تلاش بهرام پارسایی برای آزادسازی واردات خودرو به کشور

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: عرضه و تقاضای خودروهای داخلی به قدری نیست که واردات خودرو به تولید داخلی ضربه بزند.
بهرام پارسایی، عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری برنا در خصوص وضعیت خودروهای دپو شده در گمرک گفت: سهم کل خودروهای وارداتی در بازار زمانی که تعرفه واردات خودرو 55درصد، تعرفه خودروهای هیبریدی زیر5 درصد و قیمت دلار نیز پایین بود، فقط 5 درصد بود.
وی با تاکید بر اینکه واردات خودرو هیچ لطمه ای به خودروسازی داخلی ما وارد نمی‌کند، افزود: خودروسازان ما حتی قبل از ممنوعیت واردات خودرو نتوانسته بودند به تعهدات خود عمل کنند. عرضه و تقاضای خودروهای داخلی به قدری نیست که واردات خودرو به تولید داخلی ضربه بزند.
عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی بیان کرد: فقط به بهانه انحصاری‌تر کردن بازار، ممنوعیت واردات خودرو اعمال شد. واردات خودرو زمانی می تواند به تولید داخلی لطمه وارد کند که مشتریان خودروهای داخلی به سمت خودروهای وارداتی بروند.
پارسایی تصریح کرد: عرضه و تقاضا در خودروهای داخلی رعایت نمی شود. زمانی که سایپا سایت ثبت نام را برای 20 هزار خودرو باز می کند و در حالی که نزدیک به 1 میلیون نفر متقاضی داریم، واضح است که عرضه و تقاضا در این بخش گپ بزرگی دارد.
وی با بیان اینکه حتی اگر تعرفه ممنوعیت را از خودروهای وارداتی بردارند خودروسازان داخلی نمی‌توانند جوابگوی متقاضیان باشند، افزود: دلیل موجهی وجود ندارد و فقط می خواهند فضای خودروسازی را انحصاری تر کنند.
نظرات
 
 
 
بابی 1397/10/4
خب نتیجه؟؟؟
افشین 1397/10/4
همه بلدن خوب حرف بزنن.مردم منتظر عمل کردن مسئولان هستن.
علی خان 1397/10/4
چه عجب یه مسئول تو این مملکت عاقلانه حرف زد
بهنام 1397/10/5
خدایی ی دونه مرد داشته باشیم تو مجلس اونم همین پارسایی عزیزه . واقعا فقط از جانب مردم میحرفه . خودم چن بار تو برنامه زنده دیدم ک چجوری ب ایران خودرو و سایپا حمله میکرد. مدیر عامل ایران خوردرو رو تو مصاحبه با خاک یکسان کرد
Alipdr 1397/10/5
خودمون داریم خودمونو تحریم میکنیم
Hamid 1397/10/5
همتون از یک قماش هستید،و این صحبتها فقط واسه آروم کردن مردمه و از دل خوش کنک بیشتر نیست، کاری که به سود خودتون هست را انجام خواهیددادپس تمومش کنید،
تکرار میکنم خودرو ساز و مدیر و نماینده و سایتهایی مثل شما با هم از یک قماش هستید،
بنده خدا 1397/10/5
ای مردم یک دست صدا نداره بیایید مثل کوه پشت سر مردان با غیرتی چون پارسایی بایستیم و حق خود را از این رانت خواران خودرو ساز و نمایندگانی که از آنها حمایت می کنند و هیچ فکر جان و مال مردم ایران نیستند بگیریم !!!ما می توانیم ما می توانیم
احد 1397/10/7
بهرام پارسایی خودش نمایشگاه خودر خارجی داره فلکه هنگ آب معدنی بابا برفی پیش کش حتی به آب هم رحم نکرده

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران