شاید نتوانیم سال آینده خودرو تولید کنیم

ایسنا : مدیرکل صنایع خودرو وزارت صنعت با اشاره به جزئیات نوسازی تاکسی‌های فرسوده گفت: باید تکلیف تحریم‌ها مشخص شود تا بتوانیم برنامه سال آینده تولیدات را معین کنیم.
محمد قناعتی در سی و چهارمین جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوا با اشاره به اینکه هفته گذشته جلسه‌ای با ایران خودرو در خصوص نوسازی برگزار شده، گفت: سال گذشته ۸۴ هزار و ۶۵۱نفر برای نوسازی ثبت نام کرده بودند.وی ادامه داد: مشخصات ۶۸ هزار و ۵۰۲ نفر از طریق اتحادیه تاکسیرانی و ایران خودرو تهیه شده است. مدیرکل صنایع خودرو وزارت صنعت گفت: تا تاریخ ۱۱ دی برای ۶۵ هزار و ۱۳۲ نفر پیش فاکتور صادر شده است؛ همچنین تا این تاریخ ۶۶ هزار و ۶ نفر متقاضی وجود داشته و ۶۳ هزار و یک پرونده کامل شده است.قناعتی گفت: کل خودروهایی که فاکتور شده و در آستانه تحویل به مشتریان است، شامل ۶۲ هزار و ۹۲۹ دستگاه می‌شود. وی ادامه داد: محل اختلاف در بحث نوسازی این است که شرکت خودروساز اعلام می‌کند تعهدش در مورد خودروهایی است که برای آنها پیش‌فاکتور صادر شده و اگر قرار است تعداد خودروها بیش از این تعداد باشد، باید تعهد ایجاد شود.

مدیرکل صنایع خودرو وزارت صنعت در ادامه گفت: ایران‌خودرو با توجه به مشکلاتی که اخیرا گرفتارش شده، نتوانست ۱۸۰ میلیارد تومان از محل اسقاط را استفاده کند و عملا این موضوع باعث از بین رفتن انگیزه این شرکت برای ادامه طرح نوسازی شده است.قناعتی تاکید کرد: بنابراین باید راه‌هایی برای حل این موضوع پیدا کرد و در این مورد به همکاری سازمان برنامه و بودجه نیاز داریم و سعی می‌کنیم بین ۱۰ تا ۲۰ درصد تعهدات را انجام دهیم.وی در ادامه با اشاره به تاثیر تحریم‌ها در حوزه خودروسازی گفت: در حال حاضر امکان خرید قطعه (از خارج) وجود ندارد و اگر با این شرایط پیش برویم، شاید نتوانیم برای سال آینده تولید داشته باشیم.
برچسب ها:
نظرات
 
 
 
علیرضا 1397/10/15
خدارو شکر
ایشالا با خاک یکسان بشه مردم از دست این خودروسازا خلاص بشن
محمد 1397/10/15
چه بهتر ، الهی شکر
مهران 1397/10/15
خدا رو شکر...ینی کی میشه ماشین های لوکس وارداتی سوار بشیم...نه ارابه های مرگ ایرانی
حسین 1397/10/15
اولا اونایی که شما تولید میکنین خودرو نیست ارابه هستن دوما از همین الان تعطیلش کنین بره بهتر راحت میشیم
صادق 1397/10/15
آقای معاون وزیر خدا کند که هیچگاه دیگر این خودروهای بیکیفیت و از رده خارج را که هم مال را بر باد میدهد و هم جانمان را تهدید مینماید، تولید نفرمایید که توقف تولید شما نشانه ای از وارد شدن فرشته اقبال مردم در بهره مندی از خودروهای با کیفیت و ارزان خارجی است.حتی اگر دست دوم باشند...
بهداد 1397/10/15
«شاید نتوانیم سال آینده خودرو تولید کنیم«!?
چهل ساله خون ملت رو کردین تو شیشه که آی ما داریم خودرو میسازیم باید از این صنعت حمایت بشه (مافیای وحشتناک خلق کردید) ماشین های داغون رو به چند برابر قیمت به ملت تحمیل کردید کلی از مردم بخاطر ضعف ایمنی ابوگراذه های شما کشته یا ناقص شدند حالا با یه تحریم میگید شاید نتوانیم سال آینده خودرو تولید کنیم!
ای خاک بر سر ما!!!
سجاد 1397/10/15
خیلی هم خوب. انشالله که هرچی زودتر این مردم از دست ظالمینی مثل شماها راحت شن
mohsen 1397/10/15
به بهانه ی یکسان سازی قیمت کارخانه و بازار قیمت کارخانه رو افزایش دادن الان هم میگن شاید نتوانیم تولید کنیم
یعنی حسابی دارن بد بختمون می کنن

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران