهر "سن لوئیس پوتوسی" واقع در کشور مکزیک را هم تامین کند که قرار است نسل جدید سری 3 درآن تولید شود.
مدیرعامل کمپانی خودروسازی "بی ام و" هدف اصلی از راه اندازی این کارخانه را کم کردن اثر تعرفه 20 درصدی واردات از اتحادیه اروپا عنوان کرده است، اما این کار می تواند مزیت های دیگری هم برای شرکت خودروسازی "بی ام و" داشته باشد و آن هم کاهش هزینه های حمل و نقل قطعات و همچنین دسترسی سریع تر به قطعات خواهد بود.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران