ترخیص خودروهای ثبت سفارش غیرقانونی از گمرک در روزهای آینده

یک مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت از تعیین تکلیف خودروهای دپو شده در گمرک تا چند روز آینده خبر داد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، این مقام مسئول که خواست نامش فاش نشود گفت: موضوع خودروهای دپو شده در گمرک در جلسه یکشنبه 9 دی دولت مطرح و تعیین تکلیف شده اما قرار است برای تصویب نهایی در جلسه آتی سران قوا نیز مطرح و مصوبه آن را نیز دریافت کند.
وی افزود: بر این اساس قرار است خودروهایی که با ارز 4200 تومانی وارد شده تفاوت آن پرداخت و سپس ترخیص شود. همچنین آن دسته از خودروهایی که برخی شرکت ها با ثبت سفارش غیرقانونی وارد کردند اما از مشتریان پیش ثبت نام کردند نیز از گمرک ترخیص و به مشتریان تحویل شود اما واردکنندگان که به صورت غیرقانونی ثبت سفارش کردند باید مراحل دادرسی را طی و مجازات قانونی را تحمل کنند.
این مقام مسئول گفت: با ترخیص خودروهای دپو شده در گمرک، شرکت های واردکننده خودرو بتوانند به بیشتر تعهدات خود در قبال مشتریان عمل کنند و دوره انتظار مشتریان برای دریافت خودرو کوتاه شود.
نظرات
 
 
 
Alireza 1397/10/12
پیشنهاد میکنم اگه قصد خرید خودرو خارجی دارید زودتر اقدام کنید. این ماشین هایی که موندن تو گمرک مدهاست زیر آفتاب سوزان و گرد و خاک و... بودن. موتور هاشون دیگه مثل اولش نیست. این ماشین ها رو میارن جای ماشین صفر میندازن بهتون. ۱۰ ۲۰ گرون تر ولی بهتر.
حمید 1397/10/12
به امید اینکه در آینده بتونیم به گذشته مون برسیم
چه کشور عجیبی هستیم!!
افشین 1397/10/12
در آینده ای بسیار نزدیک تمامی این خودروها با پلاک های سازمانی و با نماد شرکت های مختلف بخش دولتی و بخش خصوصی به ناوگان حمل و نقل مسئولین دلسوز مردم اضافه خواهد شد .
اینم که میگن استفاده از خودروهای وارداتی برای سازمان ها ممنوع شده، الکیه ! دور هم بودن یه چیزی گفتن مجلس گرم بشه شما خیلی جدی نگیرید !
جمشيد 1397/10/13
من مطمئن هستم اين باج سبيل مافياي فرغون سازيه و تا اين ماشين خارجي ها شو نو وارد بازار نكنند و 3 برابر نفروشند چرخ كارخونه ها فرقون سازي داخل نمي چرخه

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران