قدرت نمایی میتسوبیشی اکلیپس در مسابقات رالی داکا 2019

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
شرکت خودروسازی میتسوبیشی سالهاست که در مسابقات رالی فعالیت دارد و طی فعالیت چندین ساله خود موفق به کسب 12 عنوان قهرمانی در مسابقات مشهور جهان شده است که تمامی آنان توسط خودروی شاسی بلند "میتسوبیشی پاجرو" بدست آمده است، اما میتسوبیشی برای سال جدید به فکر بازنشسته کردن "میتسوبیشی پاجرو" افتاده و قرار است که خودروی کراس اوور "میتسوبیشی اکلیپس کراس" جایگزین آن در مسابقات رالی داکار باشد که شروع کار آن در مسابقات رالی داکار آمریکای جنوبی از ابتدای سال 2019 میلادی خواهد بود.
این خودرو برای رسیدن به مسابقات اتومبیلرانی داکار به شدت بازطراحی شده است و علاوه بر تغییرات ظاهری، برای رسیدن به استحکام کافی و همچنین وزن پایین شاهد استفاده از پوشش فیبرکربنی بر روی شاسی کاملا فولادی اتومبیل هستیم که توسط سیستم تعلیق کاملا مستقل بر روی تمامی چرخ های اتومبیل حمایت می شود، هرچند اگر یک خودرو فوق العاده باشد، بدون داشتن یک راننده خوب نمی تواند موفقیت چندانی داشته باشد، در همین خصوص تیم میتسوبیشی از راننده زن خود یعنی "کریستینا گوتیرز" و همچنین "پابلو هوئت" به عنوان کمک استفاده کرده است.

کریستینا گوتیرز

کریستینا گوتیرز


در ادامه گفتنی است که پیشرانه محرک اتومبیل دارای قدرت 340 اسب بخاری بوده و می تواند خروجی گشتاور 686 نیوتن متری باشد که توسط یک جعبه دنده 6 سرعته دستی مخصوص مسابقات دریافت شده و پس از تبدیل دور مورد نیاز به سمت تمامی چرخ های محرک اتومبیل ارسال خواهد شد، هرچند این خودرو برای داشتن بهترین عملکرد در جاده های شنی و ناهموار، از دیفرانسیل لغزش محدود بر روی چرخ‌های عقب و هم بر روی چرخ‌های جلو خود استفاده می‌کند.
در پایان لازم به ذکر است که خودروی "میتسوبیشی اکلیپس کراس" خود را برای شرکت در مسابقات رالی‌ داکار آمریکای جنوبی آماده کرده است که تحت عنوان رالی داکار سری 40 شناخته شده و همیشه یکی از سخت‌ترین و چالش برانگیزترین رالی داکار در جهان بوده است که به رسم عادت همیشگی، شروع آن از تاریخ 6 ژانویه و پایان آن در روز 20 ژانویه خواهد بود که در مجموع 14 مرحله و مسافت حدودا 5000 کیلومتری داشته و سخت ترین مسیرهای آن در سه کشور "پرو"، "بولیوی" و "آرژانتین" خواهد بود.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران