باگی آرش BG-One در نمایشگاه خودرو؛ خودرو دست ساز ایرانی 7 ثانیه ای + فیلم

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
در نمایشگاه خودروی تهران امسال یکی از خودروهایی که بسیار مورد توجه است یک باگی ساخت ایران با نام آرش BG-One است. این خودرو را باید خودرویی در کلاس امسال KTM X-Bow و یا آریل نوماد دانست که البته از نظر قدرت موتور در سطح پایین تری از آنها قرار می گیرد. آرش BG-One از یک شاسی فضایی استفاده می کند که بیشتر در خودروهای اسپرت دیده شده و تقریبا فاقد بدنه‌ی کامل است. این مساله نوید بخش وزن پایین این خودرو و نشان دهنده ی چالاکی خوب آن است.

باگی آرش BG-One

باگی آرش BG-One

تیم سازنده ی آرش BG-One در بخش فنی خودروی خود تصمیم گرفته اند تا از موتوری استفاده کنند که در بازار ایران به راحتی لوازم آن موجود باشد و این موتور چیزی نیست جز موتور تندر ۹۰ یا همان رنو لوگان که با کد K4M شناخته می شود. این موتور نه تنها سالهاست در بازار کشور وجود دارد و در همه جا می توان مکانیک آن را یافت بلکه مشترک بودن آن با محصولات رنو به این معناست که در صورت تولید آرش BG-One نگرانی از بابت تامین وسایل موتوری وجود نخواهد داشت و از قطعه فروشان رنو می توان قطعات این خودرو را نیز خریداری کرد. موتور این خودرو 105 اسب بخار قدرت و 142 نیوتون متر گشتاور دارد.

باگی آرش BG-One

باگی آرش BG-One

حتی گیربکس مورد استفاده در آرش BG-One نیز با تندر مشابه بوده یک نمونه ی 5 دنده ی دستی است. همه ی اینها یعنی BG-One در بخش فنی خودروی پر دردسر و یا پیچیده ای نیست. با استارت زدن موتور البته صدای متفاوتی خواهید شنید که مربوط به سیستم اگزوز اختصاصی این خودرو است و صدایی گیرا و اسپرت دارد.

باگی آرش BG-One

باگی آرش BG-One

در داخل کابین آرش BG-One هم می توان روح اسپرت را مشاهده کرد به طوری که فرمان اسپرت، دسته دنده ی فلزی وآمپرهای دیحیتالی همگی از مشخصات خودروهای اسپرت هستند. بنابر گفته ها، آرش BG-One می تواند در 7 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند که برای شروع عدد خوبی است.
آرش BG-One فاقد هرگونه امکانات رفاهی بوده و با توجه به نبود تجهیزات ایمنی همچون ایربگ نیز مشخص نیست که آیا موفق به شماره گذاری شود یا نه در غیر این صورت یک خودروی تفریحی خواهد بود که فقط در پیست می توانید از آن استفاده کنید.

نظرات
 
 
 
حسین 1397/10/19
باید قوانین ایمنی ساده تری برای پلاک شدن این خودرو ها در نظر بگیرند

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران