مجوز افزایش خودروهای زیر ۴۵ میلیون تومان صادر شد

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
عباس تابش رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اظهار داشت: ایران‌خودرو و سایپا باید ۸۰ درصد از توان خود را برای انجام تعهدات خود و تحویل خودرو به مشتریان که خودرو پیش خرید کرده‌اند اختصاص دهند و فقط ۲۰ درصد را می‌توانند به فروش‌های فوری و طرح‌های پیش فروش خود در آینده اختصاص دهند.
وی ادامه داد: خودروسازان حق ندارند خودروهایی که تا ۳۱ مرداد ماه سال جاری پیش فروش کرده‌اند‌ را افزایش قیمت دهند و ملزم به انجام تعهدات خود با قیمت گذشته هستند. همچنین خودروسازان از اول شهریور تا روزی جاری که قیمت‌ها ابلاغ خواهد شد، حواله‌ها و قراردادهایی که سر رسید آن ها می‌رسد، با بروزرسانی پول ودیعه خریداران، می‌توانند قیمت خودرو را تا حداکثر ۳۰ درصد افزایش دهند.
وی در پایان گفت: از آخر این ماه خودروسازان می‌توانند قیمت خودروها را تا ۵ درصد زیر قیمت حاشیه بازار به فروش برسانند.
نظرات
 
 
 
ahmad 1397/10/20
حداکثر تا 30 درصد یعنی همون 30 درصد دیگه.
بعد 30 درصد ببرند بالا قیمت بازار هم 30 درصد بره بالا بعد 5درصد زیر قیمت بازار بفروشید
مردم چرا ما خر هستیم؟؟؟
هستیم دیگه بر نخوره
کوشا 1397/10/20
۱_نمیشه ۲۱ یا مثلا ۱۹ درصد را به فروش فوری و طرح های پیش فروش اختصاص دهند؟!!!حتما باید ۲۰ درصد باشه؟!!!
۲_سازمانی که هیچ ارتباطی با مصرف کننده نداره چگونه نام خود را حمایت از مصرف کننده می گذارد؟!
۳_کجای دنیا خودروی فرانسوی با تکنولوژی ۲۰ سال پیش را با مبلغی معدل ۵۰ میلیون تومان پیش فروش می کنند؟!!!
mohammad 1397/10/20
اینا که همینطوری پشت سرهم دارن مجوز افزایش قیمت میدن.
خودرو 30 درصد افزایش بدید مرغ 70 درصد شیر 80 درصد و .....
چرا حقوق ها رو به همین سادگی افزایش نمیدن؟
ما چه گناهی کردیم ایران به دنیا اومدیم و گیر همچین به اصطلاح سیاستمدارانی افتادیم که تنها چیزی که براشون مهم نیست مردمن.
برسام 1397/10/20
دو خط اخر یعنی چی ؟؟؟
یعنی این اعلام قیمت واسه همین 10 روزه سر ماه. بازم میره بالا ؟؟؟
مسعود 1397/10/20
سلام و خسته نباشید به دوستان خودروبانک ، من فکر کنم این خبر اشتباه باش آقای تابش گفته خودرو سازان آن خودروهایی که موعد تحویل آنها تا 31 مرداد امسال هست مشمول افزایش قیمت نمی شوند و خودروساز باید آنها رو با قیمت قبل به مشتری بدهد.
مردم ایران 1397/10/20
موج انصراف سیلی محکمی بر گوش ایران خودرو و سایپا و سازمان های مافیایی وابسطه خواهد بود. چپاول مردم ایران را مجوز داده شد. چرا مجوز واردات خودرو زیر 10 هزار دلار صادر نمی شود. تا مردم با 3 تا 5 هزار دلار آزاد بتواند یک خودروی با کفیت سوار بشونند؟؟
محمد 1397/10/20
خوب مردم رو گیر آوردین ، واقعا اسم حمایت از مصرف کننده برازندتون هست ، قیمت بازار رو کی درست کرده مگه غیر از نوچه های همین دو تا آشغال ساز هست ،؟ کجای دنیا قیمت بازار معیار قیمتگذاری هست ؟ کسی که برای خودش ارزش قائل باشه نمیخره تا این دو تا لکه ننگ ورشکست بشن
حسین 1397/10/20
قشنگ نفهمیدم منظورش چیه . من در مرداد ثبت نام کردم برای سمند ال ایکس سال تحویل برج ۱۱امسال حالا قیمتش میشه چند ۳۰درصد مال منه یا پنج درصد زیر بازار و بعدش ایا همه خودرها میشن ۵درصد زیر بازار
مرتضی سورن 1397/10/22
قابل توجه معترضین که اینجا می نالن
اول اینکه اگه این معترضین پول داشتن یک که هیچ 4 تا که هیچ ده تا ده تا می خریدن.
درده معترضین گرونی نیست بلکه پول نداشتن هست.
گربه دستش به گوشت نمی رسه می گه بو میاد. اگه دستش می رسید که می گفت خوشمزه هست.
هر کی می گه بی کیفیت و گرون نشانه پول نداشتن برای خرید هست اگه پول داشتی و نخریدی اون موقع نشون دادی حرفت و عملت یکی هست یا نه که 99.7 درصد این معترضین اگه پول داشتن 10 تا 10 تا می خریدن البته 10 تا کمه 100 تا
صحبت کردن از آب خوردن راحت تره پای حرفتون وایسین این همه اراجیف و اینکه خودرو ساز مقصره و دولت که نشد عیب رو در خودتون جستجو کنید.
مقصر این وضعیت خوده مردم هستن و بس.
خودرو سازی که می بینه تحته هر شرایطی خودرو می ذاره نه اسمش معلومه نه رنگش نه قیمتش نه ظرایط تحویلش همه صف می کشن می خرن انتظار داری این خودرو ساز کیفیت رو بالا ببره و قیمت رو پایین بزاره؟ پس عیب رو تو خودتون پیدا کنین نه خودرو ساز
مشکل با چند کلمه حل مشه : مرد باید حرف و عملش یکی باشه حتی اگه به ضررش باشه و سلام.......
Hhh 1397/10/25
من پیش خریدمو نمیخام

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران