احتمال کاهش تعرفه‌های خودرو در چین

دنیای اقتصاد : خبرگزاری بلومبرگ به نقل از چند منبع آگاه گزارش کرد که چین درصدد است تعرفه تجاری بر واردات خودروهای ساخت آمریکا را کاهش دهد؛ امتیازی که به‌نظر می‌رسد از سوی دونالد ترامپ در جریان مذاکرات با شی جین‌پینگ، همتای چینی او به دست آمده است.
بر اساس این گزارش پیشنهاد کاهش ۱۵ درصدی تعرفه واردات خودرو ساخت آمریکا از سوی چین که هم‌اکنون ۴۰ درصد است، قرار است طی روز‌های آتی در کابینه دولت چین مورد بررسی قرار بگیرد. پکن در ماه جولای و در واکنش به اعمال تعرفه‌های تجاری ۲۵ درصدی کاخ‌سفید بر واردات خودروهای ساخته شده در چین، تعرفه‌های واردات خودروهای به‌تولید رسیده در آمریکا را به ۴۰ درصد افزایش داد؛ اقدامی که موجب شد تا خودروسازان قیمت محصولات خود را افزایش دهند. ترامپ نیز هفته گذشته پس از دیدار با همتای چینی خود در آرژانتین در پیامی توییتری اعلام کرده بود که پکن با کاهش تعرفه واردات خودرو از ۴۰ درصد موافقت کرده است.
نظرات
 
 
 
حمیدرضا 1397/9/22
چین با اون عظمت کنار اومد با امریکا میدونن به نفع هیچ کدوم نیست

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران