کاهش شدید قیمت هیوندای کونا الکتریکی در بازار آمریکا

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
آمریکایی ها مدت زیادی است که منتظر حضور هیوندای کونا الکتریکی جدید در بازار کشور خود هستند و حالا با نزدیک شدن به زمان عرضه این محصول در اوایل سال 2019 میلادی، قیمت پایه اتومبیل معادل 36 هزار و 450 دلار اعلام شده است، ولی نیاز نیست که آمریکایی ها تمام این هزینه را پرداخت کنند و بخشی از آن باتوجه به سیاست های تشویقی دولت آمریکا در راستای حمایت از وسایل نقلیه دوست دار محیط زیست الکتریکی حذف خواهد شد.
طبق ادعای منابع خبری، با خرید نسخه الکتریکی هیوندای کونا در ایالات متحده آمریکا می توان از اعتبار مالیاتی 7500 دلاری (معادل حدود 75 میلیون تومانی) فدرال بهره مند شد تا قیمت پایه اتومبیل به 28 هزار و 950 دلار کاهش پیدا کند، این درحالیست که برخی از ایالت های آمریکا مشوق های بیشتری برای مشتریان وسایل نقلیه تمام الکتریکی دارند و اگر شما در ایالت کالیفرنیا تصمیم به خرید هیوندای کونا داشته باشد، بهای پرداختی بابت مدل های پایه اتومبیل معادل 26 هزار و 450 دلار خواهد بود!.

هیوندای کونا الکتریکی

هیوندای کونا الکتریکی


در ادامه بد نیست بدانید که نسخه های تمام الکتریکی هیوندای کونا در مدل های جدید خود می تواند با یک بار شارژ کامل باتری محدوده حرکت 415 کیلومتری داشته باشد که این مهم با استفاده از مجموعه باتری های لیتیوم یون 64 کیلووات ساعت امکان پذیر شده است که در کنار این محدوده حرکت بسیار خوب، می توان بر روی خروجی قدرت 201 اسب بخاری و همچنین گشتاور 394 نیوتن متری هم حساب باز کرد.
در صورت اتمام شارژ باتری های اتومبیل جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد، زیرا هیوندای با قرار دادن شارژرهای سریع سطح 3 بر روی اتومبیل، امکان شارژ 80 درصد از ظرفیت باتری ها با صرف تنها 1 ساعت زمان را فراهم کرده است و در شرایط عادی، نزدیک به 9 ساعت و 35 دقیقه زمان لازم است تا باتری های اتومبیل به طور کامل شارژ شود.
نظرات
 
 
 
Alireza 1397/9/28
همه چیزمون با ونیا فرق داره
اون جا‌ماشین الکتریکی و هیبریدی از ماشین بنزینی ارزون تر در میاد
اینجا دقیقا برعکس. زیبا نیست؟
. 1397/9/29
خاک بر سرمون خاک
Omid622 1397/9/29
واقعا مسافت پیموده شده عالیه
با ۲۶ هزار دلار ۴۱۵ کیلومتر
علی 1397/10/1
خدایا ببین اینا کجا زندگی میکنن و ما کجا؟!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران