شمشیر سامورائی؛ برنامه نیسان برای تولید مدل فوق گران قیمت GT-R50

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
با قیمت پایه 990 هزار یورو، شرکت خودروسازی نیسان سفارشات مربوط به خودروی منحصربه فرد نیسان GT-R50 را قبول می کند و قرار است که این اتومبیل تا سال 2019 میلادی راه اندازی شده و شروع آن به مشتریان خاص نیسان آغاز شود و برنامه ریزی شده است که تا سال 2020 میلادی، تمامی سفارشات مربوط به این خودرو تولید شده و در اختیار مشتریان قرار دهد.
اگر قصد خرید یک خودروی نیسان GT-R دارید، کمپانی خودروسازی نیسان هزینه 175 هزار و 450 دلاری از شما دریافت کرده و به ازای پرداخت این هزینه نسبتا زیاد، به شما یک خودروی نیسان GT-R در مدل "نیسمو" خواهد داد که در حال حاضر قوی ترین محصول تولیدی نیسان به شمار می رود. اما حالا شرکت خودروسازی نیسان با قبول تولید و دریافت سفارش خودروی منحصربه فرد "GT-R50" گام بزرگی در زمینه تولید و عرضه خودروهای منحصربه فرد و گران قیمت برداشته است.

نیسان GT-R50

نیسان GT-R50


بد نیست بدانید که شرکت خودروسازی نیسان با همکاری استودیو طراحی "ایتال دیزاین" خودروی منحصربه فرد خود را طراحی کرده و برای اولین بار در فستیوال سرعت "گوود وود" به معرفی و نمایش آن پرداخت. حال همانطور که گفتیم، خودروی نیسان GT-R50 قرار است که با قیمت پایه 990 هزار یورو ثبت سفارش شود و از آنجایی که این اتومبیل به مناسبت سالگرد 50 سالگی برند GT-R و همچنین تاسیس استودیو طراحی "ایتال دیزاین" توسعه پیدا کرده است، به همین دلیل تنها به تعداد محدود 50 دستگاهی تولید شده و در اختیار مشتریان خاص نیسان قرار خواهد گرفت. هرچند ناگفته نماند که شرکت خودروسازی نیسان تا به حال هیچگونه برنامه ای برای ثبت سفارش و عرضه این محصول در ایالات متحده آمریکا ارائه نکرده است، اما باتوجه به نرخ ارز می توان انتظار داشت که خودروی منحصربه فرد نیسان GT-R50 در بازار ایالات متحده آمریکا به قیمت 1.12 میلیون دلار با احتساب مالیات بر ارزش افزوده فروخته شود.

نیسان GT-R50

نیسان GT-R50


همانطور که در تصاویر شاهد هستید، تغییرات اصلی نیسان و استودیو طراحی "ایتال دیزاین" بر روی ظاهر اتومبیل بوده است و از نظر ظاهری یک خودروی کاملا متفاوت و منحصربه فرد خلق کرده است، اما در باطن به خودروی نیسان GT-R نیسمو خواهیم رسید که نیروی 710 اسب بخاری وگشتاور 780 نیوتن متری آن برخواسته از یک موتور 3.8 لیتری توربودوقلو با قدرت بیشتری نسبت به مدل های استاندارد نیسان GT-R خواهد بود.

نظرات
 
 
 
امین 1397/9/20
توش و جلوش عالیییییییه! اما چراغ های پشتش افتضاحه!(به نظر من)

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران