رئیس کمسیون صنایع مجلس؛ خودروسازان تنبل شده اند و در حق مردم جفا می‌کنند

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
رضا علیزاده نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره ممنوعیت واردات خودرو اظهار داشت: در شرایط موجود با ممنوعیت واردات خودرو و با اعمال تعرفه‌های زیاد واردات را کاهش دهیم، صحیح نبوده و باعث یکه‌تازی خودروسازان داخلی می‌شود.
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره وضعیت صنعت خودرو کشور، گفت: در حال حاضر خودروسازان در حق مردم و بیت‌المال جفا کرده و نمی‌توانیم مقصر این موضوع را شخص خاصی معرفی کنیم.
سنگ بنای صنعت خودرو کشور از ابتدا به درستی قرار گذاشته نشده است
وی ادامه داد: متاسفانه سنگ بنای صنعت خودرو کشور به درستی گذاشته نشده و همین موضوع باعث شده که این مسیر غلط در چند دهه ادامه پیدا کند و برای همین است که صنعت خودرو کشور به بن‌بست رسیده و به دنبال رفع اشکالات رفته‌ایم.
علیزاده در ادامه بیان داشت: رویه‌ای که صنعت خودرو در پیش گرفته است با مشکلات زیادی روبه‌رو بوده و کارشناسان چندین سال است که درباره ادامه این شیوه نادرست هشدار داده‌اند. این موضوع که واردات خودرو را ممنوع یا کاهش دهیم و با ایجاد یک بازار انحصاری برای خودروسازان داخلی، موجبات یکه‌تازی آنان را فراهم کنیم و جان و بیت‌المال مردم را به خطر بیاندازیم، کار نادرستی می‌باشد. وی درباره علت افزایش قیمت تمام شده خودرو نیز گفت: صنعت خودروسازی کشور تنبل شده و پاسخگوی نیاز کشور نیست. از سوی دیگر بالا رفتن قیمت تمام شده محصولات به علت افزایش تورم یا افزایش نرخ ارز نیست، بلکه به علت سوءمدیریت موجود در این صنعت است.
خودروسازان همیشه برای برون رفت از مشکلات قیمت محصولات را افزایش می‌دهند
رضا علیزاده در پایان تصریح کرد: خودروسازان در کشور برای کاهش قیمت محصولات خود و کم کردن هزینه‌های سربار به خود زحمت نمی‌دهند و به جز افزایش قیمت و بالا بردن دریافتی از مردم راهی دیگر بلد نیستند.
نظرات
 
 
 
پویا 1397/10/4
خدا خیرش بده ولی چه فایده حرفش به جایی راه نداره.
من الان خودم با چه بدبختی حواله چانگان خریدم که سوارش بشم الان بخواد قیمت و ببرن بالا نمیتونم تکمیل وجه کنم. نمیدونم چه غلطی باید بکنم.
امیر 1397/10/4
این زنجیره رو خلاصه دنبال کنیم
خب کاملا مشخصه این اوضاع ناشی از سوء مدیریت خودروسازانه و مساله سوء استفاده از تحریمها هم هست.
بریم بالاتر، وزیر هم داره از خودروسازها طرفداری میکنه
بریم بالاتر، رییس جمهور و مجلس و... این وزیر رو انتصاب کردند
بریم بالاتر؟؟؟
سعید 1397/10/4
خب که چی؟؟؟
اگه مردی بیا جلوشونو بگیر یا تعرفه واردات رو کم کن.
اینکه بیای پشت تریبون و یه شعار و حرف قشنگ بزنی که دردی دوا نمیشه.
احمد 1397/10/4
از همه جور شعار، مخصوصا شعار نمایندگان مجلس خسته و کلافه شده ایم.
عمل جناب نماینده، عمل! شعار رو دایی قزی هم بلده بده.
خسروی 1397/10/4
حالا اگر ایشون چند وقت دیگر سمتی در يکی از خودرو سازان داخلی بگیرند فکر می‌کنید چه نظری بدن؟
امید 1397/10/5
آه اگر آه منو ناله اگر ناله توست
آنکه البته به جایی نرسد فریاد است

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران