پژو 301 ایران خودرو با چه پیشرانه‌ای به بازار می‌آید؟ + مشخصات فنی

در خلال نمایشگاه خودرو تهران، در غرفه ساپکو پیشرانه های مختلفی به نمایش گذاشته شده که یکی از آنها پیشرانه EC5 است. این پیشرانه در مشخصات فنی خود نوشته شده که قرار است در خودروی پژو 301 استفاده شود. پس به نظر می رسد که در حال حاضر شرایط تولید پیشرانه پژو 301 شروع شده و روی آن موتور EC5 نصب خواهد شد.
موتور EC5 تقریباً همان پیشرانه TU5 است که مقداری بهینه سازی شده است. موتور EC5 دقیقاً 1587 سی سی حجم دارد و می تواند حداکثر 150 نیوتن متر در دور 4000 و 85 کیلووات (حدود 114 اسب بخار) در دور 5800 تولید کند.
نوع پاشش سوخت در این پیشرانه چند نقطه ای MPFi است و جنس سرسیلندرها آلومینیومی است. این موتور با استاندارد یورو 5 وارد بازار خواهد شد.
فعلاً مشخص نیست این خودرو چه زمانی به بازار عرضه می شود اما احتمالاً به زودی و با قیمتی در حدود 150 میلیون تومان به بازار عرضه خواهد شد.
در زیر می توانید مشخصات فنی کامل پیشرانه پژو 301 را مشاهده کنید:

مشخصات فنی پژو 301

مشخصات فنی پژو 301

نظرات
 
 
 
وجدان ژاپن 1397/10/19
حداکثر گشتاور رو رو دور چهار هزار میده یعنی دوری که دیگه باید دنده عوض شده باشه خوب یعنی خیلی کم به حداکثر گشتاور میرسی و تو سربالایی مثل موتور tu5 ضعیفه
اسب بخار رو هم رو دور ۵۶۰۰ یعنی شما هیچوقت به حداکثر قدرت نمیرسید و موتور میره رو کات آف .

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران